Как стои въпроса с данъците върху доходи от Forex?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
tanewa
Регистриран: 03 сеп 2013, 22:54

Re: Как стои въпроса с данъците върху доходи от Forex?

Мнение от tanewa » 05 яну 2014, 10:58

Benkov12 написа:аз до колкото знам каквото изтеглиш в края на годината трябва да го декларираш пред НАП. 10 процента от това което си изтеглил и то трябва да е печалба Вложената сума не се облага с данък...
Това сме го обсъждали и знаеш,че не е вярно :wink: Питай брокера си ако все още се съмняваш 8-) В темата на Трейдър.бг има пост от тях и всичко е повече от ясно :evil:
Здравейте!

Ето още няколко пояснения от нас:

- Печалбата се облага без значение дали е изтеглена, или не.

- Облага се винаги крайният резултат, като в него са взети предвид абсолютно всички приходи и разходи. Сумата в поле „Резултат“ показва само резултата от всички сделки. Допълнително се прибавят или вадят лихвените суапове и евентуални такси.

- Няма значение с какви инструменти сте търгували – валута, суровини, индекси или акции. Всички сделки са без доставка и следователно са Договори за разлика.

Желаем ви успешна търговия!
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=14&t=677&start=860
Сбогом и благодаря за рибата

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 05 яну 2014, 22:30

tanewa написа:
Benkov12 написа:аз до колкото знам каквото изтеглиш в края на годината трябва да го декларираш пред НАП. 10 процента от това което си изтеглил и то трябва да е печалба Вложената сума не се облага с данък...
Това сме го обсъждали и знаеш,че не е вярно :wink: Питай брокера си ако все още се съмняваш 8-) В темата на Трейдър.бг има пост от тях и всичко е повече от ясно :evil:
Здравейте!

Ето още няколко пояснения от нас:

- Печалбата се облага без значение дали е изтеглена, или не.

- Облага се винаги крайният резултат, като в него са взети предвид абсолютно всички приходи и разходи. Сумата в поле „Резултат“ показва само резултата от всички сделки. Допълнително се прибавят или вадят лихвените суапове и евентуални такси.

- Няма значение с какви инструменти сте търгували – валута, суровини, индекси или акции. Всички сделки са без доставка и следователно са Договори за разлика.

Желаем ви успешна търговия!
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=14&t=677&start=860
Аз разговарях с тях в чата и ми казаха, че щом нямам теглене няма да ми дават бележка за деклариране пред нап.

Потребителски аватар
Bolyarski
Регистриран: 13 дек 2011, 15:14
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 06 яну 2014, 00:02

sakral написа: Аз разговарях с тях в чата и ми казаха, че щом нямам теглене няма да ми дават бележка за деклариране пред нап.
Не се разбира, ако сметката ти е на плюс в края на годината, длъжен ли си де факто да отчетеш тази положителна разлика, или това може да стане едва когато изтеглиш сума от тази сметка?

1. Към 31 декември имам 100 лева отгоре над първоначалната сума в сметката си. Значи вадя бележка от брокера и тичам презглава в НАП да им декларирам, че дължа 10 лева?

2. Към 31 декември имам 100 лева отгоре над първоначалната сума, ама имам незатворена позиция, която заема марджин 100 лева от сметката. Отивам значи в НАП и казвам: Ще ви платя 10 лева, ама друг път?

3. От сметката си през годината съм изтеглил 100 лева, но в последствие с остатъка до 31 декември правя 100 лева отгоре. Е, изтеглил ли съм предварително печалбата си, или просто съм върнал взетите преди това 100 лева?

Декларирането на такива данъци от самоосигуряващи се лица със свободни професии не е ли в крайна сметка въпрос на добра воля и лично желание?

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 06 яну 2014, 05:06

Bolyarski написа:
sakral написа: Аз разговарях с тях в чата и ми казаха, че щом нямам теглене няма да ми дават бележка за деклариране пред нап.
Не се разбира, ако сметката ти е на плюс в края на годината, длъжен ли си де факто да отчетеш тази положителна разлика, или това може да стане едва когато изтеглиш сума от тази сметка?

1. Към 31 декември имам 100 лева отгоре над първоначалната сума в сметката си. Значи вадя бележка от брокера и тичам презглава в НАП да им декларирам, че дължа 10 лева?

2. Към 31 декември имам 100 лева отгоре над първоначалната сума, ама имам незатворена позиция, която заема марджин 100 лева от сметката. Отивам значи в НАП и казвам: Ще ви платя 10 лева, ама друг път?

3. От сметката си през годината съм изтеглил 100 лева, но в последствие с остатъка до 31 декември правя 100 лева отгоре. Е, изтеглил ли съм предварително печалбата си, или просто съм върнал взетите преди това 100 лева?

Декларирането на такива данъци от самоосигуряващи се лица със свободни професии не е ли в крайна сметка въпрос на добра воля и лично желание?
Отиди в темата за трейдър.бг и виж там какво е написано . Представител на трейдър го е обеснил доста подробно и е казал ,че ако имаш печалба до края на годината то трейдър ( независимо изтеглена или не) дават списък на НАП с всички печеливши сметки т.е. твоята и ти ако не искаш да си платиш данъците ...е я те хванат я не .
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 06 яну 2014, 11:31

Аз със сметката си в трейдър.бг съм толкова на минус, че още 10 години няма да ми се налага да плащам данък... :grin: :grin: :grin:
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Потребителски аватар
godim
Регистриран: 23 юли 2010, 10:57

Мнение от godim » 06 яну 2014, 11:45

Без превод.
Главное для человеческого существа — это быть, а не иметь или делать. Как вы думаете, в чем различие между богатым и бедным человеком? Нет, совсем не в количестве денежных знаков. Основные отличия между ними — это мировозрение, способ восприятия мира. Если богатый видит мир в избытке и замечает везде много возможностей, то бедный – не в состоянии увидеть возможности, лежащие на поверхности, так как смотрит на мир через «очки недостатка». Образ мышления также здесь имеет большое значение. Даже разорившись, богатый человек сможет стать еще богаче, поскольку узвлечет уроки из своих ошибок и неудач, а бедный — даже с огромным состоянием не перестанет быть бедным, если не изменит своего мышления.
Успехи!

Потребителски аватар
sakral

Мнение от sakral » 06 яну 2014, 12:07

Lucifer написа:
Bolyarski написа:

Отиди в темата за трейдър.бг и виж там какво е написано . Представител на трейдър го е обеснил доста подробно и е казал ,че ако имаш печалба до края на годината то трейдър ( независимо изтеглена или не) дават списък на НАП с всички печеливши сметки т.е. твоята и ти ако не искаш да си платиш данъците ...е я те хванат я не .
Добре ама в чата нали пак с представител на фирмата разговаряш, защо казват различни неща :?: Май всеки сам трябва да се оправя...

avenger
Регистриран: 03 яну 2014, 11:23

Мнение от avenger » 06 яну 2014, 12:14

Защо някой, който вече се е занимавал се тези неща не каже каква е процедурата при него, това би било най-актуално/достоверно.

avenger

Мнение от avenger » 06 яну 2014, 12:15

Повечето пишещи тук се интересуват как стават нещата, а още не са се срещали със самата процедура, само с четене на мнения от форми едва ли ще стане, трябва мнение от първо лице.

avenger

Мнение от avenger » 06 яну 2014, 12:15

Повечето пишещи тук се интересуват как стават нещата, а още не са се срещали със самата процедура, само с четене на мнения от форми едва ли ще стане, трябва мнение от първо лице.

Потребителски аватар
sakral

Мнение от sakral » 08 яну 2014, 11:11

Много съм разочарован от трейдъра, получих бележка за данъчна декларация и ще трябва да плащам данъци без да имам тегления. Сега сметката ми е на минус и имам да плащам?!
Как е при другите брокери с които работите?
Това ми се вижда нереално!?

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 08 яну 2014, 11:43

sakral написа:Много съм разочарован от трейдъра, получих бележка за данъчна декларация и ще трябва да плащам данъци без да имам тегления. Сега сметката ми е на минус и имам да плащам?!
Как е при другите брокери с които работите?
Това ми се вижда нереално!?

При Бенчмарк само, ако имаш изтеглени пари плащаш данък.Явно трейдър.бг се излагат злобно.Аз също съм на тлъсти загуби, но имам и доста печалби, дали ще ми дойде и на мен такава бележка?
Never look down on anybody unless you are helping them up.

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
1 дадени

Мнение от pitfx » 08 яну 2014, 15:27

При всеки брокер е различно. Такова е моето мнение, на база това което съм получавал от самия брокер. А някои дори и не пращат бележка за данъчна декларация
Stop loss is your friend

Lanfear
Регистриран: 13 ное 2013, 18:39

Мнение от Lanfear » 08 яну 2014, 16:59

:lol: Изглежда така - декември печелиш, януари МК, април внасяш данъка :lol:

Потребителски аватар
sakral

Мнение от sakral » 08 яну 2014, 18:34

Lanfear написа::lol: Изглежда така - декември печелиш, януари МК, април внасяш данъка :lol:
Май точно така ще се получи и при мен :o

sienli13
Регистриран: 25 май 2013, 15:53

Мнение от sienli13 » 18 апр 2014, 20:21

Здравейте,колеги.
С наближаването на крайния срок за плащане на данъците от търговията за 2013г. изпадам в потрес как трябва да си попълня данъчната си декларация и това,че дори разходката ми до НАП не даде резултат ( там ми казаха,че трябва да впиша всяка една сделка през годината и накрая да ми излезе печалбата,която да се обложи..., а нали се сещате че става въпрос за стотици сделки....)
Затова се обръщам за помощ към вас.
Ето как стоят нещата:
От моя брокер - Делтасток ми издадоха служебна бележка за това колко ми е чистата печалба от търговията за година. Взех си данъчна декларация,седнах да я попълвам,намерих в кое приложение ( 6),в таблица 5 се вписват приходи от търговия с валута ,но там има колонки в които трябва да се впише продажна цена,цена на придобиване,резултат от сделката -печалба загуба и накрая да се получи сумата от служебната бележка....
Но как да стане това като аз имам само крайния резултат -печалбата за годината от служебната бележка....
Моля,ви за помощ и предварително благодаря.
Весели празници.

Потребителски аватар
Tiguanic
Регистриран: 29 авг 2013, 23:32

Мнение от Tiguanic » 18 апр 2014, 22:04

Тези в НАП не са в час. Десет човека да питаш, поне десет различни отговора ще получиш.
В приложение 6 няма такива неща като продажна цена,цена на придобиване,резултат от сделката -печалба загуба и накрая да се получи сумата от служебната бележка....
Попълваш само ЕИК-а на Делтасток , Делтасток като платец, сумата и готово. Декларацията я изтегли с баркод от сайта на НАП. Така се проверява автоматично за грешки.

sienli13
Регистриран: 25 май 2013, 15:53

Мнение от sienli13 » 18 апр 2014, 22:36

Tiguanic написа:Тези в НАП не са в час. Десет човека да питаш, поне десет различни отговора ще получиш.
В приложение 6 няма такива неща като продажна цена,цена на придобиване,резултат от сделката -печалба загуба и накрая да се получи сумата от служебната бележка....
Попълваш само ЕИК-а на Делтасток , Делтасток като платец, сумата и готово. Декларацията я изтегли с баркод от сайта на НАП. Така се проверява автоматично за грешки.
Мерси за бързия отговор.
Допуснал съм грешка-приложението е 5, таблица 5-поне според мен трябва там да се попълва,но сега като прегледах и приложение 6 в краен случай ще го напиша там и толкоз.....
Чудя се, дали да прилагам служебната бележка?
Успешна търговия на всички.

mich89
Регистриран: 26 мар 2014, 22:57
1 дадени

Мнение от mich89 » 18 апр 2014, 22:52

"Само смъртта и данъците са неизбежни". Ако сте толкова добри в търгуването не прескачайте данъците(приятелски съвет).

avenger

Мнение от avenger » 18 апр 2014, 23:24

mich89 написа:"Само смъртта и данъците са неизбежни". Ако сте толкова добри в търгуването не прескачайте данъците(приятелски съвет).
Че то има ли начин да се прескочат ? :grin: :grin:. Не се сещам такъв.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”