ФЕНОМЕН 5000% профит за 3 дни (3 0000 пипса) ?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Penchev
Регистриран: 25 ное 2019, 21:11
1 получени
21 дадени

ФЕНОМЕН 5000% профит за 3 дни (3 0000 пипса) ?

Мнение от Penchev » 06 фев 2020, 14:31

Здравейте колеги !
Възможно ли е, 56 пъти увеличение на баланса, от търговия, за 3 (три) дни ?
Ситуацията е следната:
Регистрирах се в конкурс, на който на третия ден, излезе на челна позиция, участник, с 5 000 % печалба. Баланса, от 10 хиляди, го е направил на 606 хиляди.
Възможно ли е това ?
Последна промяна от Penchev на 06 фев 2020, 14:40, променено общо 1 път.

Penchev
1 получени
21 дадени

Re: ФЕНОМЕН 5000% профит за 3 дни (3 0000 пипса) ?

Мнение от Penchev » 06 фев 2020, 14:36

Сметнах, че ако е използвал 90% от марджина, е трябвало да прави, по около 10 хиляди пипса дневно.
. Това са 10 сделки по 1000 пипса, 100 сделки по 100 пипса или 200 сделки по 50 пипса. На ден. Спреда не го слагам.
Приемаме, че човека е дошъл от бъдещето и знае винаги каква ще е посоката на цената.
Приемаме, че е направил магия и е премахнал и спредовете.
Но остава още един проблем:
Няма инструмент, който да дава такива дължини на волатилността. В смисъл, който д генерира, 30 хиляди пипса за три дни.
На същото мнение ли сте?
И най интересния въпрос:
Ако тоя извънземен, знае винаги каква ще е посоката на цената във форекс, защо ще се състезава в конкурс за демо акаунти, като и световното може да спечели със затворени очи ?!

Penchev
1 получени
21 дадени

Мнение от Penchev » 06 фев 2020, 15:24

За мен има грешка, или във софтуера на брокера или в метатрадер.
А другия вариант е, тоя да е някъв хакер.
Но щом може да манипулира демо акаунт, вероятно има някъв начин, да се стори и с реален акаунт.
Писах на оператор на съпорта. Явно е някъв пълен убитак, щом смята, че в печалба от 5000 процента за три дни, няма нищо нередно.

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
35 получени
115 дадени

Мнение от gangosan » 07 фев 2020, 17:05

Грозно много грозно такива без да ги питаш дирктно в затвора им е мястото.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
100 получени
82 дадени

Мнение от p_dim » 07 фев 2020, 22:55

Penchev написа:
06 фев 2020, 15:24
Но щом може да манипулира демо акаунт, вероятно има някъв начин, да се стори и с реален акаунт.
Писах на оператор на съпорта. Явно е някъв пълен убитак, щом смята, че в печалба от 5000 процента за три дни, няма нищо нередно.
Проблема е в твоя телевизор колега и по точно "грешката" е на задклавиатурното устройство :grin: Това се прави с грид (мрежа от чакащи поръчки в една и съща посока). Ако хванеш силно еднопосочно движение, печалбата от всяка позиция се използва веднага за марджин изискване при отваряне на следващата позиция (когато се задейства поредната чакаща поръчка). Така печалбата расте в нещо подобно на геометрична прогресия и тия 5000% за три дни дори не са много, могат да са доста повече. Погледни тук, колегата vgc е дал такъв пример (поста от 22-ри януари '15 нататък) , даже разстоянията между поръчките са много прилежно изчислени. Разбира се тия неща се правят само на демо или с мъничка реална камикадзе-сметчица, когато се очакват силни еднопосочни движения, например при новини. При връщане на цената около 15-20% (зависи как е изчислен грид-а т.е. разстоянията между поръчките и обемите за влизане) удряш марджин кол-а и сметката очевидно безславно ще фалира. Сметките ти са неправилни от самото начало.Ти печалбите в пипове ли ги теглиш или в пари? При влизания с различни обеми, пиповете не показват нищо и изобщо не се гледат. Пример: Загубил съм на евро/долара 20 пипа с 0.01 Лот, ама съм спечелил 5 пипа с 1 Лот. Ако смяташ пиповете, съм на загуба 15 пипа. Ама всъщност съм на печалба $48 (-2+50). Затова да кажем като гледаш статистиките в myfxbook.com и видиш че някой има печалба отрицателни пипове, а печалбата в пари е на плюс, значи е мартингейладжия, добавя към позицията с увеличен лот и смятането в пипове вече очевидно нищо не показва.

Penchev
1 получени
21 дадени

Мнение от Penchev » 09 фев 2020, 14:13

p_dim написа:
07 фев 2020, 22:55
Penchev написа:
06 фев 2020, 15:24
Проблема е в твоя телевизор колега и по точно "грешката" е на задклавиатурното устройство :grin: Това се прави с грид (мрежа от чакащи поръчки в една и съща посока). Ако хванеш силно еднопосочно движение, печалбата от всяка позиция се използва веднага за марджин изискване при отваряне на следващата позиция (когато се задейства поредната чакаща поръчка). Така печалбата расте в нещо подобно на геометрична прогресия и тия 5000% за три дни дори не са много, могат да са доста повече. Погледни тук, колегата vgc е дал такъв пример (поста от 22-ри януари '15 нататък) , даже разстоянията между поръчките са много прилежно изчислени. Разбира се тия неща се правят само на демо или с мъничка реална камикадзе-сметчица, когато се очакват силни еднопосочни движения, например при новини. При връщане на цената около 15-20% (зависи как е изчислен грид-а т.е. разстоянията между поръчките и обемите за влизане) удряш марджин кол-а и сметката очевидно безславно ще фалира. Сметките ти са неправилни от самото начало.Ти печалбите в пипове ли ги теглиш или в пари? При влизания с различни обеми, пиповете не показват нищо и изобщо не се гледат. Пример: Загубил съм на евро/долара 20 пипа с 0.01 Лот, ама съм спечелил 5 пипа с 1 Лот. Ако смяташ пиповете, съм на загуба 15 пипа. Ама всъщност съм на печалба $48 (-2+50). Затова да кажем като гледаш статистиките в myfxbook.com и видиш че някой има печалба отрицателни пипове, а печалбата в пари е на плюс, значи е мартингейладжия, добавя към позицията с увеличен лот и смятането в пипове вече очевидно нищо не показва.
Много интересно :)

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
105 получени
73 дадени

Мнение от Mateev » 10 фев 2020, 00:06

Много често в конкурсите се използва ВаБанк стратегия с два или повече различнчи акаунта, в които се търгува с насрещни позиции. Целта е все единия акаунт да уцели посоката, и след това с добавяне да се изцеди максимума на маржина.

Със сигурност този играч има късмет, че случайно уловения тренд в един от акаунтите не е имал дълбока корекция, която да нулира този акаунт. В същото време със сигурност той е направил много добре разчетите на добавянията към позицията така, щото да изцеди максимума на маржина.

Следователно този човек в никакъв случай не е новобранец. По-скоро е експерт, който по този начин си създава ПМО. Със спечелените пари от първото място в конкурса отново може да играе ВаБанк във вече реалния акаунт, и с някаква вероятност там също може да спечели по подобен начин. Крайния резултат - нула долара риск, и в същото време хиляди долари истинска печалба.

И ако това го повтаря в много конкурси подред, то тогава все в някой от реалните акаунти наистина неговата ВаБанк стратегия ще спечели. Бас ловя, че тази стратегия е много добре обмислена и разработена, и най-вероятно за нея има написан робот. Самият аз съм обмислял подобна стратегия, но ме мързи да я реализирам, пък и имам по-добри алтернативи.

Потребителски аватар
p_dim
100 получени
82 дадени

Мнение от p_dim » 10 фев 2020, 13:46

Да, имаше преди години някакъв робот, Pyramid се казваше и се подмяташе по руските сайтове. Май беше декомпилиран от комерсиален робот, нямам спомен вече. Така и никога не го погледнах какво точно прави. Да кажа, че стратегията на английски се казва pyramiding, за който не знае, но това е общо понятие и има много варианти.
Всъщност не знам дали човека е ползвал точно тая стратегия, другия вариант е да е пуснал някой скалпер дето кълца по 1 пип и с голям обем влизания. Те тия скалпери работят супер на демо, но на реал това не става и бързичко затриват сметката поради слипиджа. Както и да е.

Penchev
1 получени
21 дадени

Мнение от Penchev » 10 фев 2020, 14:03

Mateev написа:
10 фев 2020, 00:06
Много често в конкурсите се използва ВаБанк стратегия с два или повече различнчи акаунта, в които се търгува с насрещни позиции. Целта е все единия акаунт да уцели посоката, и след това с добавяне да се изцеди максимума на маржина.

Със сигурност този играч има късмет, че случайно уловения тренд в един от акаунтите не е имал дълбока корекция, която да нулира този акаунт. В същото време със сигурност той е направил много добре разчетите на добавянията към позицията така, щото да изцеди максимума на маржина.

Следователно този човек в никакъв случай не е новобранец. По-скоро е експерт, който по този начин си създава ПМО. Със спечелените пари от първото място в конкурса отново може да играе ВаБанк във вече реалния акаунт, и с някаква вероятност там също може да спечели по подобен начин. Крайния резултат - нула долара риск, и в същото време хиляди долари истинска печалба.

И ако това го повтаря в много конкурси подред, то тогава все в някой от реалните акаунти наистина неговата ВаБанк стратегия ще спечели. Бас ловя, че тази стратегия е много добре обмислена и разработена, и най-вероятно за нея има написан робот. Самият аз съм обмислял подобна стратегия, но ме мързи да я реализирам, пък и имам по-добри алтернативи.
Във фрийлансер има доста безработни програмисти.
Наеми един и му задай да свърши черната работа. Ти ще си с идеите и изисквания, а той работника.

Penchev
1 получени
21 дадени

Мнение от Penchev » 10 фев 2020, 15:11

Пичове, боя се, че в изброените начини, няма как да се натрупа такава печалба. За броени дни. Това с добавянето, постоянно на нови позиции, също не е толкова ефективно колкото изглежда.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 10 фев 2020, 21:40

Penchev написа:
10 фев 2020, 15:11
Пичове, боя се, че в изброените начини, няма как да се натрупа такава печалба. За броени дни. Това с добавянето, постоянно на нови позиции, също не е толкова ефективно колкото изглежда.
Напротив, възможно е. И аз помня разработката на vgc преди години, даже си провеждах разни опити след това, но вече не помня детайли. Доколкото помня, с добре настроен робот, ако се хване едно солидно движение от 100-120 пипса като по пътя не направи големи корекции, ползвайки целия ливъридж с добавки, може да се вдигне сметката x100, т.е. с думи прости - началния баланс(депозитът) го умножи по 100. И това само с хващането на това движение, което може да се случи и в рамките на един ден...

Апропо, през 2009-та, в един от ежемесечните демо конкурси на STS (Bulbrokers) се класирах на трето място като с наградата от 150 евро мисля че беше ми захраниха реалната сметка. В рамките на този месец, трейдвах само няколко поредни дни с подобна концепция, но я прилагах ръчно и не чак толкова ефективно. Ако не ме лъже паметта, вдигнах сметката скормно - само 7-8 пъти за тези няколко дни, разбира се и с голяма доза късмет. :grin: Та такива ми ти работи.

Penchev
1 получени
21 дадени

Мнение от Penchev » 10 фев 2020, 22:28

Изображение
kompira написа:
10 фев 2020, 21:40
Penchev написа:
Напротив, възможно е. И аз помня разработката на vgc преди години, даже си провеждах разни опити след това, но вече не помня детайли. Доколкото помня, с добре настроен робот, ако се хване едно солидно движение от 100-120 пипса като по пътя не направи големи корекции, ползвайки целия ливъридж с добавки, може да се вдигне сметката x100, т.е. с думи прости - началния баланс(депозитът) го умножи по 100. И това само с хващането на това движение, което може да се случи и в рамките на един ден...

Апропо, през 2009-та, в един от ежемесечните демо конкурси на STS (Bulbrokers) се класирах на трето място като с наградата от 150 евро мисля че беше ми захраниха реалната сметка. В рамките на този месец, трейдвах само няколко поредни дни с подобна концепция, но я прилагах ръчно и не чак толкова ефективно. Ако не ме лъже паметта, вдигнах сметката скормно - само 7-8 пъти за тези няколко дни, разбира се и с голяма доза късмет. :grin: Та такива ми ти работи.
Дори и с робот да е, пак не би следвало да има такъв размер печалби.
Не искам да те засягам, но не ми се вярва, че ръчно може да се вдигне, 700-800%.
Аз съм реалист и вярвам само на доказателства. Не е добре, да се коментира хора, в тяхно оцъствие, но мисля че, vgs е пробвал разработката си, на симулатор.
И печалбата е на база доста месеци, а не дни.
В коментара на vgs viewtopic.php?f=17&t=1713&start=120 от 22 Януари, се вижда, дължината на тренда, по който е базирана печалбата. Ценово е от 1.01 до 1.15 на buy EUR/CHF. Погледнах графиката за 2015г.
Тази цена от 1.01 до 1.15 еврото я е вдигнало, за година и половина.
Направих и експеримент.Над 40 отворени позиции - най голямата ми печалба за днес, около 5%. Цирка настъпва, когато трябва да се затварят тези позиции на ръка.
Вчера от 6 сделки имам 4% кое ще изберете4% от 6 сделки или 5% и главоболие с 40 отворени позиции.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 10 фев 2020, 22:51

Това за което говоря, не е в линковете дадени в настоящата тема. Трудно ми е да намеря в търсачката това което ми се е запечатало в главата, но добре помня, че vgc го беше направил на практика, дори и на демо сметка да е. Докато го намеря, хвърли едно око тук: viewtopic.php?f=17&t=1394&hilit=vgc+%D0 ... 1%81%D0%B0

Penchev
1 получени
21 дадени

Мнение от Penchev » 11 фев 2020, 01:13

:-? Ко :roll:
kompira написа:
10 фев 2020, 22:51
Това за което говоря, не е в линковете дадени в настоящата тема. Трудно ми е да намеря в търсачката това което ми се е запечатало в главата, но добре помня, че vgc го беше направил на практика, дори и на демо сметка да е. Докато го намеря, хвърли едно око тук: viewtopic.php?f=17&t=1394&hilit=vgc+%D0 ... 1%81%D0%B0
странна работа.Ще опитам да разнищя

Потребителски аватар
p_dim
100 получени
82 дадени

Мнение от p_dim » 12 фев 2020, 17:38

Penchev написа:
То че може, няма спор за мене. Друг е въпроса, че проблемите са много, освен слипиджа, гаповете направо морят цялата схема. За капак накрая може да имаш проблем да си вземеш парите. Спомних си, че един колега беше споделил как е направил от $1000 до $66'000 за един месец и после след пазарлъци с брокера е успял да вземе само половината. Ето тука си намерих поста (от 27-ми октомври '15), където съм отговорил на колегата danyboy. Макар, че не искаше да си признае че е ползвал пирамида, то просто няма друг начин, основния принцип е същия. Все пак и ние нещичко знаем и сме виждали 8-) Оригиналния му пост е някъде по-назад по страниците, но мисля че съм го цитирал изцяло, сега не ми се рови. Не разбирам на какво основание може да са тия пазарлъци, вероятно брокера е бил с офшорна регистрация и по-добре да вземеш нещо, отколкото нищо. Та както вика колегата kompira: такива ми ти работи :smile:

stoyanov
Регистриран: 27 фев 2011, 15:34
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от stoyanov » 16 апр 2020, 23:20

Penchev написа:
06 фев 2020, 14:36
Сметнах, че ако е използвал 90% от марджина, е трябвало да прави, по около 10 хиляди пипса дневно.
. Това са 10 сделки по 1000 пипса, 100 сделки по 100 пипса или 200 сделки по 50 пипса. На ден. Спреда не го слагам.
Приемаме, че човека е дошъл от бъдещето и знае винаги каква ще е посоката на цената.
Приемаме, че е направил магия и е премахнал и спредовете.
Но остава още един проблем:
Няма инструмент, който да дава такива дължини на волатилността. В смисъл, който д генерира, 30 хиляди пипса за три дни.
На същото мнение ли сте?
И най интересния въпрос:
Ако тоя извънземен, знае винаги каква ще е посоката на цената във форекс, защо ще се състезава в конкурс за демо акаунти, като и световното може да спечели със затворени очи ?!
Абсолютно съм съгласен с адекватният ти бърз анализ! Няма как да сране това! Някой рекламира някоя система за балъци, за да сия купят или е някаква шега. :)

stoyanov
Регистриран: 27 фев 2011, 15:34
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от stoyanov » 24 апр 2020, 22:07

Здравейте,
След края на турнира или по време на турнира някой рекламира ли тази "уникална" система :)?

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”