Proprietary Trading - Управление на средства

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
14 получени
58 дадени

Proprietary Trading - Управление на средства

Мнение от flow » 11 ное 2019, 14:03

Привет, колеги
От една година минах на акции и облигации, искам да отворя отново форекс сметка. Имам си изгредена стратегия/система за търговия с валутни двойки, с която мога да оцелея на пазара, но сега няма да я обсъждам.

Търся фирма или доставчик който ми захранва сметка, и обикновенно печалбата се дели в някво съотношение.
В нета има доста такива фирми, но не съм сигурен колко са легитимни. Някой от тях са: topstepfx, ftma, blufx.
Никъде не намерих live сметка в myfxbook и mql5 примерно, като някакво доказателство че не са Понци схема.

Та да ви питам, знае ли някой нещо по темата?
If you don't know where you are, find a starting point.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
91 получени
62 дадени

Re: Proprietary Trading - Управление на средства

Мнение от Mateev » 13 ное 2019, 08:25

За да ти довери някой живи пари за управление, първо трябва да го убедиш, че наистина го можеш това. Светът е пълен с трейдери, които са си самоповярвали, че са хванали господа за дръжката. В действителност те се самозаблуждават, а положителните резултати на акаунта им са плод на флуктоациите на чистата случайност.

Инвеститорите в общия случай не са глупави. Те много внимателно анализират резултатите от поне 2-3 години история на търговията на дадения човек, като използват една камара критерии, за да си изяснят дали този човек наистина има висока познаваемост, или е просто поредния самозаблуден трейдер.

Ако приемем, че това с предлагането на услугата "Управление на чужди средства" е някакъв пазар, то този пазар е силно развит и в него има много висока конкуренция на тези, които като тебе предлагат управление на средства. По сайтовете има хиляди предложения. Предлагащите управление обикновено публикуват графики на тяхната реална търговия за няколко години назад, и тези графики са от хубави по-хубави.

Специално за тебе ако искаш да се включиш в групата на предлагащите, трябва да покажеш няколко години много добри резултати. Трябва да създадеш разкошен сайт със стотици страници, в който да се опиташ да демонстрираш на потенциалните инвеститори твоя професионализъм. Също така трябва да получиш лиценз от КФН за инвестиционен посредник.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
150 получени
250 дадени
Контакти:

Re: Proprietary Trading - Управление на средства

Мнение от S.Zhelev » 13 ное 2019, 12:51

flow написа:
11 ное 2019, 14:03
Привет, колеги
От една година минах на акции и облигации, искам да отворя отново форекс сметка. Имам си изгредена стратегия/система за търговия с валутни двойки, с която мога да оцелея на пазара, но сега няма да я обсъждам.

Търся фирма или доставчик който ми захранва сметка, и обикновенно печалбата се дели в някво съотношение.
В нета има доста такива фирми, но не съм сигурен колко са легитимни. Някой от тях са: topstepfx, ftma, blufx.
Никъде не намерих live сметка в myfxbook и mql5 примерно, като някакво доказателство че не са Понци схема.

Та да ви питам, знае ли някой нещо по темата?
В България има доста хора, които се занимават с prop trading, но те обикновено търгуват с акции, не с валута. Самите фирми, предлагащи проп трейдинг често са офшорки и не бих казал, че са най-сигурното място за парите ти. Идеята е, че позволяват на трейдърите да търгуват акции на борсите (истински акции, не CFD-a) с много ниски комисионни и левъридж 1:50 или 1:100 - нещо, което никой регулиран брокер не може да ти предложи. В замяна взема част от печалбата.

Принципно не би трябвало да имаш проблем да търгуваш с валутни фючърси на някоя от борсите през някоя prop trading фирма. Остава въпросът защо да го правиш, след като всеки форекс брокер ти предлага достатъчно левъридж и то без да ти иска част от печалбата.

Освен това prop trading фирмите също изискват някакъв депозит, няма да ти дадат пари ей така.

За съжаление не мога да ти кажа нищо конкретно за topstepfx, ftma и blufx.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”