Възможно ли е или е измама

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
koziak
Регистриран: 13 мар 2019, 15:19

Възможно ли е или е измама

Мнение от koziak » 13 мар 2019, 15:25

Здравйте,
регистрирах се във форума понеже не съм навътре с материята, но ми предлагат следната инвестиционна схема
Инвестиране на сума с 15% гарантирана месечна доходност.
На мен ми звучи доста съмнително, но факт е че момчето работи по тази схема вече трета година и предлага да се подпише договор за дадената му сума без да се притеснява като предоставя всичките си лични данни.
Какво мислите, възможна ли е тази доходност във форекс търговията?

Pipster
Регистриран: 22 фев 2018, 17:19
11 получени
6 дадени

Re: Възможно ли е или е измама

Мнение от Pipster » 13 мар 2019, 16:56

Звучи като класическа понзи схема.

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
47 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 13 мар 2019, 17:02

Тази доходност може и да възможна, но на практика трудна работа да е константна. В твоя случай вероятно има подводни камъни.
Има ли условие за минимална сума? Погледни съдържанието на договора предварително и обърни внимание на текста с дребния шрифт.

Напоследък се навъдиха всякакви такива скам предложения по телефона, зарибяващи от кол центрове... в стил ала Ружа Игнатова :grin:

С такъв % доходност човека да е забогатял досега и със заем от банката, а не да лови шарани. Моя съвет е stay away. Пък каквото решиш.

koziak

Мнение от koziak » 13 мар 2019, 17:11

Договора е договор за заем, може и записна заповед. Парите може да му се преведат и по банкова сметка. Мислих си за понзи, обаче пък много време вече действа и отделно е че си дава всичките лични данни в договора

Потребителски аватар
kompira
47 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 13 мар 2019, 17:17

И тук идва един процедурен въпрос:
Ще даде ли да му видиш личната карта (да не говорим, че може и да е фалшива), защото може в договора да впише данните на някой брат от махалата, който не знае що е форекс и после ще гониш михаля.

Не играя контра, просто имай едно наум, че в днешно време скам оферти дебнат зад всеки ъгъл.

koziak

Мнение от koziak » 13 мар 2019, 17:19

Да, дава си личната карта. Не ме е търсил той а чрез общ познат разбрах за него.
Ако някой е съгласен и има сериозен опит с форекс търговията може да дойде с мен на среща с въпросното момче за да може да го разпита някакви подробности да може да преценим има ли измама или е някаква нова схема.
Аз съм и аз доста скептичен, но нямам опит в тази сфера и дори незнам какво да говоря с него

mmm
Регистриран: 19 май 2017, 19:27
3 получени
10 дадени

Мнение от mmm » 13 мар 2019, 19:32

Няма начин да не е схема. Сам разбираш, че ГАРАНТИРАНА доходност от 15% на МЕСЕЦ е... меко казано трудно постижимо. Ако все пак решиш да си губиш времето и парите, успех.
По улица "По късно" се излиза на площад "Никога".

Потребителски аватар
kompira
47 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 13 мар 2019, 20:05

Най-големите световни имена в бранша едвам докарват 10-15-20 % на година, а този пич с 15% на месец ще се окаже супермен.
Големият % доходност е свързан с голям риск, при което има опастност да се сговнясат брутално нещата...
Все пак ако решиш да опиташ, сподeли резултати след някой друг месец.

koziak

Мнение от koziak » 13 мар 2019, 21:03

Май съм на път да се откажа. Все пак много се чудя как е успял да се задържи толкова много време с тези проценти. За това време, ако е пирамида трябва да набира вече по 100 човека на ден. Сигурно е някаква схема, но немога да я проумея. Другото което ми е много странно, как може този човек да си слага главата в торбата, подписвайки тези договори и предоставяйки личните си данни.

Потребителски аватар
kompira
47 получени
6 дадени

Мнение от kompira » 13 мар 2019, 21:53

Вероятно прекалявам с писането в тази тема, но ...

Аз се занимавам с форекс от 2004-та, с някои отпуски, кратки или по-дълги. През годините съм имал периоди, в които съм си мислел че съм хванал Господ за шлифера, но не след дълго реалността и математиката бързо са ме приземявали на земята, че дори отчасти и под нея. Вероятно човека се намира в някакъв такъв период, не знам не мога да твърдя, но докато не представи доказателства чрез статистика от търговия за по-дълъг период от време, то всичките му думи ще са подложени на съмнение.

Ако да речем имам някаква що годе сносна система, даваща прилични % профит с поносим/нисък риск, то едва ли някога ще се навия да управлявам чужди пари, защото колкото и да е сигурно по разчет всичко, винаги има някакъв процент вероятност да се объркат нещата и след това става много лошо...

В тази насока, има разни платформи с провайдъри на сигнали, копиране на сделки, PAMM сметки и т.н., избираш си на кой системата да следваш..., но нямам практичен опит с тях.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 15 мар 2019, 16:21

Що не му поискаш договора и го постни тука да видим къде е уловката иначе буквално врачуваме на карти

koziak

Мнение от koziak » 16 мар 2019, 09:12

Стандартен договор за заем е.
https://pravatami.bg/wp-content/uploads ... apoved.pdf

Много е странна цялата работа, не ми го подибира акъла как може да си слага главата в торбата ако смята да направи пирамида. Данните които той попълва в договора за себе си, са проверени, предоставя да му видиш и личната карта и не е фалшива. Правил съм му справка, понеже имам тази възможност служебно.
Има нещо гнило но все още незнам какво

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”