Фючърси - въпрос!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
petszata
Регистриран: 17 мар 2014, 15:26
3 получени
3 дадени

Фючърси - въпрос!

Мнение от petszata » 18 ное 2018, 19:46

Здравейте банда,

Миналата седмица бях на семинар на Финеко Банк - италиански брокер който предлага фючърси и CFD.

Въпроса, ми е дали някой ги е ползвал, и ако може фиийдабак да ми даде.

Също така някой ако може да посъветва за добър брокер за фючърси?

Аз съм позлвал единствено RJO.

Благодаря предварително.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
58 получени
66 дадени

Re: Фючърси - въпрос!

Мнение от p_dim » 18 ное 2018, 23:30

Няма да е зле, ако първо ни кажеш колега с какъв акъл си се набил при тия. Да плащаш €19.95/месец за куца уеб платформа и комисионните при сделките са доста по-дебели от Elana.net да кажем (с безплатна десктоп платформа), не ми се види най-мъдрия избор който може да се направи. Като избор на пазари също с нищо не блестят. Нищо не рекламирам, самият аз нямам сметка в Елана, но мои познати имат и казват че са доволни.
Иначе Fineco bank минаха под шапката на Unicredit, май беше около 2008г ако не ме лъже паметта, малко след като почна кризата по време на големите сливания които се направиха в банковата система на IT, с цел да издържат на кръвопускането тогава. Unicredit в момента не е в цветущо финансово състояние, но няма никаква опасност да се затрие така че няма причина да се притесняваш ако твърдо си решил да си вкараш парите във Fineco. Толкова мога да кажа по въпроса, лека и успешна търговия!

petszata
3 получени
3 дадени

Мнение от petszata » 19 ное 2018, 15:26

В Лондон съм затова отидох на семинара. Нямат тази такса тука или поне не споменаха.
Елана изглеждат добре, ако някои ги е ползвал ще съм благодарен да сподели. Интересува ме дълбочината на пазара.
Ще разгледам и в темата за Елана

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 19 ное 2018, 22:24

petszata написа:
19 ное 2018, 15:26
В Лондон съм затова отидох на семинара. Нямат тази такса тука или поне не споменаха.
Елана изглеждат добре, ако някои ги е ползвал ще съм благодарен да сподели. Интересува ме дълбочината на пазара.
Ще разгледам и в темата за Елана
За чуждоземските брокери питай VGС
Той ги разбира тия работи
Аз не търгувам с фючърси и акции ,защото нямам толкова пари
Иначе при Елана искат сума от 5 к в долари При Карол другия бг брокер пак 5к а за американските брокери минималната сума е 10 к , но там се предполага че условията за търговия са по добри от нашите тук.
Прочее дори някои брокери на МТ4 предлагат търговия с фючерси
Например Инста форекс но при нея фючерсите са доста екзотични : метали петрол и тъй нататък
До сега не съм срещал брокер на МТ4 или МТ5 който да предлага едновременно търговия с валута и със фючърса на тази валута
Ако някой знае нещо по въпроса ще съм благодарен
Последна промяна от saxsten на 19 ное 2018, 22:34, променено общо 1 път.
Форекса е оръжие за масово поразяване

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
135 получени
243 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 19 ное 2018, 22:31

petszata написа:
18 ное 2018, 19:46
Също така някой ако може да посъветва за добър брокер за фючърси?

Аз съм позлвал единствено RJO.

Благодаря предварително.
Хвърли едно око на офертата на Interactive Brokers - https://www.interactivebrokers.com/en/i ... &p=futures

Потребителски аватар
p_dim
58 получени
66 дадени

Мнение от p_dim » 19 ное 2018, 23:39

@petszata
Ако не е тайна колега, сподели нещо за семинара. В смисъл какви стратегии обясняваха за фючърсите, какво препоръчваха и т.н. Отдавна не съм ходил по такива мероприятия и ми е интересно сега какво е на мода и с какво забълбукват потенциалните клиенти :grin:

Pipster
Регистриран: 22 фев 2018, 17:19
10 получени
5 дадени

Мнение от Pipster » 20 ное 2018, 12:20

saxsten написа:
19 ное 2018, 22:24
До сега не съм срещал брокер на МТ4 или МТ5 който да предлага едновременно търговия с валута и със фючърса на тази валута
JFD Brokers
Писал съм за фирмата в темата по-горе.

Предлагат се фючърси и индекси. Отделно има търговия с реални акции (само през МТ5).
За момента предлага само DMA/STP изпълнение на поръчките (разбирай - не е купен лиценз за ММ).
Комисионните са отделно от спреда.
Офисът на съпорта е във Варна.
Регулатор е CySEC (Кипър) - главният офис е там.
Собственикът е германец.

petszata
3 получени
3 дадени

Мнение от petszata » 20 ное 2018, 15:53

Мерси за предложинията - ще разгледам и реша...

Колкото до семинара, какво да кажа - Стратегията бе 3мин графика с болинджър бандс и фибоначи. Идеята бе да се търгува около границите на ББ с потвърждение от ФБ нивата, като да се следва и тренда( колко е възможно на 3мин). Това в допълнение с РСИ (защото аз го споменах и Италянчето реши да го добави но не го ползваше много).
Реално, според мене графиката 3мин е с цел да те вкарат във възможно повече сделки, което е добре за тях - повече комисионна. Условията са направени за по-големи акаунти, с недостатъка че ако искал да търгуваш инструмент в различна вашута то трябва прехвърляш валутите, което се таскува веднъж мисля.

Потребителски аватар
p_dim
58 получени
66 дадени

Мнение от p_dim » 20 ное 2018, 19:08

Благодаря колега, с 3 минутната графика издавиха рибата в Ламанша. Като прочетох, 3 минути не можах да реша какво да правя, да се смея или да се ужася :-? :shock: :grin:

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
12 получени
6 дадени

Мнение от saxsten » 28 ное 2018, 22:33

Pipster написа:
20 ное 2018, 12:20
saxsten написа:
19 ное 2018, 22:24
JFD Brokers
Писал съм за фирмата в темата по-горе.

Предлагат се фючърси и индекси. Отделно има търговия с реални акции (само през МТ5).
За момента предлага само DMA/STP изпълнение на поръчките (разбирай - не е купен лиценз за ММ).
Комисионните са отделно от спреда.
Офисът на съпорта е във Варна.
Регулатор е CySEC (Кипър) - главният офис е там.
Собственикът е германец.
И този брокер предлага ли едновременна търговия с валута и със фючърса на тази валута
Например с евро долар и с фючерса на евро долар
Моля чети по внимателно това което съм писал
Форекса е оръжие за масово поразяване

nina7493
Регистриран: 27 яну 2011, 10:23

Мнение от nina7493 » 02 дек 2018, 14:16

Здравейте, някой знае ли Лари Уилямс при какъв ливъридж ги е направил тези 10к на милион и сто, че не можах да намеря инфо в гугъл ?

Потребителски аватар
Новобранец
Регистриран: 11 дек 2018, 15:50

Мнение от Новобранец » 11 дек 2018, 16:10

Има ли някой тук от форума или познавате ли изобщо някой, който търгува фючерсни контракти. Форекс и CFD търговци под път и над път но фючерсни трейдъри май-нямаме, поне аз не познавам и не съм чувал за такива. Ако случайно има такъв или такива ще бъде добре ако сподели какво представляват тези инструменти, как се търгуват комисионите им и тнт.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”