Скалпиране на новините, възможно или не, и други въпроси?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
mindhacker
Регистриран: 29 мар 2018, 18:54
1 получени
2 дадени

Скалпиране на новините, възможно или не, и други въпроси?

Мнение от mindhacker » 29 мар 2018, 19:08

Здравейте,

Предстои ми да си отворя реална сметка, тъй - като вече от три години се упражняам на демо и имам няколко въпроса към вас колегите. Ще ви бъда благодарен ако отговорите и да знаете че приемам и критика така че не се притеснявайте да пишете ! Та към въпросите :

1. В чат с трейдър.бг ми казаха че ако отворя сделка веднага след фундаментална новина (като покачване на лихвените нива, брутния вътрешен продукт и т.н.) трябва да я държа отворена най-малко 5 минути (което носи риск цената да се обърне срещу мен). Та искам да попитам вие какъв опит имате в подобни ситуации и мислите ли че търговията по новини е нещо добро ?

2. Трудно ли става плащането на данъци всеки Април и попълването на декларацията към НАП ? В чат с трейдър.бг ми казаха че ставката е между 10 и 20 %, което ми се струва страшно много като се има предвид какъв риск се поема.

Имам и още куп въпроси но ще ги запазя за по - нататък. Благодаря предварително за отговорите !

mmm
Регистриран: 19 май 2017, 19:27
3 получени
8 дадени

Re: Скалпиране на новините, възможно или не, и други въпроси?

Мнение от mmm » 29 мар 2018, 20:23

1. За едни е добро, за други не.
2. Няма такова нещо като между 10 и 20. Има закон, там е написано. Данъка не се определя на база дали парите са изкарани с риск, с голям риск, с огромен риск или с пот. :grin:
По улица "По късно" се излиза на площад "Никога".

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 02 апр 2018, 13:44

mindhacker написа:
29 мар 2018, 19:08
Здравейте,

Предстои ми да си отворя реална сметка, тъй - като вече от три години се упражняам на демо и имам няколко въпроса към вас колегите. Ще ви бъда благодарен ако отговорите и да знаете че приемам и критика така че не се притеснявайте да пишете ! Та към въпросите :

1. В чат с трейдър.бг ми казаха че ако отворя сделка веднага след фундаментална новина (като покачване на лихвените нива, брутния вътрешен продукт и т.н.) трябва да я държа отворена най-малко 5 минути (което носи риск цената да се обърне срещу мен). Та искам да попитам вие какъв опит имате в подобни ситуации и мислите ли че търговията по новини е нещо добро ?

2. Трудно ли става плащането на данъци всеки Април и попълването на декларацията към НАП ? В чат с трейдър.бг ми казаха че ставката е между 10 и 20 %, което ми се струва страшно много като се има предвид какъв риск се поема.

Имам и още куп въпроси но ще ги запазя за по - нататък. Благодаря предварително за отговорите !
Има различни стратегии, ако искаш да си истнински трейдър, а не комарджия, предварително трябва да си наясно с точно какво се захващаш.
Има десетки и стотици печеливши стратегии, някои са със средна продължителност дни, седмици и т.н., други се сключват през точно определен период, трети са по няколко на ден. Преди да започнеш, трябва да си наясно с избора на стратегия, каква е средната печалба на сдекла която ще ти носи. съотношение печалба/загуба, максимални дроудауни, честота на сделките. Всичко това е необходимо, но не и достатъчно условие. Ако една система обаче в миналото не е била печеливша, няма как да оцениш нейните качества за в бъдеще, това разбира се не ти гарантира че ако в миналото е била добра и в бъдеще ще е такава, но е единствената отправна точка която имаш. Като цяло има стотици дискусии и в този и в други форуми какви качества трябва да притежава една система за търговия.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
135 получени
243 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 апр 2018, 15:06

mindhacker написа:
29 мар 2018, 19:08
Здравейте,

Ако се опиташ да пуснеш поръчка веднага след излизането на новината, най-вероятно тя ще бъде изпълнена със значителен слипидж, независимо кой брокер ползваш. След първата минута обикновено волатилността пада и поръчките се изпълняват както при нормален пазар. Такова правило да държиш позицията отворена поне 5 минути по принцип няма, но трябва да се гледат общите условия на всеки брокер. Щом така са ти казали, може да има нещо такова в ОУ на Трейдъра. Иначе при волатилен пазар 5 минути наистина са много време.

За данъците - брокерът (ако е български) ще ти даде служебна бележка, която да приложиш към данъчната декларация. Данъкът е 10%.

mindhacker
1 получени
2 дадени

Мнение от mindhacker » 02 апр 2018, 16:13

Благодаря ви за отговорите колеги, аз мисля като за начало да депозирам 2 пъти по 200 лв. в трейдър.бг, където да изпробвам дали ще се справя. Всички казват че това са много малко пари и че ще ги изгубя, но това мога да отделя засега. Чета че било реалистично да правя по 6 % на месец. 6 % от 200 лв. са 12 лв. Аз само от една сделка мога да направя повече от това. Не разбирам как се правят тези 6 % и какво значат. А ако фалирам как мога да си закрия сметката, и дали има някакви такси ? Зная че е трудно да се печели от форекс но, наистина ми трябват пари и ще направя всичко възможно да ги изкарам. Дайте ми някои съвет като за начинаещ в търговията с валута и ще съм ви много благодарен.

bvg
43 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 02 апр 2018, 16:26

mindhacker написа:
02 апр 2018, 16:13
Благодаря ви за отговорите колеги, аз мисля като за начало да депозирам 2 пъти по 200 лв. в трейдър.бг, където да изпробвам дали ще се справя. Всички казват че това са много малко пари и че ще ги изгубя, но това мога да отделя засега. Чета че било реалистично да правя по 6 % на месец. 6 % от 200 лв. са 12 лв. Аз само от една сделка мога да направя повече от това. Не разбирам как се правят тези 6 % и какво значат. А ако фалирам как мога да си закрия сметката, и дали има някакви такси ? Зная че е трудно да се печели от форекс но, наистина ми трябват пари и ще направя всичко възможно да ги изкарам. Дайте ми някои съвет като за начинаещ в търговията с валута и ще съм ви много благодарен.
Не мисля, че големината на акаунта има отношение към вероятността за успех, освен ако стратегията която се ползва, изрично има условие да се ползва минимален или нулев ливърийдж. Тъй като минималния микро лот за повечето инструменти е еквивалент на 1000$, за някой 5000€. т.е. с 200лв. ще ти се наложи да използваш доста рискова стратегия. Колкото до процентите, това че от една сделка можеш да изкараш примерно 50% не е = на това, че от 10 сдекли ще изкараш 500%. Затова 6% месечно е средното реалистично печалби - загуби. Да ти кажа за 99% от трейдърите дори 0% е доста реалистично. Така че преди всичко избери си предварително стратегия и я отцени колко и средната възвръщаемост, ако си мислиш, че с гледане в тавана, ще можеш да сложиш един ордер и той всеки месец ще ти носи 6%, по-добре пусни тото.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
21 получени
8 дадени

Мнение от emonik » 02 апр 2018, 16:57

mindhacker написа:
Най добрия съвет който мога да ти дам е, откажи се от търговия с валутни двойки. Спестяваи и инвестираи в акции.

mmm
Регистриран: 19 май 2017, 19:27
3 получени
8 дадени

Мнение от mmm » 02 апр 2018, 20:26

В първия си пост пишеш, че имаш три годишен опит на демо.
Колко ти е средната печалба в % на година?
Все още ли смяташ, че 6% на месец е нищо?
Късмет.
По улица "По късно" се излиза на площад "Никога".

Потребителски аватар
S.Zhelev
135 получени
243 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 03 апр 2018, 16:31

mindhacker написа:
Така е, можеш да си удвои и утроиш сметката с една сделка. И със следващата да загубиш всичко. Като на рулетка.

6% на месец е супер доходност, която е много трудно да поддържаш в дългосрочен план.

Съветът ми: Търгувай само с минималното количество. Не знам колко пари ти трябват, но няма как да спечелиш много, инвестирайки 200 лв. Правилно ти казват всички, послушай ги.

mindhacker
1 получени
2 дадени

Мнение от mindhacker » 03 апр 2018, 20:08

Разбирам, явно ще трябва да тествам стратегията си със малък акаунт а ако се справям ще депозирам повече. Някъде прочетох за един трейдър който направил 150 сделки една след друга без нито една от тях да е губеща. След което вдигнал лимитите и занулил сметката си. Явно няма сто процентово печеливша стратегия, но все пак какво бихте ме посъветвали за това кога да изтегля сума от спечеленото и кога да вдигна лимитите ?

Потребителски аватар
aienou
Регистриран: 11 окт 2010, 20:32
29 получени
10 дадени

Мнение от aienou » 03 апр 2018, 22:26

mindhacker написа:
03 апр 2018, 20:08
Разбирам, явно ще трябва да тествам стратегията си със малък акаунт а ако се справям ще депозирам повече. Някъде прочетох за един трейдър който направил 150 сделки една след друга без нито една от тях да е губеща. След което вдигнал лимитите и занулил сметката си. Явно няма сто процентово печеливша стратегия, но все пак какво бихте ме посъветвали за това кога да изтегля сума от спечеленото и кога да вдигна лимитите ?
Като направиш 100% изтегли първоначалният депозит и продължи с печалбата.

Потребителски аватар
S.Zhelev
135 получени
243 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 04 апр 2018, 16:06

mindhacker написа:
Със сигурност няма 100% печеливша стратегия. Съветът на aienou не е лош, макар че не знам дали изобщо има смисъл да теглиш първоначалния депозит, имайки предвид, че става дума за 200 лв.

Потребителски аватар
aienou
29 получени
10 дадени

Мнение от aienou » 04 апр 2018, 17:19

S.Zhelev написа:
04 апр 2018, 16:06
mindhacker написа:
Със сигурност няма 100% печеливша стратегия. Съветът на aienou не е лош, макар че не знам дали изобщо има смисъл да теглиш първоначалния депозит, имайки предвид, че става дума за 200 лв.
То е по-скоро от психологична гледна точка.Ако загуби, не губи негови пари.В неговия случай ще трябва доста рисково да търгува, ако иска да изкара някой лев от тези 200.Възможно е, ако знаеш какво правиш и/или имаш късмет. :grin:

mindhacker
1 получени
2 дадени

Мнение от mindhacker » 05 апр 2018, 07:27

Така е, на мен ми е интересно също как стоиат нещата от гледна точка на брокера. В бейбипипс пише че идеалният трейдър от гледна точка на брокера е този, който си избива парите и е на нулата, защото ако всичките му клиенти губят, той няма как да събира спредове. Това означава ли че брокерите реално не искат да загубим ? И ако един трейдър е печеливш, брокера ли е този който му изплаща печалбата или валутния пазар ?

Потребителски аватар
aienou
29 получени
10 дадени

Мнение от aienou » 05 апр 2018, 20:55

Всеки брокер би трябвало да се радва на клиенти, които максимално дълго време ще търгуват.И колкото повече сделки толкова повече спред, комисион и т.н. за тях.
А в твоя случай с 200те лева няма значение при кой ще отидеш.Без тези тоталните скамери :)

poppopov
Регистриран: 02 дек 2012, 19:05
3 получени

Мнение от poppopov » 05 апр 2018, 23:54

Днес звъннах на trader.bg и потвърдиха, че сделките държани по малко от 5 минути се отменят в последствие. Е ако е една няма проблем, но скалпирането е забранено, било описано в договорът https://www.trader.bg/documents/bg/Client_Agreement.pdf четох и не видях такова нещо. Но това не кореспондира с ограниченията въведени от MIFID II, въпреки че те трябва да се инплеметират в законодателството тепърва. Но и по MIFID I, с една жалба до КФН, съм сигурен, че ще въстановят печалбата на засегнат скалпер.

п.п. Забравих да ги попитам, ако скалпираш и си на загуба ще отменят ли сделките.

Потребителски аватар
aienou
29 получени
10 дадени

Мнение от aienou » 06 апр 2018, 00:43

Защо се занимавате въобще с такъв брокер при все толкова други, включай и български, които са доста по-добре като условия и всичко :)

mindhacker
1 получени
2 дадени

Мнение от mindhacker » 06 апр 2018, 08:45

Според мен при всички брокери ще е така, с тези 5 минути. Но ми е интересно, както каза поппопов дали ако скалпираме новините и сме на загуба, преди тези 5 минути да са изтекли, дали брокера отменя сделката и връща загубените пари. И също незнам откъде можем да нагласим какъв леваридж да ползваме или това се наглася автоматично.

Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
5 получени
6 дадени

Мнение от me4a_kryv » 11 апр 2018, 07:24

S.Zhelev написа:
02 апр 2018, 15:06
За данъците - брокерът (ако е български) ще ти даде служебна бележка, която да приложиш към данъчната декларация. Данъкът е 10%.
Значи да търся данъчните за да ми върнат 10% от загубите.
До колкото знам в бг печалбите (згубите) от хазарт не се облагат с данъци :wink:
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

bvg
43 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 11 апр 2018, 11:03

според мен е доста вероятно да успееш, ако търгуваш при двама брокери и при единия си +1000 лв, а другия -500лв. би било редно да платиш данък само върху 500-те. Аналогичен е и случая ако работиш и имаш приходи от заплата 12000 да можеш да приспаднеш загубата от няколко хиляди. Единственото ограничение е, че няма да ти върнат пари, ако годината цялостно ти е на минус (което не е справедливо, но такъв е живота и законите)

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”