Печеливши стратегии

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
40 получени
8 дадени
Контакти:

Печеливши стратегии

Мнение от bvg » 30 яну 2018, 17:40

Здравейте, публикувам една обещаваща система. Целта ми е обмен на идеи и допълнителни филтри така че да изгладим графиката и R^2 да стане от порядъка на 0.98 всякакви идеи са добре дошли.
Бях писал за тази стратегия преди няколко месеца. Тя се позовава на зависимоста, че текущия дневен бар е в обратна корелация с предходняия дневен бар. Също така текущия дневен бар е в права корелация с дневния бар от точно преди 5 дни (има се предвид работни дни).

Пример: бара от сряда е в права корелация с бара от предходната сряда.

комбинацията от двете стратегии дава допълнителна достоверност, когато бара от предходния ден и предходната седмица са в различни посоки това е силен сигнал за посоката на предстоящия ден. Печалбата на стратегията спрямо разходите за спред и суап са 7:1. Според мен са необходими още 15-20% подобрение за да изгладим достатъчно графиката, тъй като в момента периодите през които тя не печели са от порядъка на 1.5-2 години. Примерно един допълнителен филтър е да се премахне търговията в петък.

Изчисленията можете да намерите тук: http://tranzit.dir.bg/load.php?id=n2q55 ... W383022053

Untitled.png
Untitled.png (17.47 KБ) Видяна 2785 пъти

moon11
Регистриран: 01 мар 2018, 18:46

Re: Печеливши стратегии

Мнение от moon11 » 01 мар 2018, 18:57

Радвам се, че открих темата!

Chiaro
Регистриран: 29 юни 2018, 21:31
3 дадени

Re: Печеливши стратегии

Мнение от Chiaro » 29 юни 2018, 21:49

За жалост или няма такива стратегий или колегите се мишат :)

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”