Някой научи ли се да печели от цъкане ?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
me4a_kryv
Регистриран: 02 авг 2010, 16:41
1 получени

Някой научи ли се да печели от цъкане ?

Мнение от me4a_kryv » 04 дек 2017, 19:35

Всички знаем че няма кой да губи на форекс (всички печелят) интересува ме има ли поне един който да печели постоянно и достатъчно (поне да си покрива бирите). Питам за играчи (така де бизнесмени и търговци на финансовите пазари) не за разни посредници.
Когато разумът се намеси интуицията отлита.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
28 получени
31 дадени

Re: Някой научи ли се да печели от цъкане ?

Мнение от Mateev » 04 дек 2017, 19:46

Твоят въпрос ме развълнува и реших да посмятам малко. И представи си - получи се, че за последните 10 години съм спечелил средно по 3.83 бири на ден. За съжаление аз бира не пия, така че това число не ме зарадва ......

Сега обаче се каня така да започна да търгувам, че бирата да започна да я смятам в цели цистерни .....

Потребителски аватар
me4a_kryv
1 получени

Мнение от me4a_kryv » 04 дек 2017, 19:54

Направи така че не ти да работиш за бирата а бирата да работи за теб.
...Маи така беше :)

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 04 дек 2017, 21:29

Твоят ник ми е познат още от времето на форума на СТС Финанс. Радвам се отново да се срещнем след толкова много време .....

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
31 получени
7 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 05 дек 2017, 12:26

Mateev написа:
04 дек 2017, 19:46
Твоят въпрос ме развълнува и реших да посмятам малко. И представи си - получи се, че за последните 10 години съм спечелил средно по 3.83 бири на ден. За съжаление аз бира не пия, така че това число не ме зарадва ......

Сега обаче се каня така да започна да търгувам, че бирата да започна да я смятам в цели цистерни .....
Матеев, какво съотношение си постигнал на средна печаба в пипсове(без комиионните) спрямо целевия спред?
И съответно какво е това съотношение в най-добрия теоретичен модел който си открил досега?

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 05 дек 2017, 12:55

Аз винаги си правя тестовете със собствен тестер, при който няма спред, комисионни, слипиджи и т.н. Тоест търся чистата познаваемост спрямо нулата (случайноста). Така мога да открия кога реверса на сделките ще превърне отрицателното в положително МО.

Та при такива чисти тестове под път и над път лесно се постигат 6-7 пипа ПМО, а това прави около 2 до 3 пъти разходите за брокера. Тоест на пръв поглед откриването на печеливша стратегия е лесна работа. Проблемът обаче възниква когато започне да се анализира кривата на Equity-то. Например никой не би търгувал по стратегия, която например 3 години е в загуба и на четвъртата излиза на добра печалба.

И вторият много по-голям проблем - как да разберем дали получените резултати са истинска зависимост или са плод на случайното блуждаене на някой случаен процес. Да не говорим за настройката под графиката, която винаги се получават когато човек развърти хиляди оптимизации.

Та във връзка с това искам да кажа, че лесно се получават всякакви уж "печеливши" стратегии, но намирането на такава, която да е едва ли не идеална от гледна точка на Equity-то си е доста трудна задача. Може би дори е нерешима задача, освен ако например не се направи някакъв портфейл от некорелиращи си стратегии, с чиято помощ да се изглади кривата на Equity-то.

Та от тази гледна точка аз оставам неудовлетворен, и причината за това са преди всичко прекалено високите ми лични изисквания към стратегията, на която бих си доверил парите. Ако такава стратегия бъде сглобена, то тогава най-малкия проблем ще бъдат разходите за брокера по причина, че другите изисквания към стратегията ще я направят с ПМО поне 15-20 пипа.

Към днешна дата това се опитвам да го постигна именно с много на брой стратегии, търгуващи едновременно по много валути и по много техни мащаби от време, като при това правилата им са базирани на различни принципи и патерни, за да не си корелират едно с друго.

Потребителски аватар
me4a_kryv
1 получени

Мнение от me4a_kryv » 05 дек 2017, 17:24

Към днешна дата това се опитвам да го постигна именно с много на брой стратегии, търгуващи едновременно по много валути и по много техни мащаби от време, като при това правилата им са базирани на различни принципи и патерни, за да не си корелират едно с друго.
Звучи много сложно, аз нямам такъв умствен капацитет и разчитам предимно на интуиция ползвайки разни булевардни системи.
Иначе ползвам различни стратегии преди да се върна към добавяне срещу тренда те там са ми биле и най-големите успехи 1300$ ги вдигнах до 2000 за 2-3 месеца обаче лакомията е голяма сила и дойде дългоочакваната криза през 2008 (маи беше) а аз бях избрал да скъсявам юро/долуря . Сега се лигавя със по стотина долара като ме удари комарджийската треска. ОБАЧЕ не съм спрял да се надявам че ще открия системата.
Едно мога да посъветвам новаците че еуфорията от успеха е първата крачка към загубата.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 05 дек 2017, 17:37

Здравей мечка, какво стана със RSI-то. Цяла система /макар и занаятчийска/ си беше изградил и постигаше успехи?
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
me4a_kryv
1 получени

Мнение от me4a_kryv » 05 дек 2017, 17:41

Бъркаш ме с pjs (маи така беше) аз във фрее зоната предимно усреднявах и цъках клетки със ГЕО

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 05 дек 2017, 17:48

Да, май ptj беше със RSI-то. Наистина те обърках. :)
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
me4a_kryv
1 получени

Мнение от me4a_kryv » 05 дек 2017, 18:29

Да де Павката срещах ме се в Несебър на времето с него и останалите от онова време.

п.п. Взеха ми книжката тогава щото издухах 0.56 промила ...той Гео ми каза да не пия 4-тата бира ама аз нали съм ...

Ехееее взеха да навлизат спомени ццццц ...бяха времена

Потребителски аватар
me4a_kryv
1 получени

Мнение от me4a_kryv » 07 дек 2017, 21:23

Два въпроса
Тренда следва ли положителния суап ?
И
Кое е кафе е по-силно, късото или дългото ?

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 07 дек 2017, 21:39

me4a_kryv написа:
07 дек 2017, 21:23
Два въпроса
Тренда следва ли положителния суап ?....
Първо дай определение що е това тренд, щото колкото и трейдери да попиташ, толкова на брой разични мнения ще чуеш. Ето например аз също ще изкажа едно мнение, и то е, че всеки един финансов инструмент ЕДНОВРЕМЕННО се намира в няколко различни тренда от различни мащаби на времето и цените. И тези трендове може да са противоположни по посока. Та за кой от всичките трендове питаш?

Отделно от това поради фракталната структура на пазара всеки един тренд има в себе си консолидации, както и всяка една консолидация е изградена от по-малки по мащаб трендове. Тоест пълна каша, според която във всеки един момент от време цената ЕДНОВРЕМЕННО се намира както в няколко тренда, така и в няколко консолидации, които също са трендове. Ха сега де ....... къде да го наместим твоя суап?

Потребителски аватар
me4a_kryv
1 получени

Мнение от me4a_kryv » 07 дек 2017, 21:52

Например дългосрочната посока на EUR/USD която виждане на D1

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 07 дек 2017, 21:59

me4a_kryv написа:
07 дек 2017, 21:52
Например дългосрочната посока на EUR/USD която виждане на D1
Ха-ха ..... аз и ти можем да виждаме различни неща, особенно ако тренда е рошав (а той винаги е такъв). Ето кажи ми в момента какъв тренд виждаш - нагоре или надолу?

А сега махни свещите и премини на барове. Не виждаш ли друг тренд?

А сега свий разстоянието между баровете и ще видиш консолидация. Свий го още веднъж и ще видиш друг тренд.....

Та неслучайно те попитах - дай ми точно и ясно ОПРЕДЕЛЕНИЕ ЗА ТРЕНД, но такова, че ако напиша програма по него, на 1 милион компютъра по целия свят да покаже едно и също нещо. Коя точка да приемем за първата точка на тренда и коя - за последната. Ако това го изясниш, тогава вече лесно мога да проверя коя от двете точки е по-висока и да ти кажа накъде е тренда.

Имам чувството, че не осъзнаваш, че различните хора по света виждат различни трендове, и именно поради тази причина има бикове и мечки и вечна борба между тях.
Последна промяна от Mateev на 07 дек 2017, 22:05, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
me4a_kryv
1 получени

Мнение от me4a_kryv » 07 дек 2017, 22:02

Добре де да задам въпроса по друг начин
Ако трябва да избираш в каква посока да отвориш позиция (срещу или в посока на суапа) която ще затвориш след една година по същото време в каква посока би избрал да откриеш позиция ?

Mateev
28 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 07 дек 2017, 22:06

me4a_kryv написа:
07 дек 2017, 22:02
Добре де да задам въпроса по друг начин
Ако трябва да избираш в каква посока да отвориш позиция (срещу или в посока на суапа) която ще затвориш след една година по същото време в каква посока би избрал да откриеш позиция ?
Този въпрос вече е лесен - при дългосрочни позиции винаги се играе в посоката на положителния суап, ако има такъв. Трябва кукувица да ти е изпила акъла, за да направиш обратното.

Потребителски аватар
me4a_kryv
1 получени

Мнение от me4a_kryv » 07 дек 2017, 22:17

Зададох този въпрос защото бях стигнал до извода че по-добре дългосрочните позиции да са в посока на отрицателният суап.
Имаше някакво икономическо обяснение но сега вече съм далеч от тези работи

п.п.
Начисляването на отрицателен суап е като капка в морето пред колибанието в курса ... само дето няма защо да ти го казвам (мисля)

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
77 получени
178 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 07 дек 2017, 23:10

Mateev написа:
07 дек 2017, 21:39
Тоест пълна каша, според която във всеки един момент от време цената ЕДНОВРЕМЕННО се намира както в няколко тренда, така и в няколко консолидации, които също са трендове.
Матеев, това е каша, в която сами се вкарваме, най-вече защото се ограничаваме до няколко валути. Има стотици валути и десетки хиляди акции, фючърси, ако щеш нови инструменти като биткойн. Във всеки един момент сигурно има поне десетина инструмента, които се намират на all time high - като биткойна днес. В този случай трендът мисля е ясен.

Потребителски аватар
me4a_kryv
1 получени

Мнение от me4a_kryv » 07 дек 2017, 23:20

[quote Във всеки един момент сигурно има поне десетина инструмента, които се намират на all time high - като биткойна днес. В този случай трендът мисля е ясен.][/quote]

Смятам си на ясно че нищо не е вечно.

Иначе ние дет цъкаме срещу тренда как ще печелим ... е нищо че не печелим ...ама ще !!!

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”