ndimitrov73 написа: ↑09 окт 2017, 02:06
И все пак вношителен резултат 369% печалба за 3 месеца. И както виждаме от филма на конкурента му много сделки без стопове което се казва гамблинг. И както Нийл се изказва ползва само неговия стил на търговия т.е. Прайс Екшън стратегията. Не споменава за теория на вероятностите, а може и да я използва без да го осъзнава. Но найстина впечатляваш резултат. И все пак състезанията с Демо сметки е едно реалния трейдинг друго нещо.
Всеки един внушителен резултат е впечатляващ, дори и този на Бил Гейтс, но ние не знаем и няма начин да разберем дали този
ЕДИНИЧЕН РЕЗУЛТАТ е плод на
СЛУЧАЙНОСТ (късмет) или на
ЗАКОНОМЕРНОСТ (знания и опит). Ясно е, че резултата всъщност е сума на тези две понятия (закономерност + случайност), но ние няма как да разберем кой от тези два параметъра е по-голям и по-определящ за крайната сума.
Ще дам един друг нагледен пример, за изясняване на горното твърдение. Нека да приемем, че сме строили в редица 1 милион човека (2 на степен 20) и сме ги накарали да хвърлят монетка, за която знаем, че пада с 50% вероятност (пада чисто случайно). Нека всеки един човек от групата да хвърли монетката точно по 20 пъти. Резултатите ще са най-различни, и ако ги нарисуваме на графика, ще получим нормално (гаусово) разпределение. Интересното е обаче, че поне на един човек ще се случат 20 поредни герба, а на друг - 20 поредни стотинки. Това не означава, че техните монетки са били по-специални. Просто случайноста го е предизвикала това. Как да разберем дали победителя с 20 герба или най-големия карък с 20 стотинки са го постигнали това случайно или закономерно? В случая знаем че е случайно, но в реалния живот няма как това да го разберем.
Изводите от този пример са следните:
1. Закономерно е някой на този свят да стане най-богатия човек, защото такова е нормалното разпределение (разпределението на случайноста)
2. Закономерно е някой на този свят да умре като най-големия неразплатил се длъжник (другата крайност на нормалното разпределение).
3. Случайно е обаче най-богатия да е Бил Гейтс, а най-бедния (най-големия длъжник) да е Робърт Максуел. На тяхно място можеше да бъде и всеки друг.
4. В самата случайност на резултата на Бил Гейтс и Робърт Максуел има и някаква доза закономерност, предопределена от техните познания и действия, но ние не я знаем колко голяма е тази доза, и дали нейното влияние наистина е значимо за постигане на конкретния краен резултат.