Тема за размисъл и дискусия: Какво в действителност е форекс търговията?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
63 получени
10 дадени
Контакти:

Re: Тема за размисъл и дискусия: Какво в действителност е форекс търговията?

Мнение от jssj » 13 окт 2017, 11:20

Mateev » 13 окт 2017, 08:31
За мене това е ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ, резултата от който може да бъде всякакъв. Тоест никой не може да каже дали за крайния резултат определящ е бил КЪСМЕТА или ПРОФЕСИОНАЛИЗМА.

Ако обаче това го направи поне 20-30 пъти подред (спечелването на състезанието), тогава вече можем да повярваме, че ПРОФЕСИОНАЛИЗМА е бил определящ ...... :) Така за съжаления стоят нещата със вероятностите ...... :)
Ако беше спечелил седмично състезание, щяхме да кажем: това е случайност, но ако го спечели два-три пъти, ще е вече закономерно и ще го признаем за професионалист.
Ако спечели месечно, тоест четири седмици, пак ще кажем случайност, защото за професионалист ще го обявим едва когато спечели няколко месечни състезания подред.
Ако спечели годишно състезание, пак можем да го наречем случайност, и да обявим като критерий спечелването пет поредни години на състезанието.
Фракталност, критериите можем да ги редим до безкрай. :smile:
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
71 получени
33 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 14 окт 2017, 00:32

Само искам да добавя тука графиката как се е движила сметката на нашия участник сами можете да сравните с другите трейдъри

http://trade4win.info/%D1%87%D0%B5%D1%8 ... %BB%D1%8F/

Вижте тук всички победители: https://www.worldtopinvestor.com/pub/index
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
30 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 14 окт 2017, 06:48

jssj написа:
13 окт 2017, 11:20
Mateev » 13 окт 2017, 08:31
За мене това е ЕДИНИЧЕН СЛУЧАЙ, резултата от който може да бъде всякакъв. Тоест никой не може да каже дали за крайния резултат определящ е бил КЪСМЕТА или ПРОФЕСИОНАЛИЗМА.

Ако обаче това го направи поне 20-30 пъти подред (спечелването на състезанието), тогава вече можем да повярваме, че ПРОФЕСИОНАЛИЗМА е бил определящ ...... :) Така за съжаления стоят нещата със вероятностите ...... :)
Ако беше спечелил седмично състезание, щяхме да кажем: това е случайност, но ако го спечели два-три пъти, ще е вече закономерно и ще го признаем за професионалист.
Ако спечели месечно, тоест четири седмици, пак ще кажем случайност, защото за професионалист ще го обявим едва когато спечели няколко месечни състезания подред.
Ако спечели годишно състезание, пак можем да го наречем случайност, и да обявим като критерий спечелването пет поредни години на състезанието.
Фракталност, критериите можем да ги редим до безкрай. :smile:
За съжаление истината според теорията на вероятностите е, че дори и цял живот да печели състезания, пак няма да сме сигурни каква е дозата на късмета в неговото Equity. Това е така защото ВСЯКА ЕДНА ВЕРОЯТНОСТ може да нарисува ВСЕКИ ЕДИН МАРШРУТ на движение на Equity-то. Така стоят нещата с вероятностите и с безкрайностите .......

Ясно е че професионализма силно ПОВИШАВА ВЕРОЯТНОСТА ЗА УСПЕХ, но това е така ако разглеждаме много на брой случаи (много трейдери). В рамките на единичния трейдер ние няма как да разберем кое е надделяло - случайноста или професионализма.

Трябваше на земята да има най-богат човек - това е закономерно. Но това, че този човек се казва Бил Гейтс, е случайно. Можеше да бъде и друг, и причината за това можеше да е някаква нищожна брънка от причинно-следствената верига на бил Гейтс. Например че еди на коя си дата случайно е срещнал на улицата някой стар познат, после са се напили, после на другия ден Бил Гейтс се е успал и закъснял за някаква важна бизнес-среща, която пък му е предопределила цялото бъдеще на живота.

Така стоят нещата със случайностите - често микроскопични случайни събития предизвикват лавини от причинно-следствени връзки, водещи до едно или друго глобално развитие. Така е и на финансовите пазари, и затова толкова трудно се прогнозират.

Евгени Йонков
Регистриран: 17 авг 2015, 14:06

Мнение от Евгени Йонков » 15 окт 2017, 08:58

Участвал е човека в състезание със свои реални пари и е спечелил, което е положителен пример. За разлика от демо героите, които играят на принципа всичко или нищо (и крайния резултат от състезанието предполагам е добър пример за нормално разпределение) като индивида от предния пример. Интересно на какво учи участващите в курсовете му след като се рекламира по този начин.
Mateev написа:
14 окт 2017, 06:48
Така стоят нещата със случайностите - често микроскопични случайни събития предизвикват лавини от причинно-следствени връзки, водещи до едно или друго глобално развитие.
Тука вече не отиваме ли в Теория на хаоса?

Между другото, Матеев, това което ще напишеш нататък едва ли ще ми стане ясно, но е мотивиращо че има хора, които обясняват как ще станат нещата, на фона на всички дето обясняват как то нямало как да стане. :good:
http://www.myfxbook.com/members/EYonkov

Mateev
30 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 16 окт 2017, 17:33

То и във хаоса понякога има ред ...... :)

Микроскопичното случайно събитие едва ли ще можем да го детектираме и измерим, но натрупващата се след него лавина от причинно-следствени връзки вече е ЗАКОНОМЕРНА, и на нас само ни остава да я детектираме колкото се може по-рано, с цел да се включим в нейната посока на по-ранен етап.

Това е така на теория, но на практика нещата не са чак толкова прости. Пазара наистина е хаос, в който във всеки един момент от време възникват както микроскопични случайни явления, така и вече развиващи се лавини в различните мащаби от време и цени. Сумата на всичко това е много трудно може да се прогнозира, но с помощта на теорията на вероятностите могат да се извлекат някакви моменти от време, в които движението на цените е прогнозируемо с някаква макар и малка вероятност.

SPetkoff
Регистриран: 17 окт 2017, 20:50
1 получени
7 дадени

Мнение от SPetkoff » 17 окт 2017, 22:19

Въпросът ми е към г-н "Mateev",

Ще започна от там, че съм твърде "млад" в тази сфера, не искам да се оправдавам, но ме извинете ако изглеждам като новак. Прочетох всички Ваши постове, всичко написано относно "Теория на вероятносите" и мога да твърдя, че съм привърженик на теорията. В един от Вашите постове споделяте, че сте успешен в живота, натрупали сте някакъв капитал (имоти, коли и т.н), но не сте професор по математика нито експерт в теорията на вероятностите. Ако съм разбрал правилно от всичко написано от Вас, вероятности винаги ще има, но ние неможем да им повлияваме, но пък от друга страна можем да повлияваме на закономерността. Вие твърдите, че закономерността е величина, която можем да подобряваме с натрупване на знания, опит и т.н. Тук се появява и моят въпрос и се извинявам ако звуча философски. Да вземем за пример, човек завършил математическо училище, университет и прочие(преподавател по математика или по някаква точна наука), търгуващ на форекс пазара от дълги години,при него/тях следва да има голям обем "закономерност", но уви нито в живота нито на форекс пазара те са успешни или постигнали нещо значимо(има такива хора, сигурен съм че и вие познавате такива). Ето това е същината на въпросът ми, а имено, защо хора с голям потенциал(закономерност) нямат постигнати успехи в своя живот (разбира се ако приемаме колите, имотите, парите, като цяло всичко материално за успех). С Ваше позволение бих вметнал миниотговор на въпроса си, според моите разбирания, а имено че тук се появява психологията на човека като същество, единица или индивид. Смятам че Вие сте постигнали определени цели във Вашия живот благодарение на вашата психология, нагласа, смелост или някакви други фактори( а можем ли да ги наречем закономерности?). Ето от къде изникват и моите разсъждения за форекс пазара, че при него има голяма доза психология и емоции, които са неизменна част. Финалното ми заключение е, редно ли е да не приемаме психологията на пазара след като всички знаем, че пазара е създаден от човек, следователно - човек=емоция=психология. Можем ли чрез Вашия метод(стратегия) да "изчислим" психологията на пазара? Въпросът ми май е по-скоро риторичен :-? Извинявам се отново ако звуча глупаво и за въпроса под формата на философско разсъждение. Не Ви нападам, а искам да получа адекватен отговор от човек с голям опит на пазарите. Благодаря за разбирането! :smile:

Mateev
30 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 18 окт 2017, 20:51

Аз вече съм го обяснявал на форума - успеха в живота на единичния човек е в резултат на една сума от ЗНАНИЕ+КЪСМЕТ. Но тъй като това е единичен случай, няма как да разберем кое от двете му е помогнало и/или попречило за крайния резултат.

Виж ако вземем голяма група хора - математици и специалисти по вероятностите и я сравним с другата група, която търгува от позицията на единичните сделки, то тогава първата група със сигурност ще има по-голям средностатистически успех от втората. Това е така защото когато започнем да разглеждаме нещата групово (тоест много случаи), то тогава от уравнението изчезва късмета (заради нулевото му математическо очакване) и като основен фактор за успеха на групата като цяло остава само познанието.

За единичните хора обаче нищо не може да се каже както в едната, така и в другата група. Резултата им може да е всякакъв, защото случайноста по случаен начин е дозирала количеството на късмета и неговата посока (печалба/загуба) при всеки един от тях. Да, много доброто познание може донякъде да компенсира част от малките превратности на съдбата (временен лош късмет), но никога не може да се справи с големите превратности на съдбата (дълги губещи серии, огромни скокове на цените, или пък неизлечима болест, война, катастрофа с човешки жертви и т.н.).

Като цяло познанието помага и ПОВИШАВА ВЕРОЯТНОСТА ЗА УСПЕХ, но не го гарантира напълно, защото ръката на съдбата също се меси, като понякога това е с много голяма сила.

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 19 окт 2017, 13:31

SPetkoff написа:
17 окт 2017, 22:19
Въпросът ми е към г-н "Mateev",

Ще започна от там, че съм твърде "млад" в тази сфера, не искам да се оправдавам, но ме извинете ако изглеждам като новак. Прочетох всички Ваши постове, всичко написано относно "Теория на вероятносите" и мога да твърдя, че съм привърженик на теорията. В един от Вашите постове споделяте, че сте успешен в живота, натрупали сте някакъв капитал (имоти, коли и т.н), но не сте професор по математика нито експерт в теорията на вероятностите. Ако съм разбрал правилно от всичко написано от Вас, вероятности винаги ще има, но ние неможем да им повлияваме, но пък от друга страна можем да повлияваме на закономерността. Вие твърдите, че закономерността е величина, която можем да подобряваме с натрупване на знания, опит и т.н. Тук се появява и моят въпрос и се извинявам ако звуча философски. Да вземем за пример, човек завършил математическо училище, университет и прочие(преподавател по математика или по някаква точна наука), търгуващ на форекс пазара от дълги години,при него/тях следва да има голям обем "закономерност", но уви нито в живота нито на форекс пазара те са успешни или постигнали нещо значимо(има такива хора, сигурен съм че и вие познавате такива). Ето това е същината на въпросът ми, а имено, защо хора с голям потенциал(закономерност) нямат постигнати успехи в своя живот (разбира се ако приемаме колите, имотите, парите, като цяло всичко материално за успех). С Ваше позволение бих вметнал миниотговор на въпроса си, според моите разбирания, а имено че тук се появява психологията на човека като същество, единица или индивид. Смятам че Вие сте постигнали определени цели във Вашия живот благодарение на вашата психология, нагласа, смелост или някакви други фактори( а можем ли да ги наречем закономерности?). Ето от къде изникват и моите разсъждения за форекс пазара, че при него има голяма доза психология и емоции, които са неизменна част. Финалното ми заключение е, редно ли е да не приемаме психологията на пазара след като всички знаем, че пазара е създаден от човек, следователно - човек=емоция=психология. Можем ли чрез Вашия метод(стратегия) да "изчислим" психологията на пазара? Въпросът ми май е по-скоро риторичен :-? Извинявам се отново ако звуча глупаво и за въпроса под формата на философско разсъждение. Не Ви нападам, а искам да получа адекватен отговор от човек с голям опит на пазарите. Благодаря за разбирането! :smile:
Търговията на финансовите пазари е нищо повече от- математика,психология и ММ.Така,че може да си професор по математика не означава ,че ще си успешен трейдър.Защото психологията и ММ липсват да речем.Но пък големите математици също ги ползват в Хедж фондовете за други изчисления :grin:
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Mateev
30 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 19 окт 2017, 18:51

Аз няколко пъти ти отговарям, но ти нещо не искаш да четеш. :)

Примери за ЕДИНИЧНИ СЛУЧАИ могат да бъдат дадени ВСЯКАКВИ, но от тях не можем да си вадим никакви изводи, камо ли пък да правим и ГЕНЕРАЛИЗАЦИИ. :)

Има професори, които просто не им се занимава с бизнес или с търговия. Намерили са си спокоен живот и си кютат. Така че недей да даваш такива примери, защото има и обратните такива - например барман с почти нулев коефициент на интелигентност, пък успял в живота,

За да говорим за вероятности, трябва нещо да се е случало много пъти или пък да се отнася за голяма група от хора. Така че забрави да даваш единични случаи за пример, каквито и да са те.

За да стане човек трейдер са необходими много качества, но най-вече е необходимо ЖЕЛАНИЕТО и АМБИЦИЯТА да постигне нещо повече в този живот с МНОГО ПОВЕЧЕ ТРУД, отколкото масовите хора са склонни да положат. Има два типа хора:

Първия вид хора си кютат живота еваш еваш и едвам избутват 8-те часа работа, за да се приберат в къщи и да се отдадат на удоволствията - ядене, пиене, телевизия, някакво хоби и т.н.

Втория вид хора, които са доста по-малък процент, са РАБОТОХОЛИЦИ. Те използват всяка една свободна секунда в преследване на някаква лична цел. Ако имаше как, нямаше дори да спят. Точно от тази група хора произлизат успелите в живота. Точно тази група хора притежават много повече познания и опит от другата група, и точно сред тях трябва да търсиш и успелите трейдери.

И още нещо - има една поговорка, която много ми харесва и си я повтарям едва ли не всеки ден:

Ако нещо не си ги постигнал в този живот, знаи не си го желал ДОСТАТЪЧНО СИЛНО. Тоест първичното е СИЛНОТО ЖЕЛАНИЕ за преследване на някаква цел, а то вече предизвиква волята да се откажеш от лекия живот и да започнеш ден и нощ да се образоваш и да полагаш усилия за постигане на целта.

Та с твоя професор от примера, който си го дал - първо трябва да си изясниш имал ли е той СИЛНОТО ЖЕЛАНИЕ да постигне нещо голямо в живота си. Ако го е имал, ще е положил и много усилия, а знанието му определено е щяло да му помогне по-лесно и по-бързо да си постигне целта.

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 19 окт 2017, 19:30

Матеев, на кого отговаряте няколко пъти?

SPetkoff има само едно мнение и е регнат преди 2 дена.Аз лично Вас не съм питал нищо?
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Mateev
30 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 20 окт 2017, 08:22

druster написа:
19 окт 2017, 19:30
Матеев, на кого отговаряте няколко пъти?

SPetkoff има само едно мнение и е регнат преди 2 дена.Аз лично Вас не съм питал нищо?
Това съм го писал някоколко пъти във форума (пък и в други форуми), но не помня къде и на на кого какво точно какво съм отговорил. Затова и отговорих още веднъж.

Will
Регистриран: 26 яну 2012, 15:24
2 получени

Мнение от Will » 20 окт 2017, 16:00

хора, необходимо е да осъзнаете, че лицето mateev е всеизвестен разтегач на локуми и цар на празните приказки. Не си губете времето да четете резултатите от шума в главата му.

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 20 окт 2017, 17:03

Will » 20 окт 2017, 15:00
хора, необходимо е да осъзнаете, че лицето mateev е всеизвестен разтегач на локуми и цар на празните приказки. Не си губете времето да четете резултатите от шума в главата му.
Може да е шум, ама космически !!! :smile: Всеки уважаващ себе си човек трябва да има малко такъв шум в главата си.
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Mateev
30 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 20 окт 2017, 20:13

Will написа:
20 окт 2017, 16:00
Ако моето е шум, представям си какви гръмотевици трещят в главите на Бил Гейтс например или на Уорън Бъфет ......:)

Няма как с нормална глава да постигнеш нещо значимо. Все трябва да си изперкал в някаква посока, и да благодариш на Господ, ако те е насочил във вярната посока. :)

Потребителски аватар
momchev
Регистриран: 22 юли 2010, 11:26
7 получени

Мнение от momchev » 23 окт 2017, 14:26

Всъщност има точно две неща определящи печелившия трейдър.

1)% печеливши сделки
2) съотношение риск/печалба

Ако всяка една сделка се обмисля и пуска при потенциал за риск/печалба > 1/2 и човек успее да увеличи значително % печеливши сделки чрез ФА/ТА или ФА&ТА нещата се подреждат. Това е простата истина. Всичко останало са празни приказки
Прикачени файлове
DKLDoHnX0AE3CBt.jpg
DKLDoHnX0AE3CBt.jpg (46.63 KБ) Видяна 274 пъти

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 23 окт 2017, 15:32

Ако всяка една сделка се обмисля и пуска при потенциал за риск/печалба > 1/2 и човек успее да увеличи значително % печеливши сделки чрез ФА/ТА или ФА&ТА нещата се подреждат. Това е простата истина. Всичко останало са празни приказки
И все пак трябва да си добре със ТА и ФА за да успееш да вдигнеш процента, а там са всичките приказки -и празните и смислените.

Потребителски аватар
momchev
Регистриран: 22 юли 2010, 11:26
7 получени

Мнение от momchev » 23 окт 2017, 15:46

jssj написа:
23 окт 2017, 15:32
И все пак трябва да си добре със ТА и ФА за да успееш да вдигнеш процента, а там са всичките приказки -и празните и смислените.
Реших да пропиша за да кажа нещо от опит, но явно всеки ще бърза да се изходи по темата без да помисли върху написаното. Сбърках, че се включих в дискусията :-?

Успех на всички

jssj
63 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 23 окт 2017, 15:59

momchev » 23 окт 2017, 14:46

jssj написа: ↑
23 окт 2017, 14:32

Реших да пропиша за да кажа нещо от опит, но явно всеки ще бърза да се изходи по темата без да помисли върху написаното. Сбърках, че се включих в дискусията :-?

Успех на всички
Бих си изтрил поста но не мога. Ако мислиш че се изхождаш по-качествено действай. Спирам да пиша в тази тема.

Mateev
30 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 24 окт 2017, 10:11

momchev написа:
23 окт 2017, 14:26
Всъщност има точно две неща определящи печелившия трейдър.

1)% печеливши сделки
2) съотношение риск/печалба

Не ми се сърди, но твърдението ти в постинга е ГРЕШНО от гледна точка на теорията на вероятностите. Дори и да направиш съотношението риск/печалба = 1/1000, то пак няма да постигнеш печеливша търговия. Само ще промениш съотношението в броя на печелившите към губещите сделки, но заедно с това ще променяш и размера на тези сделки така, че крайният резултат винаги да си остава нулев, ако ги нямаше разходите за брокера. Но понеже ги има - крайния резултат винаги ще е губещ.

Формулата за определяне на крайния резултат е следната:
Резултат = Брой Печеливши сделки * Размер на средната печалба - Брой Губещи сделки * Размер на средната загуба

Интересното от гледна точка на теорията на вероятностите е, че тя винаги се грижи при случайна игра така да нагоди броя на сделките и техния среден размер, щото ВИНАГИ РЕЗУЛТАТА ДА Е РАВЕН НА НУЛА при достатъчно дълга игра. Ти може и да променяш както си искаш съотношението на риска към потенциалната печалба, но зад гърба ти теорията на вероятностите така ще нагоди броя и размера на сделките, щото крайният ти резултат (печалбата) да си остане нулева в статистически план. То и няма как да очакваш нещо друго, защото ЧИСТАТА СЛУЧАЙНОСТ ВИНАГИ ВОДИ ДО НУЛЕВО МАТЕМАТИЧЕСКО ОЧАКВАНЕ.

Ако искаш да получиш нещо по-добро, трябва в супата от случайност да вкараш и малко ЗАКОНОМЕРНОСТ, иначе няма как да стане. Тоест при търговията трябва да има и малко ПОЗНАВАЕМОСТ поне в част от случаите, за да разчиташ тази познаваемост да надделее над случайноста, и постепенно да започне да ти повишава Equity-то на акаунта. Самото Equity пък ще изглежда като хаос от движения нагоре/надолу, обусловлени от случайноста, но тенденцията ще е бавен ръст нагоре, който ще е обусловлен от закономерноста (познаваемоста) която влагаш с твоите усилия.

Тази познаваемост обаче няма как да се постигне посредством следните методи:
1. Не може да се постигне ПМО посредством управление на капитала (размера на лотовете). Това отдавна е доказано математически.
2. Добавянето при губеща сделка всъщност е управление на капитала, така че прочети отново т.1.
3. Всички мартингейл стратегии и техните вариации също представляват управление на капитала. Прочети т.1.
4. Всички грид системи също представляват управление на капитала. Прочети т.1.
5. Промяната на съотношението риск/печалба не променя ПМО-то. То пак си остава нулево.
6. Всяко едно друго правило в стратегията за търговия, което се базира на състоянието на текущата сделка, а не на състоянието на пазара, също притежава НУЛЕВО МАТЕМАТИЧЕСКО ОЧАКВАНЕ. Тоест може и да повлияе в някаква посока на КОНКРЕТНАТА СДЕЛКА, но при много на брой сделки неговото влияние е НУЛЕВО.

Mateev
30 получени
31 дадени

Мнение от Mateev » 24 окт 2017, 10:49

За да се оттърси от всички трейдерски митове и самозаблуди, трейдера трябва ДА ОСЪЗНАЕ следните няколко точки и да повярва в тях. Тогава и само тогава той може да разчита на някакви шансове за успех.

1. Пазарът е СЛУЧАЕН
2. Следователно върху него се правят СЛУЧАЙНИ СДЕЛКИ
3. Резултатът от тези случайни сделки винаги КЛОНИ КЪМ НУЛА при достатъчно дълга игра. Тоест акаунта нито нараства, нито намалява.
4. Разходите за брокера обаче го правят този резултат да стане ОТРИЦАТЕЛЕН, което вече води до нулиране на акаунта при достатъчно дълга игра
5. Не съществува метод за управление на капитала, който да може да превърне случайната игра (с нулево математическо очакване) в печеливша игра.
6. Единственият начин за печеливша търговия е НАМИРАНЕТО НА ЗАКОНОМЕРНОСТ в потока от случайност на пазара
7. При търговията с тази закономерност се гледа САМО И ЕДИНСТВЕНО ПАЗАРА, а не СЪСТОЯНИЕТО НА КОНКРЕТНАТА СДЕЛКА.
8. Всеки опит за проследяване, модифициране, добавяне, изваждане или хеджиране на конкретната сделка води до НУЛЕВО МАТЕМАТИЧЕСКО ОЧАКВАНЕ.
9. Единственият правилен начин за вход и изход от сделка е на базата на решения, взети от АНАЛИЗА НА ПАЗАРА.

Аз дори препоръчвам въобще да не се гледа какво е състоянието на дадена сделка дотогава, докато не я затворите. Това е така защото ако погледнете, веднага ще ви се активират емоциите, и вие вече няма да можете да вземете правилно решение, обусловлено САМО И ЕДИНСТВЕНО ОТ ПАЗАРА.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”