Ах, този гап!

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
14 получени
35 дадени

Ах, този гап!

Мнение от good mood » 19 авг 2017, 19:35

:lol:

Да си поговорим за този неприятен атрибут на валутната търговия, наречен на звучен български език Гап. :o Винаги съм се чудил защо ни го пробутват брокерите всяка или почти всяка неделна вечер? :mrgreen: :| Уж пазара затваря и отваря по едно и също време, нали? Но често цените, които ни посрещат след ленивите почивни дни са си направо стряскащи. :twisted: Нека някой кухнески работник (от кухнята на брокера) се покаже и да обясни защо така се получава с тези гапове? :( :-? :lol:

Liberty1791
Регистриран: 17 юни 2017, 12:34
8 получени
1 дадени

Re: Ах, този гап!

Мнение от Liberty1791 » 19 авг 2017, 21:08

Гаповете нямат нищо общо с брокера. Причината е, че междубанковия пазар си работи без прекъсване (включително уикенда). Когато има някакво голямо събитие (например първият тур на президентските избори във Франция), това се отиграва на междубанковия пазар и резултатите се виждат при отварянето в понеделник.
Ако искаш да се предпазиш от гапове, просто затвяряй всички позиции, когато уикенда се очаква да има някакво събитие с голямо значение, да речем избори или референдум. То и без да има официално събитие може да стане нещо извънредно, никога не си застрахован.
Аз пък понякога действам по обратната тактика, когато се очаква да има нещо уикенда, петъка отварям малка позиция в посоката която си мисля, че ще гапне. Въпрос на предпочитания.

Потребителски аватар
good mood
14 получени
35 дадени

Мнение от good mood » 19 авг 2017, 23:48

Liberty1791 написа:
19 авг 2017, 21:08
Гаповете нямат нищо общо с брокера. Причината е, че междубанковия пазар си работи без прекъсване (включително уикенда). Когато има някакво голямо събитие (например първият тур на президентските избори във Франция), това се отиграва на междубанковия пазар и резултатите се виждат при отварянето в понеделник.
Ако искаш да се предпазиш от гапове, просто затвяряй всички позиции, когато уикенда се очаква да има някакво събитие с голямо значение, да речем избори или референдум. То и без да има официално събитие може да стане нещо извънредно, никога не си застрахован.
Аз пък понякога действам по обратната тактика, когато се очаква да има нещо уикенда, петъка отварям малка позиция в посоката която си мисля, че ще гапне. Въпрос на предпочитания.
Това за междубанковия пазар не го знаех. На практика банките не работят в почивните дни или поне не с клиенти. А на този междубанков пазар участват ли други играчи? Имам богата практика с гаповете. Понякога затварям на загуба в петък и е много неприятно, когато в неделя вечер видя, че е било излишно. Хващал съм здрав гап и познай - брокера вади някаква точка от правилата и ми реже печалбата. Но ако гапа е срещу мене няма амнистия. :( :shock: :oops:

Liberty1791
Регистриран: 17 юни 2017, 12:34
8 получени
1 дадени

Мнение от Liberty1791 » 20 авг 2017, 20:20

good mood написа:
19 авг 2017, 23:48
Това за междубанковия пазар не го знаех. На практика банките не работят в почивните дни или поне не с клиенти. А на този междубанков пазар участват ли други играчи? Имам богата практика с гаповете. Понякога затварям на загуба в петък и е много неприятно, когато в неделя вечер видя, че е било излишно. Хващал съм здрав гап и познай - брокера вади някаква точка от правилата и ми реже печалбата. Но ако гапа е срещу мене няма амнистия. :( :shock: :oops:
На междубанковия пазар участват и централните банки. Интересно е, че до 2012 Oanda предлагаха трейдинг и през уикенда, обаче с мн по-високи спредове и прекратиха практиката. https://www.oanda.com/resources/news/pr/oanda070412

Това с рязането на печалбата при гап при кой брокер се е случвало, ако не е тайна?

Потребителски аватар
good mood
14 получени
35 дадени

Мнение от good mood » 20 авг 2017, 22:31

Liberty1791 написа:
20 авг 2017, 20:20
good mood написа:
19 авг 2017, 23:48
На междубанковия пазар участват и централните банки. Интересно е, че до 2012 Oanda предлагаха трейдинг и през уикенда, обаче с мн по-високи спредове и прекратиха практиката. https://www.oanda.com/resources/news/pr/oanda070412

Това с рязането на печалбата при гап при кой брокер се е случвало, ако не е тайна?
Рязането е при Инстафорекс, разбира се. Как можеш изобщо да се съмняваш и да питаш дори? Те са уникални филантропи и милеят за своите клиенти да не стават много богати. Нямаш право да правиш сделка под 5 минути, а ако спечелиш при новини повече от 10% от парите, които си депозирал то следва орязване. А най-опасно е да имаш две сметки и да търгуваш наобратно с тях. Следва блокиране на поне едната сметка и орязване на печалбата на другата. Рашките са свикнали да ни освобождават. Няма как да им се сърдим. Дори паметници сме им направили и вечно ще ги тачим. :wink: :grin: :lol:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”