Какво е вашето мнение за хеджирането?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Какво е вашето мнение за хеджирането?

Мнение от ndimitrov73 » 14 юли 2017, 18:45

Аз като един върл противник на хеджирането смятам, че трябва да се махне. Никога не съм ползвал и не смятам да ползвам. Аз съм превърженик на стоповете. Не може когато пазара тръгне срещу теб да хеджираш и после нормално е пазара да направи рано или късно обратен завой и да влезе в твоята посока. Аз съм на мнение грешка плащаш. Ясно и точно.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Re: Какво е вашето мнение за хеджирането?

Мнение от good mood » 17 юли 2017, 09:40

Тук не съм съгласен с теб. Защо да се маха хеджирането? По принцип е ясно, че използването му е нож с две остриета, но със сигурност има хора, които извличат печалби от него. Аз лично също съм го ползвал с променлив успех. Основното му предимство е, че отлага приемането на загубата. Ако ти удари стоп или затвориш ръчно на загуба винаги е неприятно. Хеджирайки ти за определено време отлагаш този процес и си даваш надежда, че можеш да се измъкнеш на печалба дори. Което е съвсем възможно при рейнджов пазар.

larisa
Регистриран: 28 сеп 2010, 22:52
10 получени
15 дадени

Мнение от larisa » 17 юли 2017, 14:32

Аз като един върл противник на хеджирането смятам, че трябва да се махне. Никога не съм ползвал и не смятам да ползвам. Аз съм превърженик на стоповете. Не може когато пазара тръгне срещу теб да хеджираш и после нормално е пазара да направи рано или късно обратен завой и да влезе в твоята посока. Аз съм на мнение грешка плащаш. Ясно и точно.
Непрочетено мнение от ndimitrov73 » 15 юли 2017, 20:14

Тук реших да споделя как реших проблема с обезценяването на Биткойн последните седмици. Решението е просто хеджиране. Разделих си Биткойн сметката на две равни части. Едната част е в Биткойни с които търгувам форекс при брокера. Дугата е при борсата обърната в твърда валута, ако мога така да се изразя. И сега, ако биткойна се обезценява се компенсира от твърдата валута и обратно, ако биткойна расте твърдата валута се обезценява по-този начин не печеля, но за сметка на това и не губя.
Надявам се да съм бил полезен. Малко късно го публикувах може би трябваше по-рано когато изпълних тази задача предната седмица.
:grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 18 юли 2017, 02:01

larisa написа:
17 юли 2017, 14:32

Непрочетено мнение от ndimitrov73 » 15 юли 2017, 20:14

Тук реших да споделя как реших проблема с обезценяването на Биткойн последните седмици. Решението е просто хеджиране. Разделих си Биткойн сметката на две равни части. Едната част е в Биткойни с които търгувам форекс при брокера. Дугата е при борсата обърната в твърда валута, ако мога така да се изразя. И сега, ако биткойна се обезценява се компенсира от твърдата валута и обратно, ако биткойна расте твърдата валута се обезценява по-този начин не печеля, но за сметка на това и не губя.
Надявам се да съм бил полезен. Малко късно го публикувах може би трябваше по-рано когато изпълних тази задача предната седмица.
:grin: :grin: :grin:
Лариса съжалявам, но не си ми разбрала основната идея. Едното мнение е за хеджирането по време на търгуване, а другото е за защита на спестяванията което е коренно различно. Има идея да се премахне хеджирането при регулираните брокери, затова и пуснах тази тема. Защото много хора го използват в стратегията си. Подготвени ли сме да търгуваме без хеджиране? Всеки трябва да си зададе този въпрос. Едното е стил на търгувия, второто предпазване на спестяванията. В единия случай може да се премахне или забрани от регулираните брокери в другия случай никой не може да ти го забрани и може да се използва за защита на спестявания. Мисля, че правиш разлика между двата случая. :wink:
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 18 юли 2017, 09:56

ndimitrov73 написа:
18 юли 2017, 02:01
Има идея да се премахне хеджирането при регулираните брокери

И това защо? Вече почва да ми идват в повече тези забрани. Нали скачахме по митингите за свобода и демокрация, а те ни затрупват с все повече забрани и ограничения. Егати тъпото. :-? :o :( :wink:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 18 юли 2017, 12:43

Нищо му няма на хеджирането. Преди обясняваха как води до допълнителни разходи за спред и суап. Сега брокерите дават възможност да затвориш двете насрещни позиции една с друга, като по този начин не се плаща допълнително спред. Суапът пък е пренебрежимо малък.

omniares
Регистриран: 01 окт 2017, 12:00

Мнение от omniares » 01 окт 2017, 12:07

Здравейте, нов съм във форума и искам да обсъдя с вас една система. Какво ще стане ако удвояваме таргета след всяка загуба? Може ли да стигнем до зануляване, преди да стигнем тейк профита, ако използваме само фиксиран лот?

mmm
Регистриран: 19 май 2017, 19:27
3 получени
1 дадени

Мнение от mmm » 01 окт 2017, 17:28

omniares написа:
01 окт 2017, 12:07
Здравейте, нов съм във форума и искам да обсъдя с вас една система. Какво ще стане ако удвояваме таргета след всяка загуба? Може ли да стигнем до зануляване, преди да стигнем тейк профита, ако използваме само фиксиран лот?
Разбира се, че може, дори е много вероятно, но нека тази тема да остане за хеджирането.
По улица "По късно" се излиза на площад "Никога".

omniares
Регистриран: 01 окт 2017, 12:00

Мнение от omniares » 01 окт 2017, 21:44

Тоест ако имам 1000$ сметка и таргет 10пипа, е по-вероятно да имам 1000 поредни загуби, от колкото цената да достигне профита от 1000 пипа?

mmm
Регистриран: 19 май 2017, 19:27
3 получени
1 дадени

Мнение от mmm » 01 окт 2017, 22:27

omniares написа:
01 окт 2017, 21:44
Тоест ако имам 1000$ сметка и таргет 10пипа, е по-вероятно да имам 1000 поредни загуби, от колкото цената да достигне профита от 1000 пипа?
Не е необходимо да имаш 1000 поредни загуби преди да се занулиш. :grin:
По улица "По късно" се излиза на площад "Никога".

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
71 получени
167 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 01 окт 2017, 23:51

omniares написа:
01 окт 2017, 21:44
Ако слагаш стоп 10 пипа и таргет 1000 пипа, ще имаш средно 1 печалба на всеки 100 загуби, защото таргета ти е 100 пъти по-голям от стопа.

Тази печалба може да дойде в първата сделка, може да е след 50 сделки, а може да имаш и 200 поредни загуби и след това 2 печеливши сделки.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 02 окт 2017, 09:54

omniares написа:
01 окт 2017, 12:07
ako си поставиш първоначална цел 16 пипса, и уцелиш 10 поредни грешни сделки, ще достигнеш таргет 16'000 което следващите 50 години едва ли ще бъде достигнато като цел.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
24 получени
26 дадени

Мнение от Mateev » 03 окт 2017, 08:44

Да си кажа и моето мнение по темата. По принцип ако един трейдер търгува по правилния начин, хеджиране не е необходимо. Това е така защото дори и трейдера да търгува паралелно с различни стратегии в един акаунт, и тези стратегии да генерират насрещни сделки, то за самия трейдер е най-изгодно да подава на брокера само СУМАРНАТА ПОЗИЦИЯ на всички стратегии. Това обаче изисква допълнителни изчисления, което силно ще усложни живота на трейдера. Следователно хеджирането е ОБЛЕГЧЕНИЕ за трейдера и ако се използва като такова, няма нищо лошо.

Когато един трейдер търгува автоматизирано с много на брой експерти в един акаунт, то тогава написването на клас за обединяването на насрещните сделки в една сумарна позиция си е направо задължително. И причината за това не е само ИКОНОМИЯТА НА СПРЕД, но и икономичното използване на така наречения Trading Context. Това е вътрешен механизъм на търговската платформа, който е отговорен за комуникацията със сървъра. Когато една търговска стратегия заяви някаква търговска операция, този Trading Context се заема с нейното отработване, и докато го прави това, всички останали стратегии получават грешка при опит за някаква търговска операция. Следователно за мирното и съвместно съществуване на много експерти в един акаунт си е направо задължително да има софтуерен модул, който да намалява конфликтите между тях при опит за достъп до сървъра, и един от методите на този модул е изпращане към сървъра само на СУМАРНАТА ПОЗИЦИЯ по всеки един финансов инструмент.

Накратко - хеджирането е полезно, защото опростява търговията, но за самите нас е по-изгодно да не го ползваме, защото това означава лош стил на търговия, носещ рискове и дори финансови загуби.

Колкото до тези трейдери, които използват хеджиране с цел да не приемат загубите, а да ги отложат за в бъдеще с някаква НАДЕЖДА, че курса ще се върне - на тези трейдери мога да кажа, че те изпадат в ДЪЛБОКА САМОЗАБЛУДА. Защо това е така?

Нека да приемем, че някаква позиция вече е на загуба със 100 пипса, но все още не е затворена (не е приета загубата). Вероятноста курса да се върне в началната точка е точно 50%, а другите 50% вероятност са загубата да се УДВОИ. Тоест математическото очакване е НУЛЕВО, което означава, че ако много пъти се допусне 100 пипса загуба, каквото и да се прави след това, тези 100 пипса си остават 100 пипса във вреда на трейдера. Тоест допусната ли е веднъж тази загуба, това е равносилно тя да бъде приета (да се затвори позицията).

Повтарям го още веднъж, защото е много важно:
Допускането на някаква загуба е РАВНОСИЛНО на нейното ПРИЕМАНЕ (на затваряне на позицията).

От тука и извода, че ОТЛАГАНЕТО на приемането на загубата посредством ХЕДЖИРАНЕ е само една САМОЗАБЛУДА и нищо повече. От гледна тока на Теорията на вероятностите вие вече сте ги загубили тези пари в тази позиция. Новата насрещна позиция си е НОВА и като такава тя има НУЛЕВО МАТЕМАТИЧЕСКО ОЧАКВАНЕ, което с нищо не ви помага да избиете загубата в старата позиция.

Има един единствен начин за избиване на загубата в старата позиция, и той е на 100% да познаете новата позиция. Да, ама ако вие го можехте това (да познавате на 100%), тогава защо въобще сте допуснали губеща позиция? :)

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
59 получени
6 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 03 окт 2017, 10:01

Това е само техническата страна на въпроса, но нещата имат и психологическо измерение- "Отказа да се приеме загубата".
Според мен печелившия трейдър има особенна настройка на ума, без значение вродена или придобита. Освен психическа устойчивост трябва да има и малко лудост.Тя е необходима за да поротивостои на здравата логика и дава възможност да останеш психически балансиран въпреки загубите. Иначе във всяка екстремна ситуация, каквато малко или много е минусовата позиция логиката започва да обслужва емоцията и търси решения за запазване на емоционалния баланс предлагайки ти удвояване или хеджиране.
Общо взето като в другия бизнес, печалбите започват там където другите се отказват и остават само лудите. :smile:
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
24 получени
26 дадени

Мнение от Mateev » 03 окт 2017, 12:29

Може би си прав, но аз си имам друго обяснение на този психологически проблем. Когато един трейдер-професионалист си е разработил ТОЧНА и ЯСНА СТРАТЕГИЯ с ПМО, и стриктно я следва, то тогава той вече ЗНАЕ, че тази стратегия има шанс да му донесе добри пари, но това става в ДЪЛГОСРОЧЕН ПЛАН, а не с ЕДИНИЧНА СДЕЛКА. Също така трейдера-професионалист ЗНАЕ, че част от сделките на печелившата стратегия са ГУБЕЩИ, и това е нормално, но това не означава, че стратегията е лоша, и че трябва да се променя след всяка една губеща сделка.

Начинаещия трейдер не го знае това или най-малкото не го осъзнава, което го кара да води битка за всяка една сделка. И от самосебе си се подразбира, че вместо да изпише вежди, той вади очи ..... :)

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 03 окт 2017, 22:31

jssj написа:
03 окт 2017, 10:01
Това е само техническата страна на въпроса, но нещата имат и психологическо измерение- "Отказа да се приеме загубата".
Според мен печелившия трейдър има особенна настройка на ума, без значение вродена или придобита. Освен психическа устойчивост трябва да има и малко лудост.Тя е необходима за да поротивостои на здравата логика и дава възможност да останеш психически балансиран въпреки загубите. Иначе във всяка екстремна ситуация, каквато малко или много е минусовата позиция логиката започва да обслужва емоцията и търси решения за запазване на емоционалния баланс предлагайки ти удвояване или хеджиране.
Общо взето като в другия бизнес, печалбите започват там където другите се отказват и остават само лудите. :smile:
Някъде бях гледал видео на един руснак, който обясняваше, че при валутната търговия влиянието на психологията е близо до 100%.
Затова беше направил семинар в тази насока. Но е много прав. Трудно се приема спокойно каквато и да е загуба. Случвало ми се е да
натрупам за деня десетина печеливши сделки с обща стойност над 200 долара. Накрая правя грешна сделка за 2 долара минус и мога да
ви кажа, че тази капка катран вгорчава целия буркан вкусен мед. Да не говорим за по-големи загуби или не дай си Боже да се тръгне седмицата на минус и да "трябва да се избива". Много вреден навик. :o :( :grin: :shock: :oops:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”