Икономика и икономическа теория

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
29 получени
5 дадени
Контакти:

Re: Икономика и икономическа теория

Мнение от bvg » 25 юли 2017, 19:26

vgc написа:
25 юли 2017, 18:23
Прочети статията - съотношението е 7/300 някъде за класацията при 7/700 съотношение при участниците.
Компартията навремето уби бъдещето на поколението X, а защо вие "левите" в момента се опитвате на унищожите бъдещето на децата от Y и Z генерацията си го обяснявам основно със Стокхолмски синдром.

п.п. Имаме 10 подраздела, и ако не ти се чете капитал, то заповядай форбс и смятай: https://www.forbes.com/30-under-30-europe-2017
Ми не виждам ком. партията с какво ми е убила бъдещето, получих страхотно образование, нулев стрес, имах прекрасно детство. Можех и все още мога да замина да работа за $100к годишно на запад. Ми честна дума грам не ме изкушава, дори ми е обидно, че ме оценяват толкова ниско. Обидно ми е да дам 5 години труд за една дървена къща. 5 години през които всичките пари до последната стотинка работиш за спекуланти строителни фирми и парче ливада 350 квадратни метра. Ми това си е каторга. Ако решиш да ги разсрочиш работиш още 5 за банката. Ми не мерси харесва ми да чувам няма кадри постоянно и да се подсмихвам. Яд ме е че преебаха луканката, кебапчетата и пушените гърди, другото мога да им го простя.

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 26 юли 2017, 11:30

bvg написа:
25 юли 2017, 19:26
Ми не виждам ком. партията с какво ми е убила бъдещето, получих страхотно образование, нулев стрес, имах прекрасно детство. Можех и все още мога да замина да работа за $100к годишно на запад ... Ми не мерси харесва ми да чувам няма кадри постоянно и да се подсмихвам. Яд ме е че преебаха луканката, кебапчетата и пушените гърди, другото мога да им го простя.
Текущата реалност е в следствие на построеният "фундамент" от любимата ти ком.партия. Ако не осъзнаваш този факт просто промивката на мозъци на тема "обществен" враг и до ден днешен дава "плодове":
Изображение
Източник: МИНАЛО И ЕТИЧНА ПАМЕТ

п.п. Ако имаш обаче желание за промяна, си мисля че ето този блог например (или пък негов аналог), може да ти помогне (на мен лично ми бе доста полезен преди няколко години): The Art of Non-Conformity
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 26 юли 2017, 13:00

bvg написа:
Обидно ми е да дам 5 години труд за една дървена къща. 5 години през които всичките пари до последната стотинка работиш за спекуланти строителни фирми и парче ливада 350 квадратни метра. Ми това си е каторга.
Welcome to the real world. Хората не са длъжни да ти строят къща на цена, която ти харесва на теб. Не искаш да работиш 5 години за една къща - ок, изкарвай 5 пъти повече и ще работиш за къщата само 1 година.
bvg написа:
25 юли 2017, 17:13
Незнам на колко години си, но през 92-93 когато още нямаше метро, кауфланд и ШЕЛ, хората докарваха по един камион олио и тоалетна хартия от завода пред блока си и ги продаваха за няколко часа и парите се харчеха обратно в икономиката, а не отиваха навън, гаражните магазинчета и малките семейни бензиностанции цъфтяха и тези пари отиваха при тях, въпреки че потреблението беше десетократно по-ниско, тогава бизнес се стартираше с 100$, а едно павилионче за цигари и семки строеше на хората по една къща и им купуваше по 2 коли на година.
2017 е, носталгията по камионите олио и тоалетна хартия пред блока изглежда лееееко неуместна. Поне на мен.

Хрумвало ли ти е, че тези две коли се плащат от клиентите през по-високите цени в павилиончето? И че парите за колите пак изтичат в чужбина, а не остават в квартала, който ги е платил, нито в България изобщо? И изтичат не само парите за коли, а и за всякакви потребителски и инветиционни стоки - с изключение на хранителните, които все още се произвеждат в БГ.

Докато асоциираме "бизнес" с камиони и павилиони пред блока, нещата няма как да се променят. Парите винаги ще изтичат към по-високо технологични икономики, а ние ще продаваме семки.

bvg
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 26 юли 2017, 14:11

vgc написа:
26 юли 2017, 11:30
bvg написа:
Ми не виждам ком. партията с какво ми е убила бъдещето, получих страхотно образование, нулев стрес, имах прекрасно детство. Можех и все още мога да замина да работа за $100к годишно на запад ... Ми не мерси харесва ми да чувам няма кадри постоянно и да се подсмихвам. Яд ме е че преебаха луканката, кебапчетата и пушените гърди, другото мога да им го простя.
Текущата реалност е в следствие на построеният "фундамент" от любимата ти ком.партия. Ако не осъзнаваш този факт просто промивката на мозъци на тема "обществен" враг и до ден днешен дава "плодове":
Изображение
Източник: МИНАЛО И ЕТИЧНА ПАМЕТ

п.п. Ако имаш обаче желание за промяна, си мисля че ето този блог например (или пък негов аналог), може да ти помогне (на мен лично ми бе доста полезен преди няколко години): The Art of Non-Conformity
Спора е безмислен, всеки който има различно мнение е или комунист или педераст. Желание за промяна дори и да има, тя не зависи нито от мен нито от нито от милионерите, единственото което мога да направя е да не стоя отстрани до масата отрупана с труда ми на която се гуляе и да чакам някой да ми хвърли кокалче и да си живея с илюзията че и аз съм от всичко това, само защото е пред очите ми.

bvg
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 26 юли 2017, 14:30

S.Zhelev написа:
26 юли 2017, 13:00
bvg написа:
Обидно ми е да дам 5 години труд за една дървена къща. 5 години през които всичките пари до последната стотинка работиш за спекуланти строителни фирми и парче ливада 350 квадратни метра. Ми това си е каторга.
Welcome to the real world. Хората не са длъжни да ти строят къща на цена, която ти харесва на теб. Не искаш да работиш 5 години за една къща - ок, изкарвай 5 пъти повече и ще работиш за къщата само 1 година.
bvg написа:
25 юли 2017, 17:13
Незнам на колко години си, но през 92-93 когато още нямаше метро, кауфланд и ШЕЛ, хората докарваха по един камион олио и тоалетна хартия от завода пред блока си и ги продаваха за няколко часа и парите се харчеха обратно в икономиката, а не отиваха навън, гаражните магазинчета и малките семейни бензиностанции цъфтяха и тези пари отиваха при тях, въпреки че потреблението беше десетократно по-ниско, тогава бизнес се стартираше с 100$, а едно павилионче за цигари и семки строеше на хората по една къща и им купуваше по 2 коли на година.
2017 е, носталгията по камионите олио и тоалетна хартия пред блока изглежда лееееко неуместна. Поне на мен.

Хрумвало ли ти е, че тези две коли се плащат от клиентите през по-високите цени в павилиончето? И че парите за колите пак изтичат в чужбина, а не остават в квартала, който ги е платил, нито в България изобщо? И изтичат не само парите за коли, а и за всякакви потребителски и инветиционни стоки - с изключение на хранителните, които все още се произвеждат в БГ.

Докато асоциираме "бизнес" с камиони и павилиони пред блока, нещата няма как да се променят. Парите винаги ще изтичат към по-високо технологични икономики, а ние ще продаваме семки.
няма носталгия, само теза, че дребния бизнес храни повече хора от едрия и че едрия бизнес храни 1, а 100 обрича на милостиня. В 2017 100-те може да са 1000 а в 2060-та 10'000.
Хрумвало ми е всичко което можеш да си представиш. Високите цени са само цифра която, както казва VGC е идеална за промиване на мозъците на хората които не обичат да мислят повече от 1 ход напред, а се интересуват само от тук и сега. В Швейцария цените са един от най-високите, но не живеят зле от факта, всъщност именно там където са най-ниски цените живеят най-зле. Ще ти дам един безценен съвет, виждаш ми се умно момче. Не е важна цифричката на етикетчето и дали тя е голяма или малка, важно е колко усилие и труд ще положиш за да получиш стоката под етикетчето. Лично аз съм на мнение, че колкото по-малко усилие положа, толкова по-добре за мен. Втори съвет: Това че разсъждаваш че трябва да работиш 3-пъти повече за да получиш нещо по-бързо е огромна гершка, тръгнал си в грешната посока, осъзнай се овреме. Спри да слушаш и гледаш Домусчиев, Каролев и Милен Цветков. Правилния подход е да продаваш колкото се може по-скъпо труда си, а не да работиш повече и да си лоялен единствено към себе си и близките си. Осъзнай се навреме, че живота е само един и да работейки 24ч на ден пропускаш удоволствията му, общуваш по-малко с близките ти, отделяш по-малко време за нещата които те вълнуват.

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 26 юли 2017, 15:12

bvg написа:
26 юли 2017, 14:30
Хрумвало ми е всичко което можеш да си представиш.... В Швейцария цените са един от най-високите, но не живеят зле от факта, всъщност именно там където са най-ниски цените живеят най-зле.

Ще ти дам един безценен съвет...
В Швейцария хората живеят добре, не защото цените са високи, а защото цял свят си държи парите там и имат конкурентна икономика, която създава продукти с висока добавена стойност като лекарства, часовници и бижута, продавани в цял свят. Имат огромен положителен търговски баланс и конвертируема валута. Високите цени са следствие, не причина.

Едва ли си в положение да ми даваш съвети, особено непоискани, но все пак ти благодаря.

Потребителски аватар
Abadaebadababada
Регистриран: 10 май 2014, 09:54
1 получени
13 дадени

Мнение от Abadaebadababada » 07 авг 2017, 20:55

S.Zhelev написа:
26 юли 2017, 15:12
а защото цял свят си държи парите там
https://money.bg/charts/tova-sa-dvadese ... 016-g.html
Дефинирай "цял свят", щото не го разбрах :)
Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 07 авг 2017, 22:12

Abadaebadababada написа:
07 авг 2017, 20:55
S.Zhelev написа:
Всички знаем за прословутата швейцарска банкова тайна. Надали ще намериш официални данни за всички швейцарски банки. Не е тайна, че еврейте втората световна война са изнесли капиталите си в Щатите и в Швейцария. А колко фамилии е затрил Хитлер и не само могли да се насладят на парите си. Скоро четох за Иван Тодоров- Доктора от поредицата убитите босове. В книгата се твърдеше, че Доктора е имал в швейцарска сметка около 800 милиона долара която била само на негово име. Нали се сещаш къде остават парите след смърта му. И накрая има ли смисъл да сравняваме Китай и Швейцария като население. Всеки може да провери класацията на държавите по Брутен Вътрешен Продукт.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 07 авг 2017, 22:54

Abadaebadababada написа:
S.Zhelev написа:
Заповядай :) https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A5%D0 ... %80%D0%B0)

Малко по-сериозно - в Швейцария има над 260 банки. За сравнение в България са 27.

Чуждестранните депозити в швейцарските банки са около 1400 милиарда франка. Общо депозитите са около 1700 милиарда. За сравнение всички депозити в българските банки са 40 млрд. франка или 40 пъти по-малко. Та така :)

Потребителски аватар
Abadaebadababada
Регистриран: 10 май 2014, 09:54
1 получени
13 дадени

Мнение от Abadaebadababada » 07 авг 2017, 22:56

ndimitrov73 написа:
07 авг 2017, 22:12
Abadaebadababada написа:
S.Zhelev написа:
Всички знаем за прословутата швейцарска банкова тайна. Надали ще намериш официални данни за всички швейцарски банки. Не е тайна, че еврейте втората световна война са изнесли капиталите си в Щатите и в Швейцария. А колко фамилии е затрил Хитлер и не само могли да се насладят на парите си. Скоро четох за Иван Тодоров- Доктора от поредицата убитите босове. В книгата се твърдеше, че Доктора е имал в швейцарска сметка около 800 милиона долара която била само на негово име. Нали се сещаш къде остават парите след смърта му. И накрая има ли смисъл да сравняваме Китай и Швейцария като население. Всеки може да провери класацията на държавите по Брутен Вътрешен Продукт.
Това е малко като " басни и легенди". Всички са чували, ама никой не е виждал. Света се променя. Швейцария не е това, което беше...в световен мащаб.
Водата дълбае камъка не със сила, а с постоянство.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
59 получени
7 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 09 авг 2017, 10:04

В Словакия могат да плащат на българите по-нормални заплати, в България не могат. :smile:

https://webnovinar.com/2017/08/09/%D0%B ... %86%D0%B8/

В мат'риала ли е проблема или в държавното управление? :(
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 09 авг 2017, 10:54

jssj, тия ли намери да цитираш. Виж ги тия само как са си написали заглавието: "Вижте в коя страна търсят бг работници..."

Все едно някой някъде със свещ търси български работници по неизвестна причина. А всъщност Киа са отворили завод в Словакия и набират работници - за България и българи дори не става дума. Накратко - fake news.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
59 получени
7 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 09 авг 2017, 11:23

Добре, прочети новината в оригинал.

http://newsbg.eu/archives/39732

603152_10151689327581561_346480873_n.jpg
603152_10151689327581561_346480873_n.jpg (19.26 KБ) Видяна 240 пъти
пп Квартирата и храната -за сметка на работодателя. /ако " настаняване " и квартира са едно и също / :smile:
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 09 авг 2017, 23:00

За търсещите работа в ЕС си има добре оформен сайт:
https://ec.europa.eu/eures/public/language-selection
В него основно има сравнително ниско-платени/нежелани длъжности, но пък дейността е под егидата на Европейската Комисия - т.е. офертите са реални. От там е и словашката оферта - чудо голямо: http://eures.bg/trl.jobinfo.asp?id=32&job=2931
Храната в Словакия е кофти, по-добре авто-монтажниците да заложат на бирата в Чехия :smile:
http://eures.bg/trl.jobinfo.asp?id=32&job=2994
Изображение
Форексът е полезен като ХОБИ

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”