Форекс и Данъци ?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Re: Форекс и Данъци ?

Мнение от StoneHeart » 21 авг 2017, 02:04

good mood написа:
12 юли 2017, 15:10
Не ми се иска да загубя парите, които са ми натрупани в НОИ и в частния фонд. За жалост дори не знам колко е сумата в НОИ. :wink: 8-)
Парите в Частния фонд (втория или третия стълб) не може да загубиш.
Достатъчно е да знаеш кой е , и може да отидеш да попиташ : колко са (преди ДДФЛ).
Но може да ги теглиш НЕ ПО-РАНО от 5 години преди пенсионна възраст, след това НЯМА ДДФЛ.
... не съм запознат с варианта за наследяване на сумата :(
А в НОИ : НЯМА НАТРУПАНА СУМА !!!!
Това една купчина (english : HEAP), в която всички внасящи (като теб и мен) внасят,
а имащите право (като майка ми и баба ти) теглят - колкото им дадат.

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
16 получени
58 дадени

Мнение от good mood » 03 мар 2018, 12:58

Тука водихме дискусия за самоосигуряване като трейдър. Отказах се от тази идея.
Но искам да питам друго. Ако работя с брокер извън регулациите на ЕС и резултатите от
търгуването ми са положителни ще е нужно ли да ги декларирам пред НАП и да платя данък
съответно? Уточнявам, че печалбата не минава през български банки и тайно се надявам, че
нашите банкомати не са свързани с НАП. :grin: :lol:
Може да ми отговаряте и на лични, ако се съмнявате от присъствието на "ушенца" във форума. :shock: :o :-? :roll:

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
58 получени
66 дадени

Мнение от p_dim » 04 мар 2018, 16:42

Късно е чадо, късно е! Кой таковал - таковал :lol: От тази година влиза в сила споразумението за автоматичен обмен на инфо между държавите за данъчни цели. Както виждаш, финансовата 2017 ще е първата година за която ще се обмени инфо. Това, че някои държави не ги виждаш в списъка, нищо не значи. На сайта пише, че много други скоро ще се присъединят.

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
16 получени
58 дадени

Мнение от good mood » 10 мар 2018, 11:26

p_dim написа:
04 мар 2018, 16:42
Късно е чадо, късно е! Кой таковал - таковал :lol: От тази година влиза в сила споразумението за автоматичен обмен на инфо между държавите за данъчни цели. Както виждаш, финансовата 2017 ще е първата година за която ще се обмени инфо. Това, че някои държави не ги виждаш в списъка, нищо не значи. На сайта пише, че много други скоро ще се присъединят.
Прав си. Аз вече получих съобщение от един брокер да им дам своя ТИН. (Tax Id Number ) - нещо като данъчен номер. Аз обаче нямам такъв, а и точно с този брокер в момента не търгувам. Но работата е ясна. :-?

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
11 получени
34 дадени

Мнение от gangosan » 10 мар 2018, 13:11

good mood написа:
10 мар 2018, 11:26

Прав си. Аз вече получих съобщение от един брокер да им дам своя ТИН. (Tax Id Number ) - нещо като данъчен номер. Аз обаче нямам такъв, а и точно с този брокер в момента не търгувам. Но работата е ясна. :-?
Имаш просто не знаеш ,че на български това е ЕГН
Като ви пита за тин си пишете егн и аз не знаех , но и на мен ми го искаха.
За справка http://www.oecd.org/tax/automatic-excha ... %20TIN.pdf
За всички останали държави това
http://www.oecd.org/tax/automatic-excha ... n-numbers/

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”