Как се правят големи пари

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Re: Как се правят големи пари

Мнение от saxmovies » 05 ное 2016, 19:58

reniemilova5 написа:Не съм Много наясно с този вид търговия ,новсе пак няма ли риск компанията да фалира и да загубиш акциите?
Винаги има риск да загубиш, но не губиш акциите, а по-скоро цената им пада, а при фалит доста надолу...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

reniemilova5
Регистриран: 31 окт 2016, 19:11
1 получени

Мнение от reniemilova5 » 07 ное 2016, 23:09

Точно това имам в предвид и ако наистина се случи това то тогава няма издърпване.Оставаш на загуба и до там,особенно ако си вложил почти или целия си капитал.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 08 ное 2016, 11:56

mishozard написа:
bvg написа:
weedkid написа:Здравейте, разполагам с капитал и искам да го инвестирам някъде.

Накратко за себе си ще разкажа, че първо цял живот съм работил като вол и последните 10 години бачках на нефтена платформа в Норвегия.

Преди година се осъзнах и реших, че е време да взема нещата в свой ръце. Върнах се в България и заживях в родния си град с идеята да направя някакъв бизнес.

Да, ама ....

...... и продаваш.

Насочете ме, дайте ми съвет, въведете ме в този тип търговия. Благодаря

Ако аз имах примерно 500 - 600'000 лв и повече, .....
вероятно ще са компенсирали това ценово движение
Що за нелеп инвестиционен съвет? Далеч по умно е нищо да не правиш, отколкото да следваш подобни препоръки 8-)

Най-глупавото нещо е да не правиш нищо. Богатите фамилии в европа и САЩ живеят по-тази схема от 17 век насам като са осигурили пари за 10-20 поколения след себе си, и богатството им не спира да расте. Вероятно въображението ти стига до толкова, да внесеш парите си като бабичките на срочен Флог или да си купиш апартамент в София и да го даваш под наем. И в двата случая ще се простиш с парите си след време. Ако мислиш само за себе си вероятно тези пари ще ти стигнат до края на живота ако си ги разделиш по-равно година за година, но ако искаш да оставиш нещо за деца и внуци това не е начина. Апартамента или къщата не са вечни, а 1 кв. метър който ще получиш земя под блока няма да ти стигне и за химическа тоалетна. От наеми се живее до време. Имаш амортизация на имота, живот на имота и в крайна сметка непрекъснато се занимаваш с недовони утрепки на практика един апартаметн за 100'000 лв като му извадиш разходите за поддръжка, данъци и времето кеото ще седи празен, ще ти останат не повече от 3к годишно. Аз предпочитам да си въртя броеницата и да не мисля за подобни проблеми. Това са компании които притежават над 500 от най-силните брандове в света. Като памперс, жилет, олуейс със и без крилца, дурасел, ариел, тайд, орбит... можеш да ги видиш. 90% от приходите в цял свят на телевизиите идват от тези компании. Ако подобна компания фалира, значи края на света е близо.

Ще ми е интересно да чуя твоето най-умно инвестиционно пердложение.

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 08 ное 2016, 15:01

Айде повече не пишете в темата на поредния трол :
влезе 1-2 пъти и вече никакъв го няма,
... ама не спира да чете какво пишем , ... без да влиза в акаунта си.

weedkid
Регистриран: 01 ное 2016, 09:34
1 получени
2 дадени

Мнение от weedkid » 11 ное 2016, 11:58

Здравейте приятели. Последните седмици имах здравословни проблеми и трябваше да се лекувам.

Парите, които инвестирах първоначално и печалбата преди малко ги изтеглих. Имах достатъчно време да помисля върху действията си и да преусмисля някои неща.

Печалбата ми беше на магия. Въобще не бях на ясно с това, което се захващам. През времето, което бях в болница прочетох двете книги свързани с форекс търговията. В момента смело мога да твърдя, че добих по-ясна представа за този тип търговия.

Моето лично мнение е , че тази търговия е доста рискова и колкото и просто да изглежда и печелившо да го рекламират, истината е една.
Или трябва огромен късмет или огромна и актуална база от знания и информация, а може би по малко и от двете.

Както предполагах, след написването на статията доста хора се свързаха с мен. За съжаление изключих форекса като място за инвестиция и оставам само с приятно чувство от печалбата и най-вече опита, които придобих. Благодаря Ви и на вас хора, че бяхте активни и ми помогнахте във взимането на крайно решение.

За да задоволя и любопитството на хората , които ме питаха, в какво ще вложа парите си. Отговора не е еднозначен и ще инвестирам в дейности, които смятам, че са перспективни, като в центъра на това стой образованието.

Надявам се да не съм бил твърде песимистичен в изказа си относно форекс. Успех на всички!

trader007
Регистриран: 10 окт 2016, 11:20
Контакти:

Мнение от trader007 » 11 ное 2016, 12:33

Пари се правят с интуиция, ум и правилни действия, а не с работа.

BGlanselot
Регистриран: 11 ное 2016, 21:10

Мнение от BGlanselot » 12 ное 2016, 15:08

trader007 написа:Пари се правят с интуиция, ум и правилни действия, а не с работа.
От прекалено много работа няма време да се печелят пари, беше казал някой

online-money
Регистриран: 31 окт 2013, 15:29

Мнение от online-money » 12 ное 2016, 19:06

trader007 написа:Пари се правят с интуиция, ум и правилни действия, а не с работа.
Съгласен съм, от работа се гърбавее само :grin: А също така от много работа човек няма достатъчно време да......прави пари 8-)
Така че правете пари :smile:

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
16 получени
58 дадени

Мнение от good mood » 13 ное 2016, 09:32

weedkid написа:Здравейте приятели. Последните седмици имах здравословни проблеми и трябваше да се лекувам.

Парите, които инвестирах първоначално и печалбата преди малко ги изтеглих. Имах достатъчно време да помисля върху действията си и да преусмисля някои неща.

Печалбата ми беше на магия. Въобще не бях на ясно с това, което се захващам. През времето, което бях в болница прочетох двете книги свързани с форекс търговията. В момента смело мога да твърдя, че добих по-ясна представа за този тип търговия.

Моето лично мнение е , че тази търговия е доста рискова и колкото и просто да изглежда и печелившо да го рекламират, истината е една.
Или трябва огромен късмет или огромна и актуална база от знания и информация, а може би по малко и от двете.

Както предполагах, след написването на статията доста хора се свързаха с мен. За съжаление изключих форекса като място за инвестиция и оставам само с приятно чувство от печалбата и най-вече опита, които придобих. Благодаря Ви и на вас хора, че бяхте активни и ми помогнахте във взимането на крайно решение.

За да задоволя и любопитството на хората , които ме питаха, в какво ще вложа парите си. Отговора не е еднозначен и ще инвестирам в дейности, които смятам, че са перспективни, като в центъра на това стой образованието.

Надявам се да не съм бил твърде песимистичен в изказа си относно форекс. Успех на всички!
Супер! Радващо е, че си осъзнал истината и много правилно си го формулирал - когато се печели е на магия, а загубите са гарантирани. Бягай далече докато имаш тази възможност. :wink:

reniemilova5
1 получени

Мнение от reniemilova5 » 01 дек 2016, 21:29

Хубаво е че си го осъзнал в точния момент и си приключил с печалба.Желая ти много успех в бъдещите начинания.

Lanfear
Регистриран: 13 ное 2013, 18:39

Мнение от Lanfear » 02 дек 2016, 01:53

Ако така мислите, какво правите тук? :-?

reniemilova5
1 получени

Мнение от reniemilova5 » 04 дек 2016, 20:14

Всеки човек има право на избор ,но нека бъдем честни ,че началото за един начинаещ трейдър е много трудно и често след добра печалба идват и няколко загуби.Не всеки би могъл да се справи с губещите позиции ,не говоря за материалното а за психиката.Той просто е осъзнал за себе си ,че по-добрия вариант е да вложи парите си в нещо ,което наистина го влече и му харесва и това е прекрасно.

Lanfear
Регистриран: 13 ное 2013, 18:39

Мнение от Lanfear » 05 дек 2016, 11:22

Да, стига да не фалира и там, че тогава наистина е лошо. А на форекса се губят само пари, не и мечти :wink:

reniemilova5
1 получени

Мнение от reniemilova5 » 06 дек 2016, 08:25

Да ,но ако фалира понежще знае ,че се е опитал да сбъдне мечтата си а ,форекса е колкото и приятен ,когато печелим ,толкова и смъртоносен ,когато губим.Нека не подминаваме факта колко хора са се самоубили заради загуби на Форекс пазара. :wink:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
132 получени
239 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 06 яну 2017, 17:28

SpaceZeaLoT написа:А какво мислите за платформата за инвестиране: https://www.iuvo-group.com/

На теория звучи добре. Изкупуваш част от правата върху бързи кредити. И обещават годишна доходност между 6 и 12 %.

Като поне сега в началото имат 100 % бей бек гаранция (на теория). Ако даден кредит се забави с повече от 60 дни ти връщат цялата сума по него. На теория.. на практика ще видим.. :)

С дребни суми 6-12 % доходност не звучи интересно.. но ако човека има 500 000 вече е една съвсем прилична сума годишно.

Някой тук има ли опит с платформата?
Интересен въпрос, мисля, че заслужава отделна тема. Цък!

MieszkoCzarnecki
Регистриран: 17 апр 2018, 12:44
Контакти:

Мнение от MieszkoCzarnecki » 17 апр 2018, 12:57

Работата от вкъщи – лесен път към добри доходи

Искате бързи и лесни доходи? Писнало ви е от работата в офиса и постоянния натиск от страна на шефовете? Искате свобода и гъвкаво работно време? Тогава работа от вкъщи под мотото "Бъди си сам шеф" е най-доброто решение за вас.
С развитието на технологиите – по-бързата комуникация и по-големия достъп до информация, се отварят редица възможности. Създават условия за нови видове работа. Може сами да си бъдете шефове, а при това да печелите огромни суми пари.
Предлага ви големи възможности
Работата от вкъщи ви предлага един куп възможности. Няма да се налага да плащате за наем на работно помещение, нито пък да търпите шеф над главата си. Освен това, имате свободата да организирате работното си време сами. Но пък, и сами поемате целия риск от потенциалния неуспех.
Към всяка работа трябва да се подходи отговорно, защото в противен случай никой няма да ви вземе насериозно. Има много варианти, затова избирайте внимателно. Може да се спрете на някоя от най-различните видове занаятчийски дейности или пък на работата по интернет, която ви предлага огромен избор от занимания. Но най-хубавото, е че не са ви нужни никакви специални условия.
За мнозина хубавият компютър и достъпът до интернет са източник на добри доходи. В интернет има широка гама дейности, с които може да се занимавате. Доходите са добри, а в зависимост от работата ще печелите почасово или на проект.
Но, трябва да бъдете готови на компромиси. Понякога ще работите по няколко дни седмично, понякога всеки ден – всичко това зависи и от вида работа или от проекта, в който участвате. Ако мислите, че сте продуктивни, когато работите от вкъщи, то това е правилното решение за вас.
Носи ли работата от вкъщи големи доходи?
Това колко ще печелите, зависи най-вече от опита ви. В началото може да работите индивидуално или заедно с някого, който вече има достатъчно познания и практически умения.
По света този начин за печелене е популярен от дълго време. Обаче в България ситуацията е малко по-различна. При нас хората винаги се плашат, защото не знаят какво ги очаква и затова трудно се решават да работят от вкъщи. За разлика от нерешителните, по-смелите се възползват от възможностите, които интернет предлага и печелят все повече и повече, защото в този бранш можеш да се растеш всеки месец.
Тези, които вече са пробвали с такъв вид работа твърдят, че това е нещо, с което всеки може да се справи. Разбира се, при условие, че се решат на това и вършат работата си професионално.
Впуснете се в бизнес авантюрата да работите от вкъщи. Спечелете парите необходими ви, за да обезпечите и себе си и семейството си. Махнете се от "ръба на съществуването" и прегърнете лесния и пълноценен начин на живот. Работата от вкъщи ви предлага и това и още много възможности.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 17 апр 2018, 13:56

мога ли да купя 10?

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
132 получени
239 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 17 апр 2018, 14:17

Откровена измама е тази "Работата от вкъщи", ама от най-откровените. Махам линковете и бан за MieszkoCzarnecki. Постът ще го оставя като пример за онлайн измама.

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 18 апр 2018, 11:48

Към заглавието на темата:
Значи пари се правят с много пари! Трябва да имаш ВИП акаунт при брокера, че проблема спред, рекотиране и незнам си кво още да не подлежат на коментар.
А многото пари, едно време казваха важното е първия милион, другите са лесни...та немам опит с първия милин, да си призная честно!
Един евреин казваше, "от спечеленото всеки ден, 10% заделяй и обръщай в активи, капитализирай. Някога може и да си богат." Ние българите още не знаем какво значи актив. В Америка често можеш да срещнеш хора дето живеят под наем, но притежават акции в няколко компании. Ние в България не мислим така.

Mateev
Регистриран: 02 окт 2017, 10:04
79 получени
58 дадени

Мнение от Mateev » 18 апр 2018, 12:47

Големите пари се правят с акъл и с късмет. Определящ е късмета. Акъла в повечето случаи е необходим само за да се разпознае кога птичето на късмета ти каца на рамото, за да не го прогониш в думите "къш птицо граблива".

След като говорим за късмет, то това автоматично означава, че говорим за вероятности. Познаването на вероятностите е необходимо, но не и достатъчно условие за направата на големи пари. Познаването на математиката също е необходимо условие. Хората, които са скарани с математиката, вземат емоционални, а не икономически оправдани решения. А в бизнеса емоциите са възможно най-лошия съветник, който бавно но славно ви източва събрания с много труд начален капитал.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”