Университетско обучение по Форекс в УНСС

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
kpop
Регистриран: 27 апр 2013, 17:53

Университетско обучение по Форекс в УНСС

Мнение от kpop » 09 сеп 2016, 10:30

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48

Re: Университетско обучение по Форекс в УНСС

Мнение от Boogeyman » 09 сеп 2016, 11:57

крайно време, беше да се въведе подобно обучение и у нас.. друг е въпроса, че за мен вече е малко късно.. годинките се трупат..

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 09 сеп 2016, 21:36

Много интересно :
някакъв университет иска да ме научи . как да губя в 95% от случаите :-?
Аз печеля в 95% от случаите :grin:

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 09 сеп 2016, 23:28

kpop написа:Хората не спят - http://unwe.bg/bg/news/9728/%d0%bd%d0%b ... orex-.html
Аз мога да кажа само Браво, разбира се зависи какво ще преподават, но определено е напредничаво и добра идея.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 12 сеп 2016, 10:20

kpop написа:Хората не спят - http://unwe.bg/bg/news/9728/%d0%bd%d0%b ... orex-.html
Това ще е поредната пълна пародия, изпълнена с теория, от която половината ще е грешна, а другата ще неприложима към темата. Поредната специалност от която ще излизат хора и ще се чудят "Защо като имам толкова "добро" образование никой не ме иска наработа и живота ми върви толкова зле?"

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 12 сеп 2016, 10:29

bvg написа:
Това ще е поредната пълна пародия, изпълнена с теория, от която половината ще е грешна, а другата ще неприложима към темата. Поредната специалност от която ще излизат хора и ще се чудят "Защо като имам толкова "добро" образование никой не ме иска наработа и живота ми върви толкова зле?"
Eeee пак негативизъм, чудя ви се как живеете по този начин. :grin:
За да си форекс трейдър и то успешен трябват други работи, образованието не е гаранция за успех, само предпоставка то е ясно.

Форекс индустрията се развива много в последните години. Всеки завършил подобна специалност може да си търси работа в сектора, дали в инвестиционен посредника, фонд, банка, голяма компания работещи с чужди пазари. Мисля, че една такава специалност е доста перспективна, още повече ако дипломата е от признат университет.

Потребителски аватар
druster
Регистриран: 14 авг 2011, 20:13
2 получени

Мнение от druster » 12 сеп 2016, 11:14

K_W написа:
bvg написа:
Eeee пак негативизъм, чудя ви се как живеете по този начин. :grin:
За да си форекс трейдър и то успешен трябват други работи, образованието не е гаранция за успех, само предпоставка то е ясно.

Форекс индустрията се развива много в последните години. Всеки завършил подобна специалност може да си търси работа в сектора, дали в инвестиционен посредника, фонд, банка, голяма компания работещи с чужди пазари. Мисля, че една такава специалност е доста перспективна, още повече ако дипломата е от признат университет.
При всички положения ще е от полза тази катедра :smile: Другото колегата K_W го е казал много точно.
Information is the most dangerous weapon of all the world.

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48

Мнение от Boogeyman » 12 сеп 2016, 11:37

според мен нуждата от подобни кадри за в бъдеще ще е огромна.. по простата причина, че сегашната политика на Централните банки принуждава дори фирми от реалната икономика да прибягват до "финансово инженерство".. та всяка фирма, дори тази която произвежда копчета, за в бъдеще ще има нужда от поне един форекс трейдър..

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
19 получени
7 дадени

Мнение от Trader90 » 12 сеп 2016, 21:45

Мисля да се запиша за преподавател! :grin:

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57

Мнение от Lucifer » 13 сеп 2016, 03:32

Блудния син се завърна !!! И като за начало - това е магистърска програма ,което ще рече ,че ми трябва бакалавър първо .....е за чий .... ще ми е тогава ? 8 години учене ? No thank you !! Някво ...какъв трябва да ми е бакалавъра за да го запиша това нещо ? Защо са го направили магистратура е непонятно за мен ...
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

dimy
Регистриран: 12 дек 2011, 15:49
Контакти:

Мнение от dimy » 14 сеп 2016, 19:11

Това което предлага УНСС е много добре, дано да предложат и работа след завършване в тази сферата. А не като мен да се лута, без да има диплома по тази тема, не че нямам диплома напротив имам и то по икономика и то от висше заведение. Имам няколко седмичен курс по форекс, но то беше преди доста време но без диплома, а бих искал да имаше. Някой ден ще гледам да има и такава.

online-money
Регистриран: 31 окт 2013, 15:29

Мнение от online-money » 16 окт 2016, 13:15

dimy написа:Това което предлага УНСС е много добре, дано да предложат и работа след завършване в тази сферата. А не като мен да се лута, без да има диплома по тази тема, не че нямам диплома напротив имам и то по икономика и то от висше заведение. Имам няколко седмичен курс по форекс, но то беше преди доста време но без диплома, а бих искал да имаше. Някой ден ще гледам да има и такава.
Дипломата според мен не прави трейдъра - знанията и опитът го правят, така мисля :-?
То ако от всеки с диплома от УНСС с икономическа специалност ставаше успешен трейдър досега тук да сме по-богати от Швейцария :wink:

Потребителски аватар
saxsten
Регистриран: 04 апр 2010, 23:16
2 получени

Мнение от saxsten » 16 окт 2016, 20:29

Значи са открили университет за "лъжльовци"
Щото аз от 15 г форекс сам разбрал едно -това най голяма и фалшива и лъжовна измама е :wink:
Ма то няма лошо -зер не всеки я разбира таз наука 8-)
Форекса е оръжие за масово поразяване

online-money
Регистриран: 31 окт 2013, 15:29

Мнение от online-money » 16 окт 2016, 21:12

saxsten написа:Значи са открили университет за "лъжльовци"
Щото аз от 15 г форекс сам разбрал едно -това най голяма и фалшива и лъжовна измама е :wink:
Той университета си е доста отдавна открит, просто са добавили специалност за "шаранчета" , а иначе на всички е ясно че продавачите на надежда имат най-много клиенти :grin:

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 16 окт 2016, 21:46

online-money написа:
saxsten написа:Значи са открили университет за "лъжльовци"
Той университета си е доста отдавна открит, просто са добавили специалност за "шаранчета" , а иначе на всички е ясно че продавачите на надежда имат най-много клиенти :grin:
Ако дават диплома, с която можеш да си намериш престижна работа с висока заплата във финансовата област това е чудесно.Ясно ли е с какъв приемен изпит се влиза?

kpop
Регистриран: 27 апр 2013, 17:53

Мнение от kpop » 12 сеп 2017, 13:10

Днес проучих, че първият випуск е завършил. Тази година е 2-ра, за приема е някакво тестче за обща култура.

forex_master_degree
Регистриран: 30 окт 2017, 03:21

Мнение от forex_master_degree » 30 окт 2017, 03:29

Здравейте,
Аз съм от първите завършили тази специалност. За първи път съм доволен от УНСС. Започнах работа в БенчМарк, а доходността по личната ми инвестиционна сметка нарасна осезаемо за първи път от както търгувам. Форекс магистратурата е много полезна за хората който имат амбиции в бизнеса с инвестиции като цяло. Влиза се след кандидат-магистърски изпит, като той може да бъде съответно за бакалаври икономисти и неикономисти. Дели се на икономика, финанси, счетоводство и статистика.

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 30 окт 2017, 05:03

forex_master_degree написа:
30 окт 2017, 03:29
Здравейте,
Аз съм от първите завършили тази специалност. За първи път съм доволен от УНСС. Започнах работа в БенчМарк, а доходността по личната ми инвестиционна сметка нарасна осезаемо за първи път от както търгувам. Форекс магистратурата е много полезна за хората който имат амбиции в бизнеса с инвестиции като цяло. Влиза се след кандидат-магистърски изпит, като той може да бъде съответно за бакалаври икономисти и неикономисти. Дели се на икономика, финанси, счетоводство и статистика.
Дали има дистанционно обучение по тази специалност?
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

baralya
Регистриран: 21 юни 2017, 08:13
1 получени
4 дадени

Мнение от baralya » 30 окт 2017, 06:36

Според сайта на УНСС няма
Има редовна с два семестъра

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”