Университетско обучение по Форекс в УНСС

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
108 получени
75 дадени

Re: Университетско обучение по Форекс в УНСС

Мнение от ndimitrov73 » 30 окт 2017, 14:21

baralya написа:
30 окт 2017, 06:36
Според сайта на УНСС няма
Има редовна с два семестъра
Много Жалко. Трябва да помислят за такава форма на обучение. Ще има интерес.
I fear not the man who has practiced 10,000 kicks once, but I fear the man who has practiced one kick 10,000 times.
Bruce Lee
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

forex_master_degree
Регистриран: 30 окт 2017, 03:21

Мнение от forex_master_degree » 02 ное 2017, 05:10

Обучението е в редовен формат. Занятията се провеждат в доста гъвкаво и удобно време. Обикновено след 18 часа през седмицата, както и събота и неделя.
ndimitrov73 написа:
30 окт 2017, 05:03
forex_master_degree написа:
30 окт 2017, 03:29
Здравейте,
Аз съм от първите завършили тази специалност. За първи път съм доволен от УНСС. Започнах работа в БенчМарк, а доходността по личната ми инвестиционна сметка нарасна осезаемо за първи път от както търгувам. Форекс магистратурата е много полезна за хората който имат амбиции в бизнеса с инвестиции като цяло. Влиза се след кандидат-магистърски изпит, като той може да бъде съответно за бакалаври икономисти и неикономисти. Дели се на икономика, финанси, счетоводство и статистика.
Дали има дистанционно обучение по тази специалност?

1gn171on
Регистриран: 23 авг 2017, 15:37

Мнение от 1gn171on » 29 ное 2018, 12:36

Здравейте, някой друг да е записал тази специалност в УНСС? Гледам, че колегата forex_master_degree не е активен от 1 година и дори да му пиша на лично няма да ми отговори.

ForexWoman
Регистриран: 19 авг 2019, 19:44
Контакти:

Мнение от ForexWoman » 19 авг 2019, 20:50

Здравейте колеги и бъдещи колеги!
Аз съм завършил магистър от вторият випуск по тази специалност. Бакалавърската си степен също завърших в УНСС - Специалност Предприемачество (лирическо отклонение).
Колегата, forex_master_degree, правилно е обяснил, че за тази магистратура могат да кандидатстват както бакалаври икономисти, така и бакалаври с различни насоченост от икономическата.
Всички знаем репутацията на УНСС, няма защо да се заблуждаваме, но мога да ви гарантирам, че в тази магистърска програма преподаването е на изключително високо и квалифицирано ниво! Преподавателите не са дошли просто, за да си вземат заплатата в края на месеца! Всеки един от тях е изключителен, не само като преподавател, но и като човек! В тази магистратура преподаването не е само теоретично, но и практическо!
Ще бъда напълно откровена, записах тази специалност, защото се уморих от шефове :grin: . Замислих се, как всъщност живеем:
Сутрин отиваме на работа, вечер се прибираме - това упражнение се прави от 18 годишна възраст (според закона) до 60 + ...
Почивки - лято на море, зимата на планина, но между тях отново по - горното упражнение …
Времето никога не ни стига - пренебрегваме близките, заради работата ...
Накрая се замисляме какво всъщност ме направили с живота си и изчезваме, без да можем да променим нищо ...
Казах си, че искам да имам свободата сама да реша откъде, кога и колко да работя! Именно тази свобода ми ми даде тази магистратура!
Това е дала на мен, колегата forex_master_degree, е намерил реализация в борсова институция, но и търгува с лична сметка. В крайна сметка излиза, че тази специалност може да даде различни възможности според индивидуалното желание на всеки.
Една година след завършената магистърска програма, работя за себе си, нямам шефове, нямам териториалното ограничение да бъда на точно определено място в точно определено време - СВОБОДНА СЪМ!
Разбира се нещата описани така звучат някак невероятно и със сигурност ще има много скептици, но не мислете, че нещата се получават с магическа пръчка. Напротив, има няколко ключови момента за успех според мен:
1. Да имате желанието да се развивате на финансовите пазари!
2. Да сте готови да приемете загубите, които са част от търговията!
3. Да се запишете за кандидатстудентски изпит за магистратурата по Форекс!
4. Да прочете всяка препоръчана от преподавателите, в тази специалност, литература (както и странична)!

Бих се радвала да отговоря на всеки въпрос, който възникне във вас, тук или да ме откриете в LinkedIn - https://www.linkedin.com/in/stefania-ni ... 69a2b317b/ :smile:
Последна промяна от ForexWoman на 19 авг 2019, 21:37, променено общо 1 път.

ForexWoman
Контакти:

Мнение от ForexWoman » 19 авг 2019, 20:58

StoneHeart написа:
09 сеп 2016, 21:36
Много интересно :
някакъв университет иска да ме научи . как да губя в 95% от случаите :-?
Аз печеля в 95% от случаите :grin:
Много интересно :
Човек, който не се е обучавал в конкретна специалност, изразява мнение за това какво се преподава по нея :-?

ForexWoman
Контакти:

Мнение от ForexWoman » 19 авг 2019, 21:01

bvg написа:
12 сеп 2016, 10:20
kpop написа:Хората не спят - http://unwe.bg/bg/news/9728/%d0%bd%d0%b ... orex-.html
Това ще е поредната пълна пародия, изпълнена с теория, от която половината ще е грешна, а другата ще неприложима към темата. Поредната специалност от която ще излизат хора и ще се чудят "Защо като имам толкова "добро" образование никой не ме иска наработа и живота ми върви толкова зле?"
Разбирам да се правят предположения, за това какво би било в конкретна специалност, но да се пишат непроверени твърдения е доста странно :-?

ForexWoman
Контакти:

Мнение от ForexWoman » 19 авг 2019, 21:07

Lucifer написа:
13 сеп 2016, 03:32
kpop написа:Хората не спят - http://unwe.bg/bg/news/9728/%d0%bd%d0%b ... orex-.html
Блудния син се завърна !!! И като за начало - това е магистърска програма ,което ще рече ,че ми трябва бакалавър първо .....е за чий .... ще ми е тогава ? 8 години учене ? No thank you !! Някво ...какъв трябва да ми е бакалавъра за да го запиша това нещо ? Защо са го направили магистратура е непонятно за мен ...
За мен са непонятни вашата математиката и български език, които демонстрирате във форум свързан с висше образование ... :-?

ForexWoman
Контакти:

Мнение от ForexWoman » 19 авг 2019, 21:19

saxsten написа:
16 окт 2016, 20:29
Значи са открили университет за "лъжльовци"
Щото аз от 15 г форекс сам разбрал едно -това най голяма и фалшива и лъжовна измама е :wink:
Ма то няма лошо -зер не всеки я разбира таз наука 8-)
"Гузен негонен бяга" - интересна поговорка, както интересен факт, че цели 15 години на Форекс пазара сте губел (това е моят извод, от така написаният ви коментар), но не сте се оказал :-?

ForexWoman
Контакти:

Мнение от ForexWoman » 19 авг 2019, 21:20

online-money написа:
16 окт 2016, 21:12
saxsten написа:Значи са открили университет за "лъжльовци"
Щото аз от 15 г форекс сам разбрал едно -това най голяма и фалшива и лъжовна измама е :wink:
Ма то няма лошо -зер не всеки я разбира таз наука 8-)
Той университета си е доста отдавна открит, просто са добавили специалност за "шаранчета" , а иначе на всички е ясно че продавачите на надежда имат най-много клиенти :grin:
Отново забелязвам непроверени твърдения :-?

Forex_lady
Регистриран: 20 авг 2019, 09:36

Мнение от Forex_lady » 20 авг 2019, 10:00

Здравейте,
реших да се включа в този форум, тъй като се изумих от изключително некомпетентните мнения на хора, които дори не са присъствали и на една лекция на магистърската програма по Forex в УНСС.
Аз търгувам от няколко години на Forex пазарите и се самообучавах с най-различна литература и лектори, в един прекрасен ден достигна до мен информация за тази обучителна система, която тогава беше новост за България и УНСС е единственото място от което можеш да получиш смислен документ за знанията си - не че е най - важното, но все пак го имаш и се признава една идея повече от всички курсове и подобни. Относно знанията, които се придобиват - аз бях от първите завършили тази специалност и мога да подкрепя изказването на ForexWoman от личен опит.
До ден днешен имам напътствията на прекрасните ни преподаватели, които с натрупан опит и безкрайни знания всячески се опитваха да ни учат да правим нещата по правилен начин. Има разлика от начина по който тъгувах преди и начина по който търгувам сега - доста успешна съм на финансовите пазари благодарение на тази завършена магистратура.
Не зная дали тук чете някой от преподавателите, но мога само да им благодаря за усилията и да кажа, че има смисъл!!!

ForexWoman
Контакти:

Мнение от ForexWoman » 20 авг 2019, 15:31

Тези от вас, които изберат тази специалност, могат да открият цялата информация за кандидатстване, обучение и програма, тук:

https://www.unwe.bg/bg/pages/11855/%d1% ... .html#9662

:)

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 11 сеп 2019, 11:10

ForexWoman написа:
19 авг 2019, 21:01
bvg написа:
12 сеп 2016, 10:20
Това ще е поредната пълна пародия, изпълнена с теория, от която половината ще е грешна, а другата ще неприложима към темата. Поредната специалност от която ще излизат хора и ще се чудят "Защо като имам толкова "добро" образование никой не ме иска наработа и живота ми върви толкова зле?"
Разбирам да се правят предположения, за това какво би било в конкретна специалност, но да се пишат непроверени твърдения е доста странно :-?
Погледнах т.н. ви програма. Красиво и високопарно написани заглавия на дисциплини, без никакво подробно съдържание, защо криете подробности, какво точно съдържа програмата ви? Срамувате ли се, или се страхувате, че е морално остаряла или безполезна? Човек само като види технически анализ и му светва лампата, че сте поредните, които искат да продават парцели за разработване по време на златна треска.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 11 сеп 2019, 12:09

ForexWoman написа:
19 авг 2019, 20:50
Аз съм завършил магистър от вторият випуск по тази специалност. Бакалавърската си степен също завърших в УНСС - Специалност Предприемачество (лирическо отклонение).
Колегата, forex_master_degree, правилно е обяснил, че за тази магистратура могат да кандидатстват както бакалаври икономисти, така и бакалаври с различни насоченост от икономическата.
Всички знаем репутацията на УНСС, няма защо да се заблуждаваме, но мога да ви гарантирам, че в тази магистърска програма преподаването е на изключително високо и квалифицирано ниво! Преподавателите не са дошли просто, за да си вземат заплатата в края на месеца! Всеки един от тях е изключителен, не само като преподавател, но и като човек! В тази магистратура преподаването не е само теоретично, но и практическо!
Ще бъда напълно откровена, записах тази специалност, защото се уморих от шефове :grin: . Замислих се, как всъщност живеем:
Сутрин отиваме на работа, вечер се прибираме - това упражнение се прави от 18 годишна възраст (според закона) до 60 + ...
Почивки - лято на море, зимата на планина, но между тях отново по - горното упражнение …
Накрая се замисляме какво всъщност ме направили с живота си и изчезваме, без да можем да променим нищо ...
Казах си, че искам да имам свободата сама да реша откъде, кога и колко да работя! Именно тази свобода ми ми даде тази магистратура!
Това е дала на мен, колегата forex_master_degree, е намерил реализация в борсова институция, но и търгува с лична сметка. В крайна сметка излиза, че тази специалност може да даде различни възможности според индивидуалното желание на всеки.
Една година след завършената магистърска програма, работя за себе си, нямам шефове, нямам териториалното ограничение да бъда на точно определено място в точно определено време - СВОБОДНА СЪМ!
Разбира се нещата описани така звучат някак невероятно и със сигурност ще има много скептици, но не мислете, че нещата се получават с магическа пръчка. Напротив, има няколко ключови момента за успех според мен:
4. Да прочете всяка препоръчана от преподавателите, в тази специалност, литература (както и странична)!

Бих се радвала да отговоря на всеки въпрос, който възникне във вас, тук или да ме откриете в LinkedIn - https://www.linkedin.com/in/stefania-ni ... 69a2b317b/ :smile:
Бихте ли доказали твърденията си със скрийн шотове на стейтмънт на някои ваши сметки за търговия. В противе случай, ще ни прощавате за песимизма, но предпочитаме да четем статии, как млада майка печели по $10000 седмично от интернет, работейки по 2 часа на ден от вкъщи.

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 15 сеп 2019, 19:21

ForexWoman написа:
19 авг 2019, 20:50

Линда Рашке ряпа да яде. Започнала е да работи за себе си ча на 11тата година от трудовия си стаж.

ForexWoman
Контакти:

Мнение от ForexWoman » 05 окт 2019, 16:29

Правя последно уточнение, защото осъзнавам, че не съм се изразила достатъчно ясно за някои хора. Това че се занимавам с търговия на финансовите пазари, не означава, че съм се ограничила само до търговията, аз съм от хората, които искат да се развиват и рутината не ми е присъща, както казах в първият ми пост , всеки който има желание да се занимава с този вид работа, може да се свърже с мен. На останалите желая да намерят попрището си възможно най-скоро! :)

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”