Martingale размисли и страсти

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
audia6
Регистриран: 21 сеп 2013, 15:54
1 получени

Martingale размисли и страсти

Мнение от audia6 » 14 фев 2016, 01:01

Всеки знае, че мартингейл системата сама по себе си не е печеливша, тъй като няма как да имаме безкраен брой пари. Нека да приемем, че аз съм що горе experianced trader, знам че трендът е мой приятел обаче не ме кефи да търгувам по този начин, защото не винаги(въпреки, че ми е приятел) казва ясно на къде се е запътил. За сметка на това, на където и да отива винаги ще има дъна и върхове. Идеята е да не следваме тренда а просто да чакаме за върховете/дъната и съответно да продаваме/купуваме и понеже няма как винаги да ги нацелваме точно понякога избързваме всяко движение срещу нас в повече отразяваме със системата на мартингейл т.е удвояваме защото знаем, че върхът/дъното е близо. И понеже се водиме що горе experianced traders някой загубили пари, други пак печелят всички сме гледали доста графиките и имаме представа какво да очакваме, така че във една ситуация без новини удвояване на залога през 30 пипса може да е достатъчно, но при голямо движение след изявление на драги по-добре да е поне през 60-70, всеки трябва да може да преценява пазара,за да ползва системата. Почвам да тествам на демо от тази седмица, ето очакванията ми и за 1-вата сделка, това което ми трябва е на където и да отиде да върне 30 пипса, започвам с 0.1.
Прикачени файлове
10959797_1014034808610739_6145196310272233872_n.jpg
10959797_1014034808610739_6145196310272233872_n.jpg (343.39 KБ) Видяна 2151 пъти
На света две марки автомобили и те са Мерцедес и всички останали!
$50 Forex No Deposit Bonus Phone Verification only | Easy Directory Submission

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Re: Martingale размисли и страсти

Мнение от K_W » 14 фев 2016, 10:20

Какъв ти е плана за затваряне на позицията?
Според мен правиш грешка, че изобщо се захващаш с тази техника, още повече във вида в който си го описал. Мартингейл се харесва от трейдърите защото им позволява да не признават, че грешат. Всеки иска да е прав и е много лесно да възприемеш техника която ти позволява да отлагаш във времето губещата позиция.
Ще ти кажа каква е единствената правилна техниката с добавки според мен. Слагаш стоп след това когато цената е близо до нивото на стопа и виждаш „замисляне“ на графиките можеш да направиш една(!) добавка със размера на първоначалната (или дори по-голям) стопа на новата позиция се слага при стопа на първата. Получава се страхотен Риск Реуорд и си се възползвал максимално от възможността която ти е дал пазара. За да спечелиш в такава ситуация трябва да си направил две неща: 1. Първата ти позиция е в правилната посока, но си попаднал в корекция 2. Сложил си стопа си на правилното място.
Относно конкретната ситуация и графиката която си сложил, нещата изглеждат вървят към спад и обръщане на краткосрочния възходящ тренд. Сигналите не са супер но ако гледаме само часовите графики, аз бих шортил при преминаване на цената под тренд линията(което ми се струва много вероятно)
EURUSDH1.png
EURUSDH1.png (23.18 KБ) Видяна 2120 пъти

Потребителски аватар
BDSM_Mistress
Регистриран: 31 окт 2013, 07:22

Мнение от BDSM_Mistress » 17 фев 2016, 07:30

И като "шортнеш" къде ти е стопа? Вероятно над пробитата трендлиния ........... изключително лошо оттиграване.
Или над най-високия връх от графиката................не по-малко лоша сделка.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 17 фев 2016, 10:40

BDSM_Mistress написа:И като "шортнеш" къде ти е стопа? Вероятно над пробитата трендлиния ........... изключително лошо оттиграване.
Или над най-високия връх от графиката................не по-малко лоша сделка.
Пак ли забрави да пиеш хаповете :grin:

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 17 фев 2016, 21:30

Да, хвана ме. Нищо не ти убягва. Хайде сега се успокой и продължавай да шортваш, докато пазара не ти шортне един зад врата.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 18 фев 2016, 16:46

BDSM_Mistress написа:Да, хвана ме. Нищо не ти убягва. Хайде сега се успокой и продължавай да шортваш, докато пазара не ти шортне един зад врата.
Пиши им на Барклейс да не шортят. Ууу балъци :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 18 фев 2016, 19:13

Много умно. Винаги мога да ти пусна подобен бюлетин на друг с другата посока. Нали не мислиш, че 100% всички са в едната посока?

Барклиз не са от най-големите ММ, не поне и в Топ 5. Би трябвало да го знаеш като се пишеш за голям капацитет. Като си тръгнал с английско трябваше да вземеш друг от голямата четворка, ако изобщо ти говори нещо това понятие, и той е HSBC. По-голям играч са на форекс пазара.

Прогнозата е много кратка, а не съм останал с впечатление, че ти така търгуваш. Ако шибнело 1.12 имало потенциал към 1.1050. То това и аз го знам ама ти не си такъв краткосрочен играч.
То по тази логика ако шибне и върха на 1.1376 има потенциал за 50 пипса нагоре ама ти такива движения не коментираш и не играеш, а си тръгнал да ми ги навираш в лицето.

И последно. Не даде отговор на жизненоважния въпрос. Кога е шорта, защото там възникват доста въпроси независимо от отговора ти дали е при пробива или еди колко си бара след пробива, за да се потвърди или колко предишни бара вземаш предвид при поставянето на стопа. Питам, не получих отговор. Толкова и ги разбираш нещата.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 18 фев 2016, 20:15

BDSM_Mistress написа:Много умно. Винаги мога да ти пусна подобен бюлетин на друг с другата посока. Нали не мислиш, че 100% всички са в едната посока?
Ай пусни де, да ги видим най-баш батките накъде са. Пусни щом имаш от къде да вземеш информацията за техните позици.

Разбира се, че не всички са в една посока, тая седмица донорите като тебе са лонг :lol: Другата мое да шортиш, за да контриш корекцията :lol:
K_W написа: аз бих шортил при преминаване на цената под тренд линията (което ми се струва много вероятно)

тва чете ли го :idea: :P

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 19 фев 2016, 04:47

Ей сега ще хукна специално заради теб да търся от преди 4-5 дни бюлетин с прогноза "уи римейн булиш".

Не съм дълги. Нямам позиции.
Но не бих имал нищо против да имам при тези приближавания на 1.1050. Вчера имаше такова с 1.1070.

Да, прочетох ти хвърковатата прогноза, но не виждам нищо блестящо в нея. Пробивът е на 1.12, сега е 1.1125. Ти едва ли си влязъл на тиковия пробив, а положително си изчакал някой часови бар и нива по-надолу. И?
Освен това слизанията под 1.11 не ме впечатляват.

"Донори" били дългите? Май малко бързаш с трендовите движения, а и отстрани си леко нелеп с определението ти, че контрили. Засега ти изглеждаш контриращия посоки с шортванията си.

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 19 фев 2016, 04:49

Така и не каза сет-ъпа по сделката ти. Кога е станал, къде ти бил стопа, какво си гонил.

audia6
Регистриран: 21 сеп 2013, 15:54
1 получени

Мнение от audia6 » 03 сеп 2017, 16:04

Година и половина от както отхвърлих тази идея от главата си, тъй като тогава просто разгледах графиките на 1h и видях, че не винаги е връщало 30 пипса а това число си го бях наумил и се отказах. През тази година и половина се случиха доста неща, и ако бях прилагал стратегията както трябва това би донесло доста добри резултати.

Под прилагане на стратегията както трябва имам следното предвид:
От ресърча ми до момента установих, че пазарът ВИНАГИ връща преди да качи отново, дори и при новини, когато гледаме, че е качило 100 пипса с 2 пълни кендъла на 5 минути, дори за 10 секунди е върнало 6-7 пипса на минутната.

Най ми харесва да прилагам системата при новини и голяма волативност, тъй като излизам от сделка доста бързо.
Идеята е да се прецени ситуацията, какво е показал фундамента да се изчака да се оформи движение примерно 80 пипса в посока и от там да се прецени дали ще се продава през 10 или 15 или 20 пипса според фундамента. Започнах да тествам системата на Демо при Варчев, тъй като там левъриджа е 1:500 и спреда на еур/усд и еур/гбп е под 1 пип.

P.S на снимките има няколко сделки, които не са по системата. Синята/Червената чертичка е кога съм отворил позицията, а кръгчето е когато съм затворил.
Прикачени файлове
eurusd.png
eurusd.png (36.6 KБ) Видяна 338 пъти
eurgb.png
eurgb.png (27.76 KБ) Видяна 338 пъти
На света две марки автомобили и те са Мерцедес и всички останали!
$50 Forex No Deposit Bonus Phone Verification only | Easy Directory Submission

Потребителски аватар
Bolyarski
Регистриран: 13 дек 2011, 15:14
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 04 сеп 2017, 11:44

Хубаво, не знам фиксирано ли е за демото на Варчев, отдавна не съм там, ама спреда няма как да е 1 пип при новини.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”