Вълните на Елиът :: Elliott Wave Theory

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
ptj
Регистриран: 06 мар 2011, 09:30

Re: "За" и "против" вълновата теория на Елиът

Мнение от ptj » 07 мар 2011, 16:58

S.Zhelev написа:
ptj написа:Първо, здравейте на всички...
Здравей, PTJ.
След фрийзоната писа малко в инвестора и после съвсем се изгуби.

Какво става с теб, търгуваш ли?
Не, изтеглих всичко от сметката заради кризата. Трудно е с работата и в такива времена форекса за съжаление остана на заден план. Участвам в един международен конкурс отскоро, но повече за да си уплътнявам времето докато седя бездеен в къщи. :(

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Re: Вълните на Елиът :: Elliott Wave Theory

Мнение от Марио Димитров » 12 мар 2011, 21:58

koradov,
Това е индикатор,разделящ сесиите.
Настрой си часовете.
Прикачени файлове
i-Sessions.rar
(1.45 KБ) Свален 100 пъти
Търгувайте това, което виждате на графиките

Bashi_Bozuk
Регистриран: 09 фев 2011, 20:23

Re: "За" и "против" вълновата теория на Елиът

Мнение от Bashi_Bozuk » 13 мар 2011, 10:10

ptj написа: Не, изтеглих всичко от сметката заради кризата. Трудно е с работата и в такива времена форекса за съжаление остана на заден план. Участвам в един международен конкурс отскоро, но повече за да си уплътнявам времето докато седя бездеен в къщи. :(
Що бе Павка то през кризата имаше много свободно верме за цъкане щот нямаше бачкане аз през това време нацъквах по 10-20 левчета на ден, сега нямам време щот много бачкане изкочи.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 01 апр 2011, 00:00

Как ще коментирате този анализ?
Прикачени файлове
Forex Outlook 31.03.2011.pdf
(16.78 KБ) Свален 137 пъти
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
anonimen komardjia
Регистриран: 23 юли 2010, 17:25

Мнение от anonimen komardjia » 01 апр 2011, 11:06

Добре е.
Проблема е че няма означение по текущата вълна. Това прави чертежа с практическа стойност = "0".
Аз най съм доволен, като вида чарт с няколко варианта.

Потребителски аватар
John Last
Регистриран: 06 мар 2010, 15:42

Мнение от John Last » 01 апр 2011, 12:00

Нещо не разбрах добре.
Според мен след 2 следва 3.
Тоест 3 -та на 3 -та.

В случая няма два варианта. Варианта за миналото е само един. Или модела ще работи или няма да проработи. Това с няколото алтернативни броения за миналото (варианта) прилича на рипейнтващите индикатори (лично мнение).

Моето мнение, е че този анализ ще бъде верен само ако имаме пробив над предишния върх. Само тогава можем да анализираме това като трета вълна. Без пробив над предишния върх е броене за бъдещето (без да е базирано на факти), което може да е така, и да не е така. Ган би го анализирал като възходящ суинг но не и като потвърждаване на възходящ тренд не и докато не пробие миналия върх.

Но въпреки това има два варианта (пак си противореча) но за бъдещето. Или да има неименуем пробив или да се развие някаква много сложна корекция.
Но основния модел, за минали периоди не може да бъде променен. А той ще се наложи да бъде променен ако нямаме пробив над предишния върх, в това е уловката.

Като това е свързано с очакване на възходящ пробив на Евро - Долар.

Възможно е да има и повече детайли но човека си казва, че те са по платената му програма.

Сега видях и анализите на Груев. Той има и алтернативен сценарий, но първия се покрива 1 на 1 с този. Само, че Груев вече не говори за 90 % успяваемост, а, за 55 на 45 в полза на бичия сценарий. Хм, еволюция. Но в крайна сметка тези два чертежа показват границата, която технчески анализ на такъв фрейм може да даде.

Моят анализ е свързан с принципа на неопределеността. Колкото са по ясни сценариите толкова е по - малко ясна посоката. Колкото е по - ясна посоката толкова сценариите са по неясни. И в момента се намираме в точно такъв момент, кристални сценарии и неясна посока.

На мен ми е интересно да си сверя картите. Например фундаменталните карти на Момчев са точно обратни на тази карти.

Аз си имам мои карти, базирани на моята си система. Но когато пазара рисува явни петърни по Елиът им хвърлям по едно око (но само на дейли), въпреки, че успеха в търговията според мен зависи в голяма степен да се изолираш от мненията на масата, новини , анализи технически и фундаментални и др. и да си следващ свято системата си, която е тествана на база исторически данни, повече не може да се направи според мен.

А и да не забравя един друг интересен факт. Много трудно се намират печеливши интрадей модели, енд ъф дей модели под път и над път. Единствения проблем е, дали това е вярно защото извадката е малка!

Аз съм любител на енд ъф дей модели и чертежи, които не са еднодневки.
Интересуват ме по - дългосрочни "магистрали", по Филипс, само да не се окажат "бели магистрали" :mrgreen:
Вездесъщият Джон Ласт от Отбора на гадателите (алхимик)

Потребителски аватар
soros
Регистриран: 14 ное 2010, 14:24

Мнение от soros » 01 апр 2011, 14:20

John Last, здрасти.

Погледнах графиката. Това е един от възможните сценарии(който сценарий аз не споделям), в края на краищата на финансовите пазари всичко е възможно.

И днес съм доста зает и няма да публикувам пълен анализ на това, което очаквам аз (ще го направя утре).
А сега по тази графика. Има доста неща, които не ми допадат при това броене, но ще акцентирам върху две от тях:

1-во- Тази "1-ва" за мен е съставена от три вълни(т.е. за мен е корекция). Абстрахирам се от това, какво искам да видя... просто на пръв поглед изглежда като тройка, а и като бройка и структура вътре за мен е 5-3-5
2-ро Дори да е "1-ва", означава, че вече сме в 3-та и то не каква да е 3-та, а 3/3, защото 1 и 2 от трета вече ги има. Ами не виждам хубавия импулс, който подхожда на 3/3. Та то в корективната 2-ра има по-хубави импулси. Ще пропусна застъпванията на вълните в 3/3 и т.н.

В заключение: За мен това не е импулс, а е някаква корективна формация. Това не значи, че Пазарът ще се съобрази с моето виждане :grin:
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.

Потребителски аватар
soros

Мнение от soros » 02 апр 2011, 12:11

John Last, ето и виждането ми за eurusd- W1,D1,H4

На Н4 може да се видят "застъпванията", за които говорих вчера. За мен 3/3 вълна не би трябвало да изглежда по този начин. Към настоящия момент нищо не е променило виждането ми, че цялото движение от юни 2010 год. досега е някаква корективна формация. Имам и други съображения, които ме карат да мисля по този начин. Но факт е, че това са прекалени големи периоди за отиграване и не ми се вярва да са много хората, които държат позициите си отворени с месеци, поне аз не съм от тях.

Успешни сделки.
Прикачени файлове
eurusd-w1.gif
eurusd-w1.gif (13.46 KБ) Видяна 3309 пъти
eurusd-d1.gif
eurusd-d1.gif (12.92 KБ) Видяна 3309 пъти
eurusd-h4.gif
eurusd-h4.gif (10.39 KБ) Видяна 3309 пъти
Авторът не препоръчва извършването на спекулативни действия, в съответствие с прогнозите направени в тази публикация и не носи отговорност.

Потребителски аватар
godim
Регистриран: 23 юли 2010, 10:57

Мнение от godim » 02 апр 2011, 13:48

Сорос, здравей.
Според мен не става дума да държиш отворена позиция с години, а да се ориентираш във възможните алтернативи на пазара. И това, че не приемаш дадения сценарий не му отнема правото на съществуване. :shock:
Някак моделът ти не е доизчистен. Нагоре до 1,6035 някаво С после надолу пак С(1/С или 2/С)? Кажи какъв патерн прави цената.
Ето Возний вчера пусна месечните графики.
Основният вариант. След 1,6035 е направил flаt и сега продължава нагоре с предположението за пробив на този връх.
eur-M.png
eur-M.png (16.67 KБ) Видяна 3285 пъти
A за алтернативен вариант, при който след върха 1,6035 има Triple three или Triple zigzag и предполага слизане към 1,25.
eur-M-a.png
eur-M-a.png (18.4 KБ) Видяна 3285 пъти
Аз не ги броя, знаеш. Използвам нелинейни канали. На седнична графика гледам 4-и 8-годишните фрактали. Както вече съм писал тук има някакво изкривяване на времето. Но все пак моделът, който виждаме е познат. Корективен модел. Понеже цената е над централните оси и на двата канала може да очакваме да ги огъва нагоре. Вече е пробила жълтия. Мога само да предполагам, че покачването ще продължи и цената ще огъва жълтия канал докато го обърне.
eurusd.gif
eurusd.gif (37.43 KБ) Видяна 3285 пъти
Успехи!

Потребителски аватар
soros

Мнение от soros » 02 апр 2011, 17:31

godim, постът ми бе в отговор на запитването на John Last, какво ни е мнението за анализа, който беше публикувал.
Затова и не разбирам изказването ти " И това, че не приемаш дадения сценарий не му отнема правото на съществуване.".
Просто дадох становището си, нали това питаше John.
Графиките ги публикувах, защото вчера нямах възможност, а бях обещал, че днес ще го направя. Това не е моята тема, затова не слязох на по-малките фреймове. Исках да покажа "застъпванията" на вълните в 3/3. Това се вижда добре на Н4.

Колкото до анализите на "Големите", не ги следя, което може би е грешка. Предпочитам да ми е бистра главата, отколкото да ми влияят. Иначе изключително уважавам руската школа.
С едно уточнение, и "Големите" са просто хора. Миналата година един приятел получаваше(платени естествено) анализите на американските колеги и ми ги показваше. Най-вече се интересуваше от SP500 и DJIA. В рамките на няколко месеца веднъж не познаха, а се водят най-големите.
И американците и Возний и Груев допреди няколко месеца броиха 1-ва вълна(от графиката на John) за тройка. Сега я броят за петица(за мен все още е тройка). След няколко месеца могат отново да започнат да я броят за тройка, казва ли ти някой :smile:

Колкото до "Някак моделът ти не е доизчистен.". Спрях да давам точни нива, като конкретни числа. Ако се върнеш назад в анализите ми, ще видиш, че в самото начало давах. Но преди време прочетох нещо, което ме накара да се замисля. А то беше, че няма статистика, която да доказва, че това или онова ниво или съотношение действа и може да се разчита на него. Аз ползвам непрекъснато съотношенията на Фибоначи, все пак съм вълноброец :grin: ,
но не искам да подвеждам някой с конкретни числа, особено ако не е вълновик и приеме числата за чиста монета, а не гледа бройката и структурата на вълните, които рисува цената.

В заключение Големите може и да са прави(все пак са Големи),а може и да не са. Просто изложих виждането си след запитването на John Last.
Успешни сделки :smile:

Потребителски аватар
godim
Регистриран: 23 юли 2010, 10:57

Мнение от godim » 02 апр 2011, 19:33

Ох, Сорос, приятелю!
Все нещо не може да се разберем. Не става въпрос за това дали е правилен или не е правилен моделът на Возний, или на който и да е там, а че твоят модел не се вижда от графиката ти. Да кажеш нещо от сорта: "След 2000 година правим това и това. До сега е готова еди-коя си вълна. Остава да направим тази и тази. Потвърждаващи нива са тези и тези. Отричащи нива са тези и тези." Тогава анализът ще е достатъчно разбираем за всички, които го четат. Иначе остава пълна енигма за повечето.
Успехи!

Потребителски аватар
soros

Мнение от soros » 03 апр 2011, 15:40

godim, здрасти :smile: .
Добре те разбрах и ти отговорих с " но не искам да подвеждам някой с конкретни числа, особено ако не е вълновик и приеме числата за чиста монета, а не гледа бройката и структурата на вълните, които рисува ценат".

Просто по различен начин с теб сме приели участието си в този форум. Ти даваш нива, аз давам сделки, затова и отдолу съм сложил линк, в който във всеки един момент могат да се проследят сделките ми.
Колко често ти се е случвало Пазарът да се съобрази точно с нивата, които даваш. При мен много рядко, или не ги достига с малко/много или ги подминава с малко/много, затова се отказах да поствам точни нива, пък и не трябва човек да е гений, за да види на графиката къде е предишния връх/дъно, т.е. къде е съпротивата/подкрепата.
Повтарям, ползвам постоянно Фибоначи, но не робувам на точно конкретни числа. За мен броя и структурата на вълните са по-важни.
Публикувам графики на eurusd и на по-нисък фрейм, за да се обоснова, защо към настроящия момент възходящото движение не ми прилича на импулс.
1-во Цената се движи в канал, което е характерно за корекциите, не за импулсите, виж синия канал на Н4. При нормално развитие на импулсивната 3-та, тя трябваше да го отнесе този канал, т.е. да пробие горния му края с голяма сила.
2-ро Обърни внимание за застъпванията, които говорих още в началото на Джон. Виждат се на Н1. Предполагам не е невъзможно, но изключително рядко могат да се видят такива застъпвания в 3/3.
3-то Обърни внимание на тренда, на Н4 и на Н1. Забелязваш ли, че той към настоящия момент губи сила, става по-полегат. Това не е характерно за импулсивна вълна и то не каква да е импулсивна, а 3-та.

Забел. Арабските числа, не са мои означения, а така означих броенето, което е постнал Джон.

Мога да номерирам и в момента вълните, които се правят. Но за мен това е корективна формация. Вълна "С", която според мен се прави в момента би могла да е двоен зиг-заг и да е приключил, може и да прерастне в троен зиг-заг и да продължи още нагоре, преди да продължи надолу, аз затова и последните дни играя краткосрочно и гледам да прибирам по 30-40 пипса.

Не е необходимо да продължаваме дискусията. Повтарям Джон попита нас вълновиците какво мислим за графиката, която публикува. Аз просто си дадох становището, това е.

Успешни сделки.
Прикачени файлове
eurusd-h4.gif
eurusd-h4.gif (17.68 KБ) Видяна 3196 пъти
eurusd-h1.gif
eurusd-h1.gif (16.46 KБ) Видяна 3196 пъти

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 03 апр 2011, 16:22

Пускам картинка за да покажа какво могат тези индикатори.
Дано са ви от полза.
eur15.gif
eur15.gif (21.68 KБ) Видяна 3187 пъти
eur_d_15.gif
eur_d_15.gif (21.83 KБ) Видяна 3187 пъти
Прикачени файлове
eur_w_15.gif
eur_w_15.gif (26.17 KБ) Видяна 3187 пъти

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 03 апр 2011, 16:23

Прикачени файлове
gbp_w_1.gif
gbp_w_1.gif (22.58 KБ) Видяна 3186 пъти

fx rookie
Регистриран: 07 юли 2010, 09:38

Мнение от fx rookie » 03 апр 2011, 17:23

Да много добре показват, освен когато се прерисуват :grin: :grin: :grin:

в темата за хармоничните модели, вече доста сме изписали за ZUP-a с колегите.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17&t=636

Demon-a също използва подобни неща, но си ги рисува сам.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=17&t=782

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 03 апр 2011, 17:51

Не знаех-сори.

Потребителски аватар
soros

Мнение от soros » 25 мар 2012, 10:12

usdcad- h4,h1,m15

На графиките се виждат какви са очакванията ми при тази валутна двойка. Определено мисля да я търгувам и в тази връзка ще търся вход за дълги, със стоп около 10-20 пипса. Успешни сделки.
Прикачени файлове
c-h4.gif
c-h4.gif (28.68 KБ) Видяна 2671 пъти
c-h1.gif
c-h1.gif (31.35 KБ) Видяна 2671 пъти
c-m15.gif
c-m15.gif (24.95 KБ) Видяна 2671 пъти

Потребителски аватар
soros

Мнение от soros » 25 мар 2012, 11:00

eurjpy- d1,h4,m30

На графиките се виждат какви са очакванията ми и при тази валутна двойка. Според мен е започнала корекция на възходящото движение, която няма да е малка и си струва човек да я търгува. В заключение ще търся вход за къси със стоп около 30-на пипса(няма да е по-малък), цел на по-късен етап(ок.150-230 пипса). Успешни сделки.
Прикачени файлове
ej-d1.gif
ej-d1.gif (21.98 KБ) Видяна 2656 пъти
ej-h4.gif
ej-h4.gif (22.34 KБ) Видяна 2656 пъти
ej-m30.gif
ej-m30.gif (20.99 KБ) Видяна 2656 пъти

Потребителски аватар
soros

Мнение от soros » 26 мар 2012, 08:58

usdcad- h1
Дълга: вх-0.9985, ст-0.9964, цел-1.0055, като мога и да изляза по-рано от сделката(зависи как се развие движението ок.1.0033). Успешни сделки.
п.п. Към момента няма промяна във виждането ми за движенията и при другите валутни двойки(анализите на които публикувах вчера), но ако търгувам някоя от тях, то това ще е eurjpy, защото ми е по-ясна и с добър потенциал за таргет.
Прикачени файлове
1.gif
1.gif (19.62 KБ) Видяна 2510 пъти

Потребителски аватар
soros

Мнение от soros » 26 мар 2012, 20:39

Днес бях доста зает и нямах възможност да си следя сделките. Ако бях пред лаптопа, вероятно търговията ми щеше да се развие по друг начин. Но това вече е минало. Резултатът е ясен- 2 паднали стопа(при usdcad и eurjpy) и пропуск във включването на при eurusd. Има и такива дни. При eurusd и eurjpy няма промяна във вижданията ми, но при usdcad има промяна(по-късно или утре ще публикувам новото ми виждане). Лека вечер и успешни сделки.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”