Еврото и Гърция

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Re: Еврото и Гърция

Мнение от Lucifer » 04 юли 2015, 00:45

Добре де ...те какво искат ??Да не намаляват заплати , почивки 13,14 и не знам си кои заплати и други социални придобивки ??Аз не се броя за математик обаче нещо не ми излиза сметката .
Да речем ,че всичко им струва 200 лв ( лесно се смята не за друго) ,а те имат 100 лв и дефицита се покрива чрез заемите от ЕС . Ако съм прав то дали ще плащат заем или не те пак ако не получават пари да покрият дефицита трябва да намалят разходите ,което значи намаляване на заплати,пенсии и др. .
В евро ли ще са им парите или в драхми те все няма да им стигнат . И ето тук идва моя въпрос - Защо си мислят ,че имат избор ?
Против са санкциите от Европа...ми хубаво де ама със санкции или без те без пари ако ще и в драхми да ги смятат пак трябва да затягат колана ...

П.П - Държа да подчертая ,че аз разбирам международното значение на избора от реферндума и неразбирането ми е насочено към мисленето на гърците !!!!
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 04 юли 2015, 08:26

Lucifer написа:Добре де ...те какво искат ??Да не намаляват заплати , почивки 13,14 и не знам си кои заплати и други социални придобивки ??Аз не се броя за математик обаче нещо не ми излиза сметката .
Да речем ,че всичко им струва 200 лв ( лесно се смята не за друго) ,а те имат 100 лв и дефицита се покрива чрез заемите от ЕС . Ако съм прав то дали ще плащат заем или не те пак ако не получават пари да покрият дефицита трябва да намалят разходите ,което значи намаляване на заплати,пенсии и др. .
В евро ли ще са им парите или в драхми те все няма да им стигнат . И ето тук идва моя въпрос - Защо си мислят ,че имат избор ?
Против са санкциите от Европа...ми хубаво де ама със санкции или без те без пари ако ще и в драхми да ги смятат пак трябва да затягат колана ...

П.П - Държа да подчертая ,че аз разбирам международното значение на избора от реферндума и неразбирането ми е насочено към мисленето на гърците !!!!
Гърците и в момента така с 13 и 14 заплата вземат по малко от средното ниво за ЕС.
Това, че ние сме мизерно бедни и техните доходи ни се струват не реално високи е защото живеем в сбъркана страна :evil: но това е друга тема.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 04 юли 2015, 09:18

petkov написа:
Lucifer написа:Добре де ...те какво искат ??Да не намаляват заплати , почивки 13,14 и не знам си кои заплати и други социални придобивки ??Аз не се броя за математик обаче нещо не ми излиза сметката .

Гърците и в момента така с 13 и 14 заплата вземат по малко от средното ниво за ЕС.
Това, че ние сме мизерно бедни и техните доходи ни се струват не реално високи е защото живеем в сбъркана страна :evil: но това е друга тема.
И какво общо имаше това с въпроса ми ?Взимали по малко ...и какво от това ?Взимат колкото са си заработили . Парите ,които се получават се определят спрямо производството . В Германия цените са по-високи и общо взето стандарта е по-висок и е направено така ,защото по този начин като плащаш за нещо ти плащаш доста и фирмите имат пари да плащат доста като заплати . Приеми го така - ако отида със минимална работна заплата в Германия да си купувам билет за градски транспорт ,който е по-скъп аз ще мога да си взема също толкова билети ,колкото в България мога да си взема с минималната работна заплата ,която е по-малка,но също така и цената на билетите .
Общо взето няма разлика в това ,което можеш да си купиш ,НО има разлика в качеството . В Германия като платиш повече за билет..знаеш за какво плащаш!!!
Тази логика важи и за скандинавските страни с висок стандарт ,но и цени !!!
Гърция обаче не е по-скъпа от България с много т.е. ако те задържат тези цени и си вдигат заплатите то съотношението какво може да си купи грък с минимална заплата ( и бонусите към нея ) и какво може германец не е равнопоставено . Не може да имаш по-ниски цени и същия доход .
Разберете едно - покупателната способност не се измерва само в заплата !!!По покупателна способност Индия е пред САЩ ,но ме съмнява да са по-богати !!!

И след всичко това заключението е ,че гръцката икономика не е балансирана между приходи и разходи в приемливо съотношение ,което да повдигне качеството на предлаганите услуги ,а не само количеството .

П.П.- Гледах по новините интервю с някакъв собственик на магазин ,който казва ,че преди са купували цели щанги с банани ,а сега по 1 килограм .....Знаете ли колко ще ви струва 1 щанга банани в Германия и колко хора с обикновени заплати могат да си позволят да си купуват такова количество ??
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
heavencloser
Регистриран: 23 сеп 2010, 02:08

Мнение от heavencloser » 04 юли 2015, 10:03

Lucifer написа:
petkov написа:

И какво общо имаше това с въпроса ми ?Взимали по малко ...и какво от това ?Взимат колкото са си заработили . Парите ,които се получават се определят спрямо производството . В Германия цените са по-високи и общо взето стандарта е по-висок и е направено така ,защото по този начин като плащаш за нещо ти плащаш доста и фирмите имат пари да плащат доста като заплати . Приеми го така - ако отида със минимална работна заплата в Германия да си купувам билет за градски транспорт ,който е по-скъп аз ще мога да си взема също толкова билети ,колкото в България мога да си взема с минималната работна заплата ,която е по-малка,но също така и цената на билетите .
Общо взето няма разлика в това ,което можеш да си купиш ,НО има разлика в качеството . В Германия като платиш повече за билет..знаеш за какво плащаш!!!
Тази логика важи и за скандинавските страни с висок стандарт ,но и цени !!!
Гърция обаче не е по-скъпа от България с много т.е. ако те задържат тези цени и си вдигат заплатите то съотношението какво може да си купи грък с минимална заплата ( и бонусите към нея ) и какво може германец не е равнопоставено . Не може да имаш по-ниски цени и същия доход .
Разберете едно - покупателната способност не се измерва само в заплата !!!По покупателна способност Индия е пред САЩ ,но ме съмнява да са по-богати !!!

И след всичко това заключението е ,че гръцката икономика не е балансирана между приходи и разходи в приемливо съотношение ,което да повдигне качеството на предлаганите услуги ,а не само количеството .

П.П.- Гледах по новините интервю с някакъв собственик на магазин ,който казва ,че преди са купували цели щанги с банани ,а сега по 1 килограм .....Знаете ли колко ще ви струва 1 щанга банани в Германия и колко хора с обикновени заплати могат да си позволят да си купуват такова количество ??
Луцифере-нещо много си се объркал и спокойно мога да кажа ,че летиш някъде-незнайно къде,ще си направя труда да те сваля на земята :lol: :lol: :lol:

виж ся-за гърчалята ,които взеха да се гърчат :grin: ,нула означава НУЛА 000000000
вноската им по кредита надвишава тва дето го произвеждат и могат да си позволят,нали се сещаш като не можеш да си погасяваш кредита кво става,единствения спасител на положението им е че са в зоната,иначе щеше да има хипер инфлация и борд,както тука,тва става като фалираш.
Тея помиарщини дето са ги направили за голям период от време,повече от 50 години явно и са свикнали поколения да живеят ей така и си мислят че тва е правилно,си е техен проблем,няма как да взимат повече пенсии и заплати от по-развити държави от тях...хубавото в случая е че не само на запад а и в целия свят ги разбраха кви са помиари,и не могат и да имигрират-щото има държави ,които са им бясни я няма да ги вземат фирмите да бачкат там-за Англия съм сигурен.
толкова за лицемерите ,които няма да си върнат дълга и след сто години..
МАЛКО ЦИФРИ И СТАНДАРТИ :grin:

Виж ся -тея неадекватни примери с билетчета и други сравнения са твърде заблуждаващи...човек дори да е бил за малко в друга държава не става работата-като живее човек там разбира за кво иде реч :ugeek:

Между другото немците с които ми даваш примери са едни от тройката държави с най висок стандарт в света,тва означава че когато един работник в сащ,япония или германия се пенсионира-си затваря очите-върти глобуса и където му падне пръста там отива на екскурзия без проблем :lol: :lol: :lol:

нека ти разкажа за един мой приятел вишист видях се с него вчера за бързо,дошъл си от Норвегия и бачка там като кво-като чистач....така по настоящия курс :
1 NOK = 0.2207 BGN
заплата:20 000 крони = 4 413.19 Български лева
сметката е за двама човека:
ток=1000крони-никакви ограничения,всичко бачка на макс
храна,ядене пиене,наем всякакви разходи които можеш да се сетиш+изплащане на лодка,лодката е съвместно с още хора,7 метрова.
остават познай :10к крони=2 206.59 лева ТОВА Е ОБИКНОВЕН ЧИСТАЧ!!!!! :o :-?
представи си средно специална професия или вишист специалист -кво става тогава..
сигурно в България ще гледаш още един човек ще платиш всичко,ЩЕ ИЗПЛАЩАШ нещо ще си под наем и ще ти остане половината заплата :lol: :lol: :lol:
ша стане ама -никога/било е преди 44-та,убийствено висок стандарт сме имали тогава/
ей ся след 10-15 години като останем 2-4 милиона ще ни се дигне стандарта :lol: :lol:

Да не говорим ,че на запад ДЪРЖАВАТА е зад теб,няма какво да ти се случи,нямаш грижи,работодателите треперят като им дойде проверка :!:
стандарта е съвкупност от доста параметри: здравно осигуряване,пенсии,покупателна способност и т.н.

аааа,някои цени на основните хранителни продукти у нас са по-високи от европейските,щях да забравя да спомена :lol: :lol: :lol: :wink:
After the pullback...
Яздя вълната без много да расъждавам....
universal scalper...
официално се отказвам от начисляването на бонус,ако може желая да бъде премахнат !!!

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
37 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 04 юли 2015, 11:03

heavencloser написа: Виж ся -тея неадекватни примери с билетчета и други сравнения са твърде заблуждаващи...човек дори да е бил за малко в друга държава не става работата-като живее човек там разбира за кво иде реч :ugeek:
Lucifer си разсъждава доста добре. Не знам как е в Норвегия, но за Англия например мога да ти кажа че един тамошен шофьор на автобус може да си позволи много по-малко неща от колегата му в София. Не само това ами и директното сравнение на София и Лондон води до почти изравнена покупателна способност на работещите в двете столици. Нали се сещате че Лондон не е само Ситито им: Cost of Living Comparison Between Sofia and London - друг е въпроса че държавата ни е на абсолютен самотек и в нея се краде като за световно на всички нейни нива ...
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
heavencloser
Регистриран: 23 сеп 2010, 02:08

Мнение от heavencloser » 04 юли 2015, 11:53

vgc написа:
heavencloser написа: Виж ся -тея неадекватни примери с билетчета и други сравнения са твърде заблуждаващи...човек дори да е бил за малко в друга държава не става работата-като живее човек там разбира за кво иде реч :ugeek:
Lucifer си разсъждава доста добре. Не знам как е в Норвегия, но за Англия например мога да ти кажа че един тамошен шофьор на автобус може да си позволи много по-малко неща от колегата му в София. Не само това ами и директното сравнение на София и Лондон води до почти изравнена покупателна способност на работещите в двете столици. Нали се сещате че Лондон не е само Ситито им: Cost of Living Comparison Between Sofia and London - друг е въпроса че държавата ни е на абсолютен самотек и в нея се краде като за световно на всички нейни нива ...
Здравей ,не не е добре положението никак :lol: :lol: :lol: :lol:
и сравненията не стават по този начин,тва се опитах да обясня,сега за Англия малко,та да разчупим нещата ето официалното МИНИМАЛНО ЗАПЛАЩАНЕ на час :!:
https://www.gov.uk/national-minimum-wage-rates

тва ще рече към стандартен работен ден и седмица +600 и кусур %-та по-голяма доходност в Англията от българия,тука трябва да са я направили минималната 380 вече,я ми сметни кво ще правим тука с 380 леФа,ква покупателна способност ще имаме :lol: :lol: :lol: там у лондона на брат ми половината кинти му остават след като е платил всичко!!!!!!!
покупателна способност ли?-две коли на старо в рамките на една година,едната е търкалям аз щото старата ненадейно умря и нямаше смисъл да се прави... :!:
така че тука минусите са много повече и по-големи,обединяващи се в един абсолютен и огромен -хипер минус,като черна дупка е поглъщаща хора и изплюваща ги в други държави-друго измерение направо :lol: :lol: :lol:

Работодателя ТАМ : оооо-ти пътуваш от далече,трябва да ти дигна заплатата :!:
ша стане тука тва ама никога :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
After the pullback...
Яздя вълната без много да расъждавам....
universal scalper...
официално се отказвам от начисляването на бонус,ако може желая да бъде премахнат !!!

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 04 юли 2015, 12:29

Май не правим разлика между Калофер и Калифорния...
[b]Всекиму своето!!![/b]

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 04 юли 2015, 13:28

B-52 написа:Май не правим разлика между Калофер и Калифорния...
Или Монтана и........Монтана! :grin:

Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Мнение от avkch » 04 юли 2015, 20:40

vgc написа:
В тоя сайт дето си посочил сравненията са доста повърхностни в смисъл са пропуснати много основни неща, сравняват ми само зарзавата и ресторантите. Не виждам цени на детските градини / детегледачки да речем, (явно съставителите нямат деца :grin: ), което си е сериозен разход, както и ред други сега не ми се изброяват. Като цяло си напълно прав, говоря от личен опит. Основната разлика е че като работиш в Лондон като отидеш на почивка в България и всичко ти е евтино (както казват в рекламите на различни туристически агенции - по-евтино е да отидете на почивка отколкото да си стоите в къщи :grin: ) Обратно ако работиш в София и отидеш на почивка в Лондон и се озъбваш :wink: Затова хората добиват грешни представи

Май както обикновенно леко се отклонихме от темата с Гърция :grin:

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
2 получени
2 дадени

Мнение от pitfx » 05 юли 2015, 09:23

:smile:
Прикачени файлове
Screenshot_7.jpg
Screenshot_7.jpg (36.35 KБ) Видяна 1179 пъти
Stop loss is your friend

idimitrov99
Регистриран: 07 май 2014, 17:30

Мнение от idimitrov99 » 05 юли 2015, 09:39

Не се притеснявайте, Германия ще ги оправи тез гърци :д

Потребителски аватар
ivaceda
Регистриран: 09 юни 2014, 14:51

Мнение от ivaceda » 05 юли 2015, 11:49

idimitrov99 написа:Не се притеснявайте, Германия ще ги оправи тез гърци :д
Един умен коментар! Напълно те подкрепям, колега!

Потребителски аватар
BDSM_Mistress
Регистриран: 31 окт 2013, 07:22

Мнение от BDSM_Mistress » 05 юли 2015, 13:13

petkov написа:

Правилно :good:

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48
1 получени

Мнение от Boogeyman » 05 юли 2015, 13:41

първи ясен сигнал от висш евро-чиновник, че гърците ще напуснат ЕВрозоната при "НЕ"
Мартин Шулц: Гърците ще трябва да въведат нова валута при "НЕ"..
http://www.reuters.com/article/2015/07/ ... 0C20150705
..т.е. при "НЕ" сътресенията утре на пазарите ще са много по-големи от колкото предполагаме..
..или ГАПовете надолу ще са много по-големи отколкото ГАПовете нагоре..

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 05 юли 2015, 14:17

Boogeyman написа:първи ясен сигнал от висш евро-чиновник, че гърците ще напуснат ЕВрозоната при "НЕ"
Мартин Шулц: Гърците ще трябва да въведат нова валута при "НЕ"..
http://www.reuters.com/article/2015/07/ ... 0C20150705
..т.е. при "НЕ" сътресенията утре на пазарите ще са много по-големи от колкото предполагаме..
..или ГАПовете надолу ще са много по-големи отколкото ГАПовете нагоре..
Важното е да се запълнят гаповете! :-?

trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20
1 получени

Мнение от trade » 05 юли 2015, 14:39

еми хубаво ...ама те няма да я напуснат ,нито пък ще оставят еврото
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 05 юли 2015, 14:41

Lucifer написа:
petkov написа:

И какво общо имаше това с въпроса ми ?Взимали по малко ...и какво от това?
Има много общо с въпроса. Представи си ЕС като държава, а Гърция и Германия като градове. От какъв зор ще стоиш в община Гърция и ще изплащаш заеми? Бегом към друг град, а пък балъците да си плащат там, включително и на теб бидейки на друго място (в държава кредитор).

Да не забравяме, че Гърция стана длъжник в ЕС, а не от преди това и да иска да задържа някакви техни си привилегии от преди. Не защитавам гърците. Да не стане като със социализма. Просто гледам отстрани. Всъщност дори ги мразя, защото ние сме идиотите и потърпевшите, но ако гледам безпристрастно те си водят пазарлъците като всеки нормален субект, тоест гледащ своя интерес.

Ако не си разбрал веднага ти конкретизирам. Докато монетарния съюз не стане и фискален леко справедливостта не е налице. При същата ситуация в САЩ данъците (и всякакви задължения) падат примерно за Тексас, а постъпленията (помощи, субсидии) се засилват. Обратно ще е във водещ щат, да кажем Калифорния. Ако спазваме европейския принцип би трябвало Калифорния да размахва пръст, а тексасците да са до живот длъжници.Като резултат богатите източни и западни щати ще се напълнят, а средните обезлюдят........ама те си живеят всички в една нормална Америка с приблизително сравним стандарт без да има луд подтик да бягаш от един щат в друг.

В Европа също ще стане рано или късно, защото иначе евро идеята и обединения съюз не могат да просъществуват. Обаче докато стане всеки гледа да вземе предимства, които да използва за себе си. Германия и Холандия в момента трупат луд излишък. Северните държави още на 1.40 нямаха проблем. Но при същия курс италианците се оплакваха, че са неконкурентно способни. И така Севера трупа, просперира и върви напред, юга буксува. В един момент при фискалния съюз просто ще се оформят както например в България София и някое малко селище. Германия средище на възможности, Гърция провинция. В момента това се фиксира. На никой от Берлин, Париж или Амстердам не му се емигрира към Атина, Букурещ или София. Обратно ще е (ако търсиш възможности или ще си стоиш на Балканите като селяк ако си със скромен капацитет).

А гърците какво? Да, наглеят ама имат аргументи. За тях след малко.

emonik
Регистриран: 18 фев 2010, 21:24
30 получени
14 дадени

Мнение от emonik » 05 юли 2015, 14:55

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 05 юли 2015, 15:04

vgc написа:за Англия например мога да ти кажа че един тамошен шофьор на автобус може да си позволи много по-малко неща от колегата му в София.
:lol: :lol: :lol:
Стана ми жал за английските шофьори. Пусни им линкове към джобс.бг и да идват тук и да започват най-сетне да живеят като хората.
vgc написа:Не само това ами и директното сравнение на София и Лондон води до почти изравнена покупателна способност на работещите в двете столици.
:lol: :lol: :lol:
Това съм го изтървала. Че сме станали едно от райските места в света след като директното сравнение със столицата на четвъртата държава от клуба на най-богатите (Г-7) води до равенство. Няма какво да говорим за Рим или Отава, още по-малко пък за жалки истории от типа на Прага или Любляна, които са някъде далеч зад нас.

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 05 юли 2015, 15:11

Boogeyman написа:..т.е. при "НЕ" сътресенията утре на пазарите ще са много по-големи от колкото предполагаме..
Сътресенията ще са огромни при приблизително равенство, защото губещия лагер ще излезе на бурни протести с не лоши аргументи, имащ зад гърба си половината страна.

"The nightmare result would be 51-49 percent in either direction," a senior German official said. "And the chances of this are not insignificant."

Засега най-вероятно изглежда минимална победа за ЙЕС гласуващите, но резултатите са в рамките на статистическата грешка, тоест може и НОУ вота да спечели.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”