Еврото и Гърция

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
tsvetantsvetkov
Регистриран: 15 май 2014, 15:18

Re: Еврото и Гърция

Мнение от tsvetantsvetkov » 28 юни 2015, 20:57

Кога се очаква да излязат резултатите от референдума понеже очаквам сериозно да повлияят на движението на еврото?

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 28 юни 2015, 21:03

tsvetantsvetkov написа:Кога се очаква да излязат резултатите от референдума понеже очаквам сериозно да повлияят на движението на еврото?
референдума е другата седмица до тогава Гърция може да е фалирала ако няма друго споразумение

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 28 юни 2015, 21:06

EUR/USD will likely trade
down to 1.10 early this
week though with higher
yielding and EM
currencies likely to fall as
well EUR may 'perversely'
rise on some crosses."
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 28 юни 2015, 21:07

tsvetantsvetkov написа:Кога се очаква да излязат резултатите от референдума понеже очаквам сериозно да повлияят на движението на еврото?
Той ще бъде на 5 юли, което е неделя и следователно в понеделник на 6 ще отвори пак с гап...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Georgihh
Регистриран: 08 сеп 2011, 21:49

Мнение от Georgihh » 29 юни 2015, 02:42

saxmovies написа:
Той ще бъде на 5 юли, което е неделя и следователно в понеделник на 6 ще отвори пак с гап...

Само че в другата посока, че той форекса бил много лесен.

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 29 юни 2015, 12:56

За гърция мислели гевро да въвеждат..... :grin: :shock: :grin:

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48
1 получени

Мнение от Boogeyman » 29 юни 2015, 18:17

разглеждаме нещата безпристрастно като трейдъри, но на място си е жива драма..
Изображение

Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Мнение от avkch » 29 юни 2015, 19:21

Абе каква драма няма такова нещо, яко всенародно веселие

Изображение

Може и да ми е малко стара снимката, незнам ама за 6 месеца тия хубавци го докараха от криза до катастрофа.

http://www.vesti.bg/pari/evrozona/es-mo ... ia-6038594

Чета тука че европейците искали да "спират часовника", то ако беше толкова лесно аз колко пъти да съм го спирал ... :grin:
Иначе ако е вярна тая новина е поредното потвърждение че хората много трудно се приемат загубите, ЕС се чуди какво да направи само и само да увеличи губещата позиция и да "усредни" (т.е да даде още пари на Гърция). Според моя скромен опит това води до още по бърз марджин кол, ама какво ли разбирам аз ... :grin:

Потребителски аватар
Борето_С
Регистриран: 21 окт 2014, 14:53

Мнение от Борето_С » 29 юни 2015, 21:18

Proud student of KVV and pitfx!

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 30 юни 2015, 02:35

avkch написа:Може и да ми е малко стара снимката, незнам ама за 6 месеца тия хубавци го докараха от криза до катастрофа.
Ципрас играе ва банк и мисля, че му се отдава - особено като гледам как евробюрократите дадоха заден днес и по една или друга форма дават да се разбере, че остават отворени за преговори. На гърцкото правителство очевидно му стиска, за разлика от високоплатените чиновници, на които от една страна се опитват да защитят интереса на германските и френските кредитори, а от друга не им се иска да си развалят рахътлъка и да влизат в една ситуация с неизвестен за всички изход.

Аз все още си мисля, че гърците за пореден ще намерят начин за пореден път да се кредитират без да предприемат сериозни реформи.

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 30 юни 2015, 08:48

S.Zhelev написа:
avkch написа:Може и да ми е малко стара снимката, незнам ама за 6 месеца тия хубавци го докараха от криза до катастрофа.
Ципрас играе ва банк и мисля, че му се отдава - особено като гледам как евробюрократите дадоха заден днес и по една или друга форма дават да се разбере, че остават отворени за преговори. На гърцкото правителство очевидно му стиска, за разлика от високоплатените чиновници, на които от една страна се опитват да защитят интереса на германските и френските кредитори, а от друга не им се иска да си развалят рахътлъка и да влизат в една ситуация с неизвестен за всички изход.

Аз все още си мисля, че гърците за пореден ще намерят начин за пореден път да се кредитират без да предприемат сериозни реформи.
не е изключено и гърците да си правят друга сметка...
първо ако фалират няма да връщат никакви пари, това се е случвало даже няколко пъти досега само в тяхната история
второ юридически до колкото знам, няма как да накарат Гърция да напусне ЕС, да не говорим че могат в един момент да започнат и да бойкотират всички решения на съюза
разбира се ще има сериозни последствия за тях ако фалират, но пък и връщането на стотици милиарди едва ли е по-добър вариант

Потребителски аватар
Boogeyman
1 получени

Мнение от Boogeyman » 30 юни 2015, 09:59

банките ще отворят за 3 дена от сряда само за пенсионери без карти за да могат да изтеглят по 120 евро..
Greece MoF says ~1,000 bank branches will open as of Wed for 3 days for pensioners w/o cards to withdraw up to €120 in 1 transaction.

Потребителски аватар
alexandar
Регистриран: 09 дек 2013, 10:35
1 дадени

Мнение от alexandar » 30 юни 2015, 10:35

Boogeyman написа:банките ще отворят за 3 дена от сряда само за пенсионери без карти за да могат да изтеглят по 120 евро..
Greece MoF says ~1,000 bank branches will open as of Wed for 3 days for pensioners w/o cards to withdraw up to €120 in 1 transaction.
Здравейте колеги и специални поздравления за теб Буги виждам, че ставаш все по-добър трейдър и успяваш да се възползваш от събитията на пазарите. Интересно е дали има някакви статистически проучвания за резултата от референдума в Гърция на 5 юли, за да знаем как да търгуваме в петък вечерта с еврото и европейските индекси за евентуален гап в понеделник при отварянето на пазара. :wink:

hris47
Регистриран: 19 яну 2012, 21:21

Мнение от hris47 » 30 юни 2015, 18:40

здравеите на всики,днес при влизането си в министеството на икномиката Варуфакис даде кратко изявление пред журналист от канал мега че е спрял плащането на вноската от 1,6млр .Това бе около 12:30 ,а колкото до изхода от референдума– резултатьт ще бьде твьрдо да – живея в GR, и следя дебатите по ТВ каналите .

Потребителски аватар
Boogeyman
1 получени

Мнение от Boogeyman » 30 юни 2015, 18:48

alexandar написа:
Boogeyman написа:банките ще отворят за 3 дена от сряда само за пенсионери без карти за да могат да изтеглят по 120 евро..
Здравейте колеги и специални поздравления за теб Буги виждам, че ставаш все по-добър трейдър и успяваш да се възползваш от събитията на пазарите. Интересно е дали има някакви статистически проучвания за резултата от референдума в Гърция на 5 юли, за да знаем как да търгуваме в петък вечерта с еврото и европейските индекси за евентуален гап в понеделник при отварянето на пазара. :wink:
колега, сега ти видях комплимента.. благодаря.. къде се губиш..
да, напоследък все повече се увличам по фундамент и търгувам все по малко само графика.. тава разбира се съвсем не означава, че резултати ми са се подобрили.. :grin:

Потребителски аватар
alexandar
Регистриран: 09 дек 2013, 10:35
1 дадени

Мнение от alexandar » 30 юни 2015, 19:02

Boogeyman написа:
alexandar написа:
колега, сега ти видях комплимента.. благодаря.. къде се губиш..
да, напоследък все повече се увличам по фундамент и търгувам все по малко само графика.. тава разбира се съвсем не означава, че резултати ми са се подобрили.. :grin:
Моля и аз ти благодаря за полезните постове Буги. Да почти редовно чета форума, не съм писал скоро, защото имах и други ангажименти покрай работата и живота си, а и четенето отнема по-малко време от писането. :grin: Виж писал съм ти на ЛС. :wink:
Здравей колега hris47 , имаш предвид че гърците ще гласуват против предложението на международните кредитори за бюджетни съкращения на референдума в неделя? :smile:
Последна промяна от alexandar на 30 юни 2015, 19:15, променено общо 1 път.

hris47
Регистриран: 19 яну 2012, 21:21

Мнение от hris47 » 30 юни 2015, 19:07

между другото–Ципрас е умен политик с много добьр екип анализатори около себе си и този референдум ще му отвьрже рьцете ,след като бе подложен на неимоверен натиск от страна на Троиката и от страна на опозицията.Де да имахме и ние един Ципрас или пьк Варуфакис......

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 30 юни 2015, 21:26

Изображение

Потребителски аватар
S.Zhelev
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 30 юни 2015, 23:00

jivko78 написа:
S.Zhelev написа:

не е изключено и гърците да си правят друга сметка...
първо ако фалират няма да връщат никакви пари, това се е случвало даже няколко пъти досега само в тяхната история
второ юридически до колкото знам, няма как да накарат Гърция да напусне ЕС, да не говорим че могат в един момент да започнат и да бойкотират всички решения на съюза
разбира се ще има сериозни последствия за тях ако фалират, но пък и връщането на стотици милиарди едва ли е по-добър вариант
"Фалит" на държава е малко имагинерно понятие. Но при всички случаи спирането на плащанията по дълга не заличават задълженията. Ако кредиторите не опростят гръцкия дълг, той не само ще остане, но и ще продължи да расте.

Може да няма юридически механизъм за изключването на Гърция от ЕС, но по своята същност това е политическо решение, а не юридически казус. Ако има желание, ще се намери и начин Гърция да бъде изключена. Но аз по-скоро си мисля, че ще се стигне до споразумение, като по-големият компромис ще бъде направен от страна на ЕК.

Потребителски аватар
S.Zhelev
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 01 юли 2015, 00:36

Fitch намали рейтинга на водещите гръцки банки до "ограничен фалит"

Това са National Bank of Greece (NBG), Piraeus Bank, Eurobank Ergasias и Alpha Bank

http://www.dnevnik.bg/sviat/2015/06/30/ ... dnevnik.bg

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”