Еврото и Гърция

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Re: Еврото и Гърция

Мнение от jivko78 » 01 юли 2015, 07:31

S.Zhelev написа:
"Фалит" на държава е малко имагинерно понятие. Но при всички случаи спирането на плащанията по дълга не заличават задълженията. Ако кредиторите не опростят гръцкия дълг, той не само ще остане, но и ще продължи да расте.

Може да няма юридически механизъм за изключването на Гърция от ЕС, но по своята същност това е политическо решение, а не юридически казус. Ако има желание, ще се намери и начин Гърция да бъде изключена. Но аз по-скоро си мисля, че ще се стигне до споразумение, като по-големият компромис ще бъде направен от страна на ЕК.

Тук има някои любопитни факти за Гърция
http://profit.bg/news/11-razocharovasht ... 40062.html
Досега са фалирали няколко пъти , и после не са си плащали дълга , нищо чудно и сега да обмислят този вариант. Макар че сега времената са други и сигурно ще бъдат изолирани от Европа в много отношения , а както казваш и дълга си остава ..
При всички положения гърците сега са, както се казва в шаха: Цугцванг -каквото да играеш губиш :grin:

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
2 получени
2 дадени

Мнение от pitfx » 01 юли 2015, 08:05

ALERTS HISTORY

01-Jul-2015 07:25:32 ч. - GREEK BAILOUT REFERENDUM OPINION POLL SHOWS YES VOTE 33 PCT, NO VOTE 54 PCT, DON'T KNOW 13 PCT (RESPONSES BEFORE AND AFTER BANK CLOSURE)

01-Jul-2015 07:25:33 ч. - GREEK BAILOUT REFERENDUM OPINION POLL (RESPONSES BEFORE BANK CLOSURE) - YES 30 PCT, NO 57 PCT, DON'T KNOW 13 PCT

01-Jul-2015 07:25:33 ч. - GREEK BAILOUT REFERENDUM OPINION POLL (RESPONSES AFTER BANK CLOSURE) - YES 37 PCT, NO 46 PCT, DON'T KNOW 17 PCT

01-Jul-2015 07:25:33 ч. - GREEK BAILOUT REFERENDUM OPINION POLL CONDUCTED BY PRORATA POLLING INSTITURE FOR EFIMERIDA TON SYNATKTON NEWSPAPER

Greek referendum poll shows lead for "No" vote, but narrowing - RTRS

01-JUL-2015 07:48:34 Ч.

ATHENS, July 1 (Reuters) - A majority of Greeks would vote No to the terms of a proposed bailout deal by foreign lenders but the lead narrowed significantly after banks were closed this week, according to an opinion poll published on Wednesday.

The poll, by the ProRata institute published in the Efimerida ton Syntatkton newspaper, showed 54 percent of those planning to vote would oppose the bailout against 33 percent in favour.

However a breakdown of results between those polled before and after Sunday's decision to close the banks and impose capital controls showed the gap narrowing.

Of those polled before the announcement of the bank closures, 57 percent said they would vote No against 30 percent for who would vote Yes. However of those polled after, the No's were at only 46 percent against 37 percent Yes.

(Reporting by Lefteris Karagiannopoulos and James Mackenzie; Editing by Christopher Cushing)
((james.mackenzie@thomsonreuters.com; +30 210 337 6458; Reuters Messaging: Reuters Messaging
james.mackenzie.reuters.com@reuters.net))
Stop loss is your friend

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48
1 получени

Мнение от Boogeyman » 01 юли 2015, 09:08

pitfx написа: 01-Jul-2015 07:25:33 ч. - GREEK BAILOUT REFERENDUM OPINION POLL (RESPONSES AFTER BANK CLOSURE) - YES 37 PCT, NO 46 PCT, DON'T KNOW 17 PCT

01-Jul-2015 07:25:33 ч. - GREEK BAILOUT REFERENDUM OPINION POLL CONDUCTED BY PRORATA POLLING INSTITURE FOR EFIMERIDA TON SYNATKTON NEWSPAPER

Greek referendum poll shows lead for "No" vote, but narrowing - RTRS
благодаря колега.. изключително ценна информация.. никакви дълги индекси до понеделник! по-скоро да се търсят входове за къси..

Потребителски аватар
Boogeyman
1 получени

Мнение от Boogeyman » 01 юли 2015, 15:03

Paddy Power вече са изплатили залозите сложени на "ЗА".. :grin:
ами ако референдума бъде отменен?
ами ако гласуването е "НЕ" както сочат последните проучвания.. :grin:
http://www.bloomberg.com/news/articles/ ... referendum

stefan_lv
Регистриран: 13 юни 2013, 16:16
1 дадени

Мнение от stefan_lv » 01 юли 2015, 15:33

Всичко е игра до последно, че да има движения на пазара и драма. Разбира се в допълнение всеки гледа да захапе по здраво кокала ама това друг въпрос. :grin: До събота, ще измислят нещо ново, а в събота когато, ще гласува парламента няма да одобри референдума и готово. Така го виждам аз. Освен, ако не се знаят предварително какви, ще са резултатите и те устройват управляващите, тогава няма причина да не се проведе. Ще видим, но ще останат в ЕЗ. :geek:

online-money
Регистриран: 31 окт 2013, 15:29

Мнение от online-money » 01 юли 2015, 17:53

Каквото почукало - такова се обадило :grin:
Изображение

Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Мнение от avkch » 01 юли 2015, 18:18

jivko78 написа:
S.Zhelev написа:
"Фалит" на държава е малко имагинерно понятие. Но при всички случаи спирането на плащанията по дълга не заличават задълженията. Ако кредиторите не опростят гръцкия дълг, той не само ще остане, но и ще продължи да расте.

Може да няма юридически механизъм за изключването на Гърция от ЕС, но по своята същност това е политическо решение, а не юридически казус. Ако има желание, ще се намери и начин Гърция да бъде изключена. Но аз по-скоро си мисля, че ще се стигне до споразумение, като по-големият компромис ще бъде направен от страна на ЕК.

Досега са фалирали няколко пъти , и после не са си плащали дълга , нищо чудно и сега да обмислят този вариант. Макар че сега времената са други и сигурно ще бъдат изолирани от Европа в много отношения , а както казваш и дълга си остава ..
При всички положения гърците сега са, както се казва в шаха: Цугцванг -каквото да играеш губиш :grin:

Проблема е че ЕС също е в Цунгцванг и затова е тоя зор да спасяват Гърция. Стигне ли се до грексит това ще е краят на хубавата европейска мечта. Другият проблем е че според различни публикации (не съм си правил труда да проверявам дали са верни) Франция и Италия са гарантирали голяма част от гръцкия дълг, което означава че кредиторите ще си търсят парите от тях ако гърците не могат/не искат да ги връщат. Самите Франция и Италия имат доста големи дългове (съчетано с недобре работеща икономика) и допълнителното натоварване с гръцкия дълг може да доведе до срутване на техните икономики, а тях вече няма да има кой да спасява. Повечето пари идват от германските банки и ако им се наложи да пият една студена вода (щото са раздали прекалено много "лоши" кредити) може да се стигне и до банкови фалити което неизбежно ще рефлектира върху германската икономика.

От друга страна ако дадат още пари на Гърция това си е чисто наливане на вода в каца без дъно...Единственото което ще спечелят е малко време ,през което нещата ще станат още по-зле, но ако имат късмет на власт ще дойдат други който ще трябва да вадят горещите кестени от огъня.

Аз също съм на мнението на Zhelev че ще се стигне до споразумение, като по-големият компромис ще бъде направен от страна на ЕС. Това според мен ще е грешка, но това е мое лично мнение, времето ще покаже кой е прав :wink:

Nikola_D
Регистриран: 07 май 2014, 18:44

Мнение от Nikola_D » 01 юли 2015, 19:37

Не е само гърция с такъв дълг. След нея се нареждат Италия, Испания, Португалия..... Дали няма да решат да консолидират всички дългове на всички държави от ЕС към ЕЦБ. Но трябва да станем федерация, или нещо по-така, хептен да загубим суверенитет. И тогава ще ни е яд, що не сме дърпали и ние кредити.

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 02 юли 2015, 00:10

Сега еврогрупата решили да изчакат резултата от референдума и тогава да продължат дискусиите, което според мен е разумно...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 02 юли 2015, 00:16

Прочетох ,че Трейдър.бг увеличават марджин изискванията до референдума . Това ме кара да мисля ,че хора с по-малко от 1000 лв не бива да влизат между шамарите . Където двама си го мерят третия да не си бута гъза !!
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 02 юли 2015, 00:48

Lucifer написа:Прочетох ,че Трейдър.бг увеличават марджин изискванията до референдума . Това ме кара да мисля ,че хора с по-малко от 1000 лв не бива да влизат между шамарите . Където двама си го мерят третия да не си бута гъза !!
Да, с 2% за следните валутни двойки EUR/USD, EUR/JPY, EUR/GBP и то само за 3 юли...има и индекси
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Georgihh
Регистриран: 08 сеп 2011, 21:49

Мнение от Georgihh » 02 юли 2015, 01:24

Те тия трейдъра вече не са нормални брокери всичко се прави обратно на всякаква логика и правила.

Georgihh
Регистриран: 08 сеп 2011, 21:49

Мнение от Georgihh » 02 юли 2015, 01:29

saxmovies написа:Сега еврогрупата решили да изчакат резултата от референдума и тогава да продължат дискусиите, което според мен е разумно...
Е кое е разумното,че ще събаряме Еврото ноември ли?

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 02 юли 2015, 07:05

avkch написа: Проблема е че ЕС също е в Цунгцванг и затова е тоя зор да спасяват Гърция. Стигне ли се до грексит това ще е краят на хубавата европейска мечта. Другият проблем е че според различни публикации (не съм си правил труда да проверявам дали са верни) Франция и Италия са гарантирали голяма част от гръцкия дълг, което означава че кредиторите ще си търсят парите от тях ако гърците не могат/не искат да ги връщат. Самите Франция и Италия имат доста големи дългове (съчетано с недобре работеща икономика) и допълнителното натоварване с гръцкия дълг може да доведе до срутване на техните икономики, а тях вече няма да има кой да спасява. Повечето пари идват от германските банки и ако им се наложи да пият една студена вода (щото са раздали прекалено много "лоши" кредити) може да се стигне и до банкови фалити което неизбежно ще рефлектира върху германската икономика.

От друга страна ако дадат още пари на Гърция това си е чисто наливане на вода в каца без дъно...Единственото което ще спечелят е малко време ,през което нещата ще станат още по-зле, но ако имат късмет на власт ще дойдат други който ще трябва да вадят горещите кестени от огъня.

Аз също съм на мнението на Zhelev че ще се стигне до споразумение, като по-големият компромис ще бъде направен от страна на ЕС. Това според мен ще е грешка, но това е мое лично мнение, времето ще покаже кой е прав :wink:
Да най-вероятно накрая ще има някакво споразумение, било то и временно - и двете страни ще изберат по-малкото зло :grin:

Потребителски аватар
Boogeyman
1 получени

Мнение от Boogeyman » 02 юли 2015, 09:17

от тази нощ резултат от изследване дава преднина за ДА с 47,1%
Изображение

kaloyan_xp
Регистриран: 08 окт 2014, 11:57

Мнение от kaloyan_xp » 02 юли 2015, 09:28

Ето я истината!
Прикачени файлове
eu.jpg
eu.jpg (30.71 KБ) Видяна 834 пъти

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 02 юли 2015, 10:58

jivko78 написа:
S.Zhelev написа:

Здравей :)

Тия фалити през 19 век (4 от 5-те) не виждам какво общо имат с настоящата ситуация. Да не говорим, че при посочването на четвъртия фалит има фактологична неточност - заемът е взет 1894, а плащанията са спрели през 1893. :?:

Гърция обявява фалит по външния си дълг 5 пъти:

1826 г. - По време на Гръцката война за независимост от Османската империя.
1843 г. - През тази година на Гърция, вече в качеството й на суверенна държава, е даден заем от френското, руското и британското правителства. Парите са предвидени за подпомагане развитието на гръцката икономика и изграждане на функциониращо държавно управление. През 1843 година Гърция спира плащанията по този дълг.
1860 г. - След този фалит Гърция е изолирана от международните пазари до 1878 година.
1894 г. - Световните пазари отново се отварят за Гърция, която натрупва огромни заеми. Правителството спира да ги плаща през 1893 година.
1932 г. - По време на Голямата депресия много държави, сред които Гърция, изпадат във фалит.

Теорията на доминото на мен ми се вижда твърде преувеличена. Гръцката икономика е около 1.7% от икономиката на ЕС. Дори утре цяла Гърция изведнъж да изчезне, икономическите поражения ще върху ЕС ще са по-малки отколкото последиците от миналогодишния фалит на КТБ, при който изчезнаха 4 млрд. (около 5% от българския БВП).

Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 02 юли 2015, 12:28

S.Zhelev написа:
jivko78 написа:
S.Zhelev написа:

Здравей :)

Тия фалити през 19 век (4 от 5-те) не виждам какво общо имат с настоящата ситуация. Да не говорим, че при посочването на четвъртия фалит има фактологична неточност - заемът е взет 1894, а плащанията са спрели през 1893. :?:

Гърция обявява фалит по външния си дълг 5 пъти:

1826 г. - По време на Гръцката война за независимост от Османската империя.
1843 г. - През тази година на Гърция, вече в качеството й на суверенна държава, е даден заем от френското, руското и британското правителства. Парите са предвидени за подпомагане развитието на гръцката икономика и изграждане на функциониращо държавно управление. През 1843 година Гърция спира плащанията по този дълг.
1860 г. - След този фалит Гърция е изолирана от международните пазари до 1878 година.
1894 г. - Световните пазари отново се отварят за Гърция, която натрупва огромни заеми. Правителството спира да ги плаща през 1893 година.
1932 г. - По време на Голямата депресия много държави, сред които Гърция, изпадат във фалит.

Теорията на доминото на мен ми се вижда твърде преувеличена. Гръцката икономика е около 1.7% от икономиката на ЕС. Дори утре цяла Гърция изведнъж да изчезне, икономическите поражения ще върху ЕС ще са по-малки отколкото последиците от миналогодишния фалит на КТБ, при който изчезнаха 4 млрд. (около 5% от българския БВП).

Гърците твърдяха, че тяхната икономика е 4,7% от икономиката на ЕЗ.
На този етап до колкото ми е известно Гърция е застрашена от напускане на ЕЗ не на ЕС.
п.п. ЕЗ-Евро зона

Потребителски аватар
heavencloser
Регистриран: 23 сеп 2010, 02:08

Мнение от heavencloser » 02 юли 2015, 12:32

току що го гледах идиота Варифакис вика: "по-скоро ще си отрежа ръката ,отколкото да подпиша споразумение без преструктуриране на дълга" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

баси вампирите изнудвачи дето са тея :evil: :evil: :evil:
After the pullback...
Яздя вълната без много да расъждавам....
universal scalper...
официално се отказвам от начисляването на бонус,ако може желая да бъде премахнат !!!

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 02 юли 2015, 12:35

heavencloser написа:току що го гледах идиота Варифакис вика: "по-скоро ще си отрежа ръката ,отколкото да подпиша споразумение без преструктуриране на дълга" :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

баси вампирите изнудвачи дето са тея :evil: :evil: :evil:
Тези гърци ще вземат да гласуват с ДА и Ципрас или подава оставка или играе по свирката на ЕС.Нещо този филм много дълго продължи!

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”