EUR/USD - Евро / Щатски Долар

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Re: EUR/USD - Евро / Щатски Долар

Мнение от ndimitrov73 » 08 авг 2017, 19:07

sila написа:
08 авг 2017, 17:29
Здравейте трейдъри, моля ви за съвет!!! Купих долари април месец за една сделка с имот на курс 1.09, но сделката пропадна и от тогава доларът почна да пада....реших да не обменям докато не си върне приблизително същия курс, но....той пада ли пада и няма връщане. Моля ви дайте съвет какво да правя, да чакам ли по-добри времена до края на годината или началото на другата? Да се спасявам ли докато е време, за да не изгубя още повече. Вие какво бихте направили?
Виждам , че не си трейдър. Един съвет от мен. Не си дръж всички пари в една валута. Когато сделката е пропаднала е трябвало веднага да обърнеш половината пари в друга валута левове или евро. По този начин няма да спечелиш, но няма и да загубиш. Казват, че еврейте си държат парите в кеш (в банки), недвижими имоти, злато за четвъртото не съм сигурен дали беше акции. Идеята е когато парите се обезценяват златото расте. При земетресения може да загубиш имоти и т.н. не е добре човек да държи цялото си състояние в едно нещо. Трябва да се разпределя. Надявам се ми схващаш идеята. За сега има много препятствия по пътя на долара най-близкото е 1,162 после следва 1,146, 1,128 и т.н.
Лично аз смятам че 1,20 ми е по-реалистично от 1,13. В момента ще направи корекция до 1,162 и там ако ми даде бай сигнал няма да му мисля много за дълга позиция. А днес, ако направи и фейки модела, не изключвам да има втори тест на съпротивата 1,19 и може и да падне, но всичко е "може би". Това е моята гледна точка.

Това е мое мнение не искам после да ме псуват. Решението е изцяло твое. Късмет.

P.S. В България с щатски пари ли почнаха да се купуват имотите :-? ?
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

sila
Регистриран: 08 авг 2017, 16:59

Мнение от sila » 09 авг 2017, 11:50

Благодаря за съвета!
Имотът не беше български...тук всичко е в евро, но този долар направо ме съсипа! Докато се усетя и почнах да губя сериозна сума пари, почнах да чета за световния пазар, за разни прогнози, за курсове, разбрах че някои хора успяват да правят пари от това и се стигна до този форум, вкарах се в голям филм поне за мен....., защото всичко това ми е ново.
Сигурно това е знак , че трябва да започна да се занимавам с трейдинг....направо откачих! Още веднъж благодаря за съвета!

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 09 авг 2017, 13:13

sila написа:
09 авг 2017, 11:50
Сигурно това е знак , че трябва да започна да се занимавам с трейдинг....направо откачих! Още веднъж благодаря за съвета!
Суз! :x В никакъв случай не се захващай с трейдинг. :twisted: :evil: Ако искаш да си скапеш нервите и да хванеш колит, гастрит и често да мислиш за самоубийство и т.н. ...давай. :oops: :mrgreen: Ето ти един пресен пример - аз имам една поръчка, която я чакам цяла сутрин да я затворя на печалба. Ама не сака. Излезнах за 25 минути и точно тогава тя се развила в моя полза, но като се върнах отново се е оминусила гадината. :cry: :twisted: Как мислиш, че се чувствам сега? :shock: :o После се чудим защо хората са крайно изнервени и за най-малкото се хващат за кобурите? :lol: Всичко идва от форекса. Гарантирано и доказано! :oops: :(

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 09 авг 2017, 15:56

good mood написа:
09 авг 2017, 13:13
sila написа:
09 авг 2017, 11:50
Суз! :x В никакъв случай не се захващай с трейдинг. :twisted: :evil: Ако искаш да си скапеш нервите и да хванеш колит, гастрит и често да мислиш за самоубийство и т.н. ...давай. :oops: :mrgreen: Ето ти един пресен пример - аз имам една поръчка, която я чакам цяла сутрин да я затворя на печалба. Ама не сака. Излезнах за 25 минути и точно тогава тя се развила в моя полза, но като се върнах отново се е оминусила гадината. :cry: :twisted: Как мислиш, че се чувствам сега? :shock: :o После се чудим защо хората са крайно изнервени и за най-малкото се хващат за кобурите? :lol: Всичко идва от форекса. Гарантирано и доказано! :oops: :(
Аз съм на друго мнение. По-добре неуспешен опит отколкото пропуснат шанс. Има определени етапи от развитието на трейдъра който не трябва да се пропускат. Прескачането на даден етап води до неуспехи. Всичко е подготовка. Повече пот в тренировките по-малко кръв в боя. Но най-вече дали ти е интересна тази професия да анализираш графики. Помисли си добре и после ще говорим. Само, че малко се откланяме тук от темата. Има много теми за новобранци. Хайде да видя и какво става с графиките днес.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 10 авг 2017, 21:55

EURUSDWeekly.png
EURUSDWeekly.png (52.97 KБ) Видяна 259 пъти
Както виждаме на седмичната графика ЕвроДолар е направил един красив пин бар. Дали не му е време да обърне :-? . Скоро ще разберем дали ще направи двоен върх и след пробиване на 1,168 да слезе надолу или ще тества пак съпротивата и каквото сабя покаже. Интересна ситуация. Аз го виждам поне до 1,18020 където е таргета на тази сделка която пропуснах после ще видим.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 11 авг 2017, 16:10

Евро Долар направи импулса днес за който говорих. И днес, ако завърши с мечи пин бар има вероятност мечките да вземат инициативата и при пробив на 1,168 и затваряне под него нещата вече ще са ясни. Теоритично е всичко разбира се.

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 11 авг 2017, 16:22

Очакваха по-добри числа от американско, но засега 1.1830 се държи. Така че трябва да се внимава с купуването на евро. :wink:

Потребителски аватар
good mood
15 получени
54 дадени

Мнение от good mood » 18 авг 2017, 11:01

Много е страшно и неприятно това, което стана в Барселона. Същевременно е направо цинизъм еврото да продължава да поскъпва. Знаем, че дори от ЕЦБ проплакаха колко им е скъпо. С три думи - късо, късо, късо......

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”