EUR/USD - Евро / Щатски Долар

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
32 получени
2 дадени
Контакти:

Re: EUR/USD - Евро / Щатски Долар

Мнение от jssj » 18 юли 2017, 20:41

Добре, ако имам свещ 1, която ти казва, че сме нагоре и след това свещ 2, която ти казва, че си надолу... на коя да вярваме? Какво ще е последващото движение?
Сега ще ти издам голямата тайна. В този случай обединяваш двете свещи. По-високия хай, и по-ниския клоуз. А тялото формираш от опън на първата и клоуза на втората. Каквото се получи това е . Все едно,че е една сесия. :smile:
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 18 юли 2017, 20:52

S.Zhelev написа:
18 юли 2017, 20:34
K_W написа:
18 юли 2017, 20:30
Едно е напълно сигурно по клоуза на една свещ можеш да прогнозираш с вероятност над 51% последващо движение(повече от една свещ)
Явно си открил Светия грал :) Добре, ако имам свещ 1, която ти казва, че сме нагоре и след това свещ 2, която ти казва, че си надолу... на коя да вярваме? Какво ще е последващото движение?
За да се ориентира човек накъде е ПО-ВЕРОЯТНАТА (болдвам го това защото много хора не осъзнават, че при трейдинга нещата се свеждат до вероятности) е нужно да се сглоби цялостна картинка.

При хипотетичния ти пример не бих правил нищо, независимо дали имам или не позиция. Ако имам позиция бих изчакал стопа си защото съм наясно, че няма как да имам 100% познаваемост. Противоречивите сигнали, които дава пазара за мен ще са изравнени сили между купувачи и продавачи, което значи че 50/50 вероятност цената да се покачи или понижи, нямам едж и залогът не е приемлив :wink:

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 18 юли 2017, 20:59

jssj написа:
18 юли 2017, 20:41
Добре, ако имам свещ 1, която ти казва, че сме нагоре и след това свещ 2, която ти казва, че си надолу... на коя да вярваме? Какво ще е последващото движение?
Сега ще ти издам голямата тайна. В този случай обединяваш двете свещи. По-високия хай, и по-ниския клоуз. А тялото формираш от опън на първата и клоуза на втората. Каквото се получи това е . Все едно,че е една сесия. :smile:
:good: аха а и тези свещи могат да се тълкуват като сигнал Изображение

Но в примера приемем, че просто двете свещи дават еднакво стойностен сигнал за покупка и продажба.

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 18 юли 2017, 21:06

K_W написа:
18 юли 2017, 20:40
Ето и един произволен пример от инструмента който обсъждаме :

Колко пъти след като имаме дълга сянка(екстремум, който пазарните участници са отхвърлили чрез значително различаваща се цена на клоуз ) следващата свещ и дори група от свещи не е продължила в посоката индикирана от "силните" пазарни участници?
K_W, дори на картинката, която си пуснал, има доста примери за обратното. Но което е по-важно и ти добре знаеш - картинките лъжат. В тях всеки вижда това, което иска - дали ще е кендълстик формации, двойни върхове, дивергенции и т.н.

Доколкото разбирам, логиката ти е нещо такова:

If high-close > 2x(close-low) then sell

If close-low> 2x(high-close) then buy

Слагаме и някакъв SL/TP - може да е ATR, екстремумите и т.н.

Ако пуснем бектест на експерт с тази логика, какъв ще е резултатът?
Модератор

jssj
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 18 юли 2017, 21:10

5.png
5.png (6.05 KБ) Видяна 204 пъти
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 18 юли 2017, 21:21

jssj написа:
K_W написа:
18 юли 2017, 20:52
S.Zhelev написа:
K_W написа:
Едно е напълно сигурно по клоуза на една свещ можеш да прогнозираш с вероятност над 51% последващо движение(повече от една свещ)
Явно си открил Светия грал :) Добре, ако имам свещ 1, която ти казва, че сме нагоре и след това свещ 2, която ти казва, че си надолу... на коя да вярваме? Какво ще е последващото движение?
.....
При хипотетичния ти пример не бих правил нищо, независимо дали имам или не позиция. Ако имам позиция бих изчакал стопа си защото съм наясно, че няма как да имам 100% познаваемост. Противоречивите сигнали, които дава пазара за мен ще са изравнени сили между купувачи и продавачи, което значи че 50/50 вероятност цената да се покачи или понижи, нямам едж и залогът не е приемлив :wink:
Ей, че лесно :smile: Така пише по всички книги, сайтове т.н.

Само че има една подробност. Вие давате ли си сметка, че като казвате "нищо няма да правя", всъщност гледате в бъдещето?

Защото като затвори първата свещ от горната картинка, ще имате сигнал за продажба. В този момента и двамата поглеждате в бъдещето и казвате "ааа, как ще продавам, нали следващата свещ ще даде сигнал за нагоре" :smile: Обаче всъщност никой няма тази привилегия и просто ще си платите за това, че следвате грешен сигнал.

Затова не картинки трябват, а бектестове с вход и изход.
Модератор

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 18 юли 2017, 21:37

S.Zhelev написа:
18 юли 2017, 21:21
jssj написа:
K_W написа:
18 юли 2017, 20:52
S.Zhelev написа:
K_W написа:
.....
Ей, че лесно :smile: Така пише по всички книги, сайтове т.н.

Само че има една подробност. Вие давате ли си сметка, че като казвате "нищо няма да правя", всъщност гледате в бъдещето?

Защото като затвори първата свещ от горната картинка, ще имате сигнал за продажба. В този момента и двамата поглеждате в бъдещето и казвате "ааа, как ще продавам, нали следващата свещ ще даде сигнал за нагоре" :smile: Обаче всъщност никой няма тази привилегия и просто ще си платите за това, че следвате грешен сигнал.

Затова не картинки трябват, а бектестове с вход и изход.

K_W, дори на картинката, която си пуснал, има доста примери за обратното. Но което е по-важно и ти добре знаеш - картинките лъжат. В тях всеки вижда това, което иска - дали ще е кендълстик формации, двойни върхове, дивергенции и т.н.

Доколкото разбирам, логиката ти е нещо такова:

If high-close > 2x(close-low) then sell

If close-low> 2x(high-close) then buy

Слагаме и някакъв SL/TP - може да е ATR, екстремумите и т.н.

Ако пуснем бектест на експерт с тази логика, какъв ще е резултатът?
Аз затова споменах позицията със стоп, защото приемам, че съм получил сигнал и отворил позиция.

Логиката не е толкова проста и има и много други тънкости докато стигнеш до "граала" но да за мен това е правилната посока. :wink:

jssj
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 18 юли 2017, 22:00

Издавам втората голяма тайна. :smile: Много от свещите могат да се считат за сигнал за влизане в позиция, но никога не трябва да се търгуват без потвърждение.Понякога от следващата, а в много случаи и от третата или дори четвърта свещ. Стив Нисън обяснява много от нещата , но поне това което аз съм чел не изчерпва всички случай.Най-често грешките стават когато се разпознае прибързано пин бар, и не се изчака потвърждение. Класическия случай е при пробив на ниво където според мен се получава временен ликвиден вакуум , след който цената вместо да обърне , продължава по посока на опашката на "пин бара ".

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 18 юли 2017, 22:20

jssj написа:
18 юли 2017, 22:00
Издавам втората голяма тайна. :smile: Много от свещите могат да се считат за сигнал за влизане в позиция, но никога не трябва да се търгуват без потвърждение.Понякога от следващата, а в много случаи и от третата или дори четвърта свещ. Стив Нисън обяснява много от нещата , но поне това което аз съм чел не изчерпва всички случай.Най-често грешките стават когато се разпознае прибързано пин бар, и не се изчака потвърждение. Класическия случай е при пробив на ниво където според мен се получава временен ликвиден вакуум , след който цената вместо да обърне , продължава по посока на опашката на "пин бара ".
За потвърждението съм общо взето съгласен, колко да се чака и дали да е цяла свещ или няколко по-скоро зависи от сетъпа и стратегията.

При пин бара трябва да се чака, даже днес имаше един такъв идеално провален, но не помня къде го гледах и няма да качвам картинка.

jssj
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 18 юли 2017, 22:24

Да, сетъпа, и мястото на което се случва той.

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 18 юли 2017, 22:30

jssj написа:
Издавам втората голяма тайна. :smile:
Тука стана малко като Гери-Никол :smile: :
За тебе имам кутия пълна с тайни! Ела и си вземи! Ела и си вземи!

jssj написа:
Много от свещите могат да се считат за сигнал за влизане в позиция, но никога не трябва да се търгуват без потвърждение.Понякога от следващата, а в много случаи и от третата или дори четвърта свещ. Стив Нисън обяснява много от нещата , но поне това което аз съм чел не изчерпва всички случай.
Продължаваме по тертипа на книгите и форекс курсовете :smile: Стив Нисън съм го чел навремето. Доколкото си спомням, той пише не за потвърждения, а за конфигурации от 1, 2, 3 и 4 свещи. Но пак имаме някакво предположение, което уж обяснява движенията, но всъщност просто гледа в бъдещето.

Един пример:

Имаме бяло марубозу - голям бар без опашки, като днешния в еврото. Това е конфигурация от една свещ, бичи сигнал и купуваме. Само че утре цената прави същия бар, но надолу (черно марубозу). Резултатът е мечо поглъщане, което е сигнал за продажба. Ама Нисън си затваря очите за факта, че при формирането на поглъщането ние вече ще сме на загуба.
Модератор

jssj
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 18 юли 2017, 22:34

Ето го фалшивия/непотвърден пин бар.
GBPAUDDaily.png
GBPAUDDaily.png (37.05 KБ) Видяна 180 пъти

jssj
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 18 юли 2017, 22:40

Но пак имаме някакво предположение, което уж обяснява движенията, но всъщност просто гледа в бъдещето.
Всъщност, противно на всеобщото мнение, " бъдещето е в миналото ". Както един умен казва: " Когато кризата наближава, първо хвърля сянката си върху Уолстрийт ".

Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
44 получени
17 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 18 юли 2017, 22:58

jssj написа:
18 юли 2017, 22:34
Ето го фалшивия/непотвърден пин бар.

GBPAUDDaily.png
Няма нищо фалшиво в случая. Ето я моята картинка на ситуацията:
GBPAUDDaily.png
GBPAUDDaily.png (60.53 KБ) Видяна 175 пъти

Както се вижда бързата ЕМА 9 е под бавната ЕМА21 т.е. имаме нисходящ тренд. С две думи мечките доминират на пазара. По принцип не търгувам тази двойка просто давам моето мнение. Както се вижда имаме тестване на покрепата и неуспешен опит за пробив, но сега от втория опит пробива подкрепата и тръгва надолу. Да се върнем на Евро Долар за която е и тази тема. Възходящ тренд първи опит за пробив на съпротивата-неуспешен и тази седмица имаме пробив на съпротивата. Ето сега ако имаме тест на съпротивата в твоя случай и имаш сигнал за селл влизаш. Аз чакам сега евро долар да слезе да тества подкрепата и при образуване сигнал за бай влизам просто като бял боб.
Прикачени файлове
EURUSDDaily.png
EURUSDDaily.png (65.79 KБ) Видяна 164 пъти
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 19 юли 2017, 08:42

S.Zhelev написа:
18 юли 2017, 22:30

Продължаваме по тертипа на книгите и форекс курсовете :smile: Стив Нисън съм го чел навремето. Доколкото си спомням, той пише не за потвърждения, а за конфигурации от 1, 2, 3 и 4 свещи. Но пак имаме някакво предположение, което уж обяснява движенията, но всъщност просто гледа в бъдещето.

Един пример:

Имаме бяло марубозу - голям бар без опашки, като днешния в еврото. Това е конфигурация от една свещ, бичи сигнал и купуваме. Само че утре цената прави същия бар, но надолу (черно марубозу). Резултатът е мечо поглъщане, което е сигнал за продажба. Ама Нисън си затваря очите за факта, че при формирането на поглъщането ние вече ще сме на загуба.
"От дърветата не виждаш гората"

Да правим предположение за бъдещето, то трейдинга е това всъщност.

Да понякога няма да познаваме. Това по никакъв начин не пречи да правим пари дългосрочно ако статистиката е на наша страна и 51% от случаите няма черно марубозу.

Ето няколко трейда точно по горното описание, вход при първата свещ, още входове при последващата липса на марубозу(резултат 1 стоп и 4 таргета):
Screenshot_3.jpg
Screenshot_3.jpg (20.44 KБ) Видяна 156 пъти

Потребителски аватар
S.Zhelev
42 получени
117 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 19 юли 2017, 11:44

K_W написа:
19 юли 2017, 08:42
Да понякога няма да познаваме. Това по никакъв начин не пречи да правим пари дългосрочно ако статистиката е на наша страна и 51% от случаите няма черно марубозу.
То не е само черно марубозу. Може и dark cloud cover, hanging man, doji и куп други свещи да последват. Но нека все пак приемем, че в 51% от случаите познаваме - което е много различно от книгите, в които сякаш след всяко марубозу следва още едно марубозу. Та приемаме, че познаваме в 51% от случаите при r/r 1:1. Колко ще спечелим от 100 сделки и колко ще ни е средната печалба от сделка?
Модератор

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 19 юли 2017, 12:15

S.Zhelev написа:
19 юли 2017, 11:44
K_W написа:
19 юли 2017, 08:42
То не е само черно марубозу. Може и dark cloud cover, hanging man, doji и куп други свещи да последват. Но нека все пак приемем, че в 51% от случаите познаваме - което е много различно от книгите, в които сякаш след всяко марубозу следва още едно марубозу. Та приемаме, че познаваме в 51% от случаите при r/r 1:1. Колко ще спечелим от 100 сделки и колко ще ни е средната печалба от сделка?
Зависи си от книгата, някои книги показват доста конкретни статистически данни за стъпите
Screenshot_4.jpg
Screenshot_4.jpg (47.85 KБ) Видяна 127 пъти
Горният патерн е сходен с примера който ти даде в предните постове.

А какво ако r/r е 1/2 с 51% вероятност :wink:

Какво всъщност търсим? Печеливша стратегия, опровержение че ТА и ПА работят или друго?

Проблемът на повечето трейдъри се свеждат не до теория, а до психология и ММ в комбинация с липса на разбиране за същността на пазарите и допирните им точки с теория на вероятностите.

Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
3 получени
32 дадени

Мнение от petkov » 19 юли 2017, 14:27

Изображение
Евентуален пробив на 1.1510-1.15 би могъл да отключи импулс към зоната 1.44-1.138.

Потребителски аватар
momchev
Регистриран: 22 юли 2010, 11:26

Мнение от momchev » 19 юли 2017, 15:40

K_W написа:
18 юли 2017, 18:14
Цената на всеки финансов инструмент се определя на база консенсус между пазарните участници. Когато пазарните участници смятат, че цената е ниска то тя се покачва защото преобладават купувачите и обратното.

Какво казва клоуза- това е цената за съответния период, при която купувачите и подавачите са постигнали консенсус/баланс.

Екстремумите (нивата достигнати с дълги сенки) от друга страна са нещо извън стандарта и баланса между купувачи и продавачи, те са в следствие на това, че някои пазарни участници са се "въодушевили " твърде много и са разтегнали цената до нива където има силен интерес от обратната страна(няма баланс).

Като цяло целия ТА е базиран на отваряне,затваряне и екстремум, като повечето индикатори взимат именно клоуза, като водещ в изобразяването си.

Толкова глупости отдавна не бях чел :|

jssj
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 19 юли 2017, 15:57

momchev » 19 юли 2017, 14:40

K_W написа: ↑
18 юли 2017, 17:14
Цената на всеки финансов инструмент се определя на база консенсус между пазарните участници. Когато пазарните участници смятат, че цената е ниска то тя се покачва защото преобладават купувачите и обратното.

Какво казва клоуза- това е цената за съответния период, при която купувачите и подавачите са постигнали консенсус/баланс.

Екстремумите (нивата достигнати с дълги сенки) от друга страна са нещо извън стандарта и баланса между купувачи и продавачи, те са в следствие на това, че някои пазарни участници са се "въодушевили " твърде много и са разтегнали цената до нива където има силен интерес от обратната страна(няма баланс).

Като цяло целия ТА е базиран на отваряне,затваряне и екстремум, като повечето индикатори взимат именно клоуза, като водещ в изобразяването си.

Толкова глупости отдавна не бях чел :|
В старите учебници това го пише, но сега вече наистина не е вярно.Пазара работи по друг начин. / според мен /

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”