EUR/USD - Евро / Щатски Долар

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Re: EUR/USD - Евро / Щатски Долар

Мнение от jivko78 » 26 май 2015, 21:05

тук ще пробвам една дълга от 1,0877 с неголям обем и близък стоп

Nikola_D
Регистриран: 07 май 2014, 18:44

Мнение от Nikola_D » 26 май 2015, 21:35

jivko78 написа:тук ще пробвам една дълга от 1,0877 с неголям обем и близък стоп
Според мен има още да пада преди да започне корекция. :-?

ElenaS
Регистриран: 16 дек 2013, 16:43

Мнение от ElenaS » 27 май 2015, 13:41

Nikola_D написа:
jivko78 написа:тук ще пробвам една дълга от 1,0877 с неголям обем и близък стоп
Според мен има още да пада преди да започне корекция. :-?
И аз мисля така, гръцкият проблем стигна в неразрешима фаза :smile:

dreamtheater
Регистриран: 28 юни 2009, 17:43
7 дадени

Мнение от dreamtheater » 27 май 2015, 17:48

От настоящи нива 1,0880 качване до 1,0990
Стопът отдолу

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 28 май 2015, 09:25

Georgi написа:Следваща спирка на следващата подкрепа. Още 100тина пипса.

Изображение
В 15.30 ще е интересното. Може би ще се опита да пробие на юг.................?!?!?!
Изображение

jivko78

Мнение от jivko78 » 28 май 2015, 17:15

влизам на дълги от 1,0885 , стоп на 1,0860

dmilov
Регистриран: 03 мар 2014, 22:43

Мнение от dmilov » 28 май 2015, 23:12

ами да заслужава си вижда се нещо като обърнати глава и рамене.
имаш висок процент успеваемост

PacnyTuH0
Регистриран: 09 сеп 2013, 16:20

Мнение от PacnyTuH0 » 28 май 2015, 23:26

dmilov написа:ами да заслужава си вижда се нещо като обърнати глава и рамене.
Как точно изчисляваш, че има висока успеваемост?
Според мен е точно обратното. Главата и раменете е губещ модел, както и всички останали от т.нар. технически анализ...

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
2 получени
2 дадени

Мнение от pitfx » 29 май 2015, 12:43

Изображение
Stop loss is your friend

jivko78

Мнение от jivko78 » 29 май 2015, 17:05

и тук влезнах на дълги , мисля да оставя позицията за другата седмица ако не удари стопа

trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20
1 получени

Мнение от trade » 29 май 2015, 18:13

баш,баш на върха си влезнал
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

Потребителски аватар
vassilnnikolov
Регистриран: 08 май 2015, 09:32
Контакти:

Мнение от vassilnnikolov » 29 май 2015, 20:35

Изображение
Предлагаме професионално управление на Forex сметки. За повече информация моля посетете:
http://financialmarketsmanagement.com/

tsvetantsvetkov
Регистриран: 15 май 2014, 15:18

Мнение от tsvetantsvetkov » 30 май 2015, 19:09

PacnyTuH0 написа:
Според мен е точно обратното. Главата и раменете е губещ модел, както и всички останали от т.нар. технически анализ...
А кой точно е печеливш модел колега би ли бил така добър да го споделиш със нас простосмъртните.

PacnyTuH0

Мнение от PacnyTuH0 » 30 май 2015, 20:09

tsvetantsvetkov написа:
PacnyTuH0 написа:
А кой точно е печеливш модел колега би ли бил така добър да го споделиш със нас простосмъртните.
Много мога да говоря по темата, просто защото знам много и за съжаление продължавам да гледам как хората се мъчат с техническия анализ и се чудят години наред защо нещо не се получава. Ами няма как да се получи като индикатори и подобни помии ти показват какво вече е станало и то всеки чрез своите формули или алгоритми.

Единствения ти шанс за оцеляване в търговията е чрез разбирането защо и по какви причини цената се движи - доста необятна тема така или иначе. Забележи, че говоря за оцеляване - за дългосрочна печалба не става и дума, тя е почти непостижима. Непостижима точно заради крайно грешния подход, който техническия анализ проповядва. И честно казано малко съжалявам хората, които вярват в него.

Проблема е, че трейдърите са изключително твърдоглави, виждат навсякъде по сайтове и т.н. индикатори, фигури и подобни глупости и наистина си мислят, че това е търговията. Дори не си правят труда да задълбават и да поставят всичко под съмнение. Няма как да е толкова просто да видиш глава и рамене и да печелиш. Всеки щеше да го прави. Тук дори риск мениджмънта не играе.

Можеш да ми пишеш на лично ако искаш. Не се знае дали няма да научиш доста интересни неща за пазарите. Иначе, имам бъдещи планове за просветлението на българските трейдъри, но това не знам кога ще се случи, а и ще стане доста бавно.

Потребителски аватар
ivaceda
Регистриран: 09 юни 2014, 14:51

Мнение от ivaceda » 31 май 2015, 11:25

PacnyTuH0 написа:
tsvetantsvetkov написа:
PacnyTuH0 написа:
Много мога да говоря по темата, просто защото знам много и за съжаление продължавам да гледам как хората се мъчат с техническия анализ и се чудят години наред защо нещо не се получава. Ами няма как да се получи като индикатори и подобни помии ти показват какво вече е станало и то всеки чрез своите формули или алгоритми.

Единствения ти шанс за оцеляване в търговията е чрез разбирането защо и по какви причини цената се движи - доста необятна тема така или иначе. Забележи, че говоря за оцеляване - за дългосрочна печалба не става и дума, тя е почти непостижима. Непостижима точно заради крайно грешния подход, който техническия анализ проповядва. И честно казано малко съжалявам хората, които вярват в него.

Проблема е, че трейдърите са изключително твърдоглави, виждат навсякъде по сайтове и т.н. индикатори, фигури и подобни глупости и наистина си мислят, че това е търговията. Дори не си правят труда да задълбават и да поставят всичко под съмнение. Няма как да е толкова просто да видиш глава и рамене и да печелиш. Всеки щеше да го прави. Тук дори риск мениджмънта не играе.

Можеш да ми пишеш на лично ако искаш. Не се знае дали няма да научиш доста интересни неща за пазарите. Иначе, имам бъдещи планове за просветлението на българските трейдъри, но това не знам кога ще се случи, а и ще стане доста бавно.

Аз не се мъча с толкова много философия, колега. Търгувам свещи на съпротиви и подкрепи. С други индикатори не се измъчвам. И откакто го правя, видях пари в сметката си...

jivko78

Мнение от jivko78 » 01 юни 2015, 07:19

ivaceda написа:
Аз не се мъча с толкова много философия, колега. Търгувам свещи на съпротиви и подкрепи. С други индикатори не се измъчвам. И откакто го правя, видях пари в сметката си...
колкото по проста е стратегията, толкова шанса за успех е по-голям :smile:
намесиш ли прекалено много индикатори само може да се объркаш

Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 01 юни 2015, 10:15

Добро утро!
От мен една къса с цел 1.0880.

Dusty
Регистриран: 12 фев 2014, 12:09
2 дадени

Мнение от Dusty » 01 юни 2015, 10:26

PacnyTuH0 написа:

Аз съм още по-краен - изобщо няма начин да разбереш защо и по какви причини цената се движи. Пример с анализите в твоята тема S&D. Упорито включваш там двойки с CHF, а точно те фалираха много хора през януари. Такова несъобразяване с реалностите компрометира един нелош метод на търговия. :smile:

jivko78

Мнение от jivko78 » 01 юни 2015, 10:41

аз затворих дългите от петък и обърнах на къси

PacnyTuH0

Мнение от PacnyTuH0 » 01 юни 2015, 11:07

Dusty написа:
PacnyTuH0 написа:

Аз съм още по-краен - изобщо няма начин да разбереш защо и по какви причини цената се движи. Пример с анализите в твоята тема S&D. Упорито включваш там двойки с CHF, а точно те фалираха много хора през януари. Такова несъобразяване с реалностите компрометира един нелош метод на търговия. :smile:
Не се изразих правилно. Да, няма начин да разбереш защо някой е искал да купи големи количества на определена цена. Това не ни и интересува. Въпроса е да идентифицираш нива, на които все още има желание за купуване/продаване на големи количества - а това е повече от възможно, въждал съм го.

А примера ти с CHF не е на място, защото такива непредвидими неща се случват на пазарите и трейдърите трябва да са няасно, че може да изгърмят всеки момент. Всякакви неща стават, така че няма как да си подготвен и предпазен.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”