FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
4un4o
Регистриран: 21 юли 2010, 22:22
57 получени
159 дадени

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от 4un4o » 04 окт 2019, 11:14

petkov написа:
04 окт 2019, 10:03
4un4o написа:
04 окт 2019, 07:46
aienou написа:
03 окт 2019, 20:13
Еййй ... съживили сте форума.За съжаление така като гледам само се ядете вместо да поствате сделки и анализи :)...
Специално за селският "интелектуалец", който ако имаше малко мозък за да влиза къси с тези позиции сега щеше да има 500 пипса печалба а не да гризе нокти кога ще тръгне в неговата посока. Начина ми за технически анализ на Пазара и стратегия за търговия.
1. зеленият правоъгълник показва нивата на: горната линия на Болинджера на месечна а долната на МА7 на месечна(вижда се на всички графики). Настройва се всеки месец при промяна на стойностите.
2. оранжевият показва същото на седмична графика. Настройва се всяка седмица при отваряне на пазара.
3. сивият правоъгълник в момента горната хоризонтала показва стойността на МА504 на 4 часа(тримесечна средна) а долната на МА504 на 1 час(двуседмична средна). Настройва се през 4 часа и през 1 час.
4. следя и индикаторите под графиката за прекупеност и дивергенции.
Търгувам със система по мартингейл, която съм публикувал в този форум на страница в подписа ми. Всеки може да си настрои схемата според големината на стопа и желаната печалба сумарно. Не е за препоръчване печалби над 20%. Ако ставаше лесно банките първи щяха да лапнат големите печалби.
Каква е логиката.
Когато МА7 е под средната на ББ на месечна(зелената) търгувам само къси(дълги когато МА7 се качи над средната на ББ). Изчаквам корекцията към МА7 или по-дълбока към средната на ББ на месечна да приключи и при пробив на трендлинията на корекционната вълна влизам. Също и при слизане на цената под средната на ББ на 4 часа. Ако сте агресивни търговци при поява на бар мечо поглъщане по ПА и стоп над поглъщащия бар. При ударен стоп позицията се увеличава по схемата на мартингейл и се гони минималният таргет в схемата който осигурява 10% печалба и над 30 последователно ударени стопа с минимален капитал. Спазвате ли стриктно системата печабата ви е гарантирана. Не се правят добавки към губеща позиция. чака се до ударен стоп или таргет. При ударен стоп не се влиза веднага а се слага чакаща позиция под последния в случая възходящ бар и ако корекцията продължи тази чакаща се корегира след всеки следващ бар.
Аз лично влизам с една позиция с 30-50 пипса стоп по мартингейл схема и пред деня скалпирам с от 6 до 10 пипса стоп в еврото.
Покажи ни първо какъв е резултата ти за последното тримес.
Ако имаш положителен финансов резултат :oops: тогава може да се разучава твоята /стратегия/.
Ако нямаш положителен финансов резултат не намирам смисъл да си губим времето с твоята/стратегия/.
На теб каквото и да ти покажа, все ще намериш начин да усукваш по келифарски. за 3 дни 120 лева в торбата. Башка от златю.
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 05 окт 2019, 03:18

Като гледах икономическия календар днеска и си мисля другата седмица ще е цялата червена особенно на амер. пазар. и затова продадох малко DJI да видим. Очакванто ми е да отвори доста на долу
Изображение

Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
12 получени
71 дадени

Мнение от petkov » 05 окт 2019, 09:31

4un4o написа:
04 окт 2019, 11:14
petkov написа:
04 окт 2019, 10:03
4un4o написа:
04 окт 2019, 07:46
aienou написа:
03 окт 2019, 20:13
Еййй ... съживили сте форума.За съжаление така като гледам само се ядете вместо да поствате сделки и анализи :)...
Специално за селският "интелектуалец", който ако имаше малко мозък за да влиза къси с тези позиции сега щеше да има 500 пипса печалба а не да гризе нокти кога ще тръгне в неговата посока. Начина ми за технически анализ на Пазара и стратегия за търговия.
1. зеленият правоъгълник показва нивата на: горната линия на Болинджера на месечна а долната на МА7 на месечна(вижда се на всички графики). Настройва се всеки месец при промяна на стойностите.
2. оранжевият показва същото на седмична графика. Настройва се всяка седмица при отваряне на пазара.
3. сивият правоъгълник в момента горната хоризонтала показва стойността на МА504 на 4 часа(тримесечна средна) а долната на МА504 на 1 час(двуседмична средна). Настройва се през 4 часа и през 1 час.
4. следя и индикаторите под графиката за прекупеност и дивергенции.
Търгувам със система по мартингейл, която съм публикувал в този форум на страница в подписа ми. Всеки може да си настрои схемата според големината на стопа и желаната печалба сумарно. Не е за препоръчване печалби над 20%. Ако ставаше лесно банките първи щяха да лапнат големите печалби.
Каква е логиката.
Когато МА7 е под средната на ББ на месечна(зелената) търгувам само къси(дълги когато МА7 се качи над средната на ББ). Изчаквам корекцията към МА7 или по-дълбока към средната на ББ на месечна да приключи и при пробив на трендлинията на корекционната вълна влизам. Също и при слизане на цената под средната на ББ на 4 часа. Ако сте агресивни търговци при поява на бар мечо поглъщане по ПА и стоп над поглъщащия бар. При ударен стоп позицията се увеличава по схемата на мартингейл и се гони минималният таргет в схемата който осигурява 10% печалба и над 30 последователно ударени стопа с минимален капитал. Спазвате ли стриктно системата печабата ви е гарантирана. Не се правят добавки към губеща позиция. чака се до ударен стоп или таргет. При ударен стоп не се влиза веднага а се слага чакаща позиция под последния в случая възходящ бар и ако корекцията продължи тази чакаща се корегира след всеки следващ бар.
Аз лично влизам с една позиция с 30-50 пипса стоп по мартингейл схема и пред деня скалпирам с от 6 до 10 пипса стоп в еврото.
Покажи ни първо какъв е резултата ти за последното тримес.
Ако имаш положителен финансов резултат :oops: тогава може да се разучава твоята /стратегия/.
Ако нямаш положителен финансов резултат не намирам смисъл да си губим времето с твоята/стратегия/.
На теб каквото и да ти покажа, все ще намериш начин да усукваш по келифарски. за 3 дни 120 лева в торбата. Башка от златю.
Просто прати това което ти искам :idea: :idea: :idea:
Баланса за последните три мес :!: :!: :!:

Потребителски аватар
aienou
Регистриран: 11 окт 2010, 20:32
37 получени
12 дадени

Мнение от aienou » 05 окт 2019, 17:20

gangosan написа:
05 окт 2019, 03:18
Като гледах икономическия календар днеска и си мисля другата седмица ще е цялата червена особенно на амер. пазар. и затова продадох малко DJI да видим. Очакванто ми е да отвори доста на долу
Изображение
И аз ще търся къси там.От текущи нива и нагоре с добавки,цел ново краткосрочно дъно.

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 05 окт 2019, 19:56

petkov написа:
05 окт 2019, 09:31
Просто прати това което ти искам :idea: :idea: :idea:
Баланса за последните три мес :!: :!: :!:
Ти си много тъп бре каПутане. Седя и ти гледам сеира. Няма такава функция на платформата за 3 месеца. Я кажи откъде се вади баланс за 3 месеца в Трейдъра. А и дори някъде да има не се ли сещаш с тъпата си селска тиква , че ако реша ще ти изпратя снимка, мога да я обработя с фотошоп и после ще се плюнчиш 1 година да обясняваш съмненията си. Имах глупостта да ти показвам служебните си бележки приложени в годишната ми данъчна декларация и какво прочетох: че били фалшиви. Показах ти тегленията ми от сметката при брокера , а ти каза, че съм внасял пари и после съм ги теглил за да се доказвам и да плащам такси. По тъп селяк не съм срещал. Върни се назад и провери над 100 сделки скалп публикувани от мен в реално време и завършени с печалба. Знаеш ли колко ми дреме че някакъв глупак сложил си снимката на националният предател каПутан Петко вАевода искал нещо си. Много по-здрав от ей този.
Прикачени файлове
fanetti_mazakura.jpg
fanetti_mazakura.jpg (49.1 KБ) Видяна 964 пъти
Последна промяна от 4un4o на 05 окт 2019, 20:27, променено общо 1 път.
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 05 окт 2019, 20:24

aienou написа:
05 окт 2019, 17:20
gangosan написа:
Изображение
И аз ще търся къси там.От текущи нива и нагоре с добавки,цел ново краткосрочно дъно.
Ето още двама ловци на падащи ножове. От какъв зор ще влизате срещу тренда да търсите накаква корекция, а досега дремахте и не влязохте по посока на тренда за да правите пачки? Оправдано е само скалпиране срещу тренда при сигнал. влизането в дългосрочни позиции и добавянето срещу тренда е опасно занимание и в повечето случаи води до фалити и изгризани нокти + сърдечни проблеми.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 05 окт 2019, 21:23

4un4o написа:
05 окт 2019, 20:24
aienou написа:
05 окт 2019, 17:20
gangosan написа:
Изображение
Ето още двама ловци на падащи ножове. От какъв зор ще влизате срещу тренда да търсите накаква корекция, а досега дремахте и не влязохте по посока на тренда за да правите пачки? Оправдано е само скалпиране срещу тренда при сигнал. влизането в дългосрочни позиции и добавянето срещу тренда е опасно занимание и в повечето случаи води до фалити и изгризани нокти + сърдечни проблеми.
Може и да изгубя . Скоро май сега тая седмица къде идва се очакват големи преговори САЩ и Китай ли беше Япония ли забравих. Ако има сделка ще се качат индексите много , но ако няма сделка трябва да падат. Ще видим. На 1 август затворих сделка и чаках пак да се качи , но истървах да продам от 27000
Изображение

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 05 окт 2019, 21:30

Робърт Кийосаки много ги нарежда. Вика що за идиоти то се качило на рекордни нива те купуват. Че и твоя съвет горе долу така ми се струва.
Октомври месец сме вече почнаха да излизат на червено доста бизнеси и ще има обрат. Който иска да купува аз продавам сега тея надути индекси.
https://www.youtube.com/watch?v=azq0S0DKS50&t=96s

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 05 окт 2019, 21:32

Аз не се интересувам какво е тренд и не знам какво означава това. Гледам съвсем други неща.

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 05 окт 2019, 23:12

gangosan написа:
05 окт 2019, 21:30
Робърт Кийосаки много ги нарежда. Вика що за идиоти то се качило на рекордни нива те купуват. Че и твоя съвет горе долу така ми се струва.
Октомври месец сме вече почнаха да излизат на червено доста бизнеси и ще има обрат. Който иска да купува аз продавам сега тея надути индекси.
https://www.youtube.com/watch?v=azq0S0DKS50&t=96s
Това не е мой съвет. Това го пише в дебелите книги. Тренда на месечна графика не се променя за 2 дни, а търговията срещу тренда носи загуби. Малцина са тези които успяват с контренето. Дано да знаеш какво правиш. Успех!

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 05 окт 2019, 23:38

За съжаление нито аз знам нито друг обикновен трейдър като мен. Точно за това съм отворил за малко пари позиция така че и да загубя и да спечеля няма да е много. Не съм сложил и стоп. Но ако се качи до 27300 след новината Тръмп сключи сделка с Китай или дори и до 27200 затварям на загуба и отварям вече с много по голям залог позиция продава. Както казват големите повечето от залагането е риск контрол и късмет.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 05 окт 2019, 23:40

Предполагам тренд е движението , което се случва в продължение поне на месеци как да кажа държи някаква посока или само на горе или само на долу или греша. Май го наричаха настроението на търговците.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 05 окт 2019, 23:54

Е тея 2-те дебелите червени черти ме накараха да продам. И не разбрах след , като продадох защо продължи да се качва дов джонс.
Явно заради велик петък и аз не знам.
Прикачени файлове
calendar.png
calendar.png (154.37 KБ) Видяна 946 пъти

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 06 окт 2019, 00:06

Другата седмица гледам сряда и четвъртък ще има яко събития. Не мога да видя кога ще приказват пак Тръмп и Кси.
Пиша в гугъл when trump speak with xi jinping и нищо. Ако някой знае кога ще разискват 2-та президента за или против зделка ще се радвам да сподели тук.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 06 окт 2019, 00:18

Само това ми излезе от вчера.
https://youtu.be/9qlnV-pJDdc

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 06 окт 2019, 15:06

gangosan написа:
05 окт 2019, 23:40
Предполагам тренд е движението , което се случва в продължение поне на месеци как да кажа държи някаква посока или само на горе или само на долу или греша. Май го наричаха настроението на търговците.
Иди на страница 2783 и там има много коментари за тренд.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 06 окт 2019, 15:26

gangosan написа:
06 окт 2019, 00:06
Другата седмица гледам сряда и четвъртък ще има яко събития. Не мога да видя кога ще приказват пак Тръмп и Кси.
Пиша в гугъл when trump speak with xi jinping и нищо. Ако някой знае кога ще разискват 2-та президента за или против зделка ще се радвам да сподели тук.
Аха за това говорим http://www.infostock.bg/infostock/contr ... ie-s-kitaj
Насрочили са датата вече 10 октомври ще рече четвъртък другата седмица. Ако има зделка ще тръгнат индексите на горе , а ако няма на долу.

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 06 окт 2019, 20:19

gangosan написа:
06 окт 2019, 15:26
gangosan написа:
Насрочили са датата вече 10 октомври ще рече четвъртък другата седмица. Ако има сделка ще тръгнат индексите на горе , а ако няма на долу.
Това какво е, фундаментален анализ ли? Ако сключат сделка тъй, а ако не сключат иначе. Е и сега ако сключат сделка долара ще поскъпва ли или ще пада? :ugeek: Имаше един рапон Анон в тиквестора, който ей така преди някакво събитие плямпаше глупотевини и се правеше на важен. Като го попитам да даде прогноза за посоката усукваше и мънкаше, обаче като излезат новините и като тръгне цената да движи, се перчеше и всичко обясняваше защо и как ама постфактум и безполезно.

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 06 окт 2019, 22:44

Не знам какъв анализ е , но не говоря за долара. Не ме интересува долара говоря за индекса dow

Потребителски аватар
gangosan
27 получени
101 дадени

Мнение от gangosan » 07 окт 2019, 02:34

4un4o написа:
06 окт 2019, 20:19
gangosan написа:
06 окт 2019, 15:26
gangosan написа:
Насрочили са датата вече 10 октомври ще рече четвъртък другата седмица. Ако има сделка ще тръгнат индексите на горе , а ако няма на долу.
Е и сега ако сключат сделка долара ще поскъпва ли или ще пада?
Ako сключат зделка трябва да имаме силен долар , защото се смята за добра новина. Съответно и юана ли както там беше валутата на Китай и тя трябва да е силна , но имаме 1 , но и ако.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”