FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
14 получени
75 дадени

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от petkov » 07 сеп 2016, 12:19

VIP написа:
petkov написа:
Tonifly написа:
petkov написа:
Tonifly написа:Не издържях с много плитък стоп ама се метнах
Търговията с близки стопове дава ли резултати :?:
Аз много рядко използвам стопове.
На дълги слагам по рядко стопове ако сметката ми го позволява,дори и да падне драстично нещо то НУЛА НЯМА ДА СТАНЕ пак ще поскъпне.На късите то няма таван :grin: Като не съм сигурен в нещо му слагам плитък стоп,дори и да ме удари 2-3 пъти не ме боли,ама после е сигурно че ще му взема 200-300%,а ако издържа и цялото движение от 2-3 седмици с добавчици направо е екстра :wink:
Забелязъл сам, че колегите търгуващи със стопове губят малки суми но редовно!!!
Не обичат да говорят на тази тема и се държат инфантилно...радвам се, че има разумен човек с когото да обсъдя стратегията със стоповете!
Като всяка система-стратегия разбирам, че и при нея има известен % на не успеваемост но ако успеваемоста при тебе е над 60% ще се радвам ако подробно и с примери ми я разясниш.
п.п. Разбирасе не си длъжен това е само ако имаш желание да я споделиш.
Аз търгувам със стопове, и си публикувам сделките в реално време.
Можеш да ги пипнеш, да ги видиш и да ги провериш дали са истински. Миналата седмища реализирах около 300 пипа с 1 ударен стоп от -50 пипа.
Вчера затворих публикувана сделка = +52 пипа средна цена.
Кое ми е инфантилното? Според мен инфантилни са тези търгуващи без стоп, защото като тръгне срещу тях и се изпускат от нерви. :ugeek:
Вече имам оферта да управлявам 10 000 евра чужд капитал с 50% от печалбата.
VIP ако имаш желание смятай тука колко пипа са:
Изображение
Аз го смятам като % печалба"печалба в долари".
Нямам никакво желание да се заяждам с теб или с когото и да е от форума :!: ти си ми ясен и не желая да си губя времето с твоите виртуални позиции и печелби.

Потребителски аватар
VIP
Регистриран: 17 дек 2015, 13:05

Мнение от VIP » 07 сеп 2016, 12:27

petkov написа:VIP ако имаш желание смятай тука колко пипа са:
Изображение
Аз го смятам като % печалба"печалба в долари".
Нямам никакво желание да се заяждам с теб или с когото и да е от форума :!: ти си ми ясен и не желая да си губя времето с твоите виртуални позиции и печелби.
Със здраве да си ги харчиш!

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 07 сеп 2016, 12:45

Здравей petkov,
Можеш ли да покажеш,колко пипса ти е печалбата/загубата от GBP/JPY?
Сделки,които показа и не обясни,какво се случи след това с тях.
Ако все още си ги държиш(тези сделки) само кажи.

Надявам се,да не го приемеш като заяждане!

Поздрави
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 07 сеп 2016, 13:17

Марио Димитров написа:Здравей petkov,
Можеш ли да покажеш,колко пипса ти е печалбата/загубата от GBP/JPY?
Сделки,които показа и не обясни,какво се случи след това с тях.
Ако все още си ги държиш(тези сделки) само кажи.

Надявам се,да не го приемеш като заяждане!

Поздрави
Изображение
Тази все още е на загуба :(
Другата е затворена но с минимална печалба :(
Вероятно и това те вълнува:
Изображение
п.п. Почти винаги имам и "гнили ябълки" в кошницата за това търгувам повече валути!

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 07 сеп 2016, 13:42

Това беше добавката в GBP/JPY ,която показа по късно.
Какво се случи с тези(първите)позиции?
Мнениеот petkov » 25 Авг 2016, 09:05
petkov написа:Добро утро.
Изображение
Това много ми прилича на ДВ :!:
п.п. Може и само така да ми се иска с тези къси от вчера :-?
Другите ти сделки не ме интересуват.Тези коментирах и ми е интересно,какво се случва с тях?
Търгувайте това, което виждате на графиките

Потребителски аватар
VIP

Мнение от VIP » 07 сеп 2016, 14:29

VIP написа:
zritelcho написа:Нов опит на късо злато: 1 унция на 1351.05, стоп на 1355. Ако удари стопа и се качи още - ще прадам накъсо повече унции.
zritelcho и ти си от нашия отбор, щом слагаш стопове и търгуваш върхове! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
дълъг fiber 1.1246 stop 1.1196. Успех! таргет 1.13+
Добавка на 1.1241 стоп 1.1235. да раздвижа Пазара ,че задрямах! 8-)
Гусин Петков, затварям добавката на 1.12502 +9.2 пипа, Цената на основната позиция е вече 1.1237. стопа на -6 пипса 1.1231
забравих да съобщя ,че става въпрос, както спомена Петков за виртуални пипа. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Днес май ще тъпчем на едно място.
Петков един въпрос. Не слагаш стопове. Какво ще правиш ако гепито потегли нагоре без спирка и навърти едни 80-100 фигури. Ще затваряш ли тези 4 позиции или ще ги държиш с години?
П.П. Тук някой спомена че държиш и къси евра от 1.08 някъде.

Хайде стопа замуна +6 пипа. Хубавото на цялата работа е че са виртуални. :P :P :P :P :P :P :P

Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 сеп 2016, 15:46

Марио Димитров написа:Това беше добавката в GBP/JPY ,която показа по късно.
Изображение
Другите ти сделки не ме интересуват.Тези коментирах и ми е интересно,какво се случва с тях?
На мен ми се струва, че при тази сделка Петков е направил още една добавка, някъде около 135.6 и останалите продължават да чакат обръщане на цената надолу. Поне така ми се струва от последната картинка за паунд/йена, която е поставил и ако правилно съм разбрал неговата стратегия. Петков, поправи ме, ако някъде съм сбъркал. Би трябвало вече да съм лазбрал донякъде родхода ти, но винаги има за какво да се сгреши.
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

danyboy
Регистриран: 06 юни 2012, 15:30

Мнение от danyboy » 07 сеп 2016, 15:49

Това дали ще използваш стопове или не, с каква дълбочина да бъдат е цяла наука. Споровете за или против показват повърхностни познания или непознаване на търговията с ливъридж. Има множество стртегии на търговия които можем да категоризираме във следните категории: високо рискови, умерени и нискорискови, също с продължителна експозиция като време или като цел, или такива с кратка. Всичко е балнас между загуби и печалби. В крайна сметка за мен е важно да изкарам възможно най-много пари, а как ще ги изкарам идва на втора стъпка. Ако се прилагат стратегии с голям ливъридж стоповете са задължителни и не само са задължителни, ами и колкото по-голям е ливъриджа, толкова по-плитък трябва да е стопа. Това колко стопа имам ударени или какъв дроудаун имам е по-малко важно за мен от това колко пари ще имам в сметката след 3-4-5 или 10 години. На нискорискови стратегии които са с нисък ливърийдж, без ливъридж или ливърийдж < 1 можем да си позволим да не поставяме стопове. Лично аз бих сложл някакъв много далечен за да не се събудя някой понеделник с отрицателен баланс след 5 години труд и трупане на средства. Колкото по-добър става един трейдър, толкова по-голям ливърийдж може да си позволи. Това значи, че отношението между правилни е грешни прогнози е започнало да се подобрява и риска може да бъде увеличен чрез ливъриджа с цел по-високи печалби.

Надявам се всеки ще се съгласи, че колкото по-висок е ливърийджа, толкова по-малко поредни сделки със загуба могат да бъдат понесни, така че всеки трейдър който знае какво прави предварително трябва да си е настроил системата на търговия с правилна дълбочина на стоп-а и правилен ливъридж, като те могат да бъдат и динамични в зависимост от това колко % сте сигурни в дадената ситуация, че ще ви излезе прогнозата, но пак трябва да почиват на някакви правилни предварителни очаквания.[/quote]
[img][/img]

Здравей bvg,
Няма абсолютна истина. Ето резултата от една стратегия ,която е против всички общоприети правила за търговия.
1.Не ползва СТОП.Или по-скоро стопа е цялата сметка.От теста е видно ,че за 15 години не е достигнат нито веднъж.
2.Ливъриджа е 1:500. Ако беше по-висок стратегията щеше да е по-ефективна.
3.Добавя към губеща позиция.
4.Усреднява.
5.Отваря сделки само срещу тренда.
И въпреки промените и трусовете на пазара през последните 15 години не се е затруднила особенно. Средногодишната и печалба без ММ е около 45%.
Прикачени файлове
Strategy Tester Report с ММ.doc
(51 KБ) Свален 27 пъти
Strategy Tester Report без ММ.doc
(51 KБ) Свален 16 пъти

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 07 сеп 2016, 15:51

в 17 часа ще има изказване на канадската банка и решение за лихвата

jivko78

Мнение от jivko78 » 07 сеп 2016, 16:06

petkov написа:
jivko78 написа:
jivko78 написа:къси при австралийски долар/долар от 0,7622
тук ударен един стоп и сега съм на дълги
Как го правиш :shock: :-? :-? :-?
Изображение
Ето аз как го правя :roll:
Не се мятам като рима късо - дълго на всеки 5-10 минути!!!
Евтин селски тарикате "на ето как го провя аз" можеш да качиш графики с късите при паунд/долар където си насран с 400-500 пипи на минус , а също и с късите при паунд/йена където си същото толкова с пълни потури ....и мижавата ти печалбички от тази сделка, която сега показваш не компенсира сумарно стотиците пипове загуба :lol:
и както виждаш от поста ми писах , че вече съм на дълги които вече ми покриха загубата от ударения стоп ...
на дълги съм и при новозеландец/долар , и сумарно съм на добра печалба....
а това че си насран и на загуба, а се правиш на велик търговец , показва единстнено че си едно заядливо, комплексирано, евтино селско тарикатче

Потребителски аватар
VIP

Мнение от VIP » 07 сеп 2016, 16:06

danyboy написа:Здравей bvg,
Няма абсолютна истина. Ето резултата от една стратегия ,която е против всички общоприети правила за търговия.
1.Не ползва СТОП.Или по-скоро стопа е цялата сметка.От теста е видно ,че за 15 години не е достигнат нито веднъж.
4.Усреднява.
И въпреки промените и трусовете на пазара през последните 15 години не се е затруднила особенно. Средногодишната и печалба без ММ е около 45%.
Възможно е някой да е оцелял, има майстори които умеят да търгуват срещу тренда, но са изключения. Търгуваш с до 2 % от сметката другите пари дремят за гаранция и най много печели брокера от лихви, суап и такси.
На практика финансовите институции се радват на 7-12% и рядко надхвърлят 20% доходност.
Най вероятно не знаят как се търгува и затова слагат стопове по 300 пипа.

danyboy
Регистриран: 06 юни 2012, 15:30

Мнение от danyboy » 07 сеп 2016, 16:16

Да ,"оцелели "са тези прословути 5% ,които устойчиво печелят от форекс. Не си ли се замислял ,че процентното отношение на печелившите към губещите ,е горе долу равно на неспазващите към спазващите общоприетите правила?

jivko78

Мнение от jivko78 » 07 сеп 2016, 16:19

petkov написа: ти си ми ясен и не желая да си губя времето с твоите виртуални позиции и печелби.
знам че мозъчната ти клетка не може да възприеме че някой може да търгува с по-голям обем от този с който ти търгуваш - 0.01 микролота :lol:
затова за теб всички хора от форума са на демо....
както и всеки който покаже печеливши сделки също е на демо , понеже мозъчната ти клетка не може да възприеме информацията ,че след като ти си постоянно осран със стотици пипове на минус ,то има хора които пичелят :lol:

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 07 сеп 2016, 16:58

zritelcho написа:
Марио Димитров написа:Това беше добавката в GBP/JPY ,която показа по късно.

Изображение

На мен ми се струва, че при тази сделка Петков е направил още една добавка, някъде около 135.6 и останалите продължават да чакат обръщане на цената надолу. Поне така ми се струва от последната картинка за паунд/йена, която е поставил и ако правилно съм разбрал неговата стратегия. Петков, поправи ме, ако някъде съм сбъркал. Би трябвало вече да съм лазбрал донякъде родхода ти, но винаги има за какво да се сгреши.

Какво точно те интересува???
https://charts.mql5.com/12/412/gbpjpy-h ... roup-2.png
Не твърдя, че имам съвършена стратегия :smile:
Много пъти съм повтарял, че във форекса е невъзможно да имаш всеки ден една и съща печалба "има един колега който все се опитва да докаже, че всеки ден взима от пазара 50-60 пипа-точно колкото са му нужни".
Случва се с месеци баланса да е негативен но важното е в края на годината да има 30-50% печалба :idea:

Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 сеп 2016, 17:25

danyboy написа:Здравей bvg,
4.Усреднява.
Преди да премина към сегашния си подход, аз ползвах нещо подобно - стоп беше цялата ми сметка и не позвах друг вид стопове (обаче 3-4 пъти се случи сметката ми да бъде затваряна - лесно може да се види по снимката на сметката ми, която сложих по-рано тук, колко пари съм вкарвал и изкарвал с времето, до края на 2015-та, след която преминах към новия ми подход със стопове). Не съм усреднявал и непрекъснато добавях към губещи позиции, но не съм търсил нарочно противопоставяне на тренда, ами просто не си познавах. :oops:
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

online-money
Регистриран: 31 окт 2013, 15:29

Мнение от online-money » 07 сеп 2016, 18:13

Сделката от снощи носи над 120 пипса при паунд/йена :wink:
Изображение

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48
1 получени

Мнение от Boogeyman » 07 сеп 2016, 19:09

някой хвана ли пробива при кабела.. струва ми се, че низходящия тренд се възстанови..
Изображение

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 07 сеп 2016, 19:34

jivko78 написа:
petkov написа: ти си ми ясен и не желая да си губя времето с твоите виртуални позиции и печелби.
знам че мозъчната ти клетка не може да възприеме че някой може да търгува с по-голям обем от този с който ти търгуваш - 0.01 микролота :lol:
затова за теб всички хора от форума са на демо....
както и всеки който покаже печеливши сделки също е на демо , понеже мозъчната ти клетка не може да възприеме информацията ,че след като ти си постоянно осран със стотици пипове на минус ,то има хора които пичелят :lol:
Ти по добре кажи как успяваш винаги или поне на 95% да си в грешната посока :shock:
п.п. Това с демо сметките няма какво да го "дъвчим"!!!
Всеки с реална може да покаже, че е с реална а тези с демо почват да изпадат в истерия :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
92 получени
27 дадени

Мнение от eagle » 07 сеп 2016, 19:43

Привет на всички.Закрих летния сезон на морето днес и се връщам пак.Май не съм пропуснал някоя интересна прогноза и дискусия,освен "класиката" вече във форума - Чунчо и Кондор.Пардон-научих нЕкои нови обиди,яки,брат! :o :grin: :grin: :grin:
Последна промяна от eagle на 07 сеп 2016, 19:50, променено общо 1 път.
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
92 получени
27 дадени

Мнение от eagle » 07 сеп 2016, 19:49

Петролът удари т.нар в прогонозите дотук- втора вълна и каза-няма такова петвълново надолу.Утре ще гледам по подробно графиките.Златот,както се очакваше стигна почти? до горна трендлиния и сега ще чакаме да видим ще има ли още движение до долната ,консилидация около 1336-25..или още от високо ще забива за нов връх.
Очаквам скоро доларовият индекс да пробие надолу една дивергенция /имам графики от преди две седмици за това/ и да забива здраво в ниското..та трябва да съвпадне с рейнджа на златото за нови върхове
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”