FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от zritelcho » 02 сеп 2016, 12:13

Нито златото, нито евро/долар спадат хубаво! Може да опитат още някое покачване (не дай си Боже да не спаднат пак хубаво, че чакам за покупка на нови дълги в подходящ момент)!
Прикачени файлове
злато.png
злато.png (52.9 KБ) Видяна 1170 пъти
Последна промяна от zritelcho на 02 сеп 2016, 13:11, променено общо 1 път.
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
Tonifly
Регистриран: 07 май 2013, 22:31

Мнение от Tonifly » 02 сеп 2016, 12:13

VIP написа:
Tonifly написа:По тъпо реагиране на пазара за Британеца не съм виждал скоро :shock:
Кое е тъпо? Не те разбирам.
Добри данни,вярно под 50.Подскочи с 18 и после падна с 33 и посока никаква засега ,страх ги е да не стигне 1,33 че после 1,35.Както и да,ами на мен не ми хареса :grin:

Потребителски аватар
VIP
Регистриран: 17 дек 2015, 13:05

Мнение от VIP » 02 сеп 2016, 12:20

Tonifly написа:
VIP написа:
Tonifly написа:По тъпо реагиране на пазара за Британеца не съм виждал скоро :shock:
Кое е тъпо? Не те разбирам.
Добри данни,вярно под 50.Подскочи с 18 и после падна с 33 и посока никаква засега ,страх ги е да не стигне 1,33 че после 1,35.Както и да,ами на мен не ми хареса :grin:
Нормално е да е в рейнж след голямото пропадане. Пазара се движи в рейндж в над 70% от времето.

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 02 сеп 2016, 12:27

Ето и вероятно по-правилното представяне на предната графика.
Прикачени файлове
злато.png
злато.png (52.96 KБ) Видяна 1159 пъти
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
4un4o
Регистриран: 21 юли 2010, 22:22
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 02 сеп 2016, 12:44

petkov написа:
4un4o написа:
Kondor написа:E сега ще ти пратя и нотариалните ми актове и банковите сметки . Льольо , знаеш се къв си кашмер . Показвал бил :grin: :grin: :grin: ДЕМО !! :grin: :grin: :grin: Трия за да не проследяваш начина ми на търгуване , капут . На тебе и камИк да се удариш у главата нема да ти дам . И колко пъти викаш ''чао '' . Нали си тръгва обиден че никой не ще да ти ползва Болинджера и отиде при '' макулите '' . :lol: :lol: :lol: Айде - чао ! 8-) Ама като пропаднала магистрална мъстия , знам че пак ще се върнеш . П.П Виде ли ми вчера обявата в eur/ usd . До пип !!! 60-70 некъде ! А не + 4 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Казах, че рядко ще пиша тук, губене на време е да споря с олигофрен като теб.
4ун4о ефенди
Кога ще покажеш как завърши месеца на онова демо кдето имаше 1.8% печалби.
Нека видим дава ли резултат онази стратегия и ако дава какъве.
п.п. Надявам се този път да отговориш :smile: :wink:
8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
П.П. Защо се умълча бре Петко ефенди? Спокойно, не се стягай! Това ми е от ДЕМО сметката. Ей ти от завист за 1370 лева си глътна езика. :lol: :lol: :lol:
Прикачени файлове
платец на данъци от трейд..JPG
платец на данъци от трейд..JPG (126.48 KБ) Видяна 1153 пъти
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
92 получени
27 дадени

Мнение от eagle » 02 сеп 2016, 15:00

Спадът на петрола е явно под натиск от срещата септември на ОПЕК.Какви ще се случват там ,не е ясно.Но ако няма някакви изненади,както и в пейрола днес,петролът поне следващата седмица ,според мен,ще се връща МА50..посока МА100.Зелената линия е МА7 ,докъдето може да стигне корекцията ,преди пета вълна другата седмица.
Прикачени файлове
tvc_0d95a25f98c54b8fa2098dd4b21f284f.png
tvc_0d95a25f98c54b8fa2098dd4b21f284f.png (48.64 KБ) Видяна 1035 пъти
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 02 сеп 2016, 15:27

petkov написа: 4ун4о ефенди
когото искаш нещо е редно и ти да покажеш същото :lol:
дай да видим и твоето извличение , че не си спрял да се биеш в гърдите колко си успешен и как всички други са на демо...
дай да ти видим извлеченията за последните 2 седмици при паунд/йена и паунд/долар дето си набърбукан с къси и с по 5-6 добавки към тях , а то всеки ден е с по 100 пипа нагоре
:lol:
че има една поговорка като си насран недей да пееш :lol:
хайде чакаме да дадеш личен пример и да ни покажеш как го правиш или пак ще се правиш на умряла лисица :grin:

Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
92 получени
27 дадени

Мнение от eagle » 02 сеп 2016, 15:48

eagle написа:Какво мисля за пазара следващата седмица и по-важно-следващите седмици.Йелън,за разлика от началото на годината,не съобщи и не се ангажира колко пъти тази година ще покачват лихвите.Бяха 4 пъти,после станаха 2 пъти.Сега говори за тенденция от 2-3 години напред и с голям марж на лихвите -от 0! % - 3.75%.А сега де..Важният момент е че идват избори през ноември.Ако ги спечели Тръмп/не допускам такъв вариант/..какво ще бъде- няма да коментирам.Ако спечелят демократите,нещата ще вървят добре и Йелън,като лоялен държавен служител,ще остане начело и ще пази авторитета на ФЕД.
Няма логика нито септември,нито октомври да разбунва пазарите,защото едно повишение сега няма да е на място-политиците имат нужда от спокойствие преди изборите.Най вероятно ,според мен е след победата на демократите ноември,декмеври най рано да има повишение и то при положение че икономическите показатели се добри.
От друга страна авторитетът на ФЕД ще пострада,ако не повишат поне веднъж лихвите скоро.Дали ще рискува изборната кампания,или ще задържи положението,не мога да кажа,но мисля че много вероятно е да манипулират например пейрола в петък.По лоши резултати биха дали време и оправдание на ФЕД да отложи пак повишението.Още повече,че в речта изрично е подчертала,че всичко зависи от показателите в близкото и по далечно бъдеще,без да се ангажира с по-точна прогноза.
Но при всички случаи,пазарите очакват пейрола и последващите резултати,като единствения критерий за скорошно повишение.Така че-до петък.
Ясни са ми отдавна.Не достатъчно лоши,за да кажат че не работи добре икономиката и недостатъчно добри,за да са задължени да вдигнат лихвата..
Последна промяна от eagle на 02 сеп 2016, 15:51, променено общо 1 път.
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 02 сеп 2016, 15:49

4un4o написа: П.П. Защо се умълча бре Петко ефенди? Спокойно, не се стягай! Това ми е от ДЕМО сметката. Ей ти от завист за 1370 лева си глътна езика. :lol: :lol: :lol:
ти Капитана не можеш да го впечатлиш с тези мижави суми...
ще цитирам по памет : той управлява реален акаунт свързан с ипотечен заем...
затова не проявява толерантност към простотията и към демо акаунтите -пак цитирам по памет :lol:

idimitrov99
Регистриран: 07 май 2014, 17:30

Мнение от idimitrov99 » 02 сеп 2016, 16:00

Коментари па фундамента? Само го изгледах и изпитах задоволство че не съм в позиция.

Потребителски аватар
4un4o
Регистриран: 21 юли 2010, 22:22
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 02 сеп 2016, 16:03

jivko78 написа:
4un4o написа: П.П. Защо се умълча бре Петко ефенди? Спокойно, не се стягай! Това ми е от ДЕМО сметката. Ей ти от завист за 1370 лева си глътна езика. :lol: :lol: :lol:
ти Капитана не можеш да го впечатлиш с тези мижави суми...
ще цитирам по памет : той управлява реален акаунт свързан с ипотечен заем...
затова не проявява толерантност към простотията и към демо акаунтите -пак цитирам по памет :lol:
Като начинаещ трейдър тръгнах с голямата кошница и като захапах късо гепи от 159 с 1 лот (тренда беше надолу) и добавки добавки . а да върне а да върне и така до 247 или 88 фигури. Вкарах в сметката си 40 000 лева за да удържам фронта и веке бях напълнил потурите и спях пред компотЯра. Когато тръгна надолу бях на море и гледам на телефона ми светнаха 2500 лева +. затворих всичко да са еВа в кратуняка а то направи 100 фигури надолу. Бях навъртял 49 лота и стопове не слагах. Така че внимателно с добавките срещу тренда.
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 02 сеп 2016, 16:06

Би трябвало да е така. (Вече взех и продадох малко къси, но със символична печалба - направо можех да си го спестя!)
Прикачени файлове
злато.png
злато.png (39.97 KБ) Видяна 961 пъти

audia6
Регистриран: 21 сеп 2013, 15:54
1 получени

Мнение от audia6 » 02 сеп 2016, 16:08

Аз се набутах с дълги при евро долар 1.1230 и сега направи добавка на 1.1205 .
На света две марки автомобили и те са Мерцедес и всички останали!
$50 Forex No Deposit Bonus Phone Verification only | Easy Directory Submission

Потребителски аватар
VIP
Регистриран: 17 дек 2015, 13:05

Мнение от VIP » 02 сеп 2016, 16:44

VIP написа:дълъг fiber 1,11698 стоп 1,11198
Успех!
Днес добре излезе тази дълга, даде едни 63 пипса. Затворих я за да не и бера дерта през почивните дни. Успех на търгуващите и приятно изкарване на празниците! Аз приключих за тази седмица с над 300 пипса профит! Дай боже всекиму!
Да изчезвам, докато експерта е на работа втора смяна, че пак ще ме заяде с простотии.

idimitrov99
Регистриран: 07 май 2014, 17:30

Мнение от idimitrov99 » 02 сеп 2016, 16:52

4un4o написа: Като начинаещ трейдър тръгнах с голямата кошница и като захапах късо гепи от 159 с 1 лот (тренда беше надолу) и добавки добавки . а да върне а да върне и така до 247 или 88 фигури. Вкарах в сметката си 40 000 лева за да удържам фронта и веке бях напълнил потурите и спях пред компотЯра. Когато тръгна надолу бях на море и гледам на телефона ми светнаха 2500 лева +. затворих всичко да са еВа в кратуняка а то направи 100 фигури надолу. Бях навъртял 49 лота и стопове не слагах. Така че внимателно с добавките срещу тренда.
Добавки срещу тренда не е много здравословно, да не кажа изобщо!!!

Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 02 сеп 2016, 17:39

4un4o написа:
petkov написа:
4un4o написа:
Kondor написа:E сега ще ти пратя и нотариалните ми актове и банковите сметки . Льольо , знаеш се къв си кашмер . Показвал бил :grin: :grin: :grin: ДЕМО !! :grin: :grin: :grin: Трия за да не проследяваш начина ми на търгуване , капут . На тебе и камИк да се удариш у главата нема да ти дам . И колко пъти викаш ''чао '' . Нали си тръгва обиден че никой не ще да ти ползва Болинджера и отиде при '' макулите '' . :lol: :lol: :lol: Айде - чао ! 8-) Ама като пропаднала магистрална мъстия , знам че пак ще се върнеш . П.П Виде ли ми вчера обявата в eur/ usd . До пип !!! 60-70 некъде ! А не + 4 :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Казах, че рядко ще пиша тук, губене на време е да споря с олигофрен като теб.
4ун4о ефенди
8-) 8-) 8-) 8-) 8-) 8-)
П.П. Защо се умълча бре Петко ефенди? Спокойно, не се стягай! Това ми е от ДЕМО сметката. Ей ти от завист за 1370 лева си глътна езика. :lol: :lol: :lol:
Отклоняваш се от въпроса който ти зададох :x
Не е трудно да се досетя защо :idea: завършил си на загуба - поредната не работеща стратегия :grin: :grin: :grin:
п.п. Една фигура е 100 пипа :!: редно е поне това да си научил.
Последна промяна от petkov на 02 сеп 2016, 17:51, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 02 сеп 2016, 17:49

Изображение
Ще има ли още :-? :-? :-?

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 02 сеп 2016, 18:02

petkov написа:Изображение
Поздравления за отличното отиграване, Петков! И аз исках да направя нещо такова при златото (бях продал две унции на 1325,19 и две унции на 1327,14), но се наложи да излизам бързо, с нищожна печалба - в момента съм във влака и пътувам за София (имам лаптоп и мобилен интернет, но сега движенията са много бързи, а не мога да ги наблюдавам достатъчно стриктно).

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 02 сеп 2016, 18:09

zritelcho написа:
petkov написа:Изображение
Поздравления за отличното отиграване, Петков! И аз исках да направя нещо такова при златото (бях продал две унции на 1325,19 и две унции на 1327,14), но се наложи да излизам бързо, с нищожна печалба - в момента съм във влака и пътувам за София (имам лаптоп и мобилен интернет, но сега движенията са много бързи, а не мога да ги наблюдавам достатъчно стриктно).
Аз започнах да го скъсявамоще от 1.1245 но не ми приемаха поръчката :(
Тук идва и логичния въпрос как някой хора затварят традиционо на върха :-? "визирам випаджията" и поръчката винаги им е приета :-? :-? :-?

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 02 сеп 2016, 18:19

Петролът е скочил над 44, както предположих! Ако търгувах с повече от един инструмент едновременно и бях взел, когато казах, че може да се надигне - щях да съм изкарал някой лев! А-дано така се науча и да удесеторявам демо-сметки, че първата ми седмица опити (тази) увеличих почти колкото вложените пари само загубата...

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”