FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
2 получени
2 дадени

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от pitfx » 01 сеп 2016, 10:45

Нищо лично :wink:

Изображение
Stop loss is your friend

Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 01 сеп 2016, 10:59

Tonifly написа:
Марио Димитров написа:
Kondor написа:
Tonifly написа: Да те питам - как с 0.01 , например в eur/gbp за 50 -тина пипа имаш печалба 166 .
UAH :wink:
Да аз съм в Украйна,сметката ми е в UAH :wink: Коректни са тука,страната е бедна,военнен конфликт.Тука е без значение колко пари управляваш в сметката.Графиките са еднакви за всички помагаме си помежду си не се джафкаме.Тука говоря с хора по скайпа които нямам и идея откъде са,но целта ни е еднаква да хванем по вече пипсове :wink:
1:200 ми е
При нас в Бг е малко по различно :smile:
Изобщо не сме толерантни към хората който губят и отказваме да ги приемем за свой ментори...
За това много често може да видиш по груби реплики към такива особи.
Идеята е първо да се докаже даден човек-стратегия за добра.
Изображение
Струва ми се имаме ДВ на М15? или греша???

Потребителски аватар
Tonifly
Регистриран: 07 май 2013, 22:31

Мнение от Tonifly » 01 сеп 2016, 11:02

Какво мислите за тази двойка,аз я скъсих ама да видим какво ще стане
Прикачени файлове
NZDCADWeekly.png
NZDCADWeekly.png (39.9 KБ) Видяна 707 пъти

Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 01 сеп 2016, 11:03

petkov написа:Здравей!
Защо да обсъждаме дадена стратегия преди да има доказателства, че е работеща :?: :?: :?:
И 100 стратегий да обсъждаме ако не са работещи какъв е смисъла :-? :-? :-?
Tonifly ще ти даде неговия отговор, но ето и моето мнение. Всички имаме различен опит на пазарите (някои по-малко, други - повече) и когато се представят резултати, подходи, стратегии - опитът на всички ще помогне, да се избистрят (в нормална дискусия) работещите от неработещите такива, както и кои подходи са по-печеливши и/или сигурни. Някои може да са пробвали онова, което други предлагат и да споделят резултатите и т.н. Всичко това - при нормална и отзивчива комуникация между членовете на форума, разбира се. Ако преобладават инатливи и повърхностни, дори просташки кавги - много ясно, че няма как да стане.
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
VIP
Регистриран: 17 дек 2015, 13:05

Мнение от VIP » 01 сеп 2016, 11:28

Tonifly написа:Какво мислите за тази двойка,аз я скъсих ама да видим какво ще стане
Съпротивата е издържала много напъни, но виж последния бар колко е дълъг и няма опашка отгоре. Това означава силен импулс. Рисково е да влизаш срещу тренда. Не знам на 4 часа дали има сигнал за обръщане.
Оформя се чаша с дръжка.

Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
92 получени
27 дадени

Мнение от eagle » 01 сеп 2016, 11:55

VIP написа:
Tonifly написа:Какво мислите за тази двойка,аз я скъсих ама да видим какво ще стане
Съпротивата е издържала много напъни, но виж последния бар колко е дълъг и няма опашка отгоре. Това означава силен импулс. Рисково е да влизаш срещу тренда. Не знам на 4 часа дали има сигнал за обръщане.
Оформя се чаша с дръжка.
Моето правило е следното-щом три пъти се е опитвало да пробие,на четвъртия е задължително да се случи.Въпросът е докъде.
На мен ми прилича на обратна глава с рамене.Тогава ще има и таргет.
От друга страна седмична глава е много ангажиращо да се определи за валутите.
Което значи,дори и при пробив,едва ли ще достигне таргета.
Последна промяна от eagle на 01 сеп 2016, 12:07, променено общо 1 път.
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 01 сеп 2016, 12:06

K_W написа:Днес гледах едно видео на един трейдър 30 години опит на чикагската борса, та той каза нещо много хубаво. "Търгувайте това, което виждате на графиките(визирайки ТА) не това вижданията и мнението си".
Няколко картинки:
В картинката "правила" съм описал как намирам връх и начало/край на движение(което е връх/дъно на по старши фрейм).

Поздрави
Прикачени файлове
Правила.png
Правила.png (19.46 KБ) Видяна 656 пъти
NZDCADWeekly.png
NZDCADWeekly.png (53.45 KБ) Видяна 656 пъти
NZDCADMonthly.png
NZDCADMonthly.png (42.42 KБ) Видяна 656 пъти
Търгувайте това, което виждате на графиките

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 01 сеп 2016, 12:09

Ето я и дневната графика:
Вероятно е ясно - точките(червена/синя)обозначават край на движението!

Това е добра статия,според мен.На руски е.
https://lowrisktrader.wordpress.com/%D0 ... %84%D0%B0/
Прикачени файлове
NZDCADDaily.png
NZDCADDaily.png (65.57 KБ) Видяна 654 пъти

Kondor
Регистриран: 22 фев 2014, 07:48

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 12:15

VIP написа:
Kondor написа:
VIP написа:
Вече мога! Снощи се върнах доста назад в творчеството ти и прочетох някои неща. Голяма издънка с късо злато. Много бързо забравяш.
Няколко пъти си обявил позициите си и винаги си го отнасял. Затова и не смееш да публикуваш реални сделки като мен а шикалкавиш и ни плакнеш очите с глупави картинки от минало време, които са част от некадърната ти търговия.
Вчера ти казах ,че ще започнеш да шикалкавиш и да го усукваш и ти го направи по неоспорим начин. Нямам какво повече да те коментирам. Превърна тази тема в кошче за душевните ти отпадъци.
Чунчовец , аре заминавай при ''макулите'' и не ме занимавай повече с 9-те си пипа. В коя година си се ровил ми е преко дедовия . Аз знам какво търгувам и колко ми е баланса . Зависта ти няма граници . Гъшия дроб у черепната ти кутия може само да следва СРЕДНИЯ на болинджера . Прави си го и не ме занимавай с семкарските си позиции . Щом няма какво да правиш вечер - чети ме . Ще ти влезе в кратуната нещо . АЗ не бих те чел !!! :grin: :grin:
Много нерви влагаш. По-спокойно. ето и една твоя графика, която не смееш все още да покажеш. Най вероятно повечето ти графики изглеждат така. Това обяснява защо си толкова нервен и невъздържан.
Сега очаквам да започнеш да усукваш и в този инструмент да си вече на "огромна" печалба.
Въобщен не се нервя . Забавно ми е като гледам как някакъв пръшар се опитва да ме уязви с нещо от което понятие си няма . Шкембеджия, късите при нефта ми носят суап , по - голям от лихвата в банката (например) . Тези позиции са идеални и въобще не ме интересува ако ще да ходи и на 65 . След като знам , че ще видя и 25 . ЗНАМ !! А парите които ми заемат - не ми трябват . И всеки ден ми се увеличава суапа . Ама що ли те отварям и за какво въобще кУмУникирам с теб . Ти си Чунчо - неприятен , озлобен , беден русофоб . Чети си Кулинарните книжки , поствай си сделки с по 9 пипа ( пипа се казва , кравар , пипа - не пипса ) и те така те :grin: :grin: :grin:

Kondor

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 12:16

Kondor написа:
Марио Димитров написа:
Kondor написа:
Tonifly написа: Да те питам - как с 0.01 , например в eur/gbp за 50 -тина пипа имаш печалба 166 .
UAH :wink:
Не те разбирам .
Сега разбрах :grin: :wink:

Kondor

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 12:30

Хм, отнесло ми е мижавото стопче на късото гепи 8-) . За сега тука - пас .

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 01 сеп 2016, 12:45

NZD/USD е за продажба.
Предишните три върха са по-ниски спрямо един към друг.
Активността при последното падане е голяма.
Активността при последното качване е по-малка.
По-скоро го гледам като тест с по-ниски обеми спрямо предишния връх и то успешен на пръв поглед.
Барът от миналата седмица, макар и бичи, затваря в средата и има висок обем, което е слабост.Днес и утре ще покажат по-ясно.
Като гледам и месечната, дългосрочно може и да отиде под 0,800.

Потребителски аватар
VIP
Регистриран: 17 дек 2015, 13:05

Мнение от VIP » 01 сеп 2016, 12:49

Kondor написа: Въобщен не се нервя . Забавно ми е като гледам как някакъв пръшар се опитва да ме уязви с нещо от което понятие си няма . Шкембеджия, късите при нефта ми носят суап , по - голям от лихвата в банката (например) . Тези позиции са идеални и въобще не ме интересува ако ще да ходи и на 65 . След като знам , че ще видя и 25 . ЗНАМ !! А парите които ми заемат - не ми трябват . И всеки ден ми се увеличава суапа . Ама що ли те отварям и за какво въобще кУмУникирам с теб . Ти си Чунчо - неприятен , озлобен , беден русофоб . Чети си Кулинарните книжки , поствай си сделки с по 9 пипа ( пипа се казва , кравар , пипа - не пипса ) и те така те :grin: :grin: :grin:
Випа днес ощипа трийсе пипа :lol: (Ако няма рима, удари ма :P )
А обемите големи и ще има за гурме
но от темата Кондорчо пак започва да реве :cry:
Чуни, Мунчо, пипсаджия, пуска графики крещи :twisted:
после бърка си във джоба и стотинките брои... :( :( :( :( :(
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Потребителски аватар
Tonifly
Регистриран: 07 май 2013, 22:31

Мнение от Tonifly » 01 сеп 2016, 12:51

Моите Украинци почнаха да се мятат на дълго злато с не малки обеми.Просто споделям какво става при мен нищо не съветвам.Стоп 1302,10

Kondor

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 12:52

eagle написа:
VIP написа:
Оформя се чаша с дръжка.
Моето правило е следното-щом три пъти се е опитвало да пробие,на четвъртия е задължително да се случи.Въпросът е докъде.
На мен ми прилича на обратна глава с рамене.Тогава ще има и таргет.
От друга страна седмична глава е много ангажиращо да се определи за валутите.
Което значи,дори и при пробив,едва ли ще достигне таргета.
''обратна глава с рамене'' във up trend не може да има . Формацията е трендообръщаща , таргета който искаш да поставиш , ще продължи тренда. Както няма и çРв Низходящ тренд .

Kondor

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 12:57

VIP написа:
Kondor написа: Въобщен не се нервя . Забавно ми е като гледам как някакъв пръшар се опитва да ме уязви с нещо от което понятие си няма . Шкембеджия, късите при нефта ми носят суап , по - голям от лихвата в банката (например) . Тези позиции са идеални и въобще не ме интересува ако ще да ходи и на 65 . След като знам , че ще видя и 25 . ЗНАМ !! А парите които ми заемат - не ми трябват . И всеки ден ми се увеличава суапа . Ама що ли те отварям и за какво въобще кУмУникирам с теб . Ти си Чунчо - неприятен , озлобен , беден русофоб . Чети си Кулинарните книжки , поствай си сделки с по 9 пипа ( пипа се казва , кравар , пипа - не пипса ) и те така те :grin: :grin: :grin:
Випа днес ощипа трийсе пипа :lol: (Ако няма рима, удари ма :P )
А обемите големи и ще има за гурме
но от темата Кондорчо пак започва да реве :cry:
Чуни, Мунчо, пипсаджия, пуска графики крещи :twisted:
после бърка си във джоба и стотинките брои... :( :( :( :( :(
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Ти си некъв педал , бе батка :shock: Бегай , че ме е гнус да общувам с такъв . Ще ми се обяснява в стихотворна форма . Чист педал !!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Повече няма да ти отговарям - гнус ме е и имам желание да те пребия !

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 01 сеп 2016, 13:03

Trader90 написа:NZD/USD е за продажба.
По-скоро го гледам като тест с по-ниски обеми спрямо предишния връх и то успешен на пръв поглед.
Барът от миналата седмица, макар и бичи, затваря в средата и има висок обем, което е слабост.Днес и утре ще покажат по-ясно.
На другия полюс :smile:
Прикачени файлове
NZDCADWeekly1.png
NZDCADWeekly1.png (51.46 KБ) Видяна 590 пъти

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 01 сеп 2016, 13:11

zritelcho написа:
petkov написа:Здравей!
Защо да обсъждаме дадена стратегия преди да има доказателства, че е работеща :?: :?: :?:
И 100 стратегий да обсъждаме ако не са работещи какъв е смисъла :-? :-? :-?
Tonifly ще ти даде неговия отговор, но ето и моето мнение. Всички имаме различен опит на пазарите (някои по-малко, други - повече) и когато се представят резултати, подходи, стратегии - опитът на всички ще помогне, да се избистрят (в нормална дискусия) работещите от неработещите такива, както и кои подходи са по-печеливши и/или сигурни. Някои може да са пробвали онова, което други предлагат и да споделят резултатите и т.н. Всичко това - при нормална и отзивчива комуникация между членовете на форума, разбира се. Ако преобладават инатливи и повърхностни, дори просташки кавги - много ясно, че няма как да стане.
Не съм напълно съгласен с твойте думи.
Аз търгувам с реална сметка /и/...
Хора търгуващи от 3-4 г. с 3 и повече аватара могат само да ме докарат до колец а както казах моите сметки не са демо :!: :!: :!:
Ако бях с демо щях да съм по либерален към простотията но в случая аз говоря за реално депозирани пари :!: :!: :!: и не говоря за 200-300 или 500 $ говоря за по сериозни суми свързани с ипотеки и пр.
п.п. Не се заяждам надявам се, че ме разбираш правилно така както аз се опитвам да те разбера без да се засягам от думите ти.
Леко обидно звучи да преравняваш демото към реалните сметки :idea: но аз се старая да не се засягам.

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 01 сеп 2016, 13:17

Tonifly написа:Моите Украинци почнаха да се мятат на дълго злато с не малки обеми.Просто споделям какво става при мен нищо не съветвам.Стоп 1302,10
Предай на хахолите, че с такива близки стопове са обречени :idea:
Проблема е, че и аз имам дълго злато но такива бизки стопове не бих сложил.
Може да го затворя ръчно ако падне под 1280!
Изображение
Последна промяна от petkov на 01 сеп 2016, 13:39, променено общо 1 път.

Trader90
Регистриран: 10 сеп 2014, 22:13
26 получени
8 дадени

Мнение от Trader90 » 01 сеп 2016, 13:19

Марио Димитров написа:
Trader90 написа:NZD/USD е за продажба.
На другия полюс :smile:
Е ще го разберем след около месец. :grin:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”