FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
157 получени
252 дадени
Контакти:

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от S.Zhelev » 09 авг 2013, 15:02

gohome написа:Здравейте. Извинявам се предварително ако не е тук мястото на въпроса ми но не можах да се ориентирам къде точно да го задам. Искам да попитам дали някой има проблеми с теглене на пари от акаунт в булброкерс последния месец. Не търгувам лично аз а чрез търговец използващ фирмата по горе. Интересно ми е дали наистина фирмата бави преводите (не си дигат телефона и тн) или търговеца ми иска да ми вземе парите ? Благодаря ви искрено моля се отново да бъда извинен ако пиша на грешното място просто не знаех къде другаде да питам ...
Много ме съмнява проблемът да е в Булброкърс, по-скоро в твоя човек. От колко време си чакаш парите?

Потребителски аватар
tomsan
Регистриран: 21 авг 2012, 11:40

Мнение от tomsan » 09 авг 2013, 15:47

K_W написа:
S.Zhelev написа:Щом обемът не е толкова голям, че да те притесняват 2 фигури срещу тебе, значи всичко е наред :smile:

И на мен ми се струва странно, за да не те притесняват две фигури трябва да си влезнал 0.00..% от сметката, или просто да си на демо. Другия вариант е даси позишън, или дългосрочен суинг трейдър и да чакаш 1000-2000 пипса. В противен случай ММ трябва да се преосмисли.

Здравейте
навиждам смисъл ако си влезнал с 0.00...% и каква печалба чакаш :shock: :shock:
а до 2-те фигури какво има да те притесняват толкоз? :wink: :wink:
а демото го прекратих отдавна него поглеждам може сделка която направиш на демото само да се ядосаш че не си е направил на реала?

наказвам че не правя грешки и не сам безгрешен но допустими грешки аз сам доволен миналия месец резултата мие 140% печалба колега така-че 2–те фигури не ме притесняват
:wink: :wink:
[/size]

Интересна статия за йената и Японската централна банка...все пак си мисля, че едва ли ще видим такива стойности скоро.
"Пасивна ли е Японската централна банка? Анализатори смятат, че банката има какво още да направи за икономиката.
Според Йеспер Кол, директор на звеното за анализи на JPMorgan Securities в Япония само драматична промяна в курса на йената би накарала банката да се намеси. „Ако един долар се разменя за 90 йени, централната банка може да се „изнерви“ и да преразгледа политиката си“, смята той.
http://www.investor.bg/aziia/336/a/pasi ... ka,155710/

Принципно фундамента не ме интересува, но ако трябва да разсъждаваме, в написаното има логика, японците трябва да са доволни от тазгодишния тренд и да не стават нагли, това че пробиха 100-тицата няколко пъти си е успех, според мен толкова пъти минаха отгоре и отдоло, за да намалят психологическия сантимент към това ниво. Нормално би било да има една по дълбока корекция, може би 91 дори до 88(като гледам дневната). Ако искат трайно да се задържат над 100, това е пътя.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 09 авг 2013, 16:14

Здравейте
навиждам смисъл ако си влезнал с 0.00...% и каква печалба чакаш :shock: :shock:
а до 2-те фигури какво има да те притесняват толкоз? :wink: :wink:
а демото го прекратих отдавна него поглеждам може сделка която направиш на демото само да се ядосаш че не си е направил на реала?

наказвам че не правя грешки и не сам безгрешен но допустими грешки аз сам доволен миналия месец резултата мие 140% печалба колега така-че 2–те фигури не ме притесняват
Моята гледна точка е че за да се задържиш на пазара трябва да рискуваш малко и оправдано. Чудесно че си направил 140%, въпроса е дали можеш да имаш такъв или близък резултат в следващите 4-5 месеца т.е да си постоянен, аз ти го пожелавам :smile: . В случая, за да държиш загуби от над 200 п и да рискуваш малко трябва да си влезнал с малък процент от акаунта, защото 200п не са малко движение. Другия вариант е да отваряш позиция с доста по-голяма от тези 200 п цел, това означава че целта ти е на дни, седмици или месеци от отварянето на позицията. По-тази стратегия също мога да поспоря, но е по- разбираема за мен. Интересно ми е какъв ти е ММ, по-точно какви горе-доло са целите на позициите ти?
Относно грешките няма какво да коментираме, който не търгува той не греши, особено на етапа в който сме повечето потребители на форума(предполагам). Аз също правя грешки, гледам да се уча от всяка.

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 09 авг 2013, 17:21

Joromoro написа:Днес ще има ли новини от САЩ? Имам остра нужда от покачване на цената на USD... :grin:
Днес май като цяло е решило да си рейнджи почти навсякъде с изключение на петрола /то там 100 пипса за нищо ги няма/...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Georgihh
Регистриран: 08 сеп 2011, 21:49

Мнение от Georgihh » 09 авг 2013, 17:30

saxmovies написа:
Joromoro написа:Днес ще има ли новини от САЩ? Имам остра нужда от покачване на цената на USD... :grin:
Днес май като цяло е решило да си рейнджи почти навсякъде с изключение на петрола /то там 100 пипса за нищо ги няма/...
Не е точно така Озито и Кроната скочиха с повече от 1% срещу основните валути дори и йената. Така ,че си има далавера и когато Йената,Еврото и Паунда спят.

:grin: :grin:

Потребителски аватар
saxmovies
1 получени

Мнение от saxmovies » 09 авг 2013, 17:52

Georgihh написа:
saxmovies написа:

Не е точно така Озито и Кроната скочиха с повече от 1% срещу основните валути дори и йената. Така ,че си има далавера и когато Йената,Еврото и Паунда спят.

Да забравих за озито, което днес направи 100 пипса движение...и като казах за него ето ви какво можем да очакваме там от централната банка...
"Централната банка на Австралия понижи прогнозата си за растежа. Банката вече очаква 2,25% ръст на икономиката и е в готовност да намали още основната лихва, ако това се наложи."
http://www.investor.bg/drugi/338/a/cent ... ja,155772/
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 09 авг 2013, 18:40

Аз озито го търгувах заради добрият суап...Имам дълга още от" време онуй", когато се заменяше за долара на 1.02... :wink:
[b]Всекиму своето!!![/b]

Georgihh

Мнение от Georgihh » 09 авг 2013, 20:10

saxmovies написа:
Georgihh написа:
saxmovies написа:

Да забравих за озито, което днес направи 100 пипса движение...и като казах за него ето ви какво можем да очакваме там от централната банка...
"Централната банка на Австралия понижи прогнозата си за растежа. Банката вече очаква 2,25% ръст на икономиката и е в готовност да намали още основната лихва, ако това се наложи."

Незнам какво казва банката ,но озито си е за нагоре също така Китай почва да набира скорост. Също така Инвестор не казват никъде ,че икономиката на Австаралия се преструктоира и то доста успешно.
Аз го почнах от 0.89 и ще го играя най-малко до 0.93( естествено с отваряния и затваряния в движение).

Кроната също я играя от 6.10 и днес много доволно качи, ще я спирам към 5.70.

Georgihh

Мнение от Georgihh » 09 авг 2013, 20:24

B-52 написа:Аз озито го търгувах заради добрият суап...Имам дълга още от" време онуй", когато се заменяше за долара на 1.02... :wink:
Всеки го търгува така колега - почти всички хедж фондове със заеми, а ние през форекса.

Напоследък се вдигнаха лихвите в Америка и тая далавера по замря ,но все още пуска.

Потребителски аватар
B-52
3 получени

Мнение от B-52 » 09 авг 2013, 23:54

При всяко покачване на BGN/TRY или USD/TRY контря с къси. Спреда е голям, но и лихвата засега е добра. А при покачване-винаги връща... :wink:
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
saxmovies
1 получени

Мнение от saxmovies » 10 авг 2013, 17:02

Georgihh написа:
saxmovies написа:
Georgihh написа:
saxmovies написа:

Незнам какво казва банката ,но озито си е за нагоре също така Китай почва да набира скорост. Също така Инвестор не казват никъде ,че икономиката на Австаралия се преструктоира и то доста успешно.
Аз го почнах от 0.89 и ще го играя най-малко до 0.93( естествено с отваряния и затваряния в движение).

Кроната също я играя от 6.10 и днес много доволно качи, ще я спирам към 5.70.

И аз озито го виждам да поскъпне към 0.9320-50, но оттам смятам, че ще върне и е добре да се следят новините от Китай, които оказват голямо влияние върху звстралиеца...

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 11 авг 2013, 19:18

http://www.standartnews.com/svyat-evrop ... 00146.html
опа, някой има ли опасност да отнесе гапа?
Аз имах къси евро кросове, но затворих петък 22:00 часа

Потребителски аватар
Bolyarski
Регистриран: 13 дек 2011, 15:14
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 11 авг 2013, 22:15

K_W написа:http://www.standartnews.com/svyat-evrop ... 00146.html
опа, някой има ли опасност да отнесе гапа?
Аз имах къси евро кросове, но затворих петък 22:00 часа
Ако ще гапи - добре ми е дошло надолу до колкото си иска - скъсявам го от 1.33 :grin:

Потребителски аватар
tomsan
Регистриран: 21 авг 2012, 11:40

Мнение от tomsan » 12 авг 2013, 06:37

Добро утро колеги
умирам от яд за 2-ри пат изпускам златото ама така с моита тапа глава като слагам стопа прекалено близо и знам че златото е динамично и не трябва да държа стопа прекалено близо и ето на отишло на 1333.00 :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

zlatin2000
Регистриран: 05 яну 2013, 14:33

Мнение от zlatin2000 » 12 авг 2013, 11:05

търсят брокери http://in.reuters.com/article/2013/08/0 ... BS20130807
който иска да пуска документи :grin:

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 12 авг 2013, 11:50

tomsan написа:Добро утро колеги
умирам от яд за 2-ри пат изпускам златото ама така с моита тапа глава като слагам стопа прекалено близо и знам че златото е динамично и не трябва да държа стопа прекалено близо и ето на отишло на 1333.00 :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Какви стопове слагаш на златото? Аз точно заради тази му особеност спрях да го търгувам , преди няколко месеца, спрях дните преди големия срив и малко ме беше яд :grin: интересно ако някой е бил дълъг без стоп за колко време е получил марджин кол 8-)

Потребителски аватар
mirofx
Регистриран: 24 авг 2012, 11:01

Мнение от mirofx » 12 авг 2013, 12:14

Днес скъсих озито от 0.9177 стопа вече на и евро/долар от 1.3307 стоп 1.3315

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 12 авг 2013, 12:26

mirofx написа:Днес скъсих озито от 0.9177 стопа вече на и евро/долар от 1.3307 стоп 1.3315
И аз така напрвавих с озито, още в ранни зори. :smile:

Потребителски аватар
B-52
3 получени

Мнение от B-52 » 12 авг 2013, 12:40

K_W написа:
tomsan написа:Добро утро колеги
Какви стопове слагаш на златото? Аз точно заради тази му особеност спрях да го търгувам , преди няколко месеца, спрях дните преди големия срив и малко ме беше яд :grin: интересно ако някой е бил дълъг без стоп за колко време е получил марджин кол 8-)
Aз бях дълъг при златото от преди голямото падане. Още от 1550..И още имам отворена :wink: Наистина претърпях загуби, но маржин кол не получих. Същевременно и озито беше няколко фигури срещу мен
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 12 авг 2013, 13:06

:shock: как ти е жива сметката с тази стратегия? Мислиш ли, че е реално златото да се върне изобщо до 1550 тази година или догодина? С какъв процент влизаш, че успяваш да избегнеш марджин кола при такива движения? Най- интересно ми е какви печалби прибираш, че да избиваш такива загуби, или просто довнасяш кеш :?:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”