FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
40 получени
16 дадени

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от ndimitrov73 » 01 сеп 2017, 21:35

USDJPYpWeekly.png
USDJPYpWeekly.png (54.49 KБ) Видяна 196 пъти
Ето на седмичната графика. тръгнал е възходящия тренд, следващ корекцията. Три опита за пробиване на подкрепата неуспешни. оградил съм Фейки сигнала който се образува тази седмица с потвърждение за обръщане на посоката от подкрепата към съпротивата. Следва дневната графика.....
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
good mood
Регистриран: 24 юли 2016, 15:03
14 получени
35 дадени

Мнение от good mood » 01 сеп 2017, 21:48

ndimitrov73 написа:
01 сеп 2017, 21:14

Сега успокой се малко. Аз тази сделка я махам. Аз не случайно казах, че е рисковано да се търгува около новини и се радвам, че сделката макар и много ниско рискова не се задейства. Сега да успокойм страстите ще разкажа за една моя сделка която смятам да пусна в неделя с отваряне на пазара.
Много обичам някой да ми каже да се успокоя. :evil: В момент, когато съм загубил цяла седмица и известна сума пари. При това съм бил в печеливша ситуация, но обстоятелствата са се объркали в последния момент. :( :shock: Най-неприятното е, че в такива моменти човек губи увереност. Следващия път вместо да чакам за 50 долара печалба ще затворя на 50 цента, защото ще бързам да се презастраховам. :( :grin:

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 01 сеп 2017, 21:50

USDJPYpDaily.png
USDJPYpDaily.png (52.22 KБ) Видяна 192 пъти
Това е една ситуация която аз бях я описал в моята тема. Тази ситуация не е често срещана бях я описал в темата ми. Аз затова я и затворих заради явно изразени злобари тук. Ама аз на пук на тях реших да продължа заради новобранците. Та за тази ситуация Пин бар който пресича или е на Съпротива(подкрепа) и съоветно пресича двете ЕМИ това е трегера който обръща тренда. Ще изчакам да затвори днескашния бар и ще решавам. Входа е пазарен стопа ще го сложа под бара. Ето така се расъждава.

П.С. Съжалявам за правописните грешки не използвам писмения си български език повече от 10 години. Пиша единствено тук и е вярно че българския език не ми беше силата в училище. Аз не се срамувам да си казвам слабостите и грешките си. За тези които дразня има опция враг моля да я използвате и така всички ще бъдем щасливи.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Потребителски аватар
good mood
14 получени
35 дадени

Мнение от good mood » 01 сеп 2017, 22:41

i6On написа:
01 сеп 2017, 21:24
точно така, засенчи всички с анализите си :lol: :lol: :lol:
а сега отиди да прочетеш, какво са и как се смятат пипсове, че човек като гледа с какво самочувствие пишеш глупости и му иде да те съжали.

правописните ти грешки не заслужават обстоен коментар, но също дразнят и се налага да ги спомена, не за друго, но има случаи, когато не мога да разбера отведнъж какво искаш да кажеш. ето например с това "убидихте ли се". какво да го е*а е това? "обидихте" или "убедихте"? :-? :-? :-?

относно това, че големите играчи са отиграли новините още преди да излязат, ами браво, преоткри колелото. дали тук има някой, който да се занимава от няколко години с форекс, който да не е достигнал до този извод (или поне да не го е прочел някъде)?

лично за себе си, спрях да пускам сделки, понеже ми стана ясно, че никой тук не го е*е, повечето са зациклили в това да репостват нарцистично графики, но само тези, в които очакванията им които са се случили.

за роботите, дето си писал там по-горе (роботи?!? олеле :grin: :grin: :grin: ) виждам, че си ми прочел мнението в "интересни новинки" и се опитваш да прокарваш идеите ми за твои :grin: ласкае ме :grin: има една подробност обаче: аз съм писал че трябва да се научиш да мислиш като машина, не да станеш такава. първо, защото нямаш необходимите реакции и второ, ще си само част от друго множество. виж, ако се научиш да мислиш като машина, ще знаеш какво ще предприеме при определени условия и евентуално ще успееш да се възползваш от това.

и моля те, ако отговаряш, постарай се с правописа, че дразниш окото.
Присмял се хърбел на щърбел! :lol: :lol: :lol:
Я се виж ти какви си ги натворил. :grin: :grin: :grin:
Някой да ти е обяснил, че изреченията започват с главна буква?
Да не говорим, че запетайките си ги наслагал на принципа "нека да има за всички". :lol: :o
В определени изречения се губи смисъла и звучат накъсано.
Най-добре ще е да не се напрягаш повече с писането. :roll:
Остави тази работа за хората, които я умеят. :wink:
Нали поне можеш да четеш? :oops: :-?
Дано! :smile:

i6On
Регистриран: 11 юни 2017, 21:22
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 01 сеп 2017, 22:56

good mood написа:
01 сеп 2017, 22:41
Да не говорим, че запетайките си ги наслагал на принципа "нека да има за всички". :lol: :o
започвам изреченията винаги с малка буква, това е част от стила ми :grin:
за запетайките: ако можеш да ми посочиш една сложена неправилно, ще се извиня! ако ли не - искам да напишеш сто пъти: "аз, good mood, съм неграмотен!"
за останалото ... а да, то няма останало; не видях да си коментирал нещо определено по мнението ми, освен да се надсмиваш от кулата на собсвената си неграмотност :lol: :lol: :lol:
ако имаш да кажеш нещо съществено, заповядай!

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 01 сеп 2017, 23:08

ndimitrov73 написа:
01 сеп 2017, 21:50

Това е една ситуация която аз бях я описал в моята тема. Тази ситуация не е често срещана бях я описал в темата ми. Аз затова я и затворих заради явно изразени злобари тук. Ама аз на пук на тях реших да продължа заради новобранците. Та за тази ситуация Пин бар който пресича или е на Съпротива(подкрепа) и съоветно пресича двете ЕМИ това е трегера който обръща тренда. Ще изчакам да затвори днескашния бар и ще решавам. Входа е пазарен стопа ще го сложа под бара. Ето така се расъждава.

П.С. Съжалявам за правописните грешки не използвам писмения си български език повече от 10 години. Пиша единствено тук и е вярно че българския език не ми беше силата в училище. Аз не се срамувам да си казвам слабостите и грешките си. За тези които дразня има опция враг моля да я използвате и така всички ще бъдем щасливи.
не си затворил темата си заради никакви злобари, а затова, че никой не ти обръщаше внимание, там си пишеше предимно ти; не се изкарвай мъченик!

Потребителски аватар
good mood
14 получени
35 дадени

Мнение от good mood » 01 сеп 2017, 23:14

i6On написа:
01 сеп 2017, 22:56
good mood написа:
за запетайките: ако можеш да ми посочиш една сложена неправилно, ще се извиня! ако ли не - искам да напишеш сто пъти: "аз, good mood, съм неграмотен!"
за останалото ... а да, то няма останало; не видях да си коментирал нещо определено по мнението ми, освен да се надсмиваш от кулата на собсвената си неграмотност :lol: :lol: :lol:
Ти верно си изключително нагъл, но за сметка на това си уникално тъп. :lol: :lol: :lol:
Когато някой сбърка правописа това ти "дразнело окото", но твоята неграмотност се крие зад фразата "Част от стила ми". :shock: :oops:
Дай си адреса на селото и ще ти заповядам десетина пъти. :-?

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 01 сеп 2017, 23:37

i6On написа:
01 сеп 2017, 23:08
ndimitrov73 написа:

не си затворил темата си заради никакви злобари, а затова, че никой не ти обръщаше внимание, там си пишеше предимно ти; не се изкарвай мъченик!
Аз не съм мъченик. Аз това харесвам тук. Аз отворих темата за да изкажа моята гледна точка. И много съм благодарен на хората който писаха в нея защото беше точно и конкретно по темата. А не плява. Затова е по-добре, ако няма какво да кажеш по-добре не казвай нищо. Ето ти си един пример за това в тема за търговия с валута, злато и петрол опъваш локуми дето няма нищо общо с темата. Затова говорим, ако няма какво да кажеш по темата по-добре нищо не казвай. Толкова ли е сложно.

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 02 сеп 2017, 00:07

good mood написа:
01 сеп 2017, 23:14
i6On написа:
01 сеп 2017, 22:56
good mood написа:
Ти верно си изключително нагъл, но за сметка на това си уникално тъп. :lol: :lol: :lol:
Когато някой сбърка правописа това ти "дразнело окото", но твоята неграмотност се крие зад фразата "Част от стила ми". :shock: :oops:
Дай си адреса на селото и ще ти заповядам десетина пъти. :-?

Желев, Желеееев, къде ги намери тия смотаняци и простаци? :( :-?
хвана ме: не знаех, че изречение се започва с главна буква и затова пиша само с малки.
и за какво ти е адреса ми?
я го виж ти, какъв виртуален лъв!? сега какво следва, закани за побой ли?
не видях нищо за запетаите; някой ще пише сто пъти: "аз съм неграмотен!"
за втори път: ако имаш да коментираш нещо конкретно по мнението ми заповядай, ако не - върви си удари една да освободиш напрежението.

i6On
9 получени
11 дадени

Мнение от i6On » 02 сеп 2017, 00:10

ndimitrov73 написа:
01 сеп 2017, 23:37
i6On написа:
01 сеп 2017, 23:08
ndimitrov73 написа:

Аз не съм мъченик. Аз това харесвам тук. Аз отворих темата за да изкажа моята гледна точка. И много съм благодарен на хората който писаха в нея защото беше точно и конкретно по темата. А не плява. Затова е по-добре, ако няма какво да кажеш по-добре не казвай нищо. Ето ти си един пример за това в тема за търговия с валута, злато и петрол опъваш локуми дето няма нищо общо с темата. Затова говорим, ако няма какво да кажеш по темата по-добре нищо не казвай. Толкова ли е сложно.
всичко, което съм коментирал, е коментар на твои мнения, така че не виждам по какъв начин е извън темата.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 02 сеп 2017, 00:22

EURUSDpDaily.png
EURUSDpDaily.png (50.55 KБ) Видяна 145 пъти
Най-търгуваната валутна двойка завърши с мечи пин бар. Цената затвори под подкрепата. Ще им стигнат ли силите на мечките да удържат подкрепата ще разберем другата седмица. Пред мечките има следните препятствия зона 1,185-1,183, цяло число 1,1700 и подкрепа 1,164. При образуване на сигнал за покупка влизам.
USDJPYpDaily.png
USDJPYpDaily.png (52.04 KБ) Видяна 139 пъти
Тука подробно описах мойте виждания за тази двойка по-нагоре. Днескашния бар не ми изглежда много надежден да вляза от него. Цената затвори на подкрепата. Бих изчакал цената да пробие нивото 110,95 и да затвори над него да е сигурен възходящия тренд. Аз ще търся дълги поръчки.
Последна промяна от ndimitrov73 на 02 сеп 2017, 00:32, променено общо 3 пъти.

Потребителски аватар
good mood
14 получени
35 дадени

Мнение от good mood » 02 сеп 2017, 00:26

Ако имаше модератор щеше да изтрие последните няколко страници и то не само от тази тема. Ако не всичко, то поне 85% е за боклука. Но изглежда няма админи. Активността е слаба. Много слаба, но това е логично за форекс форум. Тези които печелят изобщо не им е до форуми, а губещите са изнервени и само се дърлят, което допълнително отблъсква останалата аудитория. Във всички форекс форуми е така. Ония при инстата са доста по-активни, защото им плащат някакви стотинки. Иначе се пишат абсолютни глупости и повечето коментари нямат нищо общо с форекса. Водещи теми са "Какъв алкохол пиете", "Време е за зимнината" и тем подобни битовизми. Смешни са като почнат от първо число да плачат за бонусите и това е основната тема до 15-20, когато ги получават. После 2 дена песни и танци и на третия всички вече са фалири. Тука поне се псуваме за кеф. Съвсем безплатно. :grin: :wink: :lol: :lol: :lol: :shock: :P

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 02 сеп 2017, 00:34

NZDUSDpDaily.png
NZDUSDpDaily.png (52.04 KБ) Видяна 136 пъти
Тука имаме красив инсайд бар. Може да се използва за вход. Цената както писах и преди надолу.
EURGBPpDaily.png
EURGBPpDaily.png (56.23 KБ) Видяна 136 пъти
Тука имаме корекция при сигнал за покупка около подкрепата влизам.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 02 сеп 2017, 00:38

XAUUSDpDaily.png
XAUUSDpDaily.png (55.27 KБ) Видяна 133 пъти
Златото направи един фейки сигнал, но затвори в рамките на бара майка. Ако преодолее горната граница на бара майка което е най-вероятния сценарии продължава нагоре.

При среброто- сценария е като златото, но той проби нивото на майката това смятам, че ще повтори и златото и продължават нагоре

Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
20 получени
4 дадени

Мнение от eagle » 02 сеп 2017, 20:27

jssj написа:
01 сеп 2017, 21:29
Коментирали сме го много пъти в този форум. Когато пазара започне да игнорира новините, значи "големите " са вече в обратна посока.Това във синия кръг не го очаквах, но като тръгна нагоре се бях настроил за 1.2350. Голямата част от търговците са на къси отдавна и последния импулс вероятно им е избушил стоповете, а "новинарите", които се включиха на дълги сега са в капан. Това означава че има енергия да тества локалното дъно 1.1660. За сега така, в понеделник ще стане по-ясно.

EURUSDDaily.png
jssj, така е,що се отнася за нагласите.Но според мен оттук ще има два варианта.Или ендинг диагонал,със т.3 сегашния връх на дейли,или равнинна корекция,акумулиране между 1.16+ до 1.12 с продължение надолу.
Пазарът не е готов за бърза корекция на шестмесечното рали.
Рискът е цената която се плаща за възможността

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
32 получени
2 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 02 сеп 2017, 20:36

eagle » 02 сеп 2017, 19:27

Как разбра,че пазара не е готов?
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
eagle
20 получени
4 дадени

Мнение от eagle » 02 сеп 2017, 20:38

ndimitrov73 написа:
01 сеп 2017, 21:28
USDJPYpMonthly.png

Какво виждаме тука USDJPY. Месечна графика. Върхове 1, 2 и 3 от нисходящ тренд. Всеки един от тях е по-нисък от другия. Започва възходящ тренд. Върхът 1 е по-висок от най-ниския върх 3 това значи, че възходящия тренд е стабилен и има добър потенциал. Следва корекция. Тя завършва и след това съм погледнете баровете които съм оградил няма да казвам какъв потенциал имат биковете тук самите барове сами говорят за себе си. Следва рейндж. От тук си правя извода, че биковете владеят положението аз съм с тях. Слизаме на седмичната графика......
на тази графика наистина има корекция.Но не е сигурно дали е завършена в /малката вълна/.Тя по принцип придобива най различни форми и е най тегавата и съответно такава за следене и отиграване.Но цялата корекция по правилата е редно да изглежда така.
А като имаме дългосрочно низходящо,току виж това В /голямо/ се окаже втора от низходящ импулс,което би значило-ново по-ниско дъно.
Прикачени файлове
USDJPYpMonthly.png
USDJPYpMonthly.png (72.63 KБ) Видяна 69 пъти

Потребителски аватар
eagle
20 получени
4 дадени

Мнение от eagle » 02 сеп 2017, 20:42

jssj написа:
02 сеп 2017, 20:36
eagle » 02 сеп 2017, 19:27

Как разбра,че пазара не е готов?
Ще е готов,когато има ясен знак,че ЕЦБ няма да започне ограничаването и стопиране политиката на количествени улеснения сега-септември,или октомври.Дотогава.....това което писах,че смятам.Хубавото е,че най-накрая вече има опит за хитруване от Драги,с цел да спре оше повишаването на еврото.

Потребителски аватар
ndimitrov73
40 получени
16 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 02 сеп 2017, 23:47

eagle написа:
02 сеп 2017, 20:38
ndimitrov73 написа:
01 сеп 2017, 21:28
USDJPYpMonthly.png

Какво виждаме тука USDJPY. Месечна графика. Върхове 1, 2 и 3 от нисходящ тренд. Всеки един от тях е по-нисък от другия. Започва възходящ тренд. Върхът 1 е по-висок от най-ниския върх 3 това значи, че възходящия тренд е стабилен и има добър потенциал. Следва корекция. Тя завършва и след това съм погледнете баровете които съм оградил няма да казвам какъв потенциал имат биковете тук самите барове сами говорят за себе си. Следва рейндж. От тук си правя извода, че биковете владеят положението аз съм с тях. Слизаме на седмичната графика......
на тази графика наистина има корекция.Но не е сигурно дали е завършена в /малката вълна/.Тя по принцип придобива най различни форми и е най тегавата и съответно такава за следене и отиграване.Но цялата корекция по правилата е редно да изглежда така.
А като имаме дългосрочно низходящо,току виж това В /голямо/ се окаже втора от низходящ импулс,което би значило-ново по-ниско дъно.
Между другото орел трябва да призная, че и аз така виждам това движение което си дал от b до B. Това мислех и аз да добавя, че долара има потенциал да пробие съпротивата и да достигне връх 1.

Потребителски аватар
eagle
20 получени
4 дадени

Мнение от eagle » 03 сеп 2017, 06:56

....
Прикачени файлове
4zvj3.png
4zvj3.png (93.54 KБ) Видяна 418 пъти