FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
69 получени
25 дадени

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от eagle » 12 яну 2018, 18:57

1.2166.Това трябва да бъде краят.
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 12 яну 2018, 20:26

eagle написа:
12 яну 2018, 18:57
1.2166.Това трябва да бъде краят.
Засега се придържам към червения ендинг.Но ако продължи над 1.2165 може да се окаже някаква извратена пета.
Прикачени файлове
6bvii.png
6bvii.png (46.48 KБ) Видяна 509 пъти
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 12 яну 2018, 21:56

Няма прошка за късите.Това ще е целта.1.2280-90. Още поне 100 пипса.
Прикачени файлове
6bwbr.png
6bwbr.png (44.26 KБ) Видяна 495 пъти

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 12 яну 2018, 22:47

И тук предполагам..
Прикачени файлове
6bwup.png
6bwup.png (101.01 KБ) Видяна 488 пъти

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 12 яну 2018, 23:58

eagle написа:
12 яну 2018, 21:56
Няма прошка за късите.Това ще е целта.1.2280-90. Още поне 100 пипса.
Хайде това от мен.Щото се очерта "студения" черен шибан вариант
Прикачени файлове
684jo.png
684jo.png (53.11 KБ) Видяна 473 пъти
6bxjv.png
6bxjv.png (77.98 KБ) Видяна 477 пъти

Потребителски аватар
aienou
Регистриран: 11 окт 2010, 20:32
22 получени
4 дадени

Мнение от aienou » 13 яну 2018, 11:26

За който е изпуснал движенията в основните двойки, мисля че usdcad има какво да наваксва.Цели надолу 1.2360->1.21
USDCADeurDaily.png
USDCADeurDaily.png (31.61 KБ) Видяна 449 пъти

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 14 яну 2018, 12:01

....
Прикачени файлове
tvc_3dca84eb730669bb3e8395b087cb27ef.png
tvc_3dca84eb730669bb3e8395b087cb27ef.png (81.04 KБ) Видяна 406 пъти

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
11 получени
26 дадени

Мнение от gangosan » 14 яну 2018, 16:11

Здравейте от 5 месеца се занимавам с търговия . За сега съм вътре 1000 лв. Искам да питам някой който разбира каkво ще каже за EURCZK
Аз залагам да се покачи и избирам да купувам
Изображение

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 14 яну 2018, 16:17

Чакащи къси от евро/долар 1.2260-63

Потребителски аватар
gangosan
Регистриран: 14 яну 2018, 15:55
11 получени
26 дадени

Мнение от gangosan » 14 яну 2018, 17:22

USDTRY:CUR А тук се надявам да пада много на долу https://www.bloomberg.com/quote/USDTRY:CUR
Дали ще падне https://invst.ly/6c8hc

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 14 яну 2018, 19:20

Съвсем скоро може да започне да расте доларът.И тази година да е годината на долара.Така както писах преди време на Зрителчо.Той щеше да залага някакви суми срещу това,но като знам възможностите му,по добре да не го прави. :smile:
Въпросът е как ще завършим тази пета на евро/долар.До 1.2285 като пета от краен диагонал,или много възможно да образува някакъв разширяващ се ендинг,като сега трябва да направим т.3. а финалът да е към 1.25+
Та-две стари графики.Евро -долар-към паритет.
Прикачени файлове
5j97a.png
5j97a.png (83.24 KБ) Видяна 371 пъти
682om.png
682om.png (70.43 KБ) Видяна 371 пъти

Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 14 яну 2018, 21:04

eagle написа:
14 яну 2018, 19:20
Съвсем скоро може да започне да расте доларът.И тази година да е годината на долара.Така както писах преди време на Зрителчо.Той щеше да залага някакви суми срещу това,но като знам възможностите му,по добре да не го прави. :smile:
Имаш право! Изложих се яко! Декември миналата година взех само 17 % от ръста на златото, който по принцип щеше да ми даде над 100 % от сметката и го очаквах. От началото на тази година пробвам да вляза за малко по-продължително късо злато и само ме изкарва - сложих смешните 3 % печалба спрямо сметката ми в началото на тази година... Оттеглям се да ближа рани (да попрочета нещата, които ми липсват - прайс екшън, трима мъдреци, панички, алигатори, МА 5-34-5 и прочее).

Ти какво ще кажеш за двете вързани една за друга глави и рамене при доларовия индекс (първата за нагоре, дето се е провалила и втората, вързана веднага за първата, за надолу, дето а-ха да се изпълни, ако беше глава и рамене)? Има ли смисъл от заявяване на "глава и рамене" в посоката на тренда, без да го обръща?
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 15 яну 2018, 06:13

zritelcho написа:
14 яну 2018, 21:04
eagle написа:
14 яну 2018, 19:20
Имаш право! Изложих се яко! Декември миналата година взех само 17 % от ръста на златото, който по принцип щеше да ми даде над 100 % от сметката и го очаквах. От началото на тази година пробвам да вляза за малко по-продължително късо злато и само ме изкарва - сложих смешните 3 % печалба спрямо сметката ми в началото на тази година... Оттеглям се да ближа рани (да попрочета нещата, които ми липсват - прайс екшън, трима мъдреци, панички, алигатори, МА 5-34-5 и прочее).

Ти какво ще кажеш за двете вързани една за друга глави и рамене при доларовия индекс (първата за нагоре, дето се е провалила и втората, вързана веднага за първата, за надолу, дето а-ха да се изпълни, ако беше глава и рамене)? Има ли смисъл от заявяване на "глава и рамене" в посоката на тренда, без да го обръща?
Не знам.Ти твърдеше ,че на такъв фрейм е глупаво да търсиш развитие на фигурата.
Факт е че се отблъсна от линията.Ами проследи вълново .Търсим последна 5 завършваща надолу на целия спад от върха.
Прикачени файлове
6aof-.png
6aof-.png (73.32 KБ) Видяна 323 пъти

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 15 яну 2018, 10:25

eagle написа:
15 яну 2018, 06:13
Не знам.Ти твърдеше ,че на такъв фрейм е глупаво да търсиш развитие на фигурата.
Факт е че се отблъсна от линията.Ами проследи вълново .Търсим последна 5 завършваща надолу на целия спад от върха.
Аз продължавам да го твърдя това, а и на всичкото отгоре там няма глава и рамене, а нещо като флаг за надолу, ако толкова се държи да се представи някаква фигура на толкова голям период от време. Защото - я дай движението още малко по-отляво и да се види и предшестващата обърната глава и рамене за нагоре (тя щеше да бъде по-действителна, ако се беше реализирала, с единствен но ключов минус - твърде дългото време, през което се формира). Цялата консолидация, започвайки от малко по-наляво от представеното от теб, може да се оприличи на флаг или вимпел и това би било по-вярното представяне, пак с непреодолимия недостатък - многото време на формиране (не позволява излъчвонето на прогноза с голяма вероятност на случвате).
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 15 яну 2018, 10:32

zritelcho написа:
15 яну 2018, 10:25
eagle написа:
15 яну 2018, 06:13
Аз продължавам да го твърдя това, а и на всичкото отгоре там няма глава и рамене, а нещо като флаг за надолу, ако толкова се държи да се представи някаква фигура на толкова голям период от време. Защото - я дай движението още малко по-отляво и да се види и предшестващата обърната глава и рамене за нагоре (тя щеше да бъде по-действителна, ако се беше реализирала, с единствен но ключов минус - твърде дългото време, през което се формира). Цялата консолидация, започвайки от малко по-наляво от представеното от теб, може да се оприличи на флаг или вимпел и това би било по-вярното представяне, пак с непреодолимия недостатък - многото време на формиране (не позволява излъчвонето на прогноза с голяма вероятност на случвате).
Аз какво съм представял?Върни се и чети коментара ми за "борчетата".Вместо да философстваш напразно,дай тук месечна графика на евро/долар и там да видим къде най-вероятно ще се съберат МА100 и МА 200 като макс таргет дълги за тази година и тогава ще може да се коментира. :idea:
Друго.Вълново имаме според мен трета от последна 5 на индекса.Ако е така,сега ще дробим една четвърта нагоре,след което трябва да слезем за последната пет ,5 и дъното.И тук ,както и при евро/долар не може да изключим един разширяващ се ендинг за финал,който ще доведе долара мин . до таргета на глава с рамене.

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 15 яну 2018, 11:03

eagle написа:
15 яну 2018, 10:32
Аз какво съм представял?Върни се и чети коментара ми за "борчетата".Вместо да философстваш напразно,дай тук месечна графика на евро/долар и там да видим къде най-вероятно ще се съберат МА100 и МА 200 като макс таргет дълги за тази година и тогава ще може да се коментира. :idea:
И представа си нямам какво си представял на седмични и месечни графики с очакване за следващите месеци и години напред. На мен ми е достатъчна до дневна графика да си огледам нещата, включително и за дългосрочни позиции (някога съм имал такива, като едни четири унции злато държах дори две години - вече не съм толкова зле и не ми се налага да го правя). Заемам позиции по минутни и петминутни графики и ми е достатъчва до дневна графика, за да си направя цялостна оценка на пазара.

Ти, като ползваш седмични и месечни графики, я сподели, как се е развила някоя твоя позиция, която държиш от месеци? Много ми е любопитно, има ли някой с печеливши позиции, които са заети отпреди месеци и това е ваправено по анализ на седмична и месечна графика! (Тъкмо ще можем да видим, кой точно философства с безсмислени постове... :wink: )

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 15 яну 2018, 11:41

Ами гледай си ги.Вече коментирах с теб защо са нужни средносрочни прогнози.Няма да влизам пак в безсмислени спорове.

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 15 яну 2018, 17:01

НекЪФ russian педал ме ядосва..дава триъгълник така и смята таргет 1.24.Не знам ,ама нещо не ми харесва,въпреки че има някакъв вълнови резон.
Да кажат другите вълновици,ако още има такива тук,може ли да почва така от нЕкъде си.
Прикачени файлове
6cip4.png
6cip4.png (47.81 KБ) Видяна 250 пъти

Потребителски аватар
Малкия Кондор
Регистриран: 14 окт 2016, 15:52
117 получени
7 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 15 яну 2018, 17:37

eagle написа:
15 яну 2018, 17:01
НекЪФ russian педал ме ядосва..дава триъгълник така и смята таргет 1.24.Не знам ,ама нещо не ми харесва,въпреки че има някакъв вълнови резон.
Да кажат другите вълновици,ако още има такива тук,може ли да почва така от нЕкъде си.
E ....щом ''въпреки ,че не ти харесва - ИМА НЯКАКЪВ вълнови резон'' :grin: :grin:

що го обиждаш човека ...........

Я дай линк да го видя , .............

П.П. Диагонала е мъртъв.................. Може да качи и повече , но не и с такова извращение , каквото си нарисувал
Последна промяна от Малкия Кондор на 15 яну 2018, 17:41, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 15 яну 2018, 17:39

Еми не ми харесва.Какво като има четири зиг-зага.
Не дава вълни ,но предполагам че това има предвид.
https://www.youtube.com/watch?v=OYqEJLkE0HE
Какъв диагонал,забравих още на 1.22

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”