FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
65 получени
11 дадени
Контакти:

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от jssj » 08 яну 2018, 19:30

http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
4un4o
Регистриран: 21 юли 2010, 22:22
11 получени
65 дадени

Мнение от 4un4o » 08 яну 2018, 21:30

zritelcho написа:
08 яну 2018, 19:18
bvg написа:
08 яну 2018, 15:53
Здравей zritelcho. Незнам какво образование имаш и дали си изучавал в средното или висшето дисциплини по които е имало т.н. лабораторни упражнения. За дисертации и дипломни работи (ама истински, не преписвани), няма смисъл да говорим чак.

Във всяко едно такова упражнение накрая се сътавяше протокол, в който се описа опитна постановка, резутати от измерванията, грешки при измерванията от класа на точност на уредите и т.н., накрая изводи и използвана литература.
...
В коя книга за форекс сме виждали описан период, че даденото твърдение е направено на база наблюения, на периода 1944-1962 година. Или период 31.12.1999-02.01.2000 примерно. Някой виждал ли е там поне емпирично изведени брой печеливши сделки, брой грешни, дроудауни, графика на баланса и т.н.

Как да повярвам на подобни твърдения, тези книги са достойни за предаването на Гала, но не и за трезво мислещ човек.

Същата работа е и с вълни на елиът триъгълници, петоъгълници линии на съпротива и подкрепа, ган, фибоначи и прочие. Никой няма дори бегла идея тези изводи как са направени, каква е степента им на достоверност(очевидно е че не е 100%) имат ли вариации във времето, какво е разпределението им.
Здравей, bvg! Успехът в дипломата ми е 5.83, на контролни тройкарите ме обграждаха отвсякъде по съседните чинове и масово преписваха от мен. Не съм следвал след това (прецених, че от висше образование в България няма достатъчен смисъл - не се приема безрезервно в чужбина, а в България трудно можеш да работиш по специалността без връзки), но се интересувам от наука (включително ми е известен умиращия червен свръхгигант Betelgeuse от Orion, даван на 642.5+-146 светлинни години от Земята - разстоянието се определя чрез паралакси, променливи цефеиди, светимости...). Отлично разбирам за какво говориш и ти отлично знаеш, че в сферата на форекса публични такива проучвания няма (дори масово използваните от всички ни Дау теория и статистиката относно графичните формации на Булковски не отговарят на тези изисквания). Ако има такива стриктни разработки - те не са направени публично достояние и се ползват тайно от поръчителите им. Така че - всеки гледа какво пасва на стила му на търговия, пробва го и го възприема или отхвърля, съобразно предпочитанията си. Ти, 4un4o и други не харесвате вълнови теории, графични фигури и други (всеки според своите предпочитания) и ги отричате. Аз съм видял в някои от тях полезност спрямо моя подход и моите разбирания за форекса (видимо съм доста по-"всеяден" от вас - винаги съм мразил да си поставям ограничения и табута) и ще тествам, пригодни ли са за мен и дават ли ми повече в сравнение с без тях. С вас ще си говорим само за онези части от необятното количество трейдърски техники и разбирания, които ме интересуват мен и вие не отхвърляте. С други ще си говорим за вълнови теории, графични формации и всичко друго, което ме интересува мен и те не го отхвърлят. И така - всички ще извличаме ползи...
Първо да ти кажа нещо за образованието. Образованието не се завършва за да си намериш работа по специалността, а се завършва за да развиеш способностите си и да научиш много неща които не знаеш. ако имаше кой да ме издържа щях да завърша поне 3 висши. няма по хубав живот от студентския. нови хора интелигентна среда, нови предизвикателства. Не си учил достатъчно, за това не можеш да разбереш идеята ми и говориш общи приказки. Разликата между теория на вълните която е фундаментална теория за процесите във Вселената и която аз много харесвам няма нищо общо със статистическия метод на Елиот наречен вълни на Елиот. прочети и открий 10 те разлики. 8-) Да допълня малко и поста на bvg, Има статистически измервания каква е процентната вероятност да се сбъдне една фигура. Примерно четох че глава с рамене се сбъдва около 71%. Обаче това изследване е било валидно за периода когато Китай . беше слаб, Имаше СССР и СИВ и други политически и икономически фактори. Тъй като говорим за статистика, искам да обясня пак, че за да са валидни едни изследвания и за да се случат отново с 71% вероятност е необходимо всички фактори при които са се случили тези фигури отново да са на 99% еднакви. Или с две думи при промяна на изходните фактори, примерно силен Китай, слаба Русия, корейска заплаха, арабска пролет, Сирийска война, Иракска война, Фукушима и т.н са фактори които са променили геополитическата обстановка и всички тези изследвания са вече невалидни. Не може да очакваме процентите да са същите при промяна на условията(фундамента).
Kато се има предвид, че при Елиот има над 1000 варианта от фигури и по сложни конфигурации, които могат да се установят със сигурност, чак след като вече са се случили, тази теория е неизползваема, защото дължината на вълните е различна при всеки различен вариант, кога се случи кога не. Това води до невъзможност да се изгради стратегия за управление на риска. не могат да се намерят провилните стопове и правилните таргети за да се изгради математически модел на успешна (печеливша) стратегия. Всичко при Елиот се случва случайно с шанс да се случи 50 на 50. Затова и Елиотчиците използват входове по посоката на тренда и си мислят че са познали че се случва някакъв номер вълна. Специално на Киризчо, му показах нагледно на личния, кой прави вълните в дадена посока и че те нямат нищо общо с броенето....не че сега след спада на евро долар Идиотчиците няма да им намерят правилната буква или цифра след 2 дни препирни.
Последна промяна от 4un4o на 08 яну 2018, 22:13, променено общо 3 пъти.
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
4un4o
11 получени
65 дадени

Мнение от 4un4o » 08 яну 2018, 21:57

Вратовръзка за елиотчици. :wall:
Прикачени файлове
images.jpg
images.jpg (6.73 KБ) Видяна 276 пъти
Последна промяна от 4un4o на 08 яну 2018, 22:00, променено общо 1 път.
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
4un4o
11 получени
65 дадени

Мнение от 4un4o » 08 яну 2018, 21:59

Вратовръзка за търгуващи по тренда. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Прикачени файлове
imagesCA8HUO8I.jpg
imagesCA8HUO8I.jpg (1.79 KБ) Видяна 276 пъти

Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
8 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 08 яну 2018, 22:57

4un4o написа:
08 яну 2018, 21:59
:grin: Тази вратовръзка наистина я бива - добър избор! Между другото, 4un4o, елиотчиците също търгуват по тренда. За тях вълните и правилата около тях са просто инструмент за определяне, доколко силен и чист е даден тренд. Когато движението някъде и на някакъв времеви фрейм не е достатъчно ясно и добре изчистено, когато, както ти казваш, се развива някой от над 1000 варианта от фигури и по-сложни конфигурации, които не дават достатъчна вероятност за успех - елиотчиците си избират друг времеви фрейм или даже съвсем друг инструмент, където движенията показват по-безусловен тренд и се включват там. Само най-опитните (не само във вълновата теория, а във форекса въобще) си позволяват да търгуват различни неща от недвусмислен тренд с изразените му импулсни вълни. (Всъщност, вариантите във вълновата теория са само дванадесет: два вида импулсни движения - петвълнов импулс и краен диагонал/клин - и десет вида корекции - един зиг-заг, четири флата, четири триъгълника и комплексните корекции.)

Честно казано, аз не виждам, с какво днешното състояние на Китай, Русия, Сирия, Фокушима и т.н. може да промени нещо около строго ограничения брой начини, по които може да се преобърне един тренд: двоен връх-двойно дъно, глава и рамене-обърната глава и рамене, покачващ клин-падащ клин, множествен връх-множествено дъно, закръглен връх-закръглено дъно, хайде и троен връх-тройно дъно. Няма други начини един тренд да обърне. Все по един от тия ще е и всеки един от тях си има известни местоположения на стопове и таргети и би трябвало да е със същите вероятности и сега, както преди Китай, Русия, Сирия, Фокушима и т.н. Например, днес трендовете не са престанали да обръщат чрез глава и рамене и да са преминали на някаква нова фигура "глава и торс" или "корем и крак", примерно! Пак си обръщат чрез глава и рамене или чрез останалите няколко отдавна описани начина. И поради всичко това - едва ли има и някаква особена разлика в процентите някога и сега (освен че сега, с актуалната изчислителна техника и много по-далечната и прецизна пазарна история биха могли да се изчислят доста по-точни проценти, ако имаше такова желание).
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
4un4o
11 получени
65 дадени

Мнение от 4un4o » 09 яну 2018, 00:12

zritelcho написа:
08 яну 2018, 22:57
4un4o написа:
08 яну 2018, 21:59
Само най-опитните (не само във вълновата теория, а във форекса въобще) си позволяват да търгуват различни неща от недвусмислен тренд с изразените му импулсни вълни. (Всъщност, вариантите във вълновата теория са само дванадесет: два вида импулсни движения - петвълнов импулс и краен диагонал/клин - и десет вида корекции - един зиг-заг, четири флата, четири триъгълника и комплексните корекции.)
Проблема в статистическите методи е в това, че вероятността една фигура да се реализира или не, е с теоретична вероятност 50 на 50. Същият шанс е да нацелиш посоката без да следиш фигури и да броиш вълни. Броят на фалшивите пробиви и лъжливи движения вече е доста по голям от преди 15 години. Така че статистиката е безполезна и всичко опира до стратегията и следване на тренда. Ох изморих се. Спирам да пиша. Търгувай си Елиот, и прави каквото знаеш. Дадох ти мнение и материал за мислене.....на малкото дете като му кажеш да не пипа печката че ще се изгори то не вярва и отива и проверява. като изпищи от болка разбра че повече не трябва да пипа печката. така е и с форекса.

Потребителски аватар
Малкия Кондор
Регистриран: 14 окт 2016, 15:52
63 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 09 яну 2018, 10:54

Малкия Кондор написа:
11 дек 2017, 17:59
От 3 - те варианта от 6.12
остана само Алтернатива 2 (за нагоре )
EURUSDDaily.png
EURUSDDaily.png (28.9 KБ) Видяна 213 пъти
Малкия Кондор написа:
02 яну 2018, 22:06
zritelcho написа:
02 яну 2018, 21:46

Честита Нова година и на тебе, Кондоре! Ти включваш ли още като достатъчно вероятен варианта с краен диагонал при евро/долар или вече се разтегна твърде много реализацията му във времето, за да стане точно той?
За сега ......... до 1.2120 ........ остава най вероятен ................ не трябва да бие 1.2120 ( без да е корегирало преди това ) .... :wink:
........................................................................................
..........................................................................................
.......................................................................................
Затварям едните .....възможно връщане за .. (b)
EURUSDH4.png
EURUSDH4.png (29.78 KБ) Видяна 213 пъти
П.П При доближаване на таргета (сложил съм го само за да визуализирам къде би трябвало да завърши 4-та от ЕД ) , ще го махна , защото развитието на триъгълник е още валидно....

Потребителски аватар
Малкия Кондор
63 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 09 яну 2018, 11:17

Всъщност.....минималните изисквания за корекция на 4-та в ЕД са изпълнени ..............
Може и да качи от тук за последната на ЕД................
Но ще рискувам с горната поръчка .....за продължение на down-трендчето

Потребителски аватар
zritelcho
8 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 09 яну 2018, 12:05

Малкия Кондор написа:
09 яну 2018, 11:17
Всъщност.....минималните изисквания за корекция на 4-та в ЕД са изпълнени ..............
Кондор, ти ползваш ли някои допълнителни неща при някои от входовете ти, освен вълнована теория. По-конкретно става въпрос за техниките на Ал Брукс и/или на Бил Уилямс? Имам предвид - да ги ползваш целенасочено, умишлено, както си ползваш вълновата теория, а не просто да са ти известни, без обаче да ги употребяваш в един или друг подходящ при тези техники случай.
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
Малкия Кондор
63 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 09 яну 2018, 13:14

НЕ .
На добрия вълновик............повтарям ....на добрия .....не му трябва нищо друго , освен да има и добър менижмънд на капитала си ....малко price action и 1 - 2 индикатора
Виждам , че участваш в чершафени дебати с педала , на когото столипенските мангали , пълня бузите до пръсване..... :lol: :lol:
Освен ''дървенафилософия'' и менторско размахване на лакирано пръстче , друго няма да получиш от Мучолиньо- педалиньо 8-)
Само като видях , че ''във вълновата теория има над 1000 фигури''' , разбирам че го казва плиткоумец , което и хал-хабер си няма .....
Но дава оценка................
Запомни от мен...........НЕ МОЖЕ ДА ОЦЕНЯВАШ НЕЩО ,ОТ КОЕТО НЕ РАЗБИРАШ !!
Когато чуеш , например от мен , че вълните ''не работят''...........требва да ти светне ламбичката...............
Но ако го чуеш от педал на Сточна гара , сервитьор в шкембеджийница или портиер в бавноразвиващо се у-ще............не му отдавай значение 8-)
п.п.
А и сам виждаш от горния пост ...............Картинка от 11.12.2017...............цена от 02.01 2017 и.....развитие...........
Да си виждал от аналния развратник Мун4о подобно..............
Подскача като гювендия на '' 17 пипа в торбата , другите на +1'' :lol: :lol: :lol:
Ае, стига толко........................

Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
46 получени
12 дадени

Мнение от eagle » 09 яну 2018, 17:04

Малкия Кондор написа:
Разбира се че са валидни и сега,въпреки че очаквах от по-високо да формира зиг-зага.Пускам дълги от 1.1918 /хеджирам двойно късите от 1.2080 / ,с добавка на 1.1908 и 1.1902.Долната линия е условна.
Прикачени файлове
6all0.png
6all0.png (39.02 KБ) Видяна 156 пъти
Рискът е цената която се плаща за възможността

Потребителски аватар
eagle
46 получени
12 дадени

Мнение от eagle » 09 яну 2018, 18:07

eagle написа:
09 яну 2018, 17:04
Малкия Кондор написа:
Разбира се че са валидни и сега,въпреки че очаквах от по-високо да формира зиг-зага.Пускам дълги от 1.1918 /хеджирам двойно късите от 1.2080 / ,с добавка на 1.1908 и 1.1902.Долната линия е условна.
Има и един таргет до 1.1885,но ако е дотам-ще е със зиг-заг и ще решавам в движение.За това пазя късите,за всеки случай.

Потребителски аватар
Малкия Кондор
63 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 09 яну 2018, 18:10

eagle написа:
09 яну 2018, 18:07

Има и един таргет до 1.1885,но ако е дотам-ще е със зиг-заг и ще решавам в движение.За това пазя късите,за всеки случай.

Сам се цитираш и си отговаряш .......................... :grin: :grin:
Полека с дългите ...или поне не с големи обеми ..................
Триъгълника е абсолютно възможен още ............
EURUSDDaily.png
EURUSDDaily.png (26.75 KБ) Видяна 133 пъти

Да не говорим че има вероятност 1.2092 да е върха на (5)-та
''А'' да е прекрасен ЛД .... ''В'' да е 2-ра и.......сбогом евро 8-)

Потребителски аватар
eagle
46 получени
12 дадени

Мнение от eagle » 09 яну 2018, 18:29

Да ,но аз ПРОВЕРЯВАМ докъде е възможно надолу т.4 и установявам,че и до 1.1862 е възможен ендинг,даже има логика да е нещо такова,защото липсва зиг-заг..
Иначе за водещ диагонал...мисля че еврото е свръхкупено на големи фреймове и ще трябва по -дълбока корекция.
Нищо не пречи да няма нов връх и с ендинга.
Прикачени файлове
6amq1.png
6amq1.png (55.63 KБ) Видяна 128 пъти

Потребителски аватар
Малкия Кондор
63 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 09 яну 2018, 18:57

,защото липсва някакъв зиг-заг..
В самото начало от върха (на 15 минути се вижда добре ) до 1 .2040 и иглата , после нагоре има две вероятности да Е !!!
Едната е да Е ...... ''А'' / ''В'' ............ и сега да тече импулса за ''С'' - така че много да останат изнанадани в чакане на зигзага ......
Търгуването по ''вълнова теория '' , не е ''просто'' занимание ................ както искат да го изкарат некой ''простовати чукундури'' :lol: :lol: Като Мун40 Мун4ев - Мун4естия .......................... :lol: :lol: :lol:
Последна промяна от Малкия Кондор на 09 яну 2018, 19:05, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
zritelcho
8 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 09 яну 2018, 19:03

Край! Позицията на евро/долар е затворена, демо-експериментите в този им вид приключиха, резултатите са ясни. При първия опит сметката беше почти удвоена за малко под 29 часа, а втория път беше над-удвоена за малко под седем дена и три часа. Първият път имаше три неуспешни опита, преди успешното четвърто заемане на печеливша позиция, с употреба на стопове и които загуби общо струваха почти 5000 лева (половината от 10000-левовото демо). Вторият път неуспешните опити бяха два преди успешното трето заемане на позиция и този път струваха общо 10000 лева загуба (цялото 10000-левово демо) заради това, че този път не бяха употребявани стопове. При всичките седем опита тренда умишлено беше контриран (възможно най-неблагоприятния вариант за удвояване на акаунт за до седмица).

Изводите: Не съществува начин за постигане на печалба от 10000 процента от акаунта на месец, дори и на демо, чрез употребата на повече от една сметка и залагане на срещуположни посоки. За да се постигне нещо такова, дори при най-благоприятните условия, е нужно безгрешно заемане на позиции с цял акаунт минимум четири пъти, като всеки път размера на позицията трябва да се увеличава до предела на акаунта, заедно с всичките предхождащи печалби. Употребата на стопове е задължителна и те трябва да са плитки. Трябва да се търсят резки и дълбоки/високи движения. Дори и при плитките стопове не може да се допускат повече от една, максимум две грешки преди успешното заемане на печелившата позиция и има ли грешки - задължително трябва да се правят добавки в посоката на успешната позиция, за да избият загубата и да увеличат печалбата. И със сигурност подобни печалби, дори и на демо, не могат да бъдат постигнати от една-единствена късметлийска позиция с цял акаунт. Нужни са минимум четири такива пъти един след друг, като всеки път се използва целия акаунт, заедно с всичките предходни печалби. Друг начин няма. Предимството на демото е единствено това, че човек не се безпокои от загуба на реални пари.
Прикачени файлове
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (142.79 KБ) Видяна 119 пъти
Screenshot_7.png
Screenshot_7.png (149.33 KБ) Видяна 119 пъти

Потребителски аватар
eagle
46 получени
12 дадени

Мнение от eagle » 09 яну 2018, 19:06

Малкия Кондор написа:
09 яну 2018, 18:57
В самото начало от върха (на 15 минути се вижда добре ) до 1 .2040 и иглата , после нагоре има 2 вероятности да Е !!!
Едната е да Е ...... ''А'' / ''В'' ............ и сега да тече импулса за ''С'' - така че много да останат изнанадани в чакане на зигзага ......
Търгуването по ''вълнова теория '' , не е ''просто'' занимание ................ както искат да го изкарат некой ''простовати чукундури'' :lol: :lol: Като Мун40 Мун4ев - Мун4естия .......................... :lol: :lol: :lol:
И аз така го разглеждах за зиг-заг,но смъкна доста за С.
Друго-ако разглеждаме началото на импулса от дъното за начален диагонал/1/ и измерим тайминга му,ако търсим подобен тайминг за 5,датата е около 15.02.Тоест,ако не е завършена 5 ,има симетрия да е началото/средата на другата седмица.За това обаче трябва хубав импулс,какъвто не виждам още.

Потребителски аватар
Малкия Кондор
63 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 09 яну 2018, 19:17

eagle написа:
09 яну 2018, 19:06
Малкия Кондор написа:
В самото начало от върха (на 15 минути се вижда добре ) до 1 .2040 и иглата , после нагоре има 2 вероятности да Е !!!
Друго-ако разглеждаме началото на импулса от дъното за начален диагонал/1/ и измерим тайминга му,ако търсим подобен тайминг за 5,датата е около 15.02.Тоест,ако не е завършена 5 ,има симетрия да е началото/средата на другата седмица.За това обаче трябва хубав импулс,какъвто не виждам още.
Първото изречение не го разбирам ................... нали сам даде цели на (4) -та
Какво означава......'' смъкна доста за С '' .......... може да смъкне до където си дал
Другото - при вълните няма фактор '' време '' .......... Можеш разбира се , да си правиш проекции , но те са си твоя занимавка ...

Потребителски аватар
eagle
46 получени
12 дадени

Мнение от eagle » 09 яну 2018, 19:23

Малкия Кондор написа:
09 яну 2018, 19:17
eagle написа:
09 яну 2018, 19:06
Малкия Кондор написа:
Първото изречение не го разбирам ................... нали сам даде цели на (4) -та
Какво означава......'' смъкна доста за С '' .......... може да смъкне до където си дал
Другото - при вълните няма фактор '' време '' .......... Можеш разбира се , да си правиш проекции , но те са си твоя занимавка ...
Казвам че С стана прекалено дълга,спрямо А.Мислех да свърши около 1.1940.Все пак е добре да има съответствие.
Между другото някъде преди видях триъгълника ти,с един лег назад.Т. е В да е върхът 1.2092.Но ми се видя неубедително.

Потребителски аватар
Малкия Кондор
63 получени
8 дадени

Мнение от Малкия Кондор » 09 яну 2018, 20:05

Между другото някъде преди видях триъгълника ти,с един лег назад.Т. е В да е върхът 1.2092.Но ми се видя неубедително.
Някъде преди
- от мен
- във форума
- някъде си .........
Първите две ги изключвам веднага .............. 8-)
Поради простата причина , че такъв модел несъществува ...........
Сигурно е фигура на някой Мун4овец ........ от '' 1000 -те фигури в ЕТ '' ........... :lol: :lol: :lol: :lol:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”