FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от zritelcho » 07 яну 2018, 20:21

eagle написа:
07 яну 2018, 20:04
Нещо започна да ставаш груб.Имам търпимост,но....Ти от позиция на успешен трейдър ли пишеш така?От колко време търгуваш??
Конкретно-колко време според теб е максимално допустима за развитие на фигурата,за да може да се търгува?Как го определяш?От твоя "богат" опит,или някъде си го прочел??
Че започна да се грижиш да новаците...да ги защитиш.От каква позиция бе??
Аз не знам кой какъв "новак" е и не се интересувам.Всеки си преценява дали и какво да ползва.
Споделих,че съм предположил развитие на такава фигура.НАПЪЛНО Е ВЪЗМОЖНО!А дали ще се случи..дадох днес две равни възможни А и С /дотук/,в канал.Показвам друго възможно движение и казвам ясно,че почитателите на завършване на фигурата,може да се окажат изненадани.
Покажи твоя прогноза с графика тук,с която си бил някога полезен на някого...нещо прекаляваш с тона.
Питам от позицията на някой, който очаква смислена и полезна дискусия. Още с първите ми коментари след завръщането ми тук казах, че в момента не съм настроен хрисимо и дипломатично. А в твоя случай не е като да си безгрешен. Занимавам се въобще с теб, защото си бил и би могъл да бъдеш и полезен за останалите, но по някаква причина измести акцента на изявите ти тук от полезни краткосрочни оценки и пряко свързаните с тях близки очаквания, към някакви мултимесечни и мултигодишни глупости, които никой не обсъжда сериозно. Ако се върнеш към някога, когато не се бъзикаше с тези небивалици - отново ще бъдеш много полезен за дискусии, както и беше някога. Защото веднага ще те попитам, как определяш като по-вероятно едно от сегашните няколко възможни развития при евро/долар - нов импулс нагоре, начален диагонал (ако посоката е нагоре), разширяваща се равнина, бягаща разширяваща се равнина или начало на голям срив след последния връх (нито един от изброените варианти не е пред завършване и е равновероятен, без триъгълник, освен ако не започва да се формира след последния връх)? И ще банкрутираш! Защото засега не е пред скорошно завършване нищо изброено (освен ръст нагоре, ако още отсега продължи към нови върхове).
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 07 яну 2018, 20:25

Ето теоретично как стоят това,което Чунчо се опитва да каже.jssi също търгува по нива на съпротива,доколкото съм разбрал.
Със Киризчо нямам приказка и нямам никакво намерение да съм му полезен. 8-)
Прикачени файлове
eurusd-81.png
eurusd-81.png (1.7 MБ) Видяна 498 пъти
Последна промяна от eagle на 07 яну 2018, 20:26, променено общо 1 път.
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 яну 2018, 20:25

4un4o написа:
07 яну 2018, 20:11
Много писатели, малко търговци.Който не може да търгува пише книги за търговията, учи начинаещите на това което и той не знае как да прави, Пише като луд по форуми рисува и брой вълни за да докаже на другите колко е велик и по-този начин да преглътне горчивия хап (на загубите) А нещата са толкова прости. Трябва само да се определи тренда и да се търгува по него с някакъв математически модел за минимизиране на риска. Ако има рейндж, да се определят нивата на подкрепи и съпротиви и да се коси в двете посоки с много плитки стопове до момента на пробив и започване на трендово движение.
Значи не ти е положително мнението за Ангел Стефанов. Повече си ориентиран към Светлин Минев и подхода му.
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 яну 2018, 20:31

eagle написа:
07 яну 2018, 20:25
Ето теоретично как стоят това,което Чунчо се опитва да каже.jssi също търгува по нива на съпротива,доколкото съм разбрал.
jssj се казва Йордан Йорданов и е дал куп неща, за който иска да ги види. Интересува се от много работи.

http://www.forexjssj.com/index.php/en/

Както виждаш, мога и без да си ми полезен. Има други, които да те заместят, щом искаш само да черпиш от форума и да не даваш нищо.

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 07 яну 2018, 20:38

zritelcho написа:
07 яну 2018, 20:31
eagle написа:
jssj се казва Йордан Йорданов и е дал куп неща, за който иска да ги види. Интересува се от много работи.

http://www.forexjssj.com/index.php/en/

Както виждаш, мога и без да си ми полезен. Има други, които да те заместят, щом искаш само да черпиш от форума и да не даваш нищо.
Приличаш ми на разплакано дете,което трябва да бъде съжалявано,но се опитва да хапе и дращи от бесзсилие.
Да,искам само да черпя от твоя опит тук... :grin: :grin: :grin: Толкова.Не се интересувам.
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 яну 2018, 20:48

eagle написа:
Приличаш ми на разплакано дете,което трябва да бъде съжалявано,но се опитва да хапе и дращи от бесзсилие.
Да,искам само да черпя от твоя опит тук... :grin: :grin: :grin: Толкова.Не се интересувам.
Обичаш на всяка цена да си последен, затова - заповядай! Както при предното преминаване в безсмислено заяждане - аз съм до тук и ще отговарям само при изяви с поне минимална смисленост от твоя страна.

Потребителски аватар
4un4o
Регистриран: 21 юли 2010, 22:22
43 получени
142 дадени

Мнение от 4un4o » 07 яну 2018, 20:59

zritelcho написа:
4un4o написа:
07 яну 2018, 20:11
Много писатели, малко търговци.Който не може да търгува пише книги за търговията, учи начинаещите на това което и той не знае как да прави, Пише като луд по форуми рисува и брой вълни за да докаже на другите колко е велик и по-този начин да преглътне горчивия хап (на загубите) А нещата са толкова прости. Трябва само да се определи тренда и да се търгува по него с някакъв математически модел за минимизиране на риска. Ако има рейндж, да се определят нивата на подкрепи и съпротиви и да се коси в двете посоки с много плитки стопове до момента на пробив и започване на трендово движение.
Значи не ти е положително мнението за Ангел Стефанов. Повече си ориентиран към Светлин Минев и подхода му.
Чел съм една от книгите на Светлин Минев и там не открих нищо дето да не знам. затова и го отсвирих. Имам един въпрос към теб. Ако тези които пишеха книги, можеха да правят пари от знанията си за форекс чрез печеливша търговия, дали нямаше да се движат по топлите курорти и да следват лятото по земното кълбо с лаптоп в ръка правейки пачки от знанията си а са се нагърбили с не лесната и трудоемка задача да напишат книга и да печелят от продажбата и сигурно и безрисково?
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 яну 2018, 21:17

4un4o написа:
07 яну 2018, 20:59
Чел съм една от книгите на Светлин Минев и там не открих нищо дето да не знам. затова и го отсвирих. Имам един въпрос към теб. Ако тези които пишеха книги, можеха да правят пари от знанията си за форекс чрез печеливша търговия, дали нямаше да се движат по топлите курорти и да следват лятото по земното кълбо с лаптоп в ръка правейки пачки от знанията си а са се нагърбили с не лесната и трудоемка задача да напишат книга и да печелят от продажбата и сигурно и безрисково?
Има такива, които пишат като източник на допълнителни доходи, докато търговията им е базов такъв. При други базовият доход са лекциите, а търговията е само за епизодични демонстрации. Мен ме интересува, има ли елементи в действителните чужди стратегии, чиято интеграция в моя подход би успяла да подобри моята търговия (като проценти от сметката, разбира се). Естествено, първото тук е открояването на действителните стратегии от ментетата за привличане на наивници.

Всичко е въпрос на старателна проверка и очевидно в момента акцента ще бъде разбирането на "хаоса" на Бил Уилямс, едновременно с прайс екшъна (много ме интересуват разликите и приликите между двете). В онова, което ти ми даде, също е поставена конкретна прогноза и - да видим, как ще се представи на първо четене (но проверките ще продължат и след това).

Потребителски аватар
4un4o
Регистриран: 21 юли 2010, 22:22
43 получени
142 дадени

Мнение от 4un4o » 07 яну 2018, 22:18

zritelcho написа:
07 яну 2018, 21:17
4un4o написа:
Има такива, които пишат като източник на допълнителни доходи, докато търговията им е базов такъв. При други базовият доход са лекциите, а търговията е само за епизодични демонстрации. Мен ме интересува, има ли елементи в действителните чужди стратегии, чиято интеграция в моя подход би успяла да подобри моята търговия (като проценти от сметката, разбира се). Естествено, първото тук е открояването на действителните стратегии от ментетата за привличане на наивници.

Всичко е въпрос на старателна проверка и очевидно в момента акцента ще бъде разбирането на "хаоса" на Бил Уилямс, едновременно с прайс екшъна (много ме интересуват разликите и приликите между двете). В онова, което ти ми даде, също е поставена конкретна прогноза и - да видим, как ще се представи на първо четене (но проверките ще продължат и след това).
"Объркал си рейса пич!" Ако стратегията ти работи няма да се налага да имаш допълнителни доходи. Ще вземеш кредит от банка и ще им плащаш лихви. това ще ти даде възможност да търгуваш с милиони и да правиш по няколко хиляди долара на ден. Просто тези са едни нещастници живеещи на гърба на други нещастници. Виждам как се промени и ти след загубата за която спомена. Започна да се заяждаш. Да не извадиш накрая някакъв арсенал от псувни, по-вървежни от тези на лайняната тояга? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 яну 2018, 22:54

4un4o написа:
07 яну 2018, 22:18
"Объркал си рейса пич!" Ако стратегията ти работи няма да се налага да имаш допълнителни доходи. Ще вземеш кредит от банка и ще им плащаш лихви. това ще ти даде възможност да търгуваш с милиони и да правиш по няколко хиляди долара на ден. Просто тези са едни нещастници живеещи на гърба на други нещастници. Виждам как се промени и ти след загубата за която спомена. Започна да се заяждаш. Да не извадиш накрая някакъв арсенал от псувни, по-вървежни от тези на лайняната тояга? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Еми - проверките ще си покажат! Няма нещо, чиято адекватност или неадекватност да не може да бъде проверена. Аз, да речем, избягвам заемите. Имаш ли сериозни резултати от трейдинг - потъването в заеми ще е последното ти желание, ако не си безразсъден човек. Ето, събрах си 10000 за кола и макар да ми трябваше година - въобще и не си помислих за банков заем (множеството, не само в България, разглежда банковите заеми като някакъв безвъзмезден приход и после реве, когато трябва да ги връща с десетилетия - имаме един такъв циганин в нашата фирма, а и куп от останалите ми колеги са потънали в задължения). Ако бях някакъв трейдърски феномен и куп народ да се интересува, какво правя - що да не драсна и някоя книга за още някой приход?! Почивките в един момент омръзват, пък винаги е добре дошло да си уплътниш свободното време с още някой приход. Проблемът е, когато приходите ти от трейдинг са второстепенни или само за демонстрации, докато базовата ти дейност е да пишеш книги и изнасяш лекции по темата. Тези вече са опасните!

Загубата не ме е променила - имам повече пари от тогава (и в момента съм с хилядарка в мен, за изненадващи нужди - хвърлил съм око на едни Скарпи). Тогава бях много по-напрегнат, искаха да ме уволняват заради търговията, сега ще ни качват парите от следващия месец... Обаче, както и написах, в момента три дена от седмицата съм само на кисели млекца и витамини и скоро ще ги правя четири и даже пет дена. 108 килограма съм (от две седмици не мърдам надолу), а нормалното ми, поизчистено тегло е 93-95 килограма. Гладен съм, отслабването не върви както искам и нямам намерение да търпя никакви безсмислици просто така. Не можеш да отречеш, че Ийгъла е потънал през времето, през което ме нямаше. Вместо да се развива и с това да увеличава полезността си и за останалите - той е станал гадател и почти всичките му изяви в последно време се отнасят за месеци и години напред! Пълна безсмислица! Спам! А не е като да не може - някога си беше нормален и полезен! Някой друг, дето толкова си може, хайде, ама той би трябвало да е по-напред от това!

Потребителски аватар
flow
Регистриран: 16 фев 2014, 12:17
11 получени
46 дадени

Мнение от flow » 08 яну 2018, 09:27

zritelcho, неразбрах каква е връзката с наднорменото тегло и трейда, но килограми се смъкват с подходяща храна и тренировки, а не с гладуване.
If you don't know where you are, find a starting point.

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 08 яну 2018, 10:07

flow написа:
08 яну 2018, 09:27
zritelcho, неразбрах каква е връзката с наднорменото тегло и трейда, но килограми се смъкват с подходяща храна и тренировки, а не с гладуване.
4un4o ме питаше защо съм раздразнен - заради навлизането в продължителна и драстична диета (аз съм ендоморф и мога да отслабвам само така). Поддържам белтъците високи, но пак ще загубя мускулатура покрай продължителното отслабване (обикновено ми трябва около половин година за достигането на целевото тегло, но сега започнах да свалям от 114, предните пъти беше от 110). Затова и предупредих, че известно време ще съм докачлив (но не и несправедлив :evil: :grin: ).

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 08 яну 2018, 14:23

zritelcho написа:
08 яну 2018, 10:07
flow написа:
08 яну 2018, 09:27
4un4o ме питаше защо съм раздразнен - заради навлизането в продължителна и драстична диета (аз съм ендоморф и мога да отслабвам само така). Поддържам белтъците високи, но пак ще загубя мускулатура покрай продължителното отслабване (обикновено ми трябва около половин година за достигането на целевото тегло, но сега започнах да свалям от 114, предните пъти беше от 110). Затова и предупредих, че известно време ще съм докачлив (но не и несправедлив :evil: :grin: ).
Аз си позволявам да коментирам.Нервите и емоциите при трейда са АБСОЛЮТНО ПРОТИВОПОКАЗНИ.
Не съм станал нито по несериозен,нито "потъвам".Просто мога да си позволя да губя понякога/не ми го пожелавайте и не го пожелавам/.Основно правило при входа-да знаеш предварително че можеш да загубиш и да определиш докъде.Нещата обаче не се решават само с един стоп,а по принцип.Иначе смятам че за няколко години определено съм по-успешен,включително с прогнозите.Но никой няма право да се сърди,че не са му дали единствената вярна прогоноза,за да спечели на всяка цена!

Когато трепериш дали ще загубиш,ясно че ще се нервиш.Още повече ако се случи.И после целият свят предполагам е виновен,включително и eagle..

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 08 яну 2018, 14:44

Тук се опитваме да пробием,но запецва доста дълго.
А трябва да слезнем преди корекция на зиг-зага/поне/ под върха.
Виждам таргета 1.1952-46
Прикачени файлове
6a4t-.png
6a4t-.png (68.44 KБ) Видяна 406 пъти

Потребителски аватар
eagle
69 получени
25 дадени

Мнение от eagle » 08 яну 2018, 15:51

Не е препоръка за търговия/специално за по-чувствителни трейдърчета/
Прикачени файлове
6a5u4.png
6a5u4.png (70.47 KБ) Видяна 388 пъти
Последна промяна от eagle на 08 яну 2018, 16:10, променено общо 1 път.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
38 получени
8 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 08 яну 2018, 15:53

zritelcho написа:
07 яну 2018, 21:17
4un4o написа:

Здравей zritelcho. Незнам какво образование имаш и дали си изучавал в средното или висшето дисциплини по които е имало т.н. лабораторни упражнения. За дисертации и дипломни работи (ама истински, не преписвани), няма смисъл да говорим чак.

Във всяко едно такова упражнение накрая се сътавяше протокол, в който се описа опитна постановка, резутати от измерванията, грешки при измерванията от класа на точност на уредите и т.н., накрая изводи и използвана литература.

Та всяко едно твърдение или хипотеза, ако иска да претендира за истинско и с някаква научна стойност, трябва да съдържа тези изброени по-горе атрибути. От къде са взети данните ( измерени ли са, наблюдавани ли са, как са измервани, как са наблюдавани или източник: примерно сайт, книга, научна публикация) няма нищо лошо дори данните да са грешни, въпроса е, че ако някой се усъмни може да ги провери.
Второ: каква е хипотезата, какви са резултатите колко % е достоверността на хипотезата 64%, 95%, 99.99999% и т.н. и накрая изводи от експеримента, на база резултати и винаги оценка на грешката!!! примерно +2% -7%

Ако погледнеш един протокол от изследването на звездата бийтълджус, астронома дал разстоянието до нея е казал 750 светлинни години +150 / -50. Такива са ми приборите, такъв е диапазона ми на грешки, знам че не е много точно, но на този етап това е най-доброто с което разполагаме. Използвам съ следната методология на измерване..... и т.н.

Та за да повярвам аз на някаква си книга или статия или твърдение, трябва да видя нещо поне малко приличащо на горе описаното.

В коя книга за форекс сме виждали описан период, че даденото твърдение е направено на база наблюения, на периода 1944-1962 година. Или период 31.12.1999-02.01.2000 примерно. Някой виждал ли е там поне емпирично изведени брой печеливши сделки, брой грешни, дроудауни, графика на баланса и т.н.

Как да повярвам на подобни твърдения, тези книги са достойни за предаването на Гала, но не и за трезво мислещ човек.

Същата работа е и с вълни на елиът триъгълници, петоъгълници линии на съпротива и подкрепа, ган, фибоначи и прочие. Никой няма дори бегла идея тези изводи как са направени, каква е степента им на достоверност(очевидно е че не е 100%) имат ли вариации във времето, какво е разпределението им.

Потребителски аватар
aienou
Регистриран: 11 окт 2010, 20:32
22 получени
4 дадени

Мнение от aienou » 08 яну 2018, 17:48

Къс ДАУ @25350 - горе долу от тези нива(по мои сметки) си мисля, че може да започне някаква по-сериозна корекция.Смятам да пускам къси при всеки сетъп, който видя и да натрупам колкото мога повече обем за едни поне 1000пипа надолу 8-)
Ще мъча и кабел по същата схема за 1.38.
Какво ще стане... пазара ще покаже :wink:
US30-eurH1.png
US30-eurH1.png (27.13 KБ) Видяна 371 пъти

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
95 получени
15 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 08 яну 2018, 18:39

В коя книга за форекс сме виждали описан период, че даденото твърдение е направено на база наблюения, на периода 1944-1962 година. Или период 31.12.1999-02.01.2000 примерно. Някой виждал ли е там поне емпирично изведени брой печеливши сделки, брой грешни, дроудауни, графика на баланса и т.н.
Здравей bvg ! Тук не си прав. Има много книги в които теорията се подкрепя от богат емпиричен материал. Теорията на Елиот също. Както и Ган. Мисля,че Бил Уилямс също посочваше данни за изследвания. Спомням си ,че енциклопедията на Булковски също даваше за всяка фигура , за определен период, колко пъти е постигала целите си в проценти.Обикновенно тези данни са в края на учебника и почти никой не си прави труда да ги чете. Специално теорията на Елиот има и по-съвременни изследвания и в книжка която имам някъде в компа има компютърни изследвания за доста дълъг период.
26167377_894958320667453_5896102077425831173_n.jpg
26167377_894958320667453_5896102077425831173_n.jpg (33.44 KБ) Видяна 354 пъти
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 08 яну 2018, 19:18

bvg написа:
08 яну 2018, 15:53
Здравей zritelcho. Незнам какво образование имаш и дали си изучавал в средното или висшето дисциплини по които е имало т.н. лабораторни упражнения. За дисертации и дипломни работи (ама истински, не преписвани), няма смисъл да говорим чак.

Във всяко едно такова упражнение накрая се сътавяше протокол, в който се описа опитна постановка, резутати от измерванията, грешки при измерванията от класа на точност на уредите и т.н., накрая изводи и използвана литература.
...

Как да повярвам на подобни твърдения, тези книги са достойни за предаването на Гала, но не и за трезво мислещ човек.

Същата работа е и с вълни на елиът триъгълници, петоъгълници линии на съпротива и подкрепа, ган, фибоначи и прочие. Никой няма дори бегла идея тези изводи как са направени, каква е степента им на достоверност(очевидно е че не е 100%) имат ли вариации във времето, какво е разпределението им.
Здравей, bvg! Успехът в дипломата ми е 5.83, на контролни тройкарите ме обграждаха отвсякъде по съседните чинове и масово преписваха от мен. Не съм следвал след това (прецених, че от висше образование в България няма достатъчен смисъл - не се приема безрезервно в чужбина, а в България трудно можеш да работиш по специалността без връзки), но се интересувам от наука (включително ми е известен умиращия червен свръхгигант Betelgeuse от Orion, даван на 642.5+-146 светлинни години от Земята - разстоянието се определя чрез паралакси, променливи цефеиди, светимости...). Отлично разбирам за какво говориш и ти отлично знаеш, че в сферата на форекса публични такива проучвания няма (дори масово използваните от всички ни Дау теория и статистиката относно графичните формации на Булковски не отговарят на тези изисквания). Ако има такива стриктни разработки - те не са направени публично достояние и се ползват тайно от поръчителите им. Така че - всеки гледа какво пасва на стила му на търговия, пробва го и го възприема или отхвърля, съобразно предпочитанията си. Ти, 4un4o и други не харесвате вълнови теории, графични фигури и други (всеки според своите предпочитания) и ги отричате. Аз съм видял в някои от тях полезност спрямо моя подход и моите разбирания за форекса (видимо съм доста по-"всеяден" от вас - винаги съм мразил да си поставям ограничения и табута) и ще тествам, пригодни ли са за мен и дават ли ми повече в сравнение с без тях. С вас ще си говорим само за онези части от необятното количество трейдърски техники и разбирания, които ме интересуват мен и вие не отхвърляте. С други ще си говорим за вълнови теории, графични формации и всичко друго, което ме интересува мен и те не го отхвърлят. И така - всички ще извличаме ползи...

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 08 яну 2018, 19:26

jssj написа:
08 яну 2018, 18:39
Здравей bvg ! Тук не си прав. Има много книги в които теорията се подкрепя от богат емпиричен материал. Теорията на Елиот също. Както и Ган. Мисля,че Бил Уилямс също посочваше данни за изследвания. Спомням си ,че енциклопедията на Булковски също даваше за всяка фигура , за определен период, колко пъти е постигала целите си в проценти.Обикновенно тези данни са в края на учебника и почти никой не си прави труда да ги чете. Специално теорията на Елиот има и по-съвременни изследвания и в книжка която имам някъде в компа има компютърни изследвания за доста дълъг период.
Той има предвид, че нищо във форекса и трейдинга като цяло не е признато от официалната наука. Нещо, което едва ли би станало скоро, ако ще и да се съберяха и проанализираха достатъчно данни за покриването на изискванията, когато не става дума за форекс, ами примерно за икономика, социология, политология... Официалната наука е като религията и също си има своите догми и направления-табута, срещу сериозното разглеждане на които воюва.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”