FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от Stefanov » 28 ное 2013, 22:35

То това ще пробие още тази нощ сигурно :) и аз си го мисля,но ще го оставя за утре когато може и да има движения ;)

Потребителски аватар
Metandienonum
Регистриран: 07 май 2011, 02:44

Мнение от Metandienonum » 28 ное 2013, 22:50

Щатите почиват и аз не очаквам кой знае какви движения днес йената е паднала спрямо долъра само с 0,07% :( . Попаднах на интересен клип как златото е било в корелация с различни валути и какви са причините в един момент да "скъса" тази своя зависимост. http://www.bloomberg.com/video/65110130 ... nd-fx.html
Като цяло клипа е елементарен и ще ми е любопитно да прочета мнение на някой в час по темата.
Мечтите са безплатни казват, но на валутния пазар си плащаш.

jssj
Регистриран: 08 юни 2011, 20:07
98 получени
18 дадени
Контакти:

Мнение от jssj » 28 ное 2013, 23:05

Всё об инвестициях в золото ! :smile:

http://goldenfront.ru/

Золото и товарные ресурсы

Между товарными ресурсами и золотом существует очень простая связь. Например, если посмотреть на долгосрочный график цен на нефть в золоте, то мы обнаружим, что они были куда более постоянными и неизменными, чем цены в декретных валютах. В 1965 году золото стоило $35 за унцию, а нефть - $2.90 за баррель, то есть баррель нефти стоил 0.083 унции золота. Сегодня золото стоит $1,250, а нефть - $95, то есть баррель нефти стоит 0.076 унции. Поэтому цена нефти в золоте едва изменилась за более чем 40 лет, тогда как в долларах США она выросла в 33 раза.

Суть в том, что упала покупательная способность доллара. С 1965 года объем запасов золота над землей удвоился, что при прочих равных условиях объясняет рост цены на нефть в золоте. В то же самое время индикатор «Количества декретных денег» Fiat Money Quantity, показывающий суммарный объем долларовой наличности и вкладов в банковской системе, вырос в 33 раза, что опять же в общем совпадает с динамикой изменений цены на нефть в долларах США.
http://www.forexjssj.com
"Ваша жизнь на 10% зависит от того, что с вами происходит, и на 90% от того, как вы реагируете на эти события."

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 29 ное 2013, 00:12

Metandienonum написа:Щатите почиват и аз не очаквам кой знае какви движения днес йената е паднала спрямо долъра само с 0,07% :( . Попаднах на интересен клип как златото е било в корелация с различни валути и какви са причините в един момент да "скъса" тази своя зависимост. http://www.bloomberg.com/video/65110130 ... nd-fx.html
Като цяло клипа е елементарен и ще ми е любопитно да прочета мнение на някой в час по темата.

Тази вечер обаче има много новини от Япония, които ще видим накъде ли ще я закарат - или към нови дъна или към корекция... :wink:
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Hristov_32
Регистриран: 29 ное 2013, 00:57

Мнение от Hristov_32 » 29 ное 2013, 00:59

Хора ,здравейте , моля ви дайте ми съвет какво да правя . От скоро съм форексджия и бях влезнал в къса позиция на eur/nzd (Подведох се от 1 сайт) и вече 3 ден върви срещу мене .Има ли вероятност да се върне според вас ,дайте съвет какво да направя ;-( ''
Последна промяна от Hristov_32 на 29 ное 2013, 01:28, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 29 ное 2013, 01:24

Hristov_32 написа:Hora zdraveite molq vi daite mi suvet kakvo da pravq.. Ot skoro sam foreksdjiq i bqh vleznal kusa poziciq na evro/nzd (Podvedoh se ot 1 sait) i veche 3 den vurvi sreshtu mene ima li veroqtnost da se vurne spored vas daite suvet kakvo da napravq :(

В случай ,че нямаш кирилица за да можеш да се поправиш ( правилата на форума са да се пише на кирилица ) ще напиша каквото ти си написал ,но на кирилица и просто натискаш поправи и копи пействаш '' Хора ,здравейте , моля ви дайте ми съвет какво да правя . От скоро съм форексджия и бях влезнал в къса позиция на eur/nzd (Подведох се от 1 сайт) и вече 3 ден върви срещу мене .Има ли вероятност да се върне според вас ,дайте съвет какво да направя ;-( '' и между другото мисля ,че се казва трейдър ,а не форексджия ,но това е просто формалност . Относно позицията - лошо си се подвел ,но един важен уточняващ въпрос - с какъв процент от сметката си влязъл и до колко можеш да издържиш да е срещу теб пазара .На 4 часова виждам двоен връх след двоено дъно http://prntscr.com/27c7xy в трейдър има обяснения за тези фигури http://www.trader.bg/bg/%D0%92%D1%8A%D0 ... %B8%D0%B7/ дано ти бъде полезно ,но разбира се това е просто ориентировъчно и има вероятност заради коледата празниците почивките обмена на валути нещата да се променят ( това ще ми е първа коледа откакто изучавам форекс и чакам с нетърпение да видя реакцията на пазара ) .Ако можеш да издържиш на покачване на миналия връх 1.7275 и нагоре значи имаш шансове .Но е добре да изчакаш да се изкажат старите кучета ;-) Дано съм бил полезен.
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Hristov_32

Мнение от Hristov_32 » 29 ное 2013, 01:31

Lucifer написа:
Hristov_32 написа:Hora zdraveite molq vi daite mi suvet kakvo da pravq.. Ot skoro sam foreksdjiq i bqh vleznal kusa poziciq na evro/nzd (Podvedoh se ot 1 sait) i veche 3 den vurvi sreshtu mene ima li veroqtnost da se vurne spored vas daite suvet kakvo da napravq :(

В случай ,че нямаш кирилица за да можеш да се поправиш ( правилата на форума са да се пише на кирилица ) ще напиша каквото ти си написал ,но на кирилица и просто натискаш поправи и копи пействаш '' Хора ,здравейте , моля ви дайте ми съвет какво да правя . От скоро съм форексджия и бях влезнал в къса позиция на eur/nzd (Подведох се от 1 сайт) и вече 3 ден върви срещу мене .Има ли вероятност да се върне според вас ,дайте съвет какво да направя ;-( '' и между другото мисля ,че се казва трейдър ,а не форексджия ,но това е просто формалност . Относно позицията - лошо си се подвел ,но един важен уточняващ въпрос - с какъв процент от сметката си влязъл и до колко можеш да издържиш да е срещу теб пазара .На 4 часова виждам двоен връх след двоено дъно http://prntscr.com/27c7xy в трейдър има обяснения за тези фигури http://www.trader.bg/bg/%D0%92%D1%8A%D0 ... %B8%D0%B7/ дано ти бъде полезно ,но разбира се това е просто ориентировъчно и има вероятност заради коледата празниците почивките обмена на валути нещата да се променят ( това ще ми е първа коледа откакто изучавам форекс и чакам с нетърпение да видя реакцията на пазара ) .Ако можеш да издържиш на покачване на миналия връх 1.7275 и нагоре значи имаш шансове .Но е добре да изчакаш да се изкажат старите кучета ;-) Дано съм бил полезен.

0.10 lots - 1000$/-386$ :(:(:(:(

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 29 ное 2013, 01:47

Hristov_32 написа:
Lucifer написа:

0.10 lots - 1000$/-386$ :(:(:(:(

При някои брокери 1 лот е = 100 000 и следователно 0,10 = 10 000 ,а 0.01= 1000 , при други е 1 лот = 10 000 .При трейдър няма лотове и е единици и е по лесно ,но щом си нов и си с лотове сигурен ли си в количеството ?
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Hristov_32

Мнение от Hristov_32 » 29 ное 2013, 01:52

absolutno vleznal sam predi 3 dena sas 0.10 na mt4 targuvam i se e dignalo sas pochti 4000 punkta (4 dolara) koeto v moq sluchai e pochti 400 dolara zaguba :( :(

izvinqvam se za latinicata,no flextype mi se precaka i ne sam go opravil oshte...

Потребителски аватар
Benkov12
Регистриран: 21 юни 2013, 19:52

Мнение от Benkov12 » 29 ное 2013, 02:48

Hristov_32 написа:absolutno vleznal sam predi 3 dena sas 0.10 na mt4 targuvam i se e dignalo sas pochti 4000 punkta (4 dolara) koeto v moq sluchai e pochti 400 dolara zaguba :( :(

izvinqvam se za latinicata,no flextype mi se precaka i ne sam go opravil oshte...

Лошо,приятелю.... Аз лично вчера затворих дългите точно в тази двойка и си мислех,че няма да се задържи и ще почне да пада,но изчаках.... Сега като гледам май е само напред и нагоре ако успее да се задържи над това ниво - 167850

Потребителски аватар
Benkov12

Мнение от Benkov12 » 29 ное 2013, 03:17

абе какво се случи току що че еврака пак скочи до небесата

Потребителски аватар
Tonifly
Регистриран: 07 май 2013, 22:31

Мнение от Tonifly » 29 ное 2013, 03:32

Benkov12 написа:абе какво се случи току що че еврака пак скочи до небесата
Vsi4ko se obarka,vsi4ite mi pozicii v negativnata posoka.Ozita,zlata ieni :evil:

Потребителски аватар
Benkov12

Мнение от Benkov12 » 29 ное 2013, 03:34

аз принципно си затворих позициите още вчера днес не сам търгувал изобщо т.к пазара не ми харесва грам какви движения прави и прочие... Ама се случват някои неща които немога да си ги обясня като тоя скок от преди малко е еврото...

Потребителски аватар
Benkov12

Мнение от Benkov12 » 29 ное 2013, 03:35

Benkov12 написа:аз принципно си затворих позициите още вчера днес не сам търгувал изобщо т.к пазара не ми харесва грам какви движения прави и прочие... Ама се случват някои неща които немога да си ги обясня като тоя скок от преди малко е еврото...

забравих да добавя... че тоя скок се случва в 3 часа вечерта когато Лондон спи.....

Е*и му майката хахаха... :shock: :shock:

Потребителски аватар
Tonifly

Мнение от Tonifly » 29 ное 2013, 03:44

Nikakvi novini nemoga da otkria,Aziatcite sa reshili da napraviat pari.Vliazoh na kaso Ozi za da kontriram dalgoto,abe super gluposti na oceliavane sam :(

Потребителски аватар
Benkov12

Мнение от Benkov12 » 29 ное 2013, 03:47

Tonifly написа:Nikakvi novini nemoga da otkria,Aziatcite sa reshili da napraviat pari.Vliazoh na kaso Ozi za da kontriram dalgoto,abe super gluposti na oceliavane sam :(
каква ти е загубата в % от сметката ?

Потребителски аватар
Tonifly

Мнение от Tonifly » 29 ное 2013, 03:51

Zasega ia zadarjah ednoto vari na - drugoto na + 4ak mi e neudobno da kaja 60%

Потребителски аватар
Benkov12

Мнение от Benkov12 » 29 ное 2013, 03:54

ОХХ МНОГО ЛОШООО !!! защо така бе с кое си се надънил така зверски ?!

Потребителски аватар
Tonifly

Мнение от Tonifly » 29 ное 2013, 04:03

Spoko rabotia s malki sumi ,no gledam na neshtata seriozno i principno.Dori kogato gubia 10-12lv. go smiatam za zaguba dopusnata ot neznanie ili ot pribarzanost.Imam kaso EUR/AUD i kasa EUR/JPY posle dobavka v sashtata posoka s BGN/JPY i AUD/BGN kato si pomislih 4e obarna platnata,a to odari samo 50SMA s leko probiv4e i posle pak v sashtata posoka

Потребителски аватар
Benkov12

Мнение от Benkov12 » 29 ное 2013, 04:14

.... Кофти работа... На Мен само един едиснтвен път ми се случи да загубя около 4000 долара и от тогава си дадох сметка,че бързата работа срам за майстора....

сега си имам много як начи на търгуване ако искаш го пробвай:
ГЛедам основно главните двойки и най много някоя по-силна кросова. Целта ми е да хвана 40 пипа на ден със 10 процента от максималният ми лот търгувам по този начин предимно и много рядко ако видя някое движение и съм сигурен в него влизам със около 20 процента от максималният ми лот но реално съм се замислил,да таргувам само по 40 пипса на ден и да търгувам новини,само със ясна посока (сиреч ако е нещо свързано с данни или лихви и прочие) и така спокойно достигам до 60-70 процента секи месец от главната ми сметка. Относно загубите те са много голяма рядкост,поради елементарният начин на търгуване... Не можем да си кривим,но ако някой от тук неможе да хване по 40 пипа дневно и то не на веднъж и не задължително от една двойка.. Той по-скоро трябва да се замисли дали да се занимава със ФОРЕКС... а ето и един пример

имате 1000 долара 10 процента от макс лота е 0.10 ако хващате по 40 пипа прави точно 40 долара на ден от там 20 дена в месеца - 800 на месец и сичко е точно... Можете да пробвате още по-сигурен вариянт ако искате влизайте с 5 процента от сумата и хващайте отново по 40 пипса на ден... Така ще докарвате 40 процента от сумата но сметнете в интернет 1000x1.4 после полученото пак по 1.4 и така в аритметична прогресия и... ще останете приятно изненадани от резултата който
евентуално трябва да получите... При мен се получава йелая ви успех!

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”