FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
simon_says
Регистриран: 18 яну 2011, 00:41

Re: FOREX Trading :: Tърговия с валута

Мнение от simon_says » 12 фев 2013, 18:48

stoev написа:
simon_says написа:колеги какво правите при такива ситуации като с йената?
възниква взпроса: да се пусне ли в обратната посока за да се хване корекцията?
малко е хазартно, но при повечето случаи се успява
аз го изчаках да върне , после се мушнах по течението , ако имаш предвид тези йени , иначе не смея да контря такива засилки
това имах в предвид , въпреки че йената разклати целия пазар
мисля че може га се отгатне какви ще бъдат амплитудите, ако се следи непрекъснато мненията и нагласите на големите участници. това изисква много време и трудно да се съчетава с гледането на графиките от един човек . особено за такива като мен които имат и друга работа и още други ангажименти

Georgihh
Регистриран: 08 сеп 2011, 21:49

Мнение от Georgihh » 12 фев 2013, 18:51

momchev написа:Георги - аз не коментирам както виждаш, а само поствам инфо :smile:

Чудно ми е при златото колко дълго ще успеят да го задържат още преди да видим за дни покачване с 50-60$

Прави ли ви впечатление как се увеличава с всеки изминал ден споменаването на "currency war" ?
Момчев аз не те коментирам теб , просто това инфо ми попадна под твоя пост , съжелявам ако е прозвучало по друг начин.

Иначе и аз ще ударя едно рамо на златото, засега с малко.

simon_says

Мнение от simon_says » 12 фев 2013, 18:55

momchev написа:Георги - аз не коментирам както виждаш, а само поствам инфо :smile:

Чудно ми е при златото колко дълго ще успеят да го задържат още преди да видим за дни покачване с 50-60$

Прави ли ви впечатление как се увеличава с всеки изминал ден споменаването на "currency war" ?
Момчев тази война си се води от дълго време, само да не прерасне в истинска 8-) Включително и Камерън, който се обяви в началото на годината, че няма да я допуска в Г8, спекулира че ще Англия ще излезе от Евросъюза. И какво могат да правят на мухлясалия си остров сами ?

simon_says

Мнение от simon_says » 12 фев 2013, 19:13

Georgihh написа:

Точно, това си е чиата спекула едва ли могат да направят нещо с тия приказки и най много да оберат стоповете. Тия дни ще видим дали реалните пари са се впечатлили от такива коментари. Аз мойте дълги си ги държа и не се притеснявам.

Но друго ми направи впечатление ,че Озито и Кивито се покачиха значително което не е лошо за хеджиране.
какво точно искаш да хеджираш и как?
при мен напуска пендинги на върховете на първия шок, след това някои се задействаха и отидоха на печалба, някои върнаха но пак излязоха на печалба, някои върнаха много и ги затворих, а някох не се задействаха

Georgihh
Регистриран: 08 сеп 2011, 21:49

Мнение от Georgihh » 12 фев 2013, 20:27

simon_says написа:
Georgihh написа:

Точно, това си е чиата спекула едва ли могат да направят нещо с тия приказки и най много да оберат стоповете. Тия дни ще видим дали реалните пари са се впечатлили от такива коментари. Аз мойте дълги си ги държа и не се притеснявам.

Но друго ми направи впечатление ,че Озито и Кивито се покачиха значително което не е лошо за хеджиране.
какво точно искаш да хеджираш и как?
при мен напуска пендинги на върховете на първия шок, след това някои се задействаха и отидоха на печалба, някои върнаха но пак излязоха на печалба, някои върнаха много и ги затворих, а някох не се задействаха
Озито и най вече Кивито тръгват нагоре спрямо $ когато йената се вдига.
Забелязвам, че са в корелация с йената в момента.

simon_says

Мнение от simon_says » 12 фев 2013, 20:52

godim написа:
zlatin2000 написа:
godim написа:Понеже знам, че не ходите в моята тема...
eurusd.gif
Найстина много черта,много нещо.Едно време в едно списание Бурда имаше подобни схеми за кройки :grin: ,
А, ти го направи с по-малко черти. Всяка черта подкрепа/съпротива. Дай твоята графика...пардон, кройка...
eurusd_m15.gif

тази кройка изглежда доста добре. От кой брой на Бурда си я копирал? :smile:

Потребителски аватар
kypppa
Регистриран: 21 яну 2013, 14:47
2 получени
3 дадени

Мнение от kypppa » 12 фев 2013, 21:04

simon_says написа: тази кройка изглежда доста добре. От кой брой на Бурда си я копирал? :smile:
те са обяснени сто пъти ъглите в тоз форум бре :unknown:
защо трябва да се заяждаме с нещо дето не го разбираме, при положение че нямаме и желание да го разберем :unknown:
а графика с три-четири индикатора става по-шарена и неразбираема от тези :unknown:

Потребителски аватар
absfresh
Регистриран: 18 дек 2012, 15:42

Мнение от absfresh » 12 фев 2013, 21:07

А ти защо реши, че някой се заяжда?
Просто шегички.
Информация за управлението на риска ми.
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=68 ... 606#p58606

unicornblade
Регистриран: 25 яну 2013, 16:28

Мнение от unicornblade » 12 фев 2013, 21:32

Успя ли да влезеш на 3414 -то?

zlatin2000
Регистриран: 05 яну 2013, 14:33

Мнение от zlatin2000 » 12 фев 2013, 21:39

kypppa написа:
simon_says написа: тази кройка изглежда доста добре. От кой брой на Бурда си я копирал? :smile:
те са обяснени сто пъти ъглите в тоз форум бре :unknown:
защо трябва да се заяждаме с нещо дето не го разбираме, при положение че нямаме и желание да го разберем :unknown:
а графика с три-четири индикатора става по-шарена и неразбираема от тези :unknown:
не се впрягай,просто се шегуваме без да се заяждаме,в най-добрия смисъл,благодарско на всички които споделят графики и мнения,дори и да не ги разбираме,в крайна сметка целта е да си помагаме,надявам се че всички мислят така

Потребителски аватар
absfresh

Мнение от absfresh » 12 фев 2013, 21:45

unicornblade написа:Успя ли да влезеш на 3414 -то?

Да, но тоя път само на клиентските :). То си слезе стабилно, аз имах и 09 котировка.

Няма да я описвам тази сделка, че утре съм цял ден в движение.

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 12 фев 2013, 22:03

Obama is due to deliver his State of the Union address at 9 p.m. in Washington. He will make proposals for spending on infrastructure, clean energy and education, according to an administration official briefed on the speech. Obama will argue that fostering economic growth remains the best strategy to narrow a federal budget gap that has exceeded $1 trillion in each of the last four years.
[b]Всекиму своето!!![/b]

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 12 фев 2013, 22:39

B-52 написа:Obama is due to deliver his State of the Union address at 9 p.m. in Washington. He will make proposals for spending on infrastructure, clean energy and education, according to an administration official briefed on the speech. Obama will argue that fostering economic growth remains the best strategy to narrow a federal budget gap that has exceeded $1 trillion in each of the last four years.
Преведи го това ако може :smile:

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 13 фев 2013, 08:52

Това е на Н4. Значи се е заформил един триъгълник. Което може да го сурлоса на юг! :lol: Изображение

Потребителски аватар
godim
Регистриран: 23 юли 2010, 10:57

Мнение от godim » 13 фев 2013, 09:24

godim написа:Обещаният сценарий.
Прикаченият файл eurusd.gif вече не е достъпен
Добре. Време за отчет на постигнатите резултати.

Какво очаквахме?
eurusd_h4.gif
eurusd_h4.gif (57.96 KБ) Видяна 835 пъти
И какво се получи. Само три пипа не стигнаха до ъгъла. Какви въпроси поставя това за бъдещото движение?
eurusd.gif
eurusd.gif (50.52 KБ) Видяна 835 пъти
Успехи!

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 13 фев 2013, 10:27

Здравейте колеги и успешен ден...използвахте ли момента да пуснете дълги при долар/йена :wink: аз съм с четири дълги позиции там...успех на всички... :smile:
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
absfresh

Мнение от absfresh » 13 фев 2013, 10:54

saxmovies написа:Здравейте колеги и успешен ден...използвахте ли момента да пуснете дълги при долар/йена :wink: аз съм с четири дълги позиции там...успех на всички... :smile:
Единственото, до което водят неаргументираните интервенции е по-добри нива по тренда.

Вчера четох един репорт, че японските брокерски къщи са с 100-120% по-голям обем на търговията през Януари. Изказва се твърдението, че и самите инвеститори в Япония са луднали да надуват балона на Никей

unicornblade

Мнение от unicornblade » 13 фев 2013, 11:53

Здравей! Подстажи някое ниво за вход е/$ :)

unicornblade

Мнение от unicornblade » 13 фев 2013, 12:04

http://www.investor.bg/analizi/9/a/obem ... -g,146174/

Това трябва да е добре :)

Rado_V
Регистриран: 05 дек 2012, 15:28

Мнение от Rado_V » 13 фев 2013, 12:34

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”