FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от jivko78 » 06 сеп 2016, 16:19

къси при австралийски долар/долар от 0,7622

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48
1 получени

Мнение от Boogeyman » 06 сеп 2016, 17:09

понякога съдбата се смилява над грешниците.. изчистих всичкия дълъг еврак без загуба.. вече спокойно може да пия една бира..

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 06 сеп 2016, 17:15

jivko78 написа:къси при австралийски долар/долар от 0,7622
тук ударен един стоп и сега съм на дълги

Потребителски аватар
Boogeyman
1 получени

Мнение от Boogeyman » 06 сеп 2016, 17:22

а мен сега пък ме е яд що бързах да затварям..
Изображение

Потребителски аватар
Boogeyman
1 получени

Мнение от Boogeyman » 06 сеп 2016, 18:47

след лек размисъл, влязох къси евро/долар от 1,1230.. отново ще си трошим нервите взаимно с алго-компютаризираните ботове, ама при другите двойки не виждам нищо интересно..

Потребителски аватар
Tonifly
Регистриран: 07 май 2013, 22:31

Мнение от Tonifly » 06 сеп 2016, 21:28

Как виждате AUD/JPY,аз съм за дълги до 81,30-81,60 после да слиза.Не мога да го измисля нещо блокирах

Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 06 сеп 2016, 22:22

Да видим, ще излезе ли нещо добро от това?!
Прикачени файлове
Screenshot_1.png
Screenshot_1.png (50.93 KБ) Видяна 1188 пъти
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
petkov
Регистриран: 04 ное 2013, 15:32
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 06 сеп 2016, 22:40

Tonifly написа:Не издържях с много плитък стоп ама се метнах
Търговията с близки стопове дава ли резултати :?:
Аз много рядко използвам стопове.

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 06 сеп 2016, 22:47

Уж е достигнало някаква горна трендлиния, ама - ще видим...
Прикачени файлове
злато.png
злато.png (65.07 KБ) Видяна 1179 пъти
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Потребителски аватар
Tonifly
Регистриран: 07 май 2013, 22:31

Мнение от Tonifly » 07 сеп 2016, 00:07

petkov написа:
На дълги слагам по рядко стопове ако сметката ми го позволява,дори и да падне драстично нещо то НУЛА НЯМА ДА СТАНЕ пак ще поскъпне.На късите то няма таван :grin: Като не съм сигурен в нещо му слагам плитък стоп,дори и да ме удари 2-3 пъти не ме боли,ама после е сигурно че ще му взема 200-300%,а ако издържа и цялото движение от 2-3 седмици с добавчици направо е екстра :wink:

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 сеп 2016, 02:46

Отказах се и излязох на нищожна печалба (левче)! Не върви добре за надолу, може още повече да подскочи... Из пуснах аз хубавия спад (когато Тони каза, че украинците се мятат с големи обеми) - сега ще гоня дивото! (Надявах се да спадне още веднъж за малко повече след надигането, но не щя! Слезе за няколко секунди около 15:00 ч. на 2-ри Септември и толкова - едва успях да го забележа, камо ли да купя пак!)

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 07 сеп 2016, 08:31

jivko78 написа:
jivko78 написа:къси при австралийски долар/долар от 0,7622
тук ударен един стоп и сега съм на дълги
Как го правиш :shock: :-? :-? :-?
Изображение
Ето аз как го правя :roll:
Не се мятам като рима късо - дълго на всеки 5-10 минути!!!

Потребителски аватар
petkov
14 получени
75 дадени

Мнение от petkov » 07 сеп 2016, 09:03

Tonifly написа:
petkov написа:
На дълги слагам по рядко стопове ако сметката ми го позволява,дори и да падне драстично нещо то НУЛА НЯМА ДА СТАНЕ пак ще поскъпне.На късите то няма таван :grin: Като не съм сигурен в нещо му слагам плитък стоп,дори и да ме удари 2-3 пъти не ме боли,ама после е сигурно че ще му взема 200-300%,а ако издържа и цялото движение от 2-3 седмици с добавчици направо е екстра :wink:
Забелязъл сам, че колегите търгуващи със стопове губят малки суми но редовно!!!
Не обичат да говорят на тази тема и се държат инфантилно...радвам се, че има разумен човек с когото да обсъдя стратегията със стоповете!
Като всяка система-стратегия разбирам, че и при нея има известен % на не успеваемост но ако успеваемоста при тебе е над 60% ще се радвам ако подробно и с примери ми я разясниш.
п.п. Разбирасе не си длъжен това е само ако имаш желание да я споделиш.

Потребителски аватар
VIP
Регистриран: 17 дек 2015, 13:05

Мнение от VIP » 07 сеп 2016, 09:22

petkov написа:
Tonifly написа:
petkov написа:
Забелязъл сам, че колегите търгуващи със стопове губят малки суми но редовно!!!
Не обичат да говорят на тази тема и се държат инфантилно...радвам се, че има разумен човек с когото да обсъдя стратегията със стоповете!
Като всяка система-стратегия разбирам, че и при нея има известен % на не успеваемост но ако успеваемоста при тебе е над 60% ще се радвам ако подробно и с примери ми я разясниш.
п.п. Разбирасе не си длъжен това е само ако имаш желание да я споделиш.
Аз търгувам със стопове, и си публикувам сделките в реално време.
Можеш да ги пипнеш, да ги видиш и да ги провериш дали са истински. Миналата седмища реализирах около 300 пипа с 1 ударен стоп от -50 пипа.
Вчера затворих публикувана сделка = +52 пипа средна цена.
Кое ми е инфантилното? Според мен инфантилни са тези търгуващи без стоп, защото като тръгне срещу тях и се изпускат от нерви. :ugeek:
Вече имам оферта да управлявам 10 000 евра чужд капитал с 50% от печалбата.

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 сеп 2016, 10:11

Нов опит на късо злато: 1 унция на 1351.05, стоп на 1355. Ако удари стопа и се качи още - ще прадам накъсо повече унции.

Потребителски аватар
VIP

Мнение от VIP » 07 сеп 2016, 10:32

zritelcho написа:Нов опит на късо злато: 1 унция на 1351.05, стоп на 1355. Ако удари стопа и се качи още - ще прадам накъсо повече унции.
zritelcho и ти си от нашия отбор, щом слагаш стопове и търгуваш върхове! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
дълъг fiber 1.1246 stop 1.1196. Успех! таргет 1.13+
Добавка на 1.1241 стоп 1.1235. да раздвижа Пазара ,че задрямах! 8-)
Последна промяна от VIP на 07 сеп 2016, 11:29, променено общо 3 пъти.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
45 получени
10 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 07 сеп 2016, 10:35

Това дали ще използваш стопове или не, с каква дълбочина да бъдат е цяла наука. Споровете за или против показват повърхностни познания или непознаване на търговията с ливъридж. Има множество стртегии на търговия които можем да категоризираме във следните категории: високо рискови, умерени и нискорискови, също с продължителна експозиция като време или като цел, или такива с кратка. Всичко е балнас между загуби и печалби. В крайна сметка за мен е важно да изкарам възможно най-много пари, а как ще ги изкарам идва на втора стъпка. Ако се прилагат стратегии с голям ливъридж стоповете са задължителни и не само са задължителни, ами и колкото по-голям е ливъриджа, толкова по-плитък трябва да е стопа. Това колко стопа имам ударени или какъв дроудаун имам е по-малко важно за мен от това колко пари ще имам в сметката след 3-4-5 или 10 години. На нискорискови стратегии които са с нисък ливърийдж, без ливъридж или ливърийдж < 1 можем да си позволим да не поставяме стопове. Лично аз бих сложл някакъв много далечен за да не се събудя някой понеделник с отрицателен баланс след 5 години труд и трупане на средства. Колкото по-добър става един трейдър, толкова по-голям ливърийдж може да си позволи. Това значи, че отношението между правилни е грешни прогнози е започнало да се подобрява и риска може да бъде увеличен чрез ливъриджа с цел по-високи печалби.

Надявам се всеки ще се съгласи, че колкото по-висок е ливърийджа, толкова по-малко поредни сделки със загуба могат да бъдат понесни, така че всеки трейдър който знае какво прави предварително трябва да си е настроил системата на търговия с правилна дълбочина на стоп-а и правилен ливъридж, като те могат да бъдат и динамични в зависимост от това колко % сте сигурни в дадената ситуация, че ще ви излезе прогнозата, но пак трябва да почиват на някакви правилни предварителни очаквания.

Потребителски аватар
VIP

Мнение от VIP » 07 сеп 2016, 10:42

bvg написа:Това дали ще използваш стопове или не, с каква дълбочина да бъдат е цяла наука. Споровете за или против показват повърхностни познания или непознаване на търговията с ливъридж. Има множество стртегии на търговия които можем да категоризираме във следните категории: високо рискови, умерени и нискорискови, също с продължителна експозиция като време или като цел, или такива с кратка. Всичко е балнас между загуби и печалби. В крайна сметка за мен е важно да изкарам възможно най-много пари, а как ще ги изкарам идва на втора стъпка. Ако се прилагат стратегии с голям ливъридж стоповете са задължителни и не само са задължителни, ами и колкото по-голям е ливъриджа, толкова по-плитък трябва да е стопа. Това колко стопа имам ударени или какъв дроудаун имам е по-малко важно за мен от това колко пари ще имам в сметката след 3-4-5 или 10 години. На нискорискови стратегии които са с нисък ливърийдж, без ливъридж или ливърийдж < 1 можем да си позволим да не поставяме стопове. Лично аз бих сложл някакъв много далечен за да не се събудя някой понеделник с отрицателен баланс след 5 години труд и трупане на средства. Колкото по-добър става един трейдър, толкова по-голям ливърийдж може да си позволи. Това значи, че отношението между правилни е грешни прогнози е започнало да се подобрява и риска може да бъде увеличен чрез ливъриджа с цел по-високи печалби.

Надявам се всеки ще се съгласи, че колкото по-висок е ливърийджа, толкова по-малко поредни сделки със загуба могат да бъдат понесни, така че всеки трейдър който знае какво прави предварително трябва да си е настроил системата на търговия с правилна дълбочина на стоп-а и правилен ливъридж, като те могат да бъдат и динамични в зависимост от това колко % сте сигурни в дадената ситуация, че ще ви излезе прогнозата, но пак трябва да почиват на някакви правилни предварителни очаквания.
На 100% подкрепям!

Потребителски аватар
VIP

Мнение от VIP » 07 сеп 2016, 11:38

VIP написа:
zritelcho написа:Нов опит на късо злато: 1 унция на 1351.05, стоп на 1355. Ако удари стопа и се качи още - ще прадам накъсо повече унции.
zritelcho и ти си от нашия отбор, щом слагаш стопове и търгуваш върхове! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: На секундата тръгна да ми взима стопа на добавката , но не успя!(размина се на 1 пипета :lol: ) за днес най ниско дъно е 1.12342 затова стопа го мръднах 4 пипа по надолу на 1.1231 (10 пипа)

Потребителски аватар
zritelcho
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 07 сеп 2016, 12:06

VIP написа:
Няколко месеца ми трябваха, за да почна стриктно да слагам стопове на всичко, но вече нямам и една поръчка без стоп. Когато стоповете са правилно сложени - все едно няма такива и с същевременно човек е малко по-спокоен с тях. За дъната и върховете - има и нещо такова, но гледам цената първо да пообърне малко и чак тогава вземам. Съобразявам се, да съм в посоката на трендовете на по-големи графики и започвам с малко, след което добавям, ако цената е срещу мен в разумни граници (рядко се случва, човек да познае от първия път, затова не почвам веднага с по-големи количества). Това е моята стратегия засега.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”