FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Kondor
Регистриран: 22 фев 2014, 07:48

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 13:23

petkov написа:
Tonifly написа:Моите Украинци почнаха да се мятат на дълго злато с не малки обеми.Просто споделям какво става при мен нищо не съветвам.Стоп 1302,10
Предай на хахолите, че с такива близки стопове са обречени :idea:
Проблема е, че и аз имам дълго злато но такива бизки стопове не бих сложил.
Може да го затворя ръчно ако падне под 1280!
Хохли, им казват руснаците , не хахоли :smile: . И е малко обидно . Все едно грък да ни каже ''Бай Ганю'' , например. :grin:

Марио Димитров
Регистриран: 10 авг 2010, 18:08
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 01 сеп 2016, 13:23

Tonifly написа:Моите Украинци почнаха да се мятат на дълго злато с не малки обеми.Просто споделям какво става при мен нищо не съветвам.Стоп 1302,10
Пробива всички подкрепи(на дневна) :-?
За да има покупка е нужен аргумент.
Прикачени файлове
XAUUSDDaily.png
XAUUSDDaily.png (47.32 KБ) Видяна 779 пъти
XAUUSDWeekly.png
XAUUSDWeekly.png (48.62 KБ) Видяна 779 пъти
XAUUSDMonthly.png
XAUUSDMonthly.png (43.54 KБ) Видяна 779 пъти
Търгувайте това, което виждате на графиките

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 01 сеп 2016, 13:29

На 4ч. има предпоставка за вход(купува) с близък стоп(под 1304.15),като след пробив на 1309.14 и затваряне на бара над тази цифра,стопа може да се премести на 0_та и да се изчака за пробив над 1311.61,като след този пробив може да се задейства трейлинг стоп с дистанция по 'вкус".

Поздрави
Прикачени файлове
XAUUSDH4.png
XAUUSDH4.png (40.08 KБ) Видяна 777 пъти

Марио Димитров
5 получени
3 дадени

Мнение от Марио Димитров » 01 сеп 2016, 13:36

При познания за ПА(Прайс Екшън),на 1ч графика има добра конфигурация,при която при пробива на тренд линията(низходяща,синя) и използвайки знанията от ПА(модел) може да се търси вход за покупка.
Прикачени файлове
XAUUSDH1.png
XAUUSDH1.png (39.44 KБ) Видяна 769 пъти

Потребителски аватар
eagle
Регистриран: 17 яну 2015, 18:09
92 получени
27 дадени

Мнение от eagle » 01 сеп 2016, 13:38

Kondor написа:
petkov написа:
Предай на хахолите, че с такива близки стопове са обречени :idea:
Проблема е, че и аз имам дълго злато но такива бизки стопове не бих сложил.
Може да го затворя ръчно ако падне под 1280!
Хохли, им казват руснаците , не хахоли :smile: . И е малко обидно . Все едно грък да ни каже ''Бай Ганю'' , например. :grin:
Ето защо укаинците са се хвърлили на голда.МА100.
Аз обаче допускам възможно пробивче и дъното - в диапазона на Фибо 50%-61.8% .
За валутата не съм в час и не видях възходящ тренд.Ясно че е безумно обратна глава във възходящ тренд
Иначе като се свърже предпоследния връх/около 1358 май беше/ и предпоследното дъно 1310.70 ,ще се види следващата
основна цел къси.
Пепел ми на устата,де,казват хората. :smile: Защото и аз съм дълъг.
Прикачени файлове
tvc_b5a7420cbc802a09388c0ed189faaa54.png
tvc_b5a7420cbc802a09388c0ed189faaa54.png (43.44 KБ) Видяна 762 пъти
Последна промяна от eagle на 01 сеп 2016, 14:16, променено общо 5 пъти.
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 01 сеп 2016, 13:42

И аз вече съм с 6 дълги унции на златото: две на 1307,94 $, две на 1306,41 $ и две на 1305,39 $. Стоповете на всички са на 1300. Не ми харесва как се движи - не следва стриктно растежа на еврото спрямо долара, но следва стриктно спадовете му, затова може и да изляза от две от унциите с нищожна печалбица от стотинки (стига да не ме изненада с рязко спадане още надолу).
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 01 сеп 2016, 14:37

petkov написа: При нас в Бг е малко по различно :smile:
Изобщо не сме толерантни към хората който губят и отказваме да ги приемем за свой ментори...
За това много често може да видиш по груби реплики към такива особи.
а какво да кажем за тези които губят , а в същото време самочуствие до небето, че са най-велики .... чак си позволяват подигравки към другите когато имат гебещи сделки , докато те са постоянно насрани на няколко инструмента с по няколко добавки всяка на стотици пипове загуба :lol:
какво можем да кажем за тези катили ?

Потребителски аватар
VIP
Регистриран: 17 дек 2015, 13:05

Мнение от VIP » 01 сеп 2016, 14:48

jivko78 написа:
Изобщо не сме толерантни към хората който губят и отказваме да ги приемем за свой ментори...
а какво да кажем за тези които губят , а в същото време самочуствие до небето, че са най-велики .... чак си позволяват подигравки към другите когато имат гебещи сделки , докато те са постоянно насрани на няколко инструмента с по няколко добавки всяка на стотици пипове загуба :lol:
Искат да са велики, а не могат да изкарат една сделка в реално време. Обявят ли я и започват мъките.
Видя ли какво усукване падна като му предложих на "майстора" да даде сделка. Трябвало да му платим.
Добре, ще платя, но първо докажи че те бива. Защо да плащам на самозванци.
Хитреци на дребно. Ако знае с колко лота влизам в сделка ще си глътне граматиката. :idea: Тя една граматика, трябва да я кръстят Неграмотика. не знае как се пише пипс.
Ето как става. Сайта пуска безплатни сигнали с няколко часа закъснение и ако имаш полза от техните сигнали се регистрираш и ставаш платен ползовател .
Прикачени файлове
сигнали.JPG
сигнали.JPG (148.91 KБ) Видяна 669 пъти
Последна промяна от VIP на 01 сеп 2016, 15:06, променено общо 1 път.

jivko78

Мнение от jivko78 » 01 сеп 2016, 15:05

petkov написа: Такава ми е природата на градинар :idea:
Първо засаждам "домати-чушки" после си трябва време за да плододават...
И във форекса е същото :idea: пускам по тренда на големите графики но понякога се чака :roll:
И сега ако не си ме разбрал значи имаш огроми ментални проблеми.
как са доматите и чушкити ...ъъъ така де късите паунд /йена които засади миналата седмица ....днес си само 150 пипа минус при тази дългосрочна инвестиция :lol:
и понеже много обичаш да питаш хората когато имат грешна сделка , как го правят...
да те питам и аз....
как го правиш Капитане ???да си всеки ден на 100 пипа загуба с един куп добавки :lol:

Потребителски аватар
zritelcho
Регистриран: 27 мар 2016, 15:34
10 получени
12 дадени

Мнение от zritelcho » 01 сеп 2016, 15:14

petkov написа:Не съм напълно съгласен с твойте думи.
Аз търгувам с реална сметка /и/...
Хора търгуващи от 3-4 г. с 3 и повече аватара могат само да ме докарат до колец а както казах моите сметки не са демо :!: :!: :!:
Ако бях с демо щях да съм по либерален към простотията но в случая аз говоря за реално депозирани пари :!: :!: :!: и не говоря за 200-300 или 500 $ говоря за по сериозни суми свързани с ипотеки и пр.
п.п. Не се заяждам надявам се, че ме разбираш правилно така както аз се опитвам да те разбера без да се засягам от думите ти.
Леко обидно звучи да преравняваш демото към реалните сметки :idea: но аз се старая да не се засягам.
Аз не мисля, че някой ще губи време да чете и коментира в този форум, когато не търгува с реални пари (поне от време на време, ако не непрекъснато). Само при напрежението от търгуване с реална сметка човек има нужда да комуникира с други и да се успокоява чрез тези, които са на неговото мнение.

Ти вече си изградил някакъв твой подход с годините, през които си търгувал и е почти невъзможно той да бъде променен под чието и да било чуждо въздействие. По себе си виждам, колко е трудно да се усвоят нови, неизползвани неща, дори когато човек осъзнава правотата им. Например, макар да разбирах, че е правилно, на мен ми трябваха няколко месеца, за да започна задължително, винаги да ползвам стопове. Сега също ще експериментирам на демо доста дълго, преди за започна да търгувам реално и с други инструменти, освен със златото, а съм наясно, че това е задължително, ако държа на много по-сериозна резултатност. Така че, прекалените съмнения и дори враждебност към този и онзи, който губи от времето си, за да коментира тук (особено пък, когато е и с конкретика). Когато някой отчаяно не може да приеме подходи, различни от неговия - просто не си губи времето да се разправя (поне аз така правя и с това си спестявам купища излишни нерви и похабено време, през което могат да се свършат много по-полезни неща).

Ето например, аз НИКОГА не бих ипотекирал каквото и да било, за да влагам пари в пазарите. Това означава сериозна вероятност, в някой момент тези пари да изчезнат. Обратното! Ще се откажа незабавно, ако пазарът сам не даде парите, с които да търгувам на него, а в бъдеще и тези, с които да живея. В момента не само съм изтеглил всичко, влагано когато и да било от мен, но изтеглих и значителна част от печалбите, които пазарът ми даде тази година. С тези пари планирам да си купя кола, пък за търгуваното остават 950 лева, всеки един от които, до стотинка, ми е даден от пазара (вече не търгувам с пари, внесени откъдето и да било отвън, извън пазара). И нямам нищо против да дискутирам и с теб темите от общ интерес, но ако твоят подход със сериозни суми пари (включително от ипотеки) и повече чакане за печалба беше твърде дразнещ за мен - щяха да те оставя да си търгуваш по твоите начини и да не общувам излишно с теб. Но нямаше да те нападам или пък съзнателно да се съмнявам без реално основание в едно, друго или трето. Просто - щях да стоя настрана от теб. Можеше да ти отговарям рядко с добронамерени шеги на твои упреци и обвинения, но без много-много излишно говорене. Пак повтарям, че последното е само пример. Реално не ми пречиш по никакъв начин и нямам нищо против да дискутирам и с теб, както с всеки друг от останалите.
Последна промяна от zritelcho на 01 сеп 2016, 15:46, променено общо 1 път.
Доказано некоректни брокери (измамници), които обезателно трябва да се избягват: instaforex.com/bg/;

Kondor

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 15:22

Некъв лакиран се опитва да фъфли от ъгъла и да остроумничи на тема граматика . :grin: :grin: :grin: Абориген някакъв . Pip е английска дума - преведена на бг - пип ! Pips е английско мн.ч на pip , но на Бг не трябва да се произнася като английско а като БГ мн. ч : Пип - пипОВЕ , чеп - чепОВЕ , хляб - хлебОВЕ . Bread e хляб , breads - хлебОВЕ , а не хлебСове .................... Разбра ли най- тъпия от тъпите , другите ще ми кажат . Марш в мазето да учиш , Кончито :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jivko78

Мнение от jivko78 » 01 сеп 2016, 15:25

VIP написа:
jivko78 написа:
Искат да са велики, а не могат да изкарат една сделка в реално време. Обявят ли я и започват мъките.
Видя ли какво усукване падна като му предложих на "майстора" да даде сделка. Трябвало да му платим.
Добре, ще платя, но първо докажи че те бива. Защо да плащам на самозванци.
Хитреци на дребно. Ако знае с колко лота влизам в сделка ще си глътне граматиката. :idea: Тя една граматика, трябва да я кръстят Неграмотика. не знае как се пише пипс.
Ето как става. Сайта пуска безплатни сигнали с няколко часа закъснение и ако имаш полза от техните сигнали се регистрираш и ставаш платен ползовател .
въпросния майстор или Капитан ми е познат от другия форум , където вече почти не пише понеже всички го подиграват и го вземат само за мезе....понеже месеци наред подлудяваше хората с олигофренското си, заядливо и провокиращо поведение...нещо което показва и тук макар и в доста слаба степен засега....
Та накратко да увърта , да се върти като фурнаджийска лопата и да ти преписва думи които не си казал е повече от нормално за него...
той може да ти иска извлечение на сделките , но когата ти му поискаш иска да му платиш ( не че има какво да ти покаже) ...
когато някой му покаже печеливши сделки , още повече с по-голям обем - веднага е пращан на демо , като започват обиди и провокации ....
да не описвам сега всичките му измекярски изпълнения че няма да ми стигнат 5 страница ...
а по самочувствие че е най-великия не може да го бие никой , нищо че не е показал нищо насреща ...
в общи линии влезеш ли му в тона ще те подлуди ...единствено става да бъзик ..той е перде , не му пука , мисли се за много повече от другите ...така че съвсем спокойно бъзик до дупка ...

Потребителски аватар
eagle
92 получени
27 дадени

Мнение от eagle » 01 сеп 2016, 15:30

Импровизация за петрола
Прикачени файлове
tvc_a090b517124326ca2c93209dec5b7bdf.png
tvc_a090b517124326ca2c93209dec5b7bdf.png (50.12 KБ) Видяна 647 пъти
Елиот: “На всяка човешка дейност са присъщи три отличителни особености: форма, време и отношение – и всичките те се подчиняват на реда на Фибоначи”.

Kondor

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 15:34

Орел , помниш ли графиката на usd/cad . За която трябваха ''зъркели '' . Там бях преддположил 2 варианта . Е сега е момента за малка корекция или дълбока . Първия в. е импулс , а вторият корекция Х и пак нагоре. Показателно е и за нефта

Потребителски аватар
eagle
92 получени
27 дадени

Мнение от eagle » 01 сеп 2016, 15:41

Kondor написа:Орел , помниш ли графиката на usd/cad . За която трябваха ''зъркели '' . Там бях преддположил 2 варианта . Е сега е момента за малка корекция или дълбока . Първия в. е импулс , а вторият корекция Х и пак нагоре. Показателно е и за нефта
Не помня за канадеца,но за второто съм съгласен.Не мисля сега да е момента за ново дъно под 39.т.е за С от АВС.

Потребителски аватар
VIP
Регистриран: 17 дек 2015, 13:05

Мнение от VIP » 01 сеп 2016, 15:46

Kondor написа:Некъв лакиран се опитва да фъфли от ъгъла и да остроумничи на тема граматика . :grin: :grin: :grin: Абориген някакъв . Pip е английска дума - преведена на бг - пип ! Pips е английско мн.ч на pip , но на Бг не трябва да се произнася като английско а като БГ мн. ч : Пип - пипОВЕ , чеп - чепОВЕ , хляб - хлебОВЕ . Bread e хляб , breads - хлебОВЕ , а не хлебСове .................... Разбра ли най- тъпия от тъпите , другите ще ми кажат . Марш в мазето да учиш , Кончито :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Извини ме, но учител по англиски да не ти е Христо Стоичков или Бареков?
Превода на български на pip не e пип. Грешиш нещо. Българска граматика не знаеш, но се правиш на преводач. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :P

Потребителски аватар
eagle
92 получени
27 дадени

Мнение от eagle » 01 сеп 2016, 15:51

Има среща на ОПЕК този месец за ограничение на производството.Миналата среща се провали.Сега Иран и С.Арабия пак правят въртели,та нищо не се знае.Само дори съгласието на Иран да участва в срещата,ще изстреля петрола.Засега няма такива индикации,ще видим.

Kondor

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 16:01

От тук вече златото требва да потегли поне за 1340

Потребителски аватар
Tonifly
Регистриран: 07 май 2013, 22:31

Мнение от Tonifly » 01 сеп 2016, 16:05

За сега стопа издържа 1302,36 ,да видим какво ще стане по нататъка :wink:

Kondor

Мнение от Kondor » 01 сеп 2016, 16:06

Дълго евро - цел 1.12 :grin:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”