FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
ivaceda
Регистриран: 09 юни 2014, 14:51

Re: FOREX - Търговия с валута, злато и петрол

Мнение от ivaceda » 05 апр 2015, 10:36

4un4o написа:
Georgihh написа:
4un4o написа:
Benkov12 написа:аз вече влезнах къса след като затворих дългата на солидна печалба :)
Почти съм сигурен ,че в понеделник като отвори пазара, ще има ГАП нагоре, и може да е доста голям.
Пазарите днес бяха затворени и много играчи не са отиграли днешните новини.

Понеделник също е почивен ден. Така,че го оставяме за вторник.

А вторник ще почнат проблемите с Гърция и ще видим накъде ще задуха вятъра.
Едно е сигурно:
1. Евтиното евро налива вода във воденицата на Европейската икономика
2. Скъпият долар спира развитието на икономиката на САЩ.
До кога?
Според мен САЩ няма да позволят еврото да припари до ниво 1.00, Стигне ли близо до това ниво спекулативния капитал ЩЕ ГО СХРУСКА ЗА ЗАКУСКА И ЩЕ ВИДИМ ОЩЕ ЕДНИ 20 ФИГУРИ НАДОЛУ.
НЕ МИСЛЯ ОБАЧЕ ,ЧЕ ЩЕ БИЕМ ПАРИТЕТА. САЩ няма да го позволят.
Освен това сагата с вдигането на лихвите, е вече ясна: няма да има вдигане на лихви тази година. ХамЕрикЕнската икономика започна да буксува. От друга гледна точка САЩ ще подържат изкуствено ниски цени на петрола докато Русия не клекне, а това ще води до много ниска инфлация. От трета страна ще има още един удар за Русия а именно: Ниски цени на петрола с поевтиняващ долар.
50% КОРЕКЦИЯ НА СПАДА Е НА 1.2240.
До там мисля че ще стигне корекцията. А може и да имаме вече дъно.
Някой спомена за Гърция. Гърция е една плюнка за мащабите на Евросъюза.
Гърците ще бъдат бити еВани и окървавени ако не изпълняват задълженията си по кредитите. Плашат, че ще направят дослук с Русия 8-) 8-) 8-) Смях в залата..... И ще карат москвичи и лади а по голямата част от БВП ще бъде ограбван от руските монополи като у нас в България.Също така ще им направят обир на Банките. Направиха го у нас 2 пъти, в Кипър малко преди КТБ, сега е наред Гърция. Нека да допуснат руснаци в икономиката си и ще им одерат по 3 кожи.
Някой замислял ли се е в България защо бизнеса не върви и няма инвестиции!?
Ще ви кажа: Защото няма КОНКУРЕНЦИЯ. Държавата подпомага монополите като им осигурява корупционни схеми за неплащане на данъци и мита и крадене безнаказано на ДДС и осигуровки.
1. бизнеса с петрола е руски монопол.
2. бизнеса с ел енергията е руски монопол.
3. бизнеса с цигари и алкохол е руски монопол
4. бизнеса в транспорта в голямата си част е заграбен от руски фирми.
5. БТК е руски монопол.
6. добивната промишленост се държи от български фигури заграбили държавните мини с помоща на политици комунисти агенти на Русия и сега са под руски контрол. ПРИМЕР КОВАЧКИ, Гриша Ганчев(същият си взе отдадените под наем 25 бензиностанции на ШЕЛ и ги предостави на Газпром) Братя Диневи строят в Свети Власт и заселват с руснаци курорта и още много други знайни и незнайни агенти на руските служби и филиала им в България ШЕСТО УПРАВЛЕНИЕ и цялата държавна машина.
7. Руският капитал навлиза масово и в туристическия бранш
8. МЕДИИТЕ 90% СА В РЪЩЕТЕ НА лица натрупали откраднат от държавата капитал с благословията на Кремъл. Сега се отплащат с нашите кожи-по 3 на човек.
вече има селища компактно населени с руснаци и даже има селище с руснак кмет. Ние сме втория Крим.
Всичко това се свърши с участието на продажните ни политици и най вече тези от комунистическата партия БСП И САТЕЛИТИТЕ И!
ЗАТОВА ПРИ НАС НЯМАШЕ ЛУСТРАЦИЯ А НЯМА И ДА ИМА. Конците на цялата държавна машина се дърпат от КРЕМЪЛ, ЧРЕЗ АГЕНТУРАТА И.
ТАКТИКАТА ИМ Е ДА НАКАРАТ ПОВЕЧЕ българи да напуснат родната си страна в търсене на препитание и тук да се заселят руснаци. един ден ще обявим референдум ,че ставаме Матрьошки. Жалко за БЪЛГАРИЯ с това скодоумно население с промити комунистически мозъци и робска психика. Няма ги вече истинските БЪЛГАРИ РОДОЛЮБЦИ. Комундетата ги избиха в Белене , Скравена и къде ли не още без съд и присъда.
Някой замислял ли се е кой люде са ни управлявали след освобождението. Фердинант е руски брачед на императорската династия. след царизма ни управляват само Руски агенти, и такива завършили и вербувани в Русия. Единствен Стефан Стамболов се е противопоставил и го убиха, и донякъде Борисив, на който спретнаха Държавен преврат ,чрез един от монополите си НЕК и цялата агентура начело с БСП И ДПС , АТАКА и ББЦ.
Мнението ми не е препоръка за търговия! Просто размисли и страсти! :ugeek:

ХАха, Чунчо, дълга и предълга статия, но затова пък много забавно написана. Прочетох я наистина с удоволствие, поздравления! Обаче за паритета не съм съгласна. Паритета ще го стигнем (или почти), виж, за по-надолу не съм много уверена. Чичко Елиът казва, че трябва да има още един спад . И после да почне Голямата корекция. А пък аз много си го тача чичко Елиът... :smile:

DriverF1
Регистриран: 08 май 2014, 16:02

Мнение от DriverF1 » 05 апр 2015, 13:11

"ХАха, Чунчо, дълга и предълга статия, но затова пък много забавно написана. Прочетох я наистина с удоволствие, поздравления! Обаче за паритета не съм съгласна. Паритета ще го стигнем (или почти), виж, за по-надолу не съм много уверена. Чичко Елиът казва, че трябва да има още един спад . И после да почне Голямата корекция. А пък аз много си го тача чичко Елиът... :smile:"

Е,сега ще ти напише още по-голяма статия.....,не трябваше да го закачаш на тема "Елиът.....".....

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
100 получени
82 дадени

Мнение от p_dim » 05 апр 2015, 13:15

ivaceda написа: ХАха, Чунчо, дълга и предълга статия, но затова пък много забавно написана. Прочетох я наистина с удоволствие, поздравления! Обаче за паритета не съм съгласна. Паритета ще го стигнем (или почти), виж, за по-надолу не съм много уверена. Чичко Елиът казва, че трябва да има още един спад . И после да почне Голямата корекция. А пък аз много си го тача чичко Елиът... :smile:
Мда, само дето чичко Елиът никога не е казвал, че след прогнозирания от тебе спад трябва да започне покачване. :grin: Може да си започне нов спад (нова вълна) в същата посока :smile: И тогава ще подмине паритета като бързия влак малка гара в посока 0.80 метра надморска височина. Всичко зависи след 12-ти май като фалират гърците дали евросъюза ще съумее да преглътне горчивия хап или ще се слага край на орташката работа. Не казвам "дали" ще фалират гърците, щото на всички вече им ясно че ще фалират. Доходността по дълга им вече е двойно по-голяма от нивата преди Ципрас да дойде на власт, на практика е абсолютно извън контрол и практически не е платим. Ами хапнаха, пийнаха, после опитаха и сметката да не платят като избраха Ципрас, ама май няма да мине номера... :x
Не че ми харесва цялата тая работа де, нищо против нямам да дръпне напред еврозоната най-накрая, та и 4un4o да си види след половин година чакане корекцията от 12 фигури ама всъщност нещата са по-скоро за притеснение отколкото за оптимизъм. Като гледам EUR LIBOR-а докъде пропадна, значи всички си потрошват краката да бягат от еврото.

Georgihh
Регистриран: 08 сеп 2011, 21:49

Мнение от Georgihh » 05 апр 2015, 19:25

p_dim написа:
ivaceda написа: ХАха, Чунчо, дълга и предълга статия, но затова пък много забавно написана. Прочетох я наистина с удоволствие, поздравления! Обаче за паритета не съм съгласна. Паритета ще го стигнем (или почти), виж, за по-надолу не съм много уверена. Чичко Елиът казва, че трябва да има още един спад . И после да почне Голямата корекция. А пък аз много си го тача чичко Елиът... :smile:
Мда, само дето чичко Елиът никога не е казвал, че след прогнозирания от тебе спад трябва да започне покачване. :grin: Може да си започне нов спад (нова вълна) в същата посока :smile: И тогава ще подмине паритета като бързия влак малка гара в посока 0.80 метра надморска височина. Всичко зависи след 12-ти май като фалират гърците дали евросъюза ще съумее да преглътне горчивия хап или ще се слага край на орташката работа. Не казвам "дали" ще фалират гърците, щото на всички вече им ясно че ще фалират. Доходността по дълга им вече е двойно по-голяма от нивата преди Ципрас да дойде на власт, на практика е абсолютно извън контрол и практически не е платим. Ами хапнаха, пийнаха, после опитаха и сметката да не платят като избраха Ципрас, ама май няма да мине номера... :x
Не че ми харесва цялата тая работа де, нищо против нямам да дръпне напред еврозоната най-накрая, та и 4un4o да си види след половин година чакане корекцията от 12 фигури ама всъщност нещата са по-скоро за притеснение отколкото за оптимизъм. Като гледам EUR LIBOR-а докъде пропадна, значи всички си потрошват краката да бягат от еврото.
Много добър анализ.Само искам да добавя, че големите играчи още не са го продали Еврото достъчно и в момента само чакат по добри нива и да почнат да го продават отново. Може и да качи две три фигури , ако пробие 1.105, но това ще му е максимума на Еврака после ще се плъзне с десет фигури надолу.

Потребителски аватар
4un4o
Регистриран: 21 юли 2010, 22:22
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 05 апр 2015, 21:30

ivaceda написа:ХАха, Чунчо, дълга и предълга статия, но затова пък много забавно написана. Прочетох я наистина с удоволствие, поздравления! Обаче за паритета не съм съгласна. Паритета ще го стигнем (или почти), виж, за по-надолу не съм много уверена. Чичко Елиът казва, че трябва да има още един спад . И после да почне Голямата корекция. А пък аз много си го тача чичко Елиът... :smile:
Бих искал да чуя само един отговор от теб за да ти скроя шапка. Въпроса ми е следният: задавал съм го няколко пъти и никой не ми отговори с аргументи. ето го: Фундамента ли движи пазара или вълните на Елиът? Ако ми кажеш че пазара се движи от вълните на Елиът ще те призная за капацитет в анализа. Адашката ви постна една графика на месечна където е видно ,че на 1.05 е долната тренд линия на канала на месечна графика. Има много голяма вероятност повече да не видим това ниво 1.05. на мен лично не ме касае накъде ще ходи . петъка ми донесе над 360 пипса печалба. Знаете моята стратегия: Повтарям я:
1. когато цената е над МА 504 на 1 час влизам дълги при формиране на дъно на 5 минутна графика със стоп до 10 пипса и мартингейл.
и обратно когато цената е под МА 504 на 1 час влизам къси при формиране на връх на 5 минутна графика като ползвам ПА и най сигурната конфигурация поглъщане. С тази стратегия от няколко години нямам ден на загуба. Фундамента обаче ми е интересен за анализ. Тръпката да анализираш малкото достоверна информация и да отсяваш дезинформацията ме кефи.
Прикачени файлове
10370992_275496362621296_8438999315350420239_n.jpg
10370992_275496362621296_8438999315350420239_n.jpg (34.12 KБ) Видяна 2999 пъти
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

Потребителски аватар
Rocky97
Регистриран: 07 окт 2014, 20:14

Мнение от Rocky97 » 05 апр 2015, 21:48

4un4o, ти направо си открил топлата вода с тази стратегия щом от няколко години нямаш загуба. Ще взема да я пробвам и аз тази твоя стратегия.
От колко до колко часа търгуваш с нея?
Сподели малко подробности да не взема да направя нещо неправилно.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 05 апр 2015, 21:54

Rocky97 написа:4un4o, ти направо си открил топлата вода с тази стратегия щом от няколко години нямаш загуба. Ще взема да я пробвам и аз тази твоя стратегия.
По всяко време щом рисува 5 минутни барчета с дължина над 5-6 пипса. обяснявал съм я над 10 пъти подробно, сортирай мненията по автори и ще намериш лесно подробните ми коментари.
Теория на вълните-резюме. Трейдър.бг- страница 2773; тренд стр.2783; мартингейл схема.xls стр. 2792 и 2897

DriverF1

Мнение от DriverF1 » 05 апр 2015, 22:09

4un4o написа:
Rocky97 написа:4un4o, ти направо си открил топлата вода с тази стратегия щом от няколко години нямаш загуба. Ще взема да я пробвам и аз тази твоя стратегия.
По всяко време щом рисува 5 минутни барчета с дължина над 5-6 пипса. обяснявал съм я над 10 пъти подробно, сортирай мненията по автори и ще намериш лесно подробните ми коментари.

Ей,голяма си скръндза бе.....,кажи му я на човека.....

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 05 апр 2015, 22:23

DriverF1 написа:
4un4o написа:

Отмарям след силен купон в Гребеца. НалЕ съм Именник. Честито на всички именници. Здраве и късмет! Специален поздрав на Адашката! Наздраве! :drinks: :drinks: :drinks:

DriverF1

Мнение от DriverF1 » 06 апр 2015, 12:21

Ихааа,каква хубава тройна дивергенция се е заформила при кабела на дневна.....,нямам думи.....,май скоро ще видим нива от 1.58-1.59.....

Успех.....

Потребителски аватар
letsplay
Регистриран: 05 яну 2015, 20:54

Мнение от letsplay » 06 апр 2015, 15:35

Айде, вече свършиха бавните обороти и официално почнахме да се "развъртаме" :)

dreamtheater
Регистриран: 28 юни 2009, 17:43
7 дадени

Мнение от dreamtheater » 06 апр 2015, 16:10

4un4o написа: ....... като ползвам ПА и най сигурната конфигурация поглъщане......
Чунчо, ще те помоля ако ти е удобно да постнеш няколко твои примерни скрийншота на поглъщане, за да видя какво точно имаш в предвид.
Thanks

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 06 апр 2015, 22:38

dreamtheater написа:
4un4o написа: ....... като ползвам ПА и най сигурната конфигурация поглъщане......
Чунчо, ще те помоля ако ти е удобно да постнеш няколко твои примерни скрийншота на поглъщане, за да видя какво точно имаш в предвид.
Thanks
Защо не се запишеш в някой курс за начинаещи. По елементарен въпрос не са ми задавали..... 8-) Че и усилия да положа да пускам графика, защото някой го мързи да се разрови в нета и да се ограмоти. Освен това като видя някой да използва два предлога един след друг като "в предвид; на предвид; из предвид и т.н. и се сещам за един виц в който учените са намерили и дума с 3 предлога а тя е: изпонасра се. :lol: :lol: :lol: :lol:
Прикачени файлове
10635934_10152466920672772_8571847038492172800_n.jpg
10635934_10152466920672772_8571847038492172800_n.jpg (59.77 KБ) Видяна 2326 пъти

Потребителски аватар
Tsvetan Kanev
Регистриран: 30 сеп 2013, 22:25

Мнение от Tsvetan Kanev » 07 апр 2015, 20:11

4un4o написа:
DriverF1 написа:
4un4o написа:

Отмарям след силен купон в Гребеца. НалЕ съм Именник. Честито на всички именници. Здраве и късмет! Специален поздрав на Адашката! Наздраве! :drinks: :drinks: :drinks:
Мерси за поздрава. Адашката е запразнил, то и пазара е запразнил от 2 седмици.
Адашка много здраве и берекет т.е пипсове. Наздраве и от мен :smile:
Човек не може да разбере КАК преди да разбере ЗАЩО !

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 08 апр 2015, 11:02

Долар ден колеги!
паунда, ауд, и киви са подходящи за дълги скалпове на 5 минути. преминаха над МА504 на 1 час и на 5 минути. при дъно на 1 и ли 5 минутна с конфигурация бичо поглъшане се мятам. 8-)
Също на 1 минута много верен сигнал е пробив на връх или дъно и пак става с плитък стоп до 10 пипса. На 5 минути обаче стопа става голям за скалп.
В ауд и киви даже изтървах едни 40 пипса. Късно включих компотя. :P
Ауд и паунд стигнаха важни съпротиви. внимателно, някой да не купи върха.

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 08 апр 2015, 12:28

4un4o написа:Долар ден колеги!
паунда, ауд, и киви са подходящи за дълги скалпове на 5 минути. преминаха над МА504 на 1 час и на 5 минути. при дъно на 1 и ли 5 минутна с конфигурация бичо поглъшане се мятам. 8-)
Също на 1 минута много верен сигнал е пробив на връх или дъно и пак става с плитък стоп до 10 пипса. На 5 минути обаче стопа става голям за скалп.
В ауд и киви даже изтървах едни 40 пипса. Късно включих компотя. :P
Ауд и паунд стигнаха важни съпротиви. внимателно, някой да не купи върха.
Блажите ли бря?????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Яко натоварих каручката......с 10 пипса риск. :lol: :lol: :lol: :lol:
Прикачени файлове
60S.gif
60S.gif (975.18 KБ) Видяна 2047 пъти

Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Мнение от Georgi » 08 апр 2015, 13:57

Добре си катери. Само дето аз още не съм отворил позиция. Да взема и аз да рискувам 10-20 пипса!!
:grin:

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 08 апр 2015, 14:16

Georgi написа:Добре си катери. Само дето аз още не съм отворил позиция. Да взема и аз да рискувам 10-20 пипса!!
:grin:
Малко късно според мен изчакай корекция на 1 час и тогава. :P
Още по-вече, че и валотилността спадна и ще ти скъса нервите.

DriverF1

Мнение от DriverF1 » 08 апр 2015, 15:45

Здравейте,днес смятам,че евро/долар-а ще се качи до 1.0930,но преди 21:00 часа.....

Успех.....

Потребителски аватар
4un4o
57 получени
159 дадени

Мнение от 4un4o » 08 апр 2015, 16:09

DriverF1 написа:Здравейте,днес смятам,че евро/долар-а ще се качи до 1.0930,но преди 21:00 часа.....

Успех.....
Само толкова ли? :P :P :P

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”