AUD - Австралийски долар

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Re: AUD - Австралийски долар

Мнение от K_W » 10 сеп 2014, 10:38

jivko78 написа:
K_W написа: Иначе аз не мисля, че е смислен аргумент, да не отваряш позиция, заради отрицателен суап, защото за един ден се правят пари колкото за година суап :smile:
абсолютно съм съгласен с теб, аз също не гледам суапа,щом имам сигнал ..
австр.долар/долар за 2 дни е паднал с 200 пипса, колко да е отрицателни суап за 2 дни ,,,
понеже имам позиция ще ти кажа приблизително точно, при положение, че имам къса от миналата седмица печалбата ми е отрицателния сауп Х 70 :grin:

Потребителски аватар
milen
Регистриран: 09 юли 2013, 12:44

Мнение от milen » 10 сеп 2014, 11:48

При австралиеца ще става мазало.Скоро ще има възможности за къси и то дългосрочно.
Прикачени файлове
AUDNZDDaily.png
AUDNZDDaily.png (37.44 KБ) Видяна 1844 пъти

pitfx
Регистриран: 06 ное 2013, 09:04
1 дадени

Мнение от pitfx » 10 сеп 2014, 12:01

milen написа:При австралиеца ще става мазало.Скоро ще има възможности за къси и то дългосрочно.
Добре изглежда :wink:
Stop loss is your friend

Потребителски аватар
Tsvetan Kanev
Регистриран: 30 сеп 2013, 22:25

Мнение от Tsvetan Kanev » 12 сеп 2014, 09:13

GBP/AUD sell
Прикачени файлове
GBPAUDH4.png
GBPAUDH4.png (28.38 KБ) Видяна 1781 пъти
Човек не може да разбере КАК преди да разбере ЗАЩО !

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 12 сеп 2014, 09:45

milen написа:При австралиеца ще става мазало.Скоро ще има възможности за къси и то дългосрочно.
Браво колега, направо го закова :hi: :good:
Сега ако обясниш по-подробно, на база какво направи чертежа, цена няма да имаш :grin:

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Мнение от jivko78 » 12 сеп 2014, 09:57

Tsvetan Kanev написа:GBP/AUD sell
кофти че и австралиеца започва да отслабва,според мен ако ще скъсяваш паунда, по-добре през други двойки

Потребителски аватар
Tsvetan Kanev

Мнение от Tsvetan Kanev » 12 сеп 2014, 09:59

jivko78 написа:
кофти че и австралиеца започва да отслабва,според мен ако ще скъсяваш паунда, по-добре през други двойки
Аз го скъсих и през НЗд там виждам 1000 пипа

Цел 1,8850

Потребителски аватар
milen

Мнение от milen » 12 сеп 2014, 10:05

K_W написа:
Сега ако обясниш по-подробно, на база какво направи чертежа, цена няма да имаш :grin:
Ами най-обикновен трендколапс.Когато има силен тренд, той все някога се пречупва и тогава става лудница.Действието се равива бързо и дава добри печалби.При супване на възходящата трендлиния, трябва да видим хубави моментум свещи, както тук е станало.След това трябва да изчакаме връщане до нивото на пробива или до 50% фибо, а ако трендлинията е с по-голям наклон може и да я тества от другата страна.И когато цената се върне до тази зона почваме да дебнеме за продажба.Обикновено става след затваряне на първата червена свещ.Тук сега не стана точно както трябва заради новините, които само разбозиха ситуацията, иначе щеше да се получи много красиво.За съжаление вече все по-рядко се наблюдават такива сетъпи.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 12 сеп 2014, 10:09

Tsvetan Kanev написа:
jivko78 написа:

Цел 1,8850
Като видях 1000 пипса, нямаше как да не разгледам подробно графиката. Но не мисля, че се изхвърляш, реално е да ги направи. Аз обаче не виждам добър сигнал за къси. Ако референдума е в полза на паунда, няма как да стане, но пък ако каже "да" ...

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 12 сеп 2014, 10:13

milen написа:
K_W написа:
Ами най-обикновен трендколапс.Когато има силен тренд, той все някога се пречупва и тогава става лудница.Действието се равива бързо и дава добри печалби.При супване на възходящата трендлиния, трябва да видим хубави моментум свещи, както тук е станало.След това трябва да изчакаме връщане до нивото на пробива или до 50% фибо, а ако трендлинията е с по-голям наклон може и да я тества от другата страна.И когато цената се върне до тази зона почваме да дебнеме за продажба.Обикновено става след затваряне на първата червена свещ.Тук сега не стана точно както трябва заради новините, които само разбозиха ситуацията, иначе щеше да се получи много красиво.За съжаление вече все по-рядко се наблюдават такива сетъпи.
Интересното за мен, е че се случи именно в тази двойка, която не е толкова волатилна.

Потребителски аватар
milen

Мнение от milen » 12 сеп 2014, 10:40

[/quote]
Интересното за мен, е че се случи именно в тази двойка, която не е толкова волатилна.[/quote]

Затова се казва колабс, виждаш го как се е стекло надолу.После може пак да си крета бавно с месеци.

Потребителски аватар
Tsvetan Kanev

Мнение от Tsvetan Kanev » 12 сеп 2014, 10:44

K_W написа:
Tsvetan Kanev написа:
jivko78 написа:

Цел 1,8850
Като видях 1000 пипса, нямаше как да не разгледам подробно графиката. Но не мисля, че се изхвърляш, реално е да ги направи. Аз обаче не виждам добър сигнал за къси. Ако референдума е в полза на паунда, няма как да стане, но пък ако каже "да" ...
Важното , че стопа е достатъчно плитък .

Колкото направи толкова.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 12 сеп 2014, 10:58

Tsvetan Kanev написа:
K_W написа:
Tsvetan Kanev написа:
jivko78 написа:

Цел 1,8850
Важното , че стопа е достатъчно плитък .

Колкото направи толкова.
Плитък, но не си застрахован от гапове. Аз не бих я отворил с стоп по-малък от 150-200 пипса, а дори итова може да изгърми.

antio03
Регистриран: 07 юни 2014, 10:31

Мнение от antio03 » 12 сеп 2014, 17:34

jivko78 написа:
antio03 написа:aud/usd е за надолу още от началото на юли някъде бях писал че нагласите ми са за надолу тогава се появи сигнал харамии на почти всички валути със АУД и сега виждам че е пробило нек лайна на еднодневна глава с рамене. няма да играя къси понеже отварям позиции винаги със суап
успех на всички
защо не си отвориш сметка без суап , има брокери които предлагат
колега можеш ли да ми кажеш кои са тези брокери?

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 12 сеп 2014, 18:46

antio03 написа:
jivko78 написа:
antio03 написа:aud/usd е за надолу още от началото на юли някъде бях писал че нагласите ми са за надолу тогава се появи сигнал харамии на почти всички валути със АУД и сега виждам че е пробило нек лайна на еднодневна глава с рамене. няма да играя къси понеже отварям позиции винаги със суап
успех на всички
защо не си отвориш сметка без суап , има брокери които предлагат
колега можеш ли да ми кажеш кои са тези брокери?
Това се казва ислямин акаунт, Insta мисля че имат, но не бих ти ги препоръчал като брокер. Общо вето им и разни други такси, които да компенсират брокера, за липсата на суап, причината за съществуването на такъв вариант, е че лихвите са забраненеи в исляма.

tanewa
Регистриран: 03 сеп 2013, 22:54

Мнение от tanewa » 13 сеп 2014, 12:21

Данните от Китай са слаби,така че в понеделник очаквайте поредно лъзгане на юг с поне 50 пипса :( И какво значение има отрицателния суап,освен ако не играеш дългосрочно.При положение,че позицията ти е печеливша има ли значение няколко цента суап :?: :!:
Лично аз съм се парила с подобни валутни двойки,търсейки малката сигурност в суапа,а пренебрегвайки голямата заплаха от продължителното ценово движение не в твоята посока.
Както и да е.Следващата седмица ще е много важна за кивито.Има много и важни икономически новини,а за уикенда е оставен гвоздеят в програмата-изборите им.Междинно е ФОМС,което може да помете кивито още по-на юг при тази несигурност и този мега корав тренд :shock:
Сбогом и благодаря за рибата

Потребителски аватар
Tsvetan Kanev

Мнение от Tsvetan Kanev » 13 сеп 2014, 19:53

tanewa написа:Данните от Китай са слаби,така че в понеделник очаквайте поредно лъзгане на юг с поне 50 пипса :( И какво значение има отрицателния суап,освен ако не играеш дългосрочно.При положение,че позицията ти е печеливша има ли значение няколко цента суап :?: :!:
Лично аз съм се парила с подобни валутни двойки,търсейки малката сигурност в суапа,а пренебрегвайки голямата заплаха от продължителното ценово движение не в твоята посока.
Както и да е.Следващата седмица ще е много важна за кивито.Има много и важни икономически новини,а за уикенда е оставен гвоздеят в програмата-изборите им.Междинно е ФОМС,което може да помете кивито още по-на юг при тази несигурност и този мега корав тренд :shock:
До сряда ще е надолу. 0.8930 е таргета на h & s

nole
Регистриран: 07 дек 2013, 13:39

Мнение от nole » 13 сеп 2014, 21:52

Sorry, чак сега го видях.
Предполагам, че късата ти е краткосрочна и с премерен риск и стоп.
Мисля ,че може дъпгосрочно посоката да е нагоре, като покачването започнало на 8-ми е началото на покачване от около 30 фигури до към Май 2015. Аргумента ми е на база скоростта на това покачване , а именно по-голяма на покачването от скоростта на спада започнал на 2-ри от 1,7860
Прикачени файлове
GBPAUDH4.png
GBPAUDH4.png (30.33 KБ) Видяна 1613 пъти
GBPAUDWeekly.png
GBPAUDWeekly.png (27.47 KБ) Видяна 1613 пъти
Едно полезно файлче с неща от вълновата теория на Г. Нийли
http://dox.bg/files/dw?a=9e5aa1535f

nole

Мнение от nole » 13 сеп 2014, 21:56

tanewa написа:Данните от Китай са слаби,така че в понеделник очаквайте поредно лъзгане на юг с поне 50 пипса :( И какво значение има отрицателния суап,освен ако не играеш дългосрочно.При положение,че позицията ти е печеливша има ли значение няколко цента суап :?: :!:
Това с данните не винаги ми върши работа или аз не мога да ги разчитам правилно.
Ето например данните за Безработицата в Австралия от 11,09.
Предишна 6,4% прогноза 6,3% Нова ст-ст 6,1%!
Промяна в броя на заетите Август прогноза 15.2K предишна -0.3K нова ст-ст 121.0 К
При тези добри данни (поправете ме ако греша) Озито май трябваще да е излетяло спрямо останалите валути. При затварянето в петък обаче то е на нива по-ниски спрямо основните валути от тези преди новините.

nole

Мнение от nole » 13 сеп 2014, 22:19

Подкрепям! На часовите графики се заформи добра картинка за къси. Трябват още поне 8 часа т.е. до Понеделник сутринта за да се оформи хубав сетъп за къси.
Аргументи
1 Спада от върха е по-бърз от последното качване.
2 Корекцията на спада не надхвърли 61,8 Фибо.
3 Предполагаемото б/Б вълна би дъното на а/Б. Това дава дължина на последващия спад в граничите на 1,618-2,618 (в случая от 267 до 430 пипа) от дължината на б/Б, при усровие че с/Б не качи над 1,1227.
Прикачени файлове
AUDNZDH1.png
AUDNZDH1.png (36.15 KБ) Видяна 1601 пъти

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”