AUD - Австралийски долар

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Mark
Регистриран: 08 ное 2013, 09:14

AUD - Австралийски долар

Мнение от Mark » 21 авг 2014, 15:55

Австралийският долар на дневна графика формира интересна глава и рамене. В допълнение на това, златото излгежда поема надолу, а е ясно, че има корелация между цената на жълтия метал и австралийският долар, тъй като Австралия е 3-тата най-голяма страна износителка на злато.

Спекулациите за повишаване на лихвите от страна на ФЕД може да окажат положително влияние за щатският долар.

Дали не е време за къси ?

Изображение
:)

jivko78
Регистриран: 06 дек 2012, 23:08

Re: AUD - Австралийски долар

Мнение от jivko78 » 21 авг 2014, 15:58

Mark написа:Австралийският долар на дневна графика формира интересна глава и рамене. В допълнение на това, златото излгежда поема надолу, а е ясно, че има корелация между цената на жълтия метал и австралийският долар, тъй като Австралия е 3-тата най-голяма страна износителка на злато.

Спекулациите за повишаване на лихвите от страна на ФЕД може да окажат положително влияние за щатският долар.

Изображение
На мен не ми изглежда съвсем на глава и рамене ..по-скоро си е някакъв рейндж
възможно е и надолу да поеме, ще видим дали ще пробие подкрепата

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 21 авг 2014, 16:56

Mark написа:Австралийският долар на дневна графика формира интересна глава и рамене. В допълнение на това, златото излгежда поема надолу, а е ясно, че има корелация между цената на жълтия метал и австралийският долар, тъй като Австралия е 3-тата най-голяма страна износителка на злато.

Изображение
Untitled.png
Untitled.png (16.66 KБ) Видяна 6106 пъти
фигурата се казва "комплексна глава с рамене" и според мн беше тази в жълтия правоъгълник, аз скъсих тогава от едното рамо и преди седмица две затворих, зслед корекцията пак скъсих, но не ми харесва, че днес върна толкова много. Може да се образува нова, по голяма такава фигура, както съм начертал, но за този сценарии ще трябва да почакаме и ще има по-добри входове от сегашните нива.

tsvetantsvetkov
Регистриран: 15 май 2014, 15:18

Мнение от tsvetantsvetkov » 21 авг 2014, 20:40

Интересни фигури прави на H1 май ще има хубаво движение на юг от порядъка на 50-60 пипа.

Потребителски аватар
Tsvetan Kanev
Регистриран: 30 сеп 2013, 22:25

Мнение от Tsvetan Kanev » 22 авг 2014, 08:45

GBP/AUD

Ако пробие под дъното 1,7730 ще започне 5-та вълна (пробит мечи флаг) и отиваме на 1,71
Прикачени файлове
GBPAUDDaily.png
GBPAUDDaily.png (46.2 KБ) Видяна 6059 пъти
Човек не може да разбере КАК преди да разбере ЗАЩО !

Потребителски аватар
Tsvetan Kanev

Мнение от Tsvetan Kanev » 22 авг 2014, 12:47

AUD/USD

Туй животно кенгуру, ако мине през двете линии на 4 часа ще отиде на 97,60 с кенгурски подскоци :-)))))))))))))))
Прикачени файлове
AUDUSDH4.png
AUDUSDH4.png (46.61 KБ) Видяна 6019 пъти
AUDUSDDaily.png
AUDUSDDaily.png (40.59 KБ) Видяна 6019 пъти

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 22 авг 2014, 12:53

Tsvetan Kanev написа:AUD/USD

Туй животно кенгуру, ако мине през двете линии на 4 часа ще отиде на 97,60 с кенгурски подскоци :-)))))))))))))))
Двете е много оптимистична прогноза и не ми се вярва да се случи(поне не преди да бъде отиграно вдигането на лихвите в САЩ и повишаване на въпросните от АЦБ)
НО близката я пиши "бегала" :grin:

Потребителски аватар
BDSM_Mistress
Регистриран: 31 окт 2013, 07:22

Мнение от BDSM_Mistress » 22 авг 2014, 13:06

Тази тема е излишна. Както и за новозеландеца. Във форекс темата се коментират тези неща. Иначе утре ще се появят и нови ентусиасти откриващи теми CAD, JPY и т.н. и дори могат да измъкнат и централната тема под формата на USD или EUR, защото при последните ще се пише същото, а именно за евро-долар.

От друга страна погледнато, тоест към форекс темата, е същото. Всеки написал нещо в нея за австралиеца и новозеландеца трябва да го пъдим ли като спамер само защото си има отделни теми?

Потребителски аватар
Boogeyman
Регистриран: 29 апр 2012, 20:48

Мнение от Boogeyman » 22 авг 2014, 13:16

съгласен съм.. за 5-10 човека активно пишещи през деня, няма смисъл да има 10 теми за всяка основна валута..
на мен лично даже ми създава неудобство да прескачам между темите.. то има примерно 3 коментара за 1 час през деня, ама 3-те написани в отделни теми..

haiko123
Регистриран: 26 юни 2012, 00:42

Мнение от haiko123 » 22 авг 2014, 13:18

BDSM_Mistress написа:Тази тема е излишна. Както и за новозеландеца. Във форекс темата се коментират тези неща. Иначе утре ще се появят и нови ентусиасти откриващи теми CAD, JPY и т.н. и дори могат да измъкнат и централната тема под формата на USD или EUR, защото при последните ще се пише същото, а именно за евро-долар.

От друга страна погледнато, тоест към форекс темата, е същото. Всеки написал нещо в нея за австралиеца и новозеландеца трябва да го пъдим ли като спамер само защото си има отделни теми?
Изобщо не е излишна темата,и няма нищо лошо всяка двойка и/или всяка валута да си има тема,нито пък може да се каже, че е спамер на някой коментирал въпросните двойки в общата тема за търговия с валута.А още по-добре би било хората със специфични стратегии също да си пишат отделни теми за да е ясно на всички как се развива стратегията и който иска да я прочете да я изучи и да я ползва.

Mark
Регистриран: 08 ное 2013, 09:14

Мнение от Mark » 22 авг 2014, 13:32

В основната тема има прекалено много коментари, които са написани с една единствена цел - да се вземе бонуса. По този начин ако даден потребител желае да разбере повече за дадена валута, му се налага да чете десетки безсмислени постове някои от които имат по само една дума ! С различните теми това време според мен се оптимизира и ми е далеч по приятно да чета смислени постове, а не просто чат.
:)

haiko123

Мнение от haiko123 » 22 авг 2014, 13:37

:good: :good: :good:
Mark написа:В основната тема има прекалено много коментари, които са написани с една единствена цел - да се вземе бонуса. По този начин ако даден потребител желае да разбере повече за дадена валута, му се налага да чете десетки безсмислени постове някои от които имат по само една дума ! С различните теми това време според мен се оптимизира и ми е далеч по приятно да чета смислени постове, а не просто чат.
:good: :good: :good: ,точно излишно е да се прехвърлят сума ти постове за да разбереш нещо за дадена двойка,затова си ги има и различните теми.

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 22 авг 2014, 13:57

haiko123 написа::good: :good: :good:
Mark написа:В основната тема има прекалено много коментари, които са написани с една единствена цел - да се вземе бонуса. По този начин ако даден потребител желае да разбере повече за дадена валута, му се налага да чете десетки безсмислени постове някои от които имат по само една дума ! С различните теми това време според мен се оптимизира и ми е далеч по приятно да чета смислени постове, а не просто чат.
:good: :good: :good: ,точно излишно е да се прехвърлят сума ти постове за да разбереш нещо за дадена двойка,затова си ги има и различните теми.
Малко по- неудобно е с различните теми, но е по практично, в общата много от прогнозите се губят сред останалите постове. Ако искаш да намериш някоя по- дългосрочна прогноза се връщаш дапреглеждаш 10-тки страници.

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 22 авг 2014, 14:57

Според мен се лигавите, но така да е.

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 22 авг 2014, 15:05

Boogeyman написа:съгласен съм.. за 5-10 човека активно пишещи през деня, няма смисъл да има 10 теми за всяка основна валута..
на мен лично даже ми създава неудобство да прескачам между темите.. то има примерно 3 коментара за 1 час през деня, ама 3-те написани в отделни теми..
Буги, точно същото си мисля ама ........

Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Мнение от avkch » 22 авг 2014, 15:23

Така поставени темите нямат никакъв смисъл!
Давам пример: ако искам да напиша анализ/прогноза за AUDJPY къде го поствам в темата AUD или JPY? От малката каша която е в момента общата тема ще направите една голяма каша с много теми.
:evil:

Потребителски аватар
BDSM_Mistress

Мнение от BDSM_Mistress » 22 авг 2014, 15:44

ако искам да напиша анализ/прогноза за AUDJPY къде го поствам в темата AUD или JPY?
Ами най-логично е в темата за валутна търговия. Говориш за две валути нали?

То по същата логика и преди днешната цапаница аз пък бих питала къде да постна анализ за AUDNZD като има две теми?

haiko123

Мнение от haiko123 » 22 авг 2014, 19:22

avkch написа:Така поставени темите нямат никакъв смисъл!
Давам пример: ако искам да напиша анализ/прогноза за AUDJPY къде го поствам в темата AUD или JPY? От малката каша която е в момента общата тема ще направите една голяма каша с много теми.
:evil:
Kъдето и да го пуснеш все е добре,ще излезе отгоре който се интересува ще го намери,но в общата тема по бързо ще отиде назад загубен сред другите мнения.

Потребителски аватар
Tsvetan Kanev

Мнение от Tsvetan Kanev » 27 авг 2014, 08:57

Затворих късите Е/АУД и П/АУД и обърнах на дълги

Мисля, че сега е момента. ДО дъното има много малко и ако обръща трябва да е днес

Потребителски аватар
K_W
4 получени

Мнение от K_W » 27 авг 2014, 09:10

Озито ми е доста противоречиво в момента, на две места съм го скъсил, на едно удължил, но съм по-уверен в дългата, общо взето за позициите ми ще е добре ако то не мърда, а двойките се движат от другата валута в кроса :grin:

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”