Онлайн Книги за форекс

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
Georgi
Регистриран: 23 яну 2011, 13:39

Re: Онлайн Книги за форекс

Мнение от Georgi » 08 фев 2015, 17:40

D.Traev написа:Здравейте, от скоро навлизам в света на финансовите пазари прочетох последните две книги на Ивайло Груев (не казвам, че изповядвам неговото мнение), но по препоръки той набляга на прочитането на "Победи финансовата криза" от Робърт Пректър.
От форумите може да научиш даста неща, дето по книгите ги няма!

Svetlin
Регистриран: 22 юли 2010, 18:16
Контакти:

Мнение от Svetlin » 08 фев 2015, 20:00

D.Traev написа:Благодаря за линка, но аз успях вече да си я изтегля от друг сайт. Мисълта ми е нужно ли е да отделя голямо внимание на написаното в книгата на Пректър или да се насоча по-скоро към книгите на г-н Минев, защото виждам добри отзиви за тях из форума.
Аз имах предвид прогнозата на Пректър. Това е несериозно. Чака Дау да ходи до 1-3К, а той ходи до над 18K.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 08 фев 2015, 21:31

Georgi написа:
D.Traev написа:Здравейте, от скоро навлизам в света на финансовите пазари прочетох последните две книги на Ивайло Груев (не казвам, че изповядвам неговото мнение), но по препоръки той набляга на прочитането на "Победи финансовата криза" от Робърт Пректър.
От форумите може да научиш даста неща, дето по книгите ги няма!
Не съм съгласен, относно форумите, виж google и youtube, ДА :smile:

Nikola_D
Регистриран: 07 май 2014, 18:44

Мнение от Nikola_D » 08 фев 2015, 21:43

K_W написа: Не съм съгласен, относно форумите, виж google и youtube, ДА :smile:
Теоретично, да. Но когато се обсъжда конкретна ситуация на пазара, само от форума можеш да научиш нещо на практика.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
4 получени

Мнение от K_W » 08 фев 2015, 22:33

Nikola_D написа:
Теоретично, да. Но когато се обсъжда конкретна ситуация на пазара, само от форума можеш да научиш нещо на практика.
Да но само, ако в дискусията се включат правилните хора, в противен случай ефекта може да е отрицателен.
Аз харесвам форумите, защото виждам как разсъждават "колегите". Приятно е и да споделиш мнение и да обсъдиш нещо, но като цяло в голямта си част губене на време. :smile:

D.Traev
Регистриран: 08 фев 2015, 11:40

Мнение от D.Traev » 08 фев 2015, 23:20

Благодаря за бързите отговори, а относно форума съм съгласен, че има и добри и лоши страни, но няма как така че продължаваме напред :D

Потребителски аватар
shanata
Регистриран: 18 яну 2015, 01:35
1 получени

Мнение от shanata » 09 фев 2015, 12:05

Ето една електронна книга от мен, материала е доста обогатен и обхваща основите на forex-a :wink:
100_FOREX_ebook_BG.pdf
(5.95 MБ) Свален 423 пъти
Дано съм бил полезен !
[b][i]Money never sleeps ..[/i][/b]

D.Traev
Регистриран: 08 фев 2015, 11:40

Мнение от D.Traev » 09 фев 2015, 22:57

Изключително полезно, през последните седмици търся доста усилено подобни материали, но на този не бях попадал. Благодаря.

yasen_ovcharov
Регистриран: 05 фев 2015, 22:25

Мнение от yasen_ovcharov » 09 фев 2015, 23:52

Благодаря много. Ако имате и други, качете. Този пост ще го редактирам след няколко дни с чуждоезична литература. Ако можете да дадете и малко насоки за книги, подобряващи психологията на трейдъра.

Потребителски аватар
letsplay
Регистриран: 05 яну 2015, 20:54

Мнение от letsplay » 10 фев 2015, 01:09

yasen_ovcharov написа:Благодаря много. Ако имате и други, качете. Този пост ще го редактирам след няколко дни с чуждоезична литература. Ако можете да дадете и малко насоки за книги, подобряващи психологията на трейдъра.

Можеш да пробваш някои от статийките на Уди Джонсън от Online Trading Academy. Управлението на емоциите по принцип е нещо, което не може да се овладее с четене, но все пак самото посочване и описване на изживени вече проблеми помага на съзнанието да приема реалността по-лесно. Най-важното за менталните ъпгрейди е да механизираш процесите с ясни да/не етапи, които да следваш ден след ден. В това отношение мозъкът е като мускул - трябва да го тренираш, няма заобикаляне на това неприятно изискване :smile:
Поздрави :smile:

http://www.fxstreet.com/search/contribu ... tenttype=e

yasen_ovcharov
Регистриран: 05 фев 2015, 22:25

Мнение от yasen_ovcharov » 11 фев 2015, 09:59

Съжалявам за двойния пост, но не открих как да редактирам предходния. Имам приятел, който учи в някакъв елитен университет в Англия нещо подобно (а може би и същото, като цяло не си говорим много за университети). От около половин-1 година търгува с Форекс уж с цел да си върне студентския заем. Накарах го да ми прати материали на PDF, които са били част от подготовката им. Трябва да уточня, че не съм ги чел, защото според мен е желателно да се мине първо през българската литература по въпроса. Както и да е, прилагам ви рар файл от моя Дропбокс https://www.dropbox.com/s/n2olyiggmjl8t ... X.rar?dl=0 . Нека някой от опитните потребители да каже дали тази литература става за нещо. Още веднъж искам да благодаря на създателите на форума, наистина е изключително полезен!

Svetlin
Регистриран: 22 юли 2010, 18:16
Контакти:

Мнение от Svetlin » 11 фев 2015, 10:49

yasen_ovcharov написа:Съжалявам за двойния пост, но не открих как да редактирам предходния. Имам приятел, който учи в някакъв елитен университет в Англия нещо подобно (а може би и същото, като цяло не си говорим много за университети). От около половин-1 година търгува с Форекс уж с цел да си върне студентския заем. Накарах го да ми прати материали на PDF, които са били част от подготовката им. Трябва да уточня, че не съм ги чел, защото според мен е желателно да се мине първо през българската литература по въпроса. Както и да е, прилагам ви рар файл от моя Дропбокс https://www.dropbox.com/s/n2olyiggmjl8t ... X.rar?dl=0 . Нека някой от опитните потребители да каже дали тази литература става за нещо. Още веднъж искам да благодаря на създателите на форума, наистина е изключително полезен!

В университет трудно ще научиш нещо практическо. Трейдинг се учи най-добре с практика. С книги и обучения просто спестяваш време и усилия.

Потребителски аватар
p_dim
Регистриран: 12 фев 2013, 17:43
38 получени
48 дадени

Мнение от p_dim » 11 фев 2015, 15:49

yasen_ovcharov написа:Съжалявам за двойния пост, но не открих как да редактирам предходния. Имам приятел, който учи в някакъв елитен университет в Англия нещо подобно (а може би и същото, като цяло не си говорим много за университети). От около половин-1 година търгува с Форекс уж с цел да си върне студентския заем. Накарах го да ми прати материали на PDF, които са били част от подготовката им. Трябва да уточня, че не съм ги чел, защото според мен е желателно да се мине първо през българската литература по въпроса. Както и да е, прилагам ви рар файл от моя Дропбокс https://www.dropbox.com/s/n2olyiggmjl8t ... X.rar?dl=0 . Нека някой от опитните потребители да каже дали тази литература става за нещо. Още веднъж искам да благодаря на създателите на форума, наистина е изключително полезен!

Колега, тия материали по нищо не приличат да са за студенти, по-скоро са събирани от нета. Едва ли са много подходящи ако сега си започнал да се занимаваш. Аз се порових в първия pdf - Trend forecasting..., където някакъв сайт WantagePoint си хвалят индикатора, пълзяща средна - но изработена на база невронна мрежа. Разбира се няма инфо какъв е алгоритъма, само са загатнати някои неща, но като цяло не беше безинтересно :)

nasco_ss
Регистриран: 16 мар 2014, 11:14

Мнение от nasco_ss » 22 мар 2015, 00:06

D.Traev написа:Благодаря за линка, но аз успях вече да си я изтегля от друг сайт. Мисълта ми е нужно ли е да отделя голямо внимание на написаното в книгата на Пректър или да се насоча по-скоро към книгите на г-н Минев, защото виждам добри отзиви за тях из форума.
може ли сайта и да си я изтегля,,,,ще ти бъда благодарен

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
38 получени
8 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 23 мар 2015, 15:12

И в този ред на мисли, има ли някой който да се е научил успешно да търгува от книга?
Лично аз съм изчел доста и в крайна сметка заклеймих всички като абсолютно безполезни или морално остарели. Защото едно е теория на Елиът от началото на 20-ти век или на някой супер успешен трейдър от 80 и 90-те години, съвсем друго е днешната реалност

Георги Георгиев
Регистриран: 08 сеп 2014, 21:43
3 дадени

Мнение от Георги Георгиев » 23 мар 2015, 15:46

bvg написа:И в този ред на мисли, има ли някой който да се е научил успешно да търгува от книга?
Лично аз съм изчел доста и в крайна сметка заклеймих всички като абсолютно безполезни или морално остарели. Защото едно е теория на Елиът от началото на 20-ти век или на някой супер успешен трейдър от 80 и 90-те години, съвсем друго е днешната реалност
Бях написал в темата за паунда,че лично за мен само Ал Брукс се доближава до истинския пазар и това което ще става в бъдеще,аз също съм тома неверни,но ако бях работил изцяло по книгата през изминалите няколко месецa щях да бъда на солиден +.

idimitrov99
Регистриран: 07 май 2014, 17:30

Мнение от idimitrov99 » 26 мар 2015, 10:55

Nikola_D написа:

От форумите може да се научиш на начини, как да не се търгува и рядко как се търгува :grin:

Потребителски аватар
Rocky97
Регистриран: 07 окт 2014, 20:14

Мнение от Rocky97 » 26 мар 2015, 13:07

За един начинаещ форума е като плодова градина има хубави и изгнили плодове (мнения) и само от него зависи кои плодове ще сложи в торбата (с какво ще си напълни главата)
форума е полезно място ако знаеш как да го използваш.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

idimitrov99
Регистриран: 07 май 2014, 17:30

Мнение от idimitrov99 » 02 апр 2015, 10:07

какъв дял трейдъри от форума според теб могат да го използват ефективно?

Потребителски аватар
Rocky97
Регистриран: 07 окт 2014, 20:14

Мнение от Rocky97 » 02 апр 2015, 10:54

Принципно всички трейдъри могат да използват форума ефиктивно. Но незнам колко го правят.
Всеки има право да бъде глупав , но някои злоупотребяват с тази привилегия ! Официално се отказвам от правото си да получавам бонус за мненията си!
Ð

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”