Онлайн Книги за форекс

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Онлайн Книги за форекс

Мнение от Lucifer » 30 яну 2014, 21:53

Така мислех си да препиша на компа книгата ''как да търгуваме на финансовите пазари '' от Светлин Минев и си казах ,че ще е добре да я препиша точка по точка обяснен всеки индикатор и подобни и за 1 месец не ми е проблем .Обаче издателя Светлин Минев е българин и самата книга не струва много и се чудя как е от към морална гледна точка . Хем ще е полезно да не се търси ,защото не е от скоро не е нова и в електронен вариант точка по точка разделено ще е лесно да се намери нужна информация ,но от друга страна ми харесва книгата и издателя се е постарал и най-важното е българин ( може много да се говори за това колко сме лоши българите обаче аз в нета български филм нито съм намирал нито съм гледал ) . Затова се допитвам до вас какво е редно да направя ?
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

tanewa
Регистриран: 03 сеп 2013, 22:54

Re: Онлайн Книги за форекс

Мнение от tanewa » 30 яну 2014, 22:06

Мисля,че е време да се научим да спазваме някои правила-морални и етични.Книгата му е обект на авторско право и не мисля,че е коректно да се направи.Аз лично съм с и ги купила всичките му книги и ми харесват,но..
Ти си решаваш :wink:
Сбогом и благодаря за рибата

Потребителски аватар
Lucifer
1 дадени

Мнение от Lucifer » 30 яну 2014, 23:48

tanewa написа:Мисля,че е време да се научим да спазваме някои правила-морални и етични.Книгата му е обект на авторско право и не мисля,че е коректно да се направи.Аз лично съм с и ги купила всичките му книги и ми харесват,но..
Ти си решаваш :wink:
Започвам да мисля ,за чуждестранна книга ,защото на някой английски издател примерно изобщо не го бърка българския пазар и материал на български ,обаче не знам някоя ,която да си струва .

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 31 яну 2014, 00:12

Lucifer написа: Започвам да мисля ,за чуждестранна книга ,защото на някой английски издател примерно изобщо не го бърка българския пазар и материал на български ,обаче не знам някоя ,която да си струва .
A защо наистина не започнеш да "мислиш" и не спреш да се занимаваш с глупоси, първо С.Минев е български автор, дори е член на форума и пише от време на време, със сигурност ще се зарадва на идеята ти
второ, пълно е с книги в нета и с линкове тук във форума,
трето има тема от преди 3-4 дни относно книгите,
четвърто, хората са измислили скенера и го ползват от години за подобна дейност...
Не знам кой ти даде сертификата за IQ-то но май трябва да си искаш парите. Разбирам да го правиш за бонуса, но знам че не можеш да го вземеш.
Сори ако звучи малко грубо ама се излагаш, в началото ти е простено, но колко време вече пишеш и четеш във форума...

Потребителски аватар
Lucifer
1 дадени

Мнение от Lucifer » 31 яну 2014, 00:30

K_W написа:
Lucifer написа: Започвам да мисля ,за чуждестранна книга ,защото на някой английски издател примерно изобщо не го бърка българския пазар и материал на български ,обаче не знам някоя ,която да си струва .
A защо наистина не започнеш да "мислиш" и не спреш да се занимаваш с глупоси, първо С.Минев е български автор, дори е член на форума и пише от време на време, със сигурност ще се зарадва на идеята ти
четвърто, хората са измислили скенера и го ползват от години за подобна дейност...
Не знам кой ти даде сертификата за IQ-то но май трябва да си искаш парите. Разбирам да го правиш за бонуса, но знам че не можеш да го вземеш.
Сори ако звучи малко грубо ама се излагаш, в началото ти е простено, но колко време вече пишеш и четеш във форума...
Идеята ми хрумна след като за един фр ,които и на идея си нямаше какво е форекс му преписах 1 страница ,която ми се струва малко безполезна относно как е започнал с какво се занимава откъде идва името ..абе основното .Веднъж тук преписах 2-3 набързо за фибоначи и реших ,че така и така съм преписвал няколко страници реших ,че може да помогна на някой ,защото е наистина качествена книга според мен . Относно материали в интернет - виждал съм няколко книги със заглавия как да забогатеем от форекс и подобни и просто залъгват хората сякаш 1 седмица на форекс и ще караш ферари и реших ,че ще е добре да се напише нещо реалистично . В тази книга даже имаше част ''търговия с малка сметка'' и съвсем ясно си го каза автора - нека бъдем реалисти .Направих темата не за бонус ,а защото на няколко пъти съм чувал С.Минев тук да се споменава като надежден автор (чак сега разбрах ,че пише във форума) и реших ,че преди да започна нещо такова е добре да се допитам до членовете на форума за това дали е редно .Относно скенерите - ако не говориш за онези лекарските и на идея си нямам за какво говориш .

Потребителски аватар
bokogega
Регистриран: 24 окт 2010, 19:28
2 получени

Мнение от bokogega » 31 яну 2014, 01:05

K_W написа:
По интернет го дават след съответното заплащане.Преди това решаваш тест,разбира се,който не е чак толкова труден.Като го решиш ти предлагат за да си видиш отличният резултат да си платиш и ти издават ламиниран плакет с високото си IQ,и след това ходиш и го разнасяш по форумите :grin: :grin: :grin: :grin:
П.П.Не му се връзвай не виждаш ли,че се прави на шут,и все си мисля,че и друг път е бил в този форум,но под друг никнейм :| :| :| :| :|
"Една от привилегиите на богатия е,че може да си позволи да бъде глупав по дълго време,отколкото бедния"

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 31 яну 2014, 01:18

Lucifer написа:
K_W написа:
Идеята ми хрумна след като за един фр ,които и на идея си нямаше какво е форекс му преписах 1 страница ,която ми се струва малко безполезна относно как е започнал с какво се занимава откъде идва името ..абе основното .Веднъж тук преписах 2-3 набързо за фибоначи и реших ,че така и така съм преписвал няколко страници реших ,че може да помогна на някой ,защото е наистина качествена книга според мен . Относно материали в интернет - виждал съм няколко книги със заглавия как да забогатеем от форекс и подобни и просто залъгват хората сякаш 1 седмица на форекс и ще караш ферари и реших ,че ще е добре да се напише нещо реалистично . В тази книга даже имаше част ''търговия с малка сметка'' и съвсем ясно си го каза автора - нека бъдем реалисти .Направих темата не за бонус ,а защото на няколко пъти съм чувал С.Минев тук да се споменава като надежден автор (чак сега разбрах ,че пише във форума) и реших ,че преди да започна нещо такова е добре да се допитам до членовете на форума за това дали е редно .Относно скенерите - ако не говориш за онези лекарските и на идея си нямам за какво говориш .

Извинявай Луцифер, но просто не се сдържам...със сигурност колегата е имал предвид лекарските скенери, да си сканираш с тях страниците на книгата и да ни ги дадеш тук!!! :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :grin: :grin: :grin: :grin: :o :o :o :lol: :lol: :lol:
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Потребителски аватар
Lucifer
1 дадени

Мнение от Lucifer » 31 яну 2014, 02:10

bokogega написа:
K_W написа:
По интернет го дават след съответното заплащане.Преди това решаваш тест,разбира се,който не е чак толкова труден.Като го решиш ти предлагат за да си видиш отличният резултат да си платиш и ти издават ламиниран плакет с високото си IQ,и след това ходиш и го разнасяш по форумите :grin: :grin: :grin: :grin:
П.П.Не му се връзвай не виждаш ли,че се прави на шут,и все си мисля,че и друг път е бил в този форум,но под друг никнейм :| :| :| :| :|
Кой никнейм ? Относно айкю - има такива тестове ,но моя сертификат е от менса с подпис и печат ако искаш инфо - http://www.mensa.bg/ .И пак за никнейма - използвам Луцифер,Луци,Лу или както ми е имейла fiher@abv.bg (не питай какво значи ,че е глупост много стар имейл) и понякога Lycan .Ако не ти е познат някои от тези никове значи не съм бил аз .

П.П- Гошо то е ясно че не е медицински ,но това е единственият ми известен . Ако има начин от хартия на комп за 2 минути то дори да се захвана ще е безсмислена загуба на време и така погледнато разбирам защо е тъпа темата (кво да се прави..за на пред ще знам)след като няма много смисъл от темата има ли начин по които да я изтрия ?

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 31 яну 2014, 12:26

Lucifer написа: П.П- Гошо то е ясно че не е медицински ,но това е единственият ми известен . Ако има начин от хартия на комп за 2 минути то дори да се захвана ще е безсмислена загуба на време и така погледнато разбирам защо е тъпа темата (кво да се прави..за на пред ще знам)след като няма много смисъл от темата има ли начин по които да я изтрия ?
Стига бе човек, наистина ли не си чувал за скенер, ако кажеш, че и за принтер не си чувал, вече съм сигурен че се еб#ваш с нас https://www.google.bg/search?q=desktop+ ... 66&bih=642 такова нещо в живота си не си ли виждал? Да не говорим че вече като напишеш десктоп скенер излизат 3Д скенери за домашна употреда, ат тук пиша и обяснявам какво е 2Д скенер :-?
Има и сумати приложения за смартфони, с които да сканираш документ.

Предлгам да преместим постовете в темата Хумор, добре се получава. :grin: :grin: :grin:

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 31 яну 2014, 13:31

Само да вмъкна, че има и програми за разпознаване на текст от картинка и директно да ти прехвърли сканираният текст в текстов документ :grin:
Ако се чудиш за какво може да използваш скенера все пак:grin:

montin
Регистриран: 20 ное 2012, 20:53

Мнение от montin » 05 фев 2014, 20:31

Имам намерение да си закупя книгите на този автор, тъй като чета само добри думи за него из форума. Не че не съм ги търсил безплатно в нета и бих се радвал даже ако ги имаше. Просто е много по-удобно да се свалят и четат на таблет, комп. та дори и на телефон. Под ръка са ти по всяко време, не събират прах в дома ти и не се чудиш къде да ги държиш и спасяваш природата :). Дори и ако ги има в електронен вариант срещу заплащане(разбира се по-евтини от хартиения) бих си закупил, но поне за сега в БГ не знам да има.

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
Регистриран: 23 авг 2012, 12:28

Мнение от Cvetan Radoslavov » 06 фев 2014, 12:42

Привет колеги ;))
sakral написа:Само да вмъкна, че има и програми за разпознаване на текст от картинка и директно да ти прехвърли сканираният текст в текстов документ :grin:
Колега, знаеш ли случайно как се казват тези програми или скенери?
Или да ме насочиш към имена или марки с тези функций?
Баща ми има книги писани на пишеща машина от преди 89-та, тогава текстообработката е била с пишещи машини... :grin:
Та това би ми свършило страхотна работа и би ме улеснило да ги прехвърля в ртф файлове. Та, ако е удобно, моля те насочи ме към марка или производител.
Колеги, извинявам се, че не е по темата.

Потребителски аватар
K_W
5 получени

Мнение от K_W » 06 фев 2014, 13:55

https://www.google.bg/search?q=fineread ... =642&dpr=1
тази мисля че имаше кирилица, до колкото си спомням можеш да го научиш да разпознава ръкописен текст, но си е занимавка иначе има сумати онлайн конвертори
http://www.scannedpdftoword.com/ този съм го ползвал и работи, но не знам как седят нещата с кирилицата.
Ако нямаш скенер, има и приложения за мобилни телефони, които вършат работа.

kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
46 получени
5 дадени

Мнение от kompira » 06 фев 2014, 14:05

Преди време за тази цел бях ползвал точно ABBYY FineReader софтуера, нямаше по-добро, разпознаваше и БГ текст. Сега не знам какво е положението и дали има по-добри алтернативи.

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 06 фев 2014, 16:07

Cvetan Radoslavov написа:Привет колеги ;))
sakral написа:Само да вмъкна, че има и програми за разпознаване на текст от картинка и директно да ти прехвърли сканираният текст в текстов документ :grin:
Колега, знаеш ли случайно как се казват тези програми или скенери?
Или да ме насочиш към имена или марки с тези функций?
Баща ми има книги писани на пишеща машина от преди 89-та, тогава текстообработката е била с пишещи машини... :grin:
Та това би ми свършило страхотна работа и би ме улеснило да ги прехвърля в ртф файлове. Та, ако е удобно, моля те насочи ме към марка или производител.
Колеги, извинявам се, че не е по темата.
kompira написа:Преди време за тази цел бях ползвал точно ABBYY FineReader софтуера, нямаше по-добро, разпознаваше и БГ текст. Сега не знам какво е положението и дали има по-добри алтернативи.
И съм ползвал ABBYY FineReader, само че след това трябва и да редактираш текста, защото понякога прави грешки(но не са толкова много). Това беше преди няколко години, но ще свърши работа.
Успех в начинанието :smile:

Yanna
Регистриран: 18 фев 2014, 13:40

Мнение от Yanna » 19 фев 2014, 13:10

Книгите на Светлин Минев са на съвсем достъпни цени.Така че,нека уважим труда на човека,и подкрепим българското :)
Погрешните ходове са точно толкова важни,колкото и правилните.
Понякога и по-важни.

Потребителски аватар
Cvetan Radoslavov
Регистриран: 23 авг 2012, 12:28

Мнение от Cvetan Radoslavov » 19 фев 2014, 18:34

K_W написа:https://www.google.bg/search?q=fineread ... =642&dpr=1
тази мисля че имаше кирилица, до колкото си спомням можеш да го научиш да разпознава ръкописен текст, но си е занимавка иначе има сумати онлайн конвертори
http://www.scannedpdftoword.com/ този съм го ползвал и работи, но не знам как седят нещата с кирилицата.
Ако нямаш скенер, има и приложения за мобилни телефони, които вършат работа.
kompira написа:Преди време за тази цел бях ползвал точно ABBYY FineReader софтуера, нямаше по-добро, разпознаваше и БГ текст. Сега не знам какво е положението и дали има по-добри алтернативи.
sakral написа:И съм ползвал ABBYY FineReader, само че след това трябва и да редактираш текста, защото понякога прави грешки(но не са толкова много). Това беше преди няколко години, но ще свърши работа.
Успех в начинанието :smile:
Колеги,
много, много благодаря за споделеното мнение, съвети и препоръки. :Р
Благодаря още веднъж. :))

D.Traev
Регистриран: 08 фев 2015, 11:40

Мнение от D.Traev » 08 фев 2015, 14:14

Здравейте, от скоро навлизам в света на финансовите пазари прочетох последните две книги на Ивайло Груев (не казвам, че изповядвам неговото мнение), но по препоръки той набляга на прочитането на "Победи финансовата криза" от Робърт Пректър. Интересувам се от мнението на хора като вас с много по-голям опит от моя, за това как Вие бихте се изказали за четивото на Пректър и необходимо ли е то в развитието на един начинаещ. Предполагам, че въпросът който задавам може да подразни хора като вас, които са врели и кипели във финансовите пазари, но нямам към кого друг да се обърна и имам нужда от обективно мнение, а не нападки.

Svetlin
Регистриран: 22 юли 2010, 18:16
Контакти:

Мнение от Svetlin » 08 фев 2015, 14:19

D.Traev написа:Здравейте, от скоро навлизам в света на финансовите пазари прочетох последните две книги на Ивайло Груев (не казвам, че изповядвам неговото мнение), но по препоръки той набляга на прочитането на "Победи финансовата криза" от Робърт Пректър. Интересувам се от мнението на хора като вас с много по-голям опит от моя, за това как Вие бихте се изказали за четивото на Пректър и необходимо ли е то в развитието на един начинаещ. Предполагам, че въпросът който задавам може да подразни хора като вас, които са врели и кипели във финансовите пазари, но нямам към кого друг да се обърна и имам нужда от обективно мнение, а не нападки.

http://profit.bg/news/Roburt-Prektur:-D ... 66590.html

D.Traev
Регистриран: 08 фев 2015, 11:40

Мнение от D.Traev » 08 фев 2015, 14:34

Благодаря за линка, но аз успях вече да си я изтегля от друг сайт. Мисълта ми е нужно ли е да отделя голямо внимание на написаното в книгата на Пректър или да се насоча по-скоро към книгите на г-н Минев, защото виждам добри отзиви за тях из форума.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”