Къде ще е гапа ?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Georgihh
Регистриран: 08 сеп 2011, 21:49

Къде ще е гапа ?

Мнение от Georgihh » 03 ное 2013, 17:17

По принцип гапа ми е една от любимите търговии и разчитам много на тези движения преди отварянето на пазара. Могат да се правят добри печалби.

Днес 03.11.2013 очаквам гапа да е в полза на Озито и Кивито след добрите данни от Китай.

Очаквам прогнози от петък до неделя, според мен ще е от полза за всички. Нека пазара работи за нас и събота и неделя. :wink:

haiko123
Регистриран: 26 юни 2012, 00:42
1 дадени

Re: Къде ще е гапа ?

Мнение от haiko123 » 03 ное 2013, 17:35

Как го търгуваш гапа,остявяш пот петък позиция или в понеделник ранните чаове разчиташ да се запълни,мислил съм си за това запълване,но как да преценя кога и от къде ще тръгне да го запълва?

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 03 ное 2013, 17:54

Идеята за такава тема не е лоша. Бих я приел, като начин на търговия, ако се обосновеш, за да разграничим от черно/червено/0.
Интересно ми е, на базата на какво в петък можеш да определиш гапа в понеделник. Аз се замислих дали има зависимост между движенията на пазара последните часове преди затваряне, да кажем ако има силен импулс в дадена посока и пазара затвори, дали този импулс не се отразява на отварянето . Също така се питам какъв е смисъла, при положение, че не можеш да контролираш риска? Това не е ли хазар, чисто и просто залагане? Не се заяждам.

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 03 ное 2013, 17:57

haiko123 написа:Как го търгуваш гапа,остявяш пот петък позиция или в понеделник ранните чаове разчиташ да се запълни,мислил съм си за това запълване,но как да преценя кога и от къде ще тръгне да го запълва?
Брат ми(преди да стане твърде тъп и да изгуби всичките си пари закупувайки 10 Дау Джоунс и губейки от това), работеше на гап-ове и изкарваше супер бруталните пари за България(говорим нещо от порядъка на 400-500лв. на седмица и то без да си мърда пръста).Това което правеше той е да чака при FTSE(английският индекс) да отвори гап като след това играеше за затварянето му.Ако загуби с първата си позиция вкарваше двойна позиция в посока срещу гап-а.Така печелеше постоянно, но уви - глупавия човек си е глупав винаги...Мисля, че тази тактика може да ви помогне, но той играеше с доста стабилна сметка и можеше да поеме големи загуби.
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Georgihh

Мнение от Georgihh » 03 ное 2013, 19:40

Гапа се получава при валутите от някакво събитие през уикенда или по инерция от петък следобяд.
Аз срещу гап не бих играл, ако нямам отворена позиция го изчаквам да се позапълни малко в ранните часове и влизам в посока на гапа.
Другият начин е да се скалпира малко преди затваряне.
Сега в петък купих кивита срещу повечето валути малко преди затваряне(заради скока) и чакам гапа. Ако не стане ще си чакам, поне лихва тече.

haiko123
Регистриран: 26 юни 2012, 00:42
1 дадени

Мнение от haiko123 » 03 ное 2013, 19:52

Georgihh написа:Гапа се получава при валутите от някакво събитие през уикенда или по инерция от петък следобяд.
Аз срещу гап не бих играл, ако нямам отворена позиция го изчаквам да се позапълни малко в ранните часове и влизам в посока на гапа.
Другият начин е да се скалпира малко преди затваряне.
Сега в петък купих кивита срещу повечето валути малко преди затваряне(заради скока) и чакам гапа. Ако не стане ще си чакам, поне лихва тече.
Значи за понеделник си имаш една стратегия от която си доволен,а при индксите и акците пробвал ли си я,там всеки ден би могло да се прилага.?А си мислех обаче че разчиташ на това че гапа ще се затвори и пускаш сделка по посока затварянето му,дали има хляб и в такава стратегия?

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 03 ное 2013, 20:12

Преди да затвори пазара на златото то се покачи явно много го купуват в петък и после някой ми каза ,че то в 95% от случаите отваря с положителен габ . Ще видя след 4 часа с какъв габ ще отвори и ще пробвам дали би станала врътката да купувам преди да затвори пазара и да спечеля от гапа и да затворя преди да е обърнало движението.
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 03 ное 2013, 20:18

Колеги, не знам за вас, но според мен през повечето време е хубаво да се играе за бърза корекция на гап-а.Говорим за секунди след отварянето след като гапира да се играе за бърза печалба.Например, ако Дау Джоунс гапира с 50 долара нагоре може да се играе за връщане на 5-10 долара веднага.Това обикновено го правят доста често индексите.А за колегата, който пита за акции - ако искаш пиши в темата за акции да ти обясня тактика на един доста успешен(говорим за 45% на месец) трейдър, който играе с акции за ежедневни доходи.

Georgihh

Мнение от Georgihh » 03 ное 2013, 20:24

Lucifer написа:Преди да затвори пазара на златото то се покачи явно много го купуват в петък и после някой ми каза ,че то в 95% от случаите отваря с положителен габ . Ще видя след 4 часа с какъв габ ще отвори и ще пробвам дали би станала врътката да купувам преди да затвори пазара и да спечеля от гапа и да затворя преди да е обърнало движението.
Посоката няма значение, но щом е 95% за нагоре си заслужава. Важното е да издържиш ако гапа е срещу теб и да чакаш да се запълни и да излезеш. Ако пък е в твоята посока да направиш добра печалба.

Georgihh

Мнение от Georgihh » 03 ное 2013, 20:39

Gosho1991 написа:Колеги, не знам за вас, но според мен през повечето време е хубаво да се играе за бърза корекция на гап-а.Говорим за секунди след отварянето след като гапира да се играе за бърза печалба.Например, ако Дау Джоунс гапира с 50 долара нагоре може да се играе за връщане на 5-10 долара веднага.Това обикновено го правят доста често индексите.А за колегата, който пита за акции - ако искаш пиши в темата за акции да ти обясня тактика на един доста успешен(говорим за 45% на месец) трейдър, който играе с акции за ежедневни доходи.

Това не е лоша идея, а и е всеки ден това с гапа, може да го пробвам.Ако номера минава 4и пъти в седмицата си заслужава.

Потребителски аватар
Gosho1991

Мнение от Gosho1991 » 03 ное 2013, 20:41

Georgihh написа:
Gosho1991 написа:Колеги, не знам за вас, но според мен през повечето време е хубаво да се играе за бърза корекция на гап-а.Говорим за секунди след отварянето след като гапира да се играе за бърза печалба.Например, ако Дау Джоунс гапира с 50 долара нагоре може да се играе за връщане на 5-10 долара веднага.Това обикновено го правят доста често индексите.А за колегата, който пита за акции - ако искаш пиши в темата за акции да ти обясня тактика на един доста успешен(говорим за 45% на месец) трейдър, който играе с акции за ежедневни доходи.

Това не е лоша идея, а и е всеки ден това с гапа, може да го пробвам.Ако номера минава 4и пъти в седмицата си заслужава.
Аз знам, че работи, но в повечето случаи е добре със стопове да се играе и при ударен стоп да влезеш с двойно количество.Както съм казал по-горе - брат ми правеше доста добри пари по този начин.Той можеше да оцелее при 6(мисля, че даже повече) ударени поредни стопа, а само веднъж, САМО ВЕДНЪЖ беше стигнал до 3-тия.Говорим за период от 3 месеца.

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 03 ное 2013, 20:53

Ето нещо относно отиграване на отваряне и затваряне при акциите http://www.youtube.com/watch?v=HNbJf2uehhU.
И все пак не рабирам, какъв е смисъла, на чакането за гап пред нормалното търгуване, при което не си изправен пред толкова неизвестни и можеш да контролираш загубите, а движенията са много по-големи. :-? :-? :-?
Това с цел затваряне на гапа го разбирам, честно казано не мисля, че е достатъчно надеждно.

Georgihh

Мнение от Georgihh » 03 ное 2013, 21:13

K_W написа:Ето нещо относно отиграване на отваряне и затваряне при акциите http://www.youtube.com/watch?v=HNbJf2uehhU.
И все пак не рабирам, какъв е смисъла, на чакането за гап пред нормалното търгуване, при което не си изправен пред толкова неизвестни и можеш да контролираш загубите, а движенията са много по-големи. :-? :-? :-?
Това с цел затваряне на гапа го разбирам, честно казано не мисля, че е достатъчно надеждно.
Това за гапа е ,че пазара работи за теб(против теб) и събота и неделя. Просто пазара работи без да се тормозиш. Естествено сумите трябва да са малки процентно от сметката.
Ако играеш с гапа печелиш,ако гапа е срещу теб чакаш затварянето му и излизаш.
Горните две се получават около 90% от случаите.
Не ,че се правят големи пари ,но нещо капе и събота и неделя.
Ако играеш пък и с валути с положителен сауп е още по добре.

Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Мнение от Lucifer » 03 ное 2013, 21:42

http://prntscr.com/21pxmn лошооо...има ли някъде по малък спред?
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

stefan_lv
Регистриран: 13 юни 2013, 16:16
1 дадени

Мнение от stefan_lv » 03 ное 2013, 22:00

Lucifer написа:http://prntscr.com/21pxmn лошооо...има ли някъде по малък спред?
Това е напълно нормален спред за златото.

Потребителски аватар
Бобито
Регистриран: 30 сеп 2013, 18:42

Мнение от Бобито » 03 ное 2013, 22:52

Има колега... При мен виждам, че на Саксо и на Делта са по 40... :grin: ...което не е никаква разлика..

Потребителски аватар
Tiguanic
Регистриран: 29 авг 2013, 23:32

Мнение от Tiguanic » 04 ное 2013, 12:54

Като стана дума за гапа - някой може ли да предположи защо трейдър.бг отварят чак в 0:30 ч. в понеделник?

САПИ
Регистриран: 31 яну 2010, 11:02

Мнение от САПИ » 04 ное 2013, 13:09

Tiguanic написа:Като стана дума за гапа - някой може ли да предположи защо трейдър.бг отварят чак в 0:30 ч. в понеделник?
Еми щото работят и през хуйкенда...и те трябва да почиват понекога :lol: :lol: :lol: ...пък и клиентите могат, да поспят по до късно :grin: ...Как да е тази тема се приключи, иначе се радвам,че се върна :smile: !!Успехи пич!!

Потребителски аватар
B-52
Регистриран: 30 юли 2012, 13:12
3 получени

Мнение от B-52 » 04 ное 2013, 13:14

Това са 0.5 $ и е нормално за спред за златото. Кое е му лошото, като златото хвърчи десетки долари в двете посоки :grin:
[b]Всекиму своето!!![/b]

Потребителски аватар
Tiguanic
Регистриран: 29 авг 2013, 23:32

Мнение от Tiguanic » 04 ное 2013, 19:52

САПИ написа:
Tiguanic написа:Като стана дума за гапа - някой може ли да предположи защо трейдър.бг отварят чак в 0:30 ч. в понеделник?
Еми щото работят и през хуйкенда...и те трябва да почиват понекога :lol: :lol: :lol: ...пък и клиентите могат, да поспят по до късно :grin: ...Как да е тази тема се приключи, иначе се радвам,че се върна :smile: !!Успехи пич!!
Никъде не съм ходил, на пазара бях, не ме ли видя :grin: Успех и на теб!

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”