Търговия с индекси

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
ndimitrov73
Регистриран: 17 яну 2016, 23:05
70 получени
32 дадени

Re: Търговия с индекси

Мнение от ndimitrov73 » 19 юни 2017, 22:24

ndimitrov73 написа:
ndimitrov73 написа:Рубриката моята сделка:

Индекс SP500

Buy Limit:

Price: 2426.20
S/L: 2417.50
T/P: 2443.6

Дневна графика.
Класически бичи пин бар кацнал на подкрепата 2419. Вход средата на опашката на бара, стопа е под него . Т/П 2х Стопа. Само да добавя, че е налице възходящ тренд.
Не обичам да оставям отворени сделки за понеделник, ама като се стартира поръчката ще чакам както винаги пазара да реши кой крив и кой прав, затова имам СЛ и ТП :grin:
Всичко се разви по-сценарии таргета е достигнат. Чакаме следващата сделка най-вероятни ще се появи в тъговия с валута, метал и петрол.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
29 получени
5 дадени
Контакти:

Re: Европейски публични компании

Мнение от bvg » 05 юли 2017, 14:21

S.Zhelev написа:
vgc написа:Изображение
Този феномен си е описан в учебниците по икономика. Огромният брой фондове се представя по-зле от индексите в дългосрочен план. От което автоматично следва, че всеки средноинтелигентен човек може да бие същите тези фондове, просто като купи съответния индекс и го държи. Което пък поражда въпроса финансите и икономиката наука ли са или псевдо-наука?
Желев не съм на 100% запознат как се сътавя индекса, но той в малка или по-голяма степен е стъкмистика. Нали знаеш, че компаниите там се сменят всяка година. Т.е. едва ли не индекса показва предходен период като изтрива най-лошите компании и добавя на тяхно място най-добрите за даден последен период. Освен това индекса има падеж подобно на петрола на определена дата изтича. Т.е. никой неможе да има перформънда на индекса ако се опитва да го следва, защото на определен период, трябва да продава част от компанииите и да купува нови на тяхно място, а това е свързано с плащане на спред и комисионни. Освен това фондовете си имат и собствени разходи, като наем, заплати, оборудване, някое самолетче и яхтичка за борда на директорите....... :wink: премиики..... :wink: обезщетение за някой уволнен директор в размер на 50 млн, долара.

bvg
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 05 юли 2017, 14:50

т.е. ако фалира компания Х на която пазарната ѝ капитализация е на място 500, индекса вместо да спадне с точно толкова пункта колкото е загубила компанията, на нейно място ще вкарат компанията която е била на място 501 по пазарна капитализация и ще кажат, ха индекса се покачи :smile:

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 05 юли 2017, 15:08

bvg написа:Желев не съм на 100% запознат как се сътавя индекса, но той в малка или по-голяма степен е стъкмистика. Нали знаеш, че компаниите там се сменят всяка година. Т.е. едва ли не индекса показва предходен период като изтрива най-лошите компании и добавя на тяхно място най-добрите за даден последен период.
Стъкмистика няма. Компаниите се сменят - макар и не на определен период от време - и това има своята логика. Примерно Кодак са в Dow Jones Industrial Average от 1930 до 2004. Падат жертва на дигиталната фотография (макар че точно те са изобретили дигиталната камера през 1975) и компанията просто не е репрезентативна за състоянието и развитието на икономиката.
bvg написа:Освен това индекса има падеж подобно на петрола на определена дата изтича. Т.е. никой неможе да има перформънда на индекса ако се опитва да го следва, защото на определен период, трябва да продава част от компанииите и да купува нови на тяхно място, а това е свързано с плащане на спред и комисионни.
Няма нужда от такива гимнастики. Примерно с Trader.bg можеш да търгуваш спот индекси, които не изтичат и няма да се налага да плащаш излишни комисионни или да се занимаваш с акциите на отделните компании.

bvg
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 05 юли 2017, 15:29

обяснението е по-скоро защо индекса изпреварва по перформънс инвеститорите. Защото в индекса влизат най-добрите компании, а когато излизат това не се отразява с минус на индекса, което би било загува в кошницата на един инвеститор. Обаче индеска пред широката публика се представя като пораснал, един вид, ако бяхте инвестирали в S&P500 през 82-ра сега щяхте да имате 300% доходност, което не е така, може да се окаже, че доходността дори е отрицателна за целия този период, защото в момента в който една компания влезе в топ 500 потенциала и за разтеж вече е силно изчерпан. Едно е да я купиш на 1$ и да я чакаш да стане 1000$ друго е да я купиш на 1000. Т.е.. за да може някой да достигне пеформънса на индекс акциите трябва да му ги подаряват и да му заменят най-лошите с по-скъпи безплатно.

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 05 юли 2017, 16:24

bvg написа:обяснението е по-скоро защо индекса изпреварва по перформънс инвеститорите. Защото в индекса влизат най-добрите компании, а когато излизат това не се отразява с минус на индекса, което би било загува в кошницата на един инвеститор. Обаче индеска пред широката публика се представя като пораснал, един вид, ако бяхте инвестирали в S&P500 през 82-ра сега щяхте да имате 300% доходност, което не е така, може да се окаже, че доходността дори е отрицателна за целия този период, защото в момента в който една компания влезе в топ 500 потенциала и за разтеж вече е силно изчерпан. Едно е да я купиш на 1$ и да я чакаш да стане 1000$ друго е да я купиш на 1000. Т.е.. за да може някой да достигне пеформънса на индекс акциите трябва да му ги подаряват и да му заменят най-лошите с по-скъпи безплатно.
Как реши, че за настоящата стойност на индекса имат някакво значение миналите стойности на акциите? Стойностите се изчисляват за напред, ти да не си мислиш, че се преизчислява цялата история на индекса с включването на нова компания?

Аз казвам как конкретно можеш да инвестираш в индекси и да се възползваш от евентуален ръст, ти пишеш свободни съчинения по теми, които сам признаваш, че не са ти ясни. И разбира се, има някаква конспирация срещу мирните граждани :smile:

bvg
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 05 юли 2017, 16:29

Ми точно това е че нямат значение миналите стойности. Да сравняваме индекса S&P от 80-та с индекса от 2017 е като да сравняваме круши със сутиени. Не е нужно да си кой знае колко умен за да се сетиш че 500 компании няма как да са топ 500 30 години
Последна промяна от bvg на 05 юли 2017, 16:34, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 05 юли 2017, 16:34

bvg написа:Ми точно това е че нямат значение миналите стойности. Да сравняваме индекса S&P от 80-та с индекса от 2017 е като да сравняваме круши със сутиени. Са ше погледна някой индекс който дават трейдъра и ше вида дали изобщо е имал ръст.
Добре. И после да ни кажеш какво си открил :grin:

bvg
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 05 юли 2017, 16:48

има някакъв spx500 който не е ясно как точно се изчислява и какво вклюва в себе си.

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 05 юли 2017, 16:52

bvg написа:има някакъв spx500 който не е ясно как точно се изчислява и какво вклюва в себе си.
Let me google that for you По звездите го смятат :)

Оспамихме темата на VGC, по-късно ще ги преместя тези мнения в темата за индексите.

bvg
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 05 юли 2017, 17:49

определено мисля че е по звездите

bvg
29 получени
5 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 05 юли 2017, 17:55

S.Zhelev написа:
Аз казвам как конкретно можеш да инвестираш в индекси и да се възползваш от евентуален ръст, ти пишеш свободни съчинения по теми, които сам признаваш, че не са ти ясни. И разбира се, има някаква конспирация срещу мирните граждани :smile:
Неможеш да инвестираш така както си мислиш, пишеш глупости.

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
12 получени
1 дадени

Мнение от vgc » 05 юли 2017, 18:11

Е и аз си имам бенчмарк (DAX30) и освен това ми харесва да сравнявам нарастването на круши с нарастването на мушмули. И понеже януари ми беше основно подготовка, то по стратегията която си направих труда да споделя с вас в тази тема, без използването на маржин (и с разход от фиксирани 12 евро на поръчка + съответен спред) се получава следното по месеци :smile:
p.png
p.png (49.85 KБ) Видяна 350 пъти
Форексът е полезен като ХОБИ

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 05 юли 2017, 19:07

bvg написа:
S.Zhelev написа:
Неможеш да инвестираш така както си мислиш, пишеш глупости.
Разбира се, че можеш :grin: Но ти нямаш придстава за какво говориш, както сам си призна :grin:

Просто купуваш спот индекс и държиш.
bvg написа:определено мисля че е по звездите
Очевидно ти е трудно да мислиш. Следващата ти глупост просто я трия.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 05 юли 2017, 20:37

bvg написа:има някакъв spx500 който не е ясно как точно се изчислява и какво вклюва в себе си.
Според мен последните постове са за темата търгувия с индекси. bvg явно имаш достатъчно време да се занимаваш с глупости. Аз имам елементарна представа за тези индекси. Например този индекс който цитираш е съставен от акциите на 500 американски компании. Ангел ми зададе въпроса каква тежест върху индекса оказва всяка от тези компании? Направих кратко проучване и не можах да му отговоря на въпроса. Въпреки, че не съм напълно наясно със този индекс и с индекса Дау Джонс знам, че стратегията която ползвам работи за тези индекси и ако се образува свестен сигнал аз откривам сделка. Пуснах няколко сделки във Търговия със индекси може да провериш. Някои казват, че американския долар е свързан с този индекс SP500 когато този индекс е във възход и долара доминира над другите валути.
Познавам две човешки качества които нямат граница. Това са глупостта и алчността.

Liberty1791
Регистриран: 17 юни 2017, 12:34
8 получени
1 дадени

Мнение от Liberty1791 » 05 юли 2017, 21:08

За индексите. При повечето (вкл. DOW и S&P500) индивидуалната тежест на всяка компания се изчислява въз основа на дела на нейната пазарна капитализация спряво тази на целия индекс. Примерно ако капитализацията на една компания е 2 милярда, а на индекса 100 - то нейната тежест в индекса е 2%.
Иначе е вярно, че 500-те компании не са фиксирани, а се променят - някои влизят в иднекса, други излизат въз основа на промяната в пазарните им капитализации.
А дебатът за това може ли да бъде победен пазара е вечен, а в основата му стои Хипотезата за ефективния пазар. Общо взето повечето активно менажирани фондове губят в дългосрочен план спрямо индекса, но естествено има изключения - Berkshire Hathaway например. За средностатистическия инвеститор наистина най-добрият вариант е да заложи на пасивно менажиран фонд или просто да си купи индекса от спот пазара. Стига това да не стане близо до върха на бичия пазар :grin:

Потребителски аватар
S.Zhelev
72 получени
172 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 05 юли 2017, 23:44

ndimitrov73 написа:
05 юли 2017, 20:37
Според мен последните постове са за темата търгувия с индекси.
Така е. Преместих последните мнения от темата "Европейски публични компании" тук.

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 09 авг 2017, 00:21

И така ще вдигна малко темата. Моя любим индекс. Това ще ми е сделката. Смятам, че няма нужда от коментар. Входа селл лимит е в средата на опашката. Стопа върха на бара плюс спреда. Таргет подкрепата 2463,10

[SP500]Daily.png
[SP500]Daily.png (52.38 KБ) Видяна 262 пъти

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 06 сеп 2017, 00:33

SPX500Daily.png
SPX500Daily.png (50.98 KБ) Видяна 177 пъти
бай лимит
Цена: 2453,20

Стоп: 2445,50

Таргета: 2473,00

Потребителски аватар
ndimitrov73
70 получени
32 дадени

Мнение от ndimitrov73 » 08 сеп 2017, 23:41

SPX500Daily.png
SPX500Daily.png (52.11 KБ) Видяна 157 пъти
Сделката ми още не е сработила, чакам.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”