Инвестиционни монети

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Re: Инвестиционни монети

Мнение от Gosho1991 » 05 окт 2013, 22:18

sakral написа:Аз съм чувал, че има разлика отново между цената, на която ти го продават и тази, на която ти предлагат да го изкупуват. Затова си мисля, че не е много на сметка... но естествено може и да не съм прав.
Е, то при всичко е така.Като търгуваш валутни двойки пак има цена на продаване и цена на изкупуване...Търговията с каквото и да е - домати, краставици, презервативи, валути, акции, семки, винаги при всичко има разлика между цената на купуване и цената на продаване.
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Потребителски аватар
Bolyarski
Регистриран: 13 дек 2011, 15:14
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 05 окт 2013, 22:57

Аз лично смятам, че т. нар. "инвестиционно злато" е злато за балами. Един вид начин да ти вземат парите, без да можеш да реализираш печалба после. То не са ограничения, то не са опасности от пипане, надраскване и пр. Още по-тежко е положението с изкупуването обратно. Каква инвестиция е, след като винаги ще си на загуба при продажбата на такова злато?
Златото се било окислявало при контакт с въздуха и автоматично губело 30% от стойността си - по-голяма глупост не бях чувал! Златото не образува окис! Златото не се окислява, не ръждясва, не става на петна, не корозира, не гние. Златото винаги е злато, дори под критичния микроскоп на "компетента"!
Това, което има стойност изобщо в "инвестиционното злато" в случая не е златото, а нумизматичната му цена (ако има такава). Всичко останало, като грамаж, карати са нищо повече от същото количество и чистота пръстен на ръката ви - надраскан или ако щеш "окислен".
Разглеждал съм това средство за изпразване на инвестиционни джобове в банките и в личната колекция на братовчед ми - запален нумизмат. За него няма такова нещо като "инвестиционно злато", има само златна монета с еди каква си стойност, еди какъв си дизайн и еди какъв си тираж, който определя цената на същата монета в бъдеще според него. Няма никакво намерение да ги продава обратно като празни шишета на банките, той си ги гледа, радва им се, върти ги между пръстите си, продава тези, които има в повече на други колеги с печалба и изобщо е убеден, че един ден неговите деца ще са в пъти по-богати, ако решат да продадат тази колекция. Инвестицията тук е в колекционерското търсене - само от там можеш да изкараш пари с това злато.
Моето лично виждане за приложението на тези монети и плочки няма да го споделям, но няма нищо общо с прикачената им дума "инвестиция"

stefan_lv
Регистриран: 13 юни 2013, 16:16
1 дадени

Мнение от stefan_lv » 06 окт 2013, 00:34

Bolyarski написа:Аз лично смятам, че т. нар. "инвестиционно злато" е злато за балами. Един вид начин да ти вземат парите, без да можеш да реализираш печалба после. То не са ограничения, то не са опасности от пипане, надраскване и пр. Още по-тежко е положението с изкупуването обратно. Каква инвестиция е, след като винаги ще си на загуба при продажбата на такова злато?
Златото се било окислявало при контакт с въздуха и автоматично губело 30% от стойността си - по-голяма глупост не бях чувал! Златото не образува окис! Златото не се окислява, не ръждясва, не става на петна, не корозира, не гние. Златото винаги е злато, дори под критичния микроскоп на "компетента"!
Това, което има стойност изобщо в "инвестиционното злато" в случая не е златото, а нумизматичната му цена (ако има такава). Всичко останало, като грамаж, карати са нищо повече от същото количество и чистота пръстен на ръката ви - надраскан или ако щеш "окислен".
Разглеждал съм това средство за изпразване на инвестиционни джобове в банките и в личната колекция на братовчед ми - запален нумизмат. За него няма такова нещо като "инвестиционно злато", има само златна монета с еди каква си стойност, еди какъв си дизайн и еди какъв си тираж, който определя цената на същата монета в бъдеще според него. Няма никакво намерение да ги продава обратно като празни шишета на банките, той си ги гледа, радва им се, върти ги между пръстите си, продава тези, които има в повече на други колеги с печалба и изобщо е убеден, че един ден неговите деца ще са в пъти по-богати, ако решат да продадат тази колекция. Инвестицията тук е в колекционерското търсене - само от там можеш да изкараш пари с това злато.
Моето лично виждане за приложението на тези монети и плочки няма да го споделям, но няма нищо общо с прикачената им дума "инвестиция"
Естествено, че не хваща ражда, всеки метал реагира различно, а златото ти гарантирам, че реагира при контакт с въздуха. Като има разбира се много голямо значение от самото злато. Мога да ти кажа че има злато което няма никаква опаковка която му осигурява вакум. Отвори някой по-нормален сайт за инвестиционно злато и ще видиш как го предлагат и изрично си пише, че отваряна ли е опаковката при изкупуване, ще бъде проверено и преоценено. А това злато което е за колекции аз не го броя за инвестиционно въпреки, че и него го водят в тая категория, но там цената зависи от други неща който ти си описал.
А иначе и аз съм съгласен, че от това хора като нас няма да спечелят, тука трябва да имаш излишни милиони който се чудиш къде да вложиш. Основната идея е, че това е сигурна инвестиция т.е. може да не спечелиш, кой знае колко, но и много трудно, ще загубиш. Или поне това беше разбирането на инвеститорите до момента, защото цената(стойността) му от както е открито златото винаги е вървяла нагоре, а за в бъдеще как ще е нищо не се знае. :)

Потребителски аватар
Bolyarski
Регистриран: 13 дек 2011, 15:14
1 дадени

Мнение от Bolyarski » 06 окт 2013, 21:07

Разбирам, само че е много трудно да определиш такова злато като инвестиционно. Заблудата е налице, но явно не се вижда от блясъка на метала. Истинската "златна" инвестиция е с почерк на националните банки, всичко друго е колекционерство.

kamen6
Регистриран: 19 яну 2018, 09:50

Мнение от kamen6 » 01 фев 2018, 09:04

Здравейте, колеги! Къде в София ще ми препоръчате да продам 4 инвестиционни кюлчета? Имат си сертификати и тн.

goldrun
Регистриран: 09 фев 2014, 14:46
4 получени
4 дадени

Мнение от goldrun » 01 фев 2018, 17:26

Сещам се за Тавекс

galin65
Регистриран: 16 фев 2018, 09:23
1 получени

Мнение от galin65 » 28 фев 2018, 11:36

Чейндж бюрото при театъра купуват. Фактор или нещо такова, там до Коста кафе е

moon11
Регистриран: 01 мар 2018, 18:46

Мнение от moon11 » 01 мар 2018, 18:49

Мерси за информацията!

kamen6
Регистриран: 19 яну 2018, 09:50

Мнение от kamen6 » 27 мар 2018, 09:25

И аз ходих във фактор. супер цана ми дадоха, а и май валутните курсове са с една идея по добри от на никар

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”