Форекс роботи/програми

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
Lucifer
Регистриран: 06 сеп 2013, 08:57
1 дадени

Форекс роботи/програми

Мнение от Lucifer » 22 сеп 2013, 18:54

В няколко теми чух въпроси относно роботи за форекс или програми се наричаха и реших да потърся какво е това ,но нито знаех име на програма/робот нито какво да търся ( щом напиша форекс каквото и да напиша после ми излиза +500 телетрейдър и други подобни сайтове и нищо полезно) та реших да направя тази тема ( съжалявам ако има подобна вече ) относно машинките .Въпроса ми е безплатни ли са как се казват къде да ги намеря за какво служат полезни ли са ползвате ли ги и какви са ви впечатленията .Общо взето всичко полезно относно тези програми ,които знаете и бихте споделили ;–)
Форекса е като маратон - който бърза в началото често не стига до края.

lokva
Регистриран: 23 сеп 2010, 22:42

Re: Форекс роботи/програми

Мнение от lokva » 22 сеп 2013, 18:57

безплатен обяд няма никъде. ако един форекс робот (програма) работи то тя е безценна и няма да струва 100 или 200 $. има и други теми в този форум за експертни системи.

stefan_lv
Регистриран: 13 юни 2013, 16:16
1 дадени

Мнение от stefan_lv » 22 сеп 2013, 19:05

http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50&t=987&start=100
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50&t=930&start=760
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50 ... 149#p66149
http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50 ... 762#p55762

Отваряш раздел: FOREX СИГНАЛИ, СИСТЕМИ И СТРАТЕГИИ примерно и теми колкото искаш, за да се запознаеш горе долу. После, ако имаш въпрос по конкретен питай. ;)

Потребителски аватар
Lucifer
1 дадени

Мнение от Lucifer » 22 сеп 2013, 19:09

Ясно...разбрах каквото ме интересуваше очевидно има достатъчно писано относно експертните системи и темата няма нужда да стои ;-)

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 22 сеп 2013, 19:22

Lucifer написа:Ясно...разбрах каквото ме интересуваше очевидно има достатъчно писано относно експертните системи и темата няма нужда да стои ;-)
Само тук има над 80 страници - http://forexforum.bg/viewtopic.php?f=50&t=930

Отделно прочети всичко, писано по въпроса от VGC.

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 23 сеп 2013, 23:55

Lucifer написа:В няколко теми чух въпроси относно роботи за форекс или програми се наричаха и реших да потърся какво е това ,но нито знаех име на програма/робот нито какво да търся ( щом напиша форекс каквото и да напиша после ми излиза +500 телетрейдър и други подобни сайтове и нищо полезно) та реших да направя тази тема ( съжалявам ако има подобна вече ) относно машинките .Въпроса ми е безплатни ли са как се казват къде да ги намеря за какво служат полезни ли са ползвате ли ги и какви са ви впечатленията .Общо взето всичко полезно относно тези програми ,които знаете и бихте споделили ;–)
Доста време и аз търсех такъв робот, но засега се убедих, че такъв безплатен няма и ако има добър, то той ще е платен и ще струва доста...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 24 сеп 2013, 03:34

saxmovies написа:
Lucifer написа:В няколко теми чух въпроси относно роботи за форекс или програми се наричаха и реших да потърся какво е това ,но нито знаех име на програма/робот нито какво да търся ( щом напиша форекс каквото и да напиша после ми излиза +500 телетрейдър и други подобни сайтове и нищо полезно) та реших да направя тази тема ( съжалявам ако има подобна вече ) относно машинките .Въпроса ми е безплатни ли са как се казват къде да ги намеря за какво служат полезни ли са ползвате ли ги и какви са ви впечатленията .Общо взето всичко полезно относно тези програми ,които знаете и бихте споделили ;–)
Доста време и аз търсех такъв робот, но засега се убедих, че такъв безплатен няма и ако има добър, то той ще е платен и ще струва доста...
Добрите не се и предлагат на пазара, повечето от това което се продава са капани за зайци, кандидати за казаната.

Иначе и аз през последните 4-5 години съм изпонасвалял всичко де що съм видял -безплатно, платено/кракнато - близо 10GB колекция и смея да кажа, че нито един не бих пуснал на реална сметка във вида, в който съм ги получил С едно изключние - през 2009-та позлвах готов експерт, свален от форум, с който скалпирах доста успешно нощния рейндж на EURCHF, но след няколко месеца тази стратегия спря да работи, започна много да шава двойката. Спомням си, че и VGC преди врме публикува тук ботче за франка, което отваряше само дълги ако цената е определен рейндж от дадено ниво...

Какви изводи съм си направил от цялото това море многоредови файлчета? Разделил съм ги на 2 вида: губещи в дългосрочен план и вечно печеливши. Пояснявам за втората група - гридове, усреднители, хеджиращи и не на последно място мартигейове, които винаги печелят, стига да имаш разбира се бездънна сметка. 8-)

Какво са ми погнали готовите кодове? Предимно чрез тях се начуих да програмирам (е не съм спец, по-скоро едно ниво над начинаещ, но пък макар и по не най-оптималния начиан, винаги постигам крайния резултат). От тях виждам как са реализирани конкретни задачи на практика и това много ме улеснява, когато се налага правя спрявки и в http://docs.mql4.com/index.

Пробвал съм се многократно да модифицирам готови разработки, с цел подобряване в някакъв аспект, добавяне на нови идеи и т.н. Имал съм моментни успехи, но трайни и нискорискови такива така и не постигнах. НО борбата продължава, от няколко мсеца работя по една чисто моя идея, пък да видим до къде ще я докараме. В последно време следвам принципа: по-добре нулева печалба, отколкото голяма загуба, т.е. стоя далече от реала през повечето време, когато се чувствам готов - тогава, пазара няма да избяга, пък каквото сабя покаже.

Потребителски аватар
Tiguanic
Регистриран: 29 авг 2013, 23:32

Мнение от Tiguanic » 24 сеп 2013, 07:47

kompira написа:
saxmovies написа:
Добрите не се и предлагат на пазара, повечето от това което се продава са капани за зайци, кандидати за казаната.

Иначе и аз през последните 4-5 години съм изпонасвалял всичко де що съм видял -безплатно, платено/кракнато - близо 10GB колекция и смея да кажа, че нито един не бих пуснал на реална сметка във вида, в който съм ги получил С едно изключние - през 2009-та позлвах готов експерт, свален от форум, с който скалпирах доста успешно нощния рейндж на EURCHF, но след няколко месеца тази стратегия спря да работи, започна много да шава двойката. Спомням си, че и VGC преди врме публикува тук ботче за франка, което отваряше само дълги ако цената е определен рейндж от дадено ниво...

Какви изводи съм си направил от цялото това море многоредови файлчета? Разделил съм ги на 2 вида: губещи в дългосрочен план и вечно печеливши. Пояснявам за втората група - гридове, усреднители, хеджиращи и не на последно място мартигейове, които винаги печелят, стига да имаш разбира се бездънна сметка. 8-)

Какво са ми погнали готовите кодове? Предимно чрез тях се начуих да програмирам (е не съм спец, по-скоро едно ниво над начинаещ, но пък макар и по не най-оптималния начиан, винаги постигам крайния резултат). От тях виждам как са реализирани конкретни задачи на практика и това много ме улеснява, когато се налага правя спрявки и в http://docs.mql4.com/index.

Пробвал съм се многократно да модифицирам готови разработки, с цел подобряване в някакъв аспект, добавяне на нови идеи и т.н. Имал съм моментни успехи, но трайни и нискорискови такива така и не постигнах. НО борбата продължава, от няколко мсеца работя по една чисто моя идея, пък да видим до къде ще я докараме. В последно време следвам принципа: по-добре нулева печалба, отколкото голяма загуба, т.е. стоя далече от реала през повечето време, когато се чувствам готов - тогава, пазара няма да избяга, пък каквото сабя покаже.
Споделеното от теб в голяма степен се припокрива с моите идеи по темата. И аз смятам, че без автоматизация на процесите и възможност за достатъчно много тестове нещата не са същите.

Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Мнение от avkch » 24 сеп 2013, 14:37

kompira написа: Иначе и аз през последните 4-5 години съм изпонасвалял всичко де що съм видял -безплатно, платено/кракнато - близо 10GB колекция и смея да кажа, че нито един не бих пуснал на реална сметка във вида, в който съм ги получил С едно изключние - през 2009-та позлвах готов експерт, свален от форум, с който скалпирах доста успешно нощния рейндж на EURCHF, но след няколко месеца тази стратегия спря да работи, започна много да шава двойката. Спомням си, че и VGC преди врме публикува тук ботче за франка, което отваряше само дълги ако цената е определен рейндж от дадено ниво...
EURCHF все още си е дашен инструмент мен ако питаш защото:

1. все още има праг 1,2 което помага да си пресметнеш максималния дроудаун
2. все още има брокери които дават положителен суап за дълги

Направил съм си един грид който работи в диапазона 1,20 - 1.25 взима само дълги и работи без стоп. Цялата философия е да пресметнеш колко пари ти трябват в сметката зада не фалираш и на колко пипа да наредиш поръчките, което е проста аритметика. Ако успееш да докараш печалбата > от максималния дроудаун преди швейцарците да са махнали прага си напред с матеряла :wink:

Потребителски аватар
Gosho1991
Регистриран: 23 юни 2013, 02:37

Мнение от Gosho1991 » 24 сеп 2013, 14:43

EUR/CHF вече 5 месеца ми храни семейството... :)
Уникална двойка, съжалявам само, че като сложиха прага на 1.20 не се усетих и не започнах от тогава да го търгувам.Сега декември месец се очаква да махнат дъното и не знам какво ще се случва, трябва да си търся нова двойка която е в рейндж. :(
Never look down on anybody unless you are helping them up.

Потребителски аватар
kompira
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 24 сеп 2013, 14:55

avkch написа:
kompira написа: Иначе и аз през последните 4-5 години съм изпонасвалял всичко де що съм видял -безплатно, платено/кракнато - близо 10GB колекция и смея да кажа, че нито един не бих пуснал на реална сметка във вида, в който съм ги получил С едно изключние - през 2009-та позлвах готов експерт, свален от форум, с който скалпирах доста успешно нощния рейндж на EURCHF, но след няколко месеца тази стратегия спря да работи, започна много да шава двойката. Спомням си, че и VGC преди врме публикува тук ботче за франка, което отваряше само дълги ако цената е определен рейндж от дадено ниво...
EURCHF все още си е дашен инструмент мен ако питаш защото:

1. все още има праг 1,2 което помага да си пресметнеш максималния дроудаун
2. все още има брокери които дават положителен суап за дълги

Направил съм си един грид който работи в диапазона 1,20 - 1.25 взима само дълги и работи без стоп. Цялата философия е да пресметнеш колко пари ти трябват в сметката зада не фалираш и на колко пипа да наредиш поръчките, което е проста аритметика. Ако успееш да докараш печалбата > от максималния дроудаун преди швейцарците да са махнали прага си напред с матеряла :wink:
Това е ясно, на vgc ботчето прави почти същото като има и интересен ММ. В горния пост имах предвид една друга стратегия - влизане в двете посоки в плитък рейндж от малко преди полунощ до към 4-5-6 часа. Преди години двойката беше прекалено спокойна и успешно влизах с почти цялата си сметка в позиция, защото знаех че ще хвана сигурни 2-3-4-5 пипса, с почти никакъв DD, при което удвоявах сметки за ден-два... След това като дойде Евро-кризата, спокойствието нощем изчезна и стана тегава работата с този модел. Та така.

Потребителски аватар
kompira
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 24 сеп 2013, 15:04

Gosho1991 написа:EUR/CHF вече 5 месеца ми храни семейството... :)
Уникална двойка, съжалявам само, че като сложиха прага на 1.20 не се усетих и не започнах от тогава да го търгувам.Сега декември месец се очаква да махнат дъното и не знам какво ще се случва, трябва да си търся нова двойка която е в рейндж. :(
Всички двойки са в рейндж, зависи с какъв мащаб ги гледаш. :crazy:

Потребителски аватар
kompira
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 24 сеп 2013, 15:38

Като говорим за роботи, прилагам едномесечна статистика (от 28 август до днес) на роботче, мъчещо се да пробие тесен рейндж на E/U, в комбинация със солиден мартингейл. Или с други думи играя си с огъня. Сметката е реална центова, и просто ми е интересно до къде ще стигне и кога ще гризне марджин тоягата.
brake_range+marti.png
brake_range+marti.png (38.4 KБ) Видяна 9642 пъти

Потребителски аватар
StoneHeart
Регистриран: 05 авг 2009, 12:00
1 получени
1 дадени
Контакти:

Мнение от StoneHeart » 29 сеп 2013, 21:09

На роботи може да се вярва единствени, ако знаеш какво точно правят,
а не ако очакваш някакъв резултат, без да знаеш как се получава.
21b.png
... резултат от непубликувано "лично творчество"
21b.png (64.75 KБ) Видяна 9516 пъти
21b-ot4et-graph.gif
21b-ot4et-graph.gif (10.7 KБ) Видяна 9504 пъти
21b-ot4et-txt.jpg
21b-ot4et-txt.jpg (202.87 KБ) Видяна 9504 пъти
Обърнете внимамие :
--> всички поръчки са със МИНИМАЛЕН ОБЕМ !!! :!: :shock: :-?

Потребителски аватар
Lucifer
1 дадени

Мнение от Lucifer » 07 окт 2013, 01:14

В ''Печалби от Форекс'' се завърта тема относно робот ,затова реших да пиша тук и да се прехвърли дискусията в тема за това .Относно робота имам въпрос - може ли да се направи робот ,които да купува/продава на база сигнали от индикатори ?Например взимаме 2 SMA и MACD и RSI и когато всичките те покажат сигнали за купуване/продаване робота да продава/купува с определено количество лимит и стоп .И така за 2-3 валутни двойки примерно . Възможно ли е да се направи такъв робот?

Naysmith
Регистриран: 30 юни 2011, 12:20

Мнение от Naysmith » 07 окт 2013, 18:39

Може, разбира се. API-то включва функции за изчисляване на стойността на стандартните индикатори с произволно зададени параметри. Освен това има и функция, която чете показанията на произволен "third-party" индикатор, който си инсталирал на платформата си. Дори не е нужно индикаторите да са закачени за графиката.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”