Най-добрият трейдър във форума

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Re: Най-добрият трейдър във форума

Мнение от sakral » 31 юли 2013, 18:14

S.Zhelev написа:
Богомил написа: Здравейте,
На някои им трябва малко време - като на Желев, на други повече - като на мен! :grin:
Както писах, имах късмет, че тогава вървеше търговията на новини. След това ми трябваше доста време, за да се разделя с идеята, че по един или друг начин мога да правя по 1% дневно (~1000%) годишно :grin:

Трябва време, за да проумее човек, че пазарът раздава възможностите и човек трябва да подхожда с много търпение, за да се възползва от тях.
Е, аз също се опитвам да работя в тази посока, но да видим. Сега играя само на демо, че 2 пъти си занулих сметките, но като посъбера малко парички пак ще отворя реална и ще видим как ще потръгне този път. Сега с повече опит и повече търпение...
А 1 % дневно - дай боже всекиму! :smile:

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 31 юли 2013, 18:44

ако правиш 1 % дневно след 2-3 години милиона е готов :)

Потребителски аватар
saxmovies
Регистриран: 27 юни 2012, 18:59
1 получени

Мнение от saxmovies » 31 юли 2013, 19:35

Stefanov написа:ако правиш 1 % дневно след 2-3 години милиона е готов :)
Това е много добра система, но колкото стават по-големи сумите, ще става и по-трудно за постигане...
"Разликата между пророка и анализатора е тази, че когато вторият сгреши, той винаги плаща за своята грешка." Р. Манинг

Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Мнение от Stefanov » 01 авг 2013, 07:52

А всъщност трябва да е едно и също..да гледаш процентите а не парите :)

Богомил
Регистриран: 26 апр 2013, 18:07

Мнение от Богомил » 03 авг 2013, 02:35

S.Zhelev написа:
На някои им трябва малко време - като на Желев, на други повече - като на мен! :grin:
Както писах, имах късмет, че тогава вървеше търговията на новини. След това ми трябваше доста време, за да се разделя с идеята, че по един или друг начин мога да правя по 1% дневно (~1000%) годишно :grin:

Трябва време, за да проумее човек, че пазарът раздава възможностите и човек трябва да подхожда с много търпение, за да се възползва от тях.
Здравей,
Не разбрах! Когато е вървяла търговията на новини си правел по 1% дневно и след това си се разделил с тази идея или когато се е прецакала търговията на новини си останал само с 1% дневно?
Успешна търговия на всички

Богомил

Мнение от Богомил » 03 авг 2013, 04:12

sakral написа:
S.Zhelev написа:

Е, аз също се опитвам да работя в тази посока, но да видим. Сега играя само на демо, че 2 пъти си занулих сметките, но като посъбера малко парички пак ще отворя реална и ще видим как ще потръгне този път. Сега с повече опит и повече търпение...
А 1 % дневно - дай боже всекиму! :smile:

Здравейте,
Аз също занулих една сметка миналата година. Подведох се по твърденията, че трябвало да се търгува само на големите графики. Възможно е някои да го могат, но аз съм сприхав и нямам нерви за тях, вероятно затова не ми е успешна търговията там.
След зануляването си починах няколко месеца и от 5-6 месеца насам нямам занулена сметка. Рекорда ми е 15% процента дневна доходност(вчера). Твърдо смятам, че все още не се възползвам максимално ефективно от пазара. Твърдо вярвам, че може да се правят много повече. Тук някои ще ме нападнат, и ще започнат да се подиграват, но аз няма да си променя мнението по този въпрос.
Търгувам на малки графики 1М, 2М, 3М, 5М, само EUR/USD.

САПИ
Регистриран: 31 яну 2010, 11:02

Мнение от САПИ » 03 авг 2013, 06:51

[/quote]
Твърдо смятам, че все още не се възползвам максимално ефективно от пазара. Твърдо вярвам, че може да се правят много повече. Тук някои ще ме нападнат, и ще започнат да се подиграват, но аз няма да си променя мнението по този въпрос.
Търгувам на малки графики 1М, 2М, 3М, 5М, само EUR/USD.[/quote]
Здравей,
Ще се опитам да ти дам два съвета, базирани на написаното от теб... Първо търсенето на"максимална ефективност", ще те доведе до "нулева ефективност", щом имаш "ефективем", или "достатъчно ефективен модел" за търговия ,трябва да де възползваш максимално от него,щото след определено време престава да работи...Второ, понеже съм обеден,че няма да ме послушаш опиши си подробно, модела или моделите преди да почнеш, да правиш корекции, изменения и тн. гонейки "максималната ефективност"...за да има след време модел, към който да се върнеш! Успехи!!

Богомил

Мнение от Богомил » 03 авг 2013, 13:28

САПИ написа:

Твърдо смятам, че все още не се възползвам максимално ефективно от пазара. Твърдо вярвам, че може да се правят много повече. Тук някои ще ме нападнат, и ще започнат да се подиграват, но аз няма да си променя мнението по този въпрос.
Търгувам на малки графики 1М, 2М, 3М, 5М, само EUR/USD.[/quote]

Здравей,
Ще се опитам да ти дам два съвета, базирани на написаното от теб... Първо търсенето на"максимална ефективност", ще те доведе до "нулева ефективност", щом имаш "ефективем", или "достатъчно ефективен модел" за търговия ,трябва да де възползваш максимално от него,щото след определено време престава да работи...Второ, понеже съм обеден,че няма да ме послушаш опиши си подробно, модела или моделите преди да почнеш, да правиш корекции, изменения и тн. гонейки "максималната ефективност"...за да има след време модел, към който да се върнеш! Успехи!! [/quote]

Здравей,
Винаги приемам съвети с голяма готовност и с благодарност към подаващия ги, но си запазвам правото да се възползвам от тях според собствената ми преценка. Благодаря за съвета, но темата е доста по- многопластова и обширна и едва ли ще мога да опиша всичките си мотиви, преценки и логики, които ме движат докато вземам търговски решения.
Относно това дали една стратегия ще работи вечно или не е напълно ясно, че това е възможно само, ако условията, в които работи тя не се променят.
Условия обаче се променят, и не само това, че те се променят във времето, те се променят по няколко пъти на ден. Също така има значение дали е понеделник или вторник или петък, дали е по време на новини или извън тях, дали е 2, 00 h през нощта, или 8,30 h сутринта... тоест условията се променят ежечасно, дори ежеминутно.
В момента , в който осъзнах, че няма една стратегия за търговия валидна за всяко време или графика, резултатите ми от търговията от непостоянни и спорадични се превърнаха в насочена тенденция. Опитах се да създам(според мен успях) система от сигнали, които адаптирам, ако се наложи ежечасно, а в определени часове от деня ежеминутно според няколко критерия като: 1. Ден и час в момента на търговия. 2. Волатилност. и 3. Тъй като не знам официалния термин на това състояние на пазара, а и не ме интересува особено аз го нарекох за себе си "честота на трептене".
Във връзка с точка 3-та, ако имаме рейндж на дадена графика, то това означава, че имаме серия от трендове на по- ниска такава. Подбирам графика отговаряща на моите критерии за търговия и е възможно това да не е някоя от стандартните, може да избера 3 минутна графика например, или 6 минутна графика... Разглеждам движенията не от тесния прозорец на дадена графика, а като цяло, на всички графики, но входовете и изходите са само по възможно най- малките графики. Индикаторите, които ползвам също адаптирам според моментното състояние на пазара. Не смятам, че една стратегия ще бъде валидна само след един час, какво остава да и се доверявам догодина!
Във връзка със забележката ти за ефективността, аз не съм на мнение, че подобряването и ще влоши резултатите! Ефективността може да бъде -запазен процента на печалба при по- нисък риск или -увеличена печалба при същия риск.
Нивото на риска не може да се увеличава до безкрайност, затова аз търся оптималното съотношение риск спрямо резултати.
Смятам, че трейдър, който не е в постоянно търсене на начини за подобряване на ефективността има по- малки шансове за успех от трейдър, който търси подобряване на ефективността(това важи за всички бизнеси).
Относно описването на дадена стратегия правил съм го, но се отказах от това в момента на осъзнаване, че пазара се променя твърде динамично за да си поставям сам подобни рамки.
Благодаря за съветите! Винаги съм се опитвал да се поуча от чуждите грешки.
Желая на всички успех

trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20
1 получени

Мнение от trade » 03 авг 2013, 14:30

за какви индикатори говориш ?? :grin:
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

Богомил

Мнение от Богомил » 03 авг 2013, 14:51

trade написа:за какви индикатори говориш ?? :grin:
Присмех ли долавям!? Надменността нерядко води до хлъзгави пътища.
Във война се ползват всички оръжия стига те да носят ползи. Ако нещо носи полза то е полезно, ако не носи не е. Това е очевидно!
Хората сме различни и всеки има право да ползва или не даден инструмент, без да се съобразява с това дали някой друг го прави, нали така? Никой от нас не е длъжен да се съобразява с вижданията на другите, идеята според мен е да се поучим един от друг.
Идеята за споделяне в България и силно изкривена. Във връзка с това искам да кажа, че ако не разбираме дадена идея това не означава, че трябва да и се подиграваме!

trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20
1 получени

Мнение от trade » 03 авг 2013, 16:12

м даа какво стана сега ..попитах какви индикатори ползваш а ти се вкара в несъществуващ филм ..но щом така ти харесва ок ...така да бъде :smile:
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

Богомил

Мнение от Богомил » 03 авг 2013, 16:37

trade написа:м даа какво стана сега ..попитах какви индикатори ползваш а ти се вкара в несъществуващ филм ..но щом така ти харесва ок ...така да бъде :smile:
Съжалявам, ако съм се объркал. Кискащото се човече ме подведе.
Някои варианти на MACD с променени периоди, RSI(METRO), и някои други, които ми се струва, че разбирам какво ми говорят. Ако намеря индикатора IVAR за MQL5 бих ползвал и него. Не, че не мога да го наблюдавам на съпровождаща MQL4 сметка, но така се разхвърлям и не ми е комфортно. Настройките ги променям според вижданията ми за пазара в момента. Ето една снимка от вчера дава представа за промените направени от мен според моите виждания за съответния ден, час и времеви период:
Прикачени файлове
MetaTrader 5 - ActivTrades.png
За съжаление закъснях и хванах само корекциите на първоначалното движение.
MetaTrader 5 - ActivTrades.png (133.42 KБ) Видяна 1441 пъти

Потребителски аватар
kompira
Регистриран: 09 юни 2010, 12:20
53 получени
9 дадени

Мнение от kompira » 04 авг 2013, 01:18

Богомиле, имаш моите адмирации за тази настървеност, борбеност и зверски хъс, които показваш! :wink: Стискам ти палци да постигнеш поне малко стабилни резултати в дългосрочен план.

Що се отнася до индикаторите, щом нещо работи за теб, значи е ок, аз съм от групата на скептично настроените към тези дяволско-завличащи творения, но това са си само мои изводи, не че не ръчкам понякога някои не-рипейнтващи лисици...

В последно време, като че ли съм си дал малко почивка, бях насочил ресурси към биткойн сондирането, но и там отново пресъхна мината, дано да е временно явление, но не влагам големи надежди, това е друга тема.

Аз иначе съм злобен трейдър, обичам агресивния скалпинг, гридовете, хеджчета, че даже и мартин-гея. :grin: С такива системи гонех 1-2, че дори и 3 до 4 % на ден, влизам в определен час, правя си процентите за нула време и съм чао до утре. Разбира се, такава една агресия ще ми изяде главата рано или късно като гризна "кол-еца" и това на практика си се случва, но се старая да е по-рядко, пък и брокерите почват да се мръщят след време ... Ще ги бистрим работите като ми се избистри акълеца от някои други занимания и намеря повечко време. Та такива ми ти размисли и страсти. Трейдинга си е "Гяволска" работа.:smile:

Богомил

Мнение от Богомил » 04 авг 2013, 15:34

kompira написа:Богомиле, имаш моите адмирации за тази настървеност, борбеност и зверски хъс, които показваш! :wink: Стискам ти палци да постигнеш поне малко стабилни резултати в дългосрочен план.

Що се отнася до индикаторите, щом нещо работи за теб, значи е ок, аз съм от групата на скептично настроените към тези дяволско-завличащи творения, но това са си само мои изводи, не че не ръчкам понякога някои не-рипейнтващи лисици...

В последно време, като че ли съм си дал малко почивка, бях насочил ресурси към биткойн сондирането, но и там отново пресъхна мината, дано да е временно явление, но не влагам големи надежди, това е друга тема.

Аз иначе съм злобен трейдър, обичам агресивния скалпинг, гридовете, хеджчета, че даже и мартин-гея. :grin: С такива системи гонех 1-2, че дори и 3 до 4 % на ден, влизам в определен час, правя си процентите за нула време и съм чао до утре. Разбира се, такава една агресия ще ми изяде главата рано или късно като гризна "кол-еца" и това на практика си се случва, но се старая да е по-рядко, пък и брокерите почват да се мръщят след време ... Ще ги бистрим работите като ми се избистри акълеца от някои други занимания и намеря повечко време. Та такива ми ти размисли и страсти. Трейдинга си е "Гяволска" работа.:smile:

Здравей,
Благодаря за положителните спрямо мен изказвания! То риска си стои винаги, който го е страх от мечки да не влиза в гората, нали знаеш!
Аз се стремя да режа краката на губещите сделки докато са още къси. Имам горчив опит от изчакването цената да се върне при мен... е не се върна. :grin: Това, което остана отново бе заложено- точната дума за този случай е заложено, и последва втори маржин кол, а след това и трети, останаха 0,15 стотинки.
От тогава загуба не търпя, режа без колебание. По- добре късен вход, кратко возене по тренда, но друг да плаща билета.
Желая много успехи на всички

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 05 авг 2013, 17:29

Богомил написа:
trade написа:м даа какво стана сега ..попитах какви индикатори ползваш а ти се вкара в несъществуващ филм ..но щом така ти харесва ок ...така да бъде :smile:

Някои варианти на MACD с променени периоди, RSI(METRO), и някои други, които ми се струва, че разбирам какво ми говорят. Ако намеря индикатора IVAR за MQL5 бих ползвал и него. Не, че не мога да го наблюдавам на съпровождаща MQL4 сметка, но така се разхвърлям и не ми е комфортно. Настройките ги променям според вижданията ми за пазара в момента. Ето една снимка от вчера дава представа за промените направени от мен според моите виждания за съответния ден, час и времеви период:

Здравей, въпреки че съм нов член на форума, ще си позволя да изкоментирам графиката ти, с най-добри чувства. Та относно грагиката ти, за мен тя е малко стряскаща, мисля че сериозно си прекалил с индикаторите, а това те отдалечава от целта. Бих ти препоръчал да се ограничиш до НАЙ-много 2 индикатора, ако можеш без е най-добре. Поинтересувай се какво е Праис Акшън, ето ти един полезен линк http://www.learntotradethemarket.com/fo ... ing-method , а сайта има и други полезни неща.

Богомил

Мнение от Богомил » 17 авг 2013, 10:11

K_W написа:
Богомил написа:

Здравей, въпреки че съм нов член на форума, ще си позволя да изкоментирам графиката ти, с най-добри чувства. Та относно грагиката ти, за мен тя е малко стряскаща, мисля че сериозно си прекалил с индикаторите, а това те отдалечава от целта. Бих ти препоръчал да се ограничиш до НАЙ-много 2 индикатора, ако можеш без е най-добре. Поинтересувай се какво е Праис Акшън, ето ти един полезен линк http://www.learntotradethemarket.com/fo ... ing-method , а сайта има и други полезни неща.

Благодаря за съвета!

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”