Най-добрият трейдър във форума

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Stefanov
Регистриран: 11 ное 2012, 13:21

Re: Най-добрият трейдър във форума

Мнение от Stefanov » 21 юни 2013, 08:00

Българите сме страшно умен народ,това че ни мързи и живеем в немотия е друг въпрос...

Потребителски аватар
тъпото копеле
Регистриран: 10 фев 2011, 09:55
27 получени
3 дадени

Мнение от тъпото копеле » 21 юни 2013, 09:11

Stefanov написа:Българите сме страшно умен народ,това че ни мързи и живеем в немотия е друг въпрос...

На каква база е твърдението, че сме страшно умни?
http://www.photius.com/rankings/nationa ... ranks.html
http://en.wikipedia.org/wiki/File:IQatWoN_GDP_IQ.png

haiko123
Регистриран: 26 юни 2012, 00:42
1 дадени

Мнение от haiko123 » 21 юни 2013, 10:42

тъпото копеле написа:
Stefanov написа:Българите сме страшно умен народ,това че ни мързи и живеем в немотия е друг въпрос...

На каква база е твърдението, че сме страшно умни?
http://www.photius.com/rankings/nationa ... ranks.html
http://en.wikipedia.org/wiki/File:IQatWoN_GDP_IQ.png

Интересно,преди години бях чел, че сме на второ място след Израел,а година две след това, че сме ги изпреварили и сме на първо място.Дали коефициента ни на интелигентност се променя с времето или начина на изледване е различен. :-? :-? :-?

LuXI11
Регистриран: 11 юли 2013, 01:18

Мнение от LuXI11 » 11 юли 2013, 01:33

Колко % годишно постига добрият трейдър и с колко % от банката си търгува? Минимално поне няколко процента а макс?

Stefanov

Мнение от Stefanov » 12 юли 2013, 08:16

Въпрос е много сложен...до човек си е :) Има такива които всеки месец правят по 30-50-200 % даже ако искаш и се издържат така...Други правят по 20 % на година и са доволни

Потребителски аватар
S.Zhelev
Регистриран: 13 май 2009, 20:34
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 16 юли 2013, 00:56

LuXI11 написа:Колко % годишно постига добрият трейдър и с колко % от банката си търгува? Минимално поне няколко процента а макс?
То е ясно, че нагоре таван няма, колкото по-висока доходност, толкова по-добре.

slavivas
Регистриран: 18 юли 2013, 17:43

Мнение от slavivas » 18 юли 2013, 17:49

:D : D :D

LuXI11
Регистриран: 11 юли 2013, 01:18

Мнение от LuXI11 » 29 юли 2013, 17:33

S.Zhelev написа:
LuXI11 написа:Колко % годишно постига добрият трейдър и с колко % от банката си търгува? Минимално поне няколко процента а макс?
То е ясно, че нагоре таван няма, колкото по-висока доходност, толкова по-добре.
Имам в предвид големите трейдъри?

Stefanov

Мнение от Stefanov » 29 юли 2013, 17:46

не гледай големите трейдъри...те на 5-10 % годишно са доволни,ама там говорим за милиони

Потребителски аватар
avkch
Регистриран: 11 авг 2012, 16:29

Мнение от avkch » 30 юли 2013, 01:50

Stefanov написа:не гледай големите трейдъри...те на 5-10 % годишно са доволни,ама там говорим за милиони
Много странно изказване!
Честно!
Какво излиза че колкото по "голям" трейдър си толкова по-малко (като %) печелиш ли :-?
Тогава какво ти е голямото? Че търгуваш с милиони ли? - логичния въпрос е кой ти ги е дал на теб като правиш по 5-10% годишно докато други "по-малки" трейдъри печелят по 100% и нагоре месечно (или поне така се хвалят по форумите :grin: )

В тая връзка се питам след като въпросните "големи" трейдъри, които се предполага че имат необходимото образование, дългогодишен опит и т.н. правят по 5-10% годишно защо всеки новопрохождащ любител без никакво специално образование и опит си мисли че може да печели по повече? :-?

Joromoro
Регистриран: 26 юни 2013, 11:07

Мнение от Joromoro » 30 юли 2013, 01:53

avkch написа:
Stefanov написа:не гледай големите трейдъри...те на 5-10 % годишно са доволни,ама там говорим за милиони
Много странно изказване!
Честно!
Какво излиза че колкото по "голям" трейдър си толкова по-малко (като %) печелиш ли :-?
Тогава какво ти е голямото? Че търгуваш с милиони ли? - логичния въпрос е кой ти ги е дал на теб като правиш по 5-10% годишно докато други "по-малки" трейдъри печелят по 100% и нагоре месечно (или поне така се хвалят по форумите :grin: )

В тая връзка се питам след като въпросните "големи" трейдъри, които се предполага че имат необходимото образование, дългогодишен опит и т.н. правят по 5-10% годишно защо всеки новопрохождащ любител без никакво специално образование и опит си мисли че може да печели по повече? :-?
Според мен, най-важното е да си на печалба, а с колко, то това изобщо не е важно. Да си кажа честно, предпочитам да съм от онези с 5-10%... :grin:

Stefanov

Мнение от Stefanov » 30 юли 2013, 07:48

те правят по 100-200 % ама могат ли да го правят 10 години подред всеки месец или на 3-тия ще фалират?

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 30 юли 2013, 12:52

А тук има ли някой, който се издържа с това? Или ви е само допълнителен доход?

Потребителски аватар
S.Zhelev
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 30 юли 2013, 14:25

sakral написа:А тук има ли някой, който се издържа с това? Или ви е само допълнителен доход?
Аз познавам хора, които се издържат от форекс, включая и мен самият до преди 3 години. Сега освен с търговията се занимавам и с форекс сайтове.

Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Мнение от sakral » 30 юли 2013, 14:51

S.Zhelev написа:
sakral написа:А тук има ли някой, който се издържа с това? Или ви е само допълнителен доход?
Аз познавам хора, които се издържат от форекс, включая и мен самият до преди 3 години. Сега освен с търговията се занимавам и с форекс сайтове.
А колко време ти отне докато стигна до нивото да се издържаш от форекс?

Потребителски аватар
musketeer
Регистриран: 15 юни 2010, 10:57

Мнение от musketeer » 30 юли 2013, 17:45

Големи, малки... Говоря за сингапурски хедж фонд - 7% годишно им е оптимистичния план, и имат години, когато е изпълнен... или казано по друг начин - обещават милиони на гарантиращия им 7% годишно
:)

trade
Регистриран: 23 юни 2012, 09:20
1 получени

Мнение от trade » 30 юли 2013, 19:43

Тия фондове едва ли ползват лост... и да ползват ще е нещо минимално като например 1/5 или 1/10 ... по малко процент но и по безрисков ... и тъй като не ползват лост вероятно ще гонят по голeми движения
Pip master
It"s prudent to wait and trade,rather than trade and wait

Потребителски аватар
S.Zhelev
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 30 юли 2013, 20:50

sakral написа:
S.Zhelev написа:
Ами сравнително бързо стана, около няколко месеца ми трябваха, но само по една проста причина - тогава можеше да се търгува на новини и брокерите изпълняваха стоповете без слипидж. Добре че беше тази далавера, сега като се замисля не знам дали бих продължил да се занимавам с форекс ако не бяха първоначалните печалби, които ми помогнаха да посрещна последвалите трудни времена :)

Богомил
Регистриран: 26 апр 2013, 18:07

Мнение от Богомил » 30 юли 2013, 21:41

S.Zhelev написа:
sakral написа:
S.Zhelev написа:
Ами сравнително бързо стана, около няколко месеца ми трябваха, но само по една проста причина - тогава можеше да се търгува на новини и брокерите изпълняваха стоповете без слипидж. Добре че беше тази далавера, сега като се замисля не знам дали бих продължил да се занимавам с форекс ако не бяха първоначалните печалби, които ми помогнаха да посрещна последвалите трудни времена :)
Здравейте,
На някои им трябва малко време - като на Желев, на други повече - като на мен! :grin: Аз все още не се издържам от Форекс, но като си гледам търговията през последните седмици, и ако нещата се задържат така, и това ще стане съвсем скоро. :smile:
Всеки от нас има различни възможности и заложби, един е по- добър в нещо, друг в друго. Всеки от нас реагира по различен начин на определени събития. Освен това има много странични фактори като на това дали от първия път си попаднал на подходящата за теб информация или тя се е появила след цели 15 месеца както се случи при мен.
Някъде бях чел, че се ставало добър трейдър след като прекараш 10 000 часа пред графиките. Аз навъртях грубо по мои сметки вече около 2000 часа та... близо съм така да се каже. :smile:
Успешна търговия на всички

Потребителски аватар
S.Zhelev
158 получени
252 дадени
Контакти:

Мнение от S.Zhelev » 31 юли 2013, 17:43

Богомил написа: Здравейте,
На някои им трябва малко време - като на Желев, на други повече - като на мен! :grin:
Както писах, имах късмет, че тогава вървеше търговията на новини. След това ми трябваше доста време, за да се разделя с идеята, че по един или друг начин мога да правя по 1% дневно (~1000%) годишно :grin:

Трябва време, за да проумее човек, че пазарът раздава възможностите и човек трябва да подхожда с много търпение, за да се възползва от тях.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”