От колко време търгувате на демо сметка?

Мястото за ежедневни дискусии. Текущи сделки и прогнози. Вижте как се прилагат техниките за анализ на forex пазара в реално време.
Потребителски аватар
sakral
Регистриран: 23 юли 2013, 15:34

Re: От колко време търгувате на демо сметка?

Мнение от sakral » 27 яну 2014, 15:15

alexandar написа:... защото ми трябваше година и няколко месеца на реална сметка, за да се науча да печеля повече от колкото да губя. :smile:
Имаше един цитат тук във форума, който много ми хареса и сега ще го използвам: "събирам като пчеличка, а сера като слон" - за съжаление това все още важи и за мен :(
Аз все още не мога да достигна нивото да печеля повече отколкото да губя :o

Потребителски аватар
alexandar
Регистриран: 09 дек 2013, 10:35
1 дадени

Мнение от alexandar » 27 яну 2014, 23:56

sakral написа:
alexandar написа:... защото ми трябваше година и няколко месеца на реална сметка, за да се науча да печеля повече от колкото да губя. :smile:
Имаше един цитат тук във форума, който много ми хареса и сега ще го използвам: "събирам като пчеличка, а сера като слон" - за съжаление това все още важи и за мен :(
Всички сме минали през този етап на трейдинга sakral. Ще достигнеш и следващото ниво да печелиш повече от колкото да губиш - от колко време търгуваш на реална сметка? Много е важно да си подбираш сделките и да си отваряш позиции, които имат по-голяма вероятност за печалба. :wink:

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 28 яну 2014, 00:22

sakral написа:
Това е един от най-лесно разрешимите проблеми, просто дръж повече уинърите и махай бързо лузърите. Проблема е по-скоро психологически

sasolazarov
Регистриран: 30 яну 2014, 12:30

Мнение от sasolazarov » 31 яну 2014, 17:58

Аз цъках на демо сметка близо година, като бях стигнал резултати до 90 000 лв. Нулирах и на ново пак до подобни резултати. Днес открих своята първа реална сметка с 1000 лв. и вече съм 56 лв. напред.. :smile: :smile: :smile: :smile: Уча бизнес и мениджмънт в холандия, и там имаме много добри финансови специалисти за учители. Освен техните книги + the intelligent investor др. книги за инвестиране не съм чел.

П.С. цъкам само индекси :)

П.П.С. мисля да си оставя и демо сметката да цъкам с нови индекси/валути да тествам един вид :)

Потребителски аватар
K_W
Регистриран: 04 авг 2013, 22:07
5 получени

Мнение от K_W » 31 яну 2014, 18:25

sasolazarov написа:Аз цъках на демо сметка близо година, като бях стигнал резултати до 90 000 лв. Нулирах и на ново пак до подобни резултати. Днес открих своята първа реална сметка с 1000 лв. и вече съм 56 лв. напред.. :smile: :smile: :smile: :smile: Уча бизнес и мениджмънт в холандия, и там имаме много добри финансови специалисти за учители. Освен техните книги + the intelligent investor др. книги за инвестиране не съм чел.

П.С. цъкам само индекси :)

П.П.С. мисля да си оставя и демо сметката да цъкам с нови индекси/валути да тествам един вид :)
Успех, предстоят ти нови предизвикателства, помни че при едно и също дествие на демо и на реал резултата е еднакъв :wink:

Потребителски аватар
Борето_С
Регистриран: 21 окт 2014, 14:53

Мнение от Борето_С » 24 яну 2015, 11:09

Случайно я намерих тая тема и да попитам, колко процента профит сте правили за около месец, имам предвид най-добри постижения. Начална сума и за месец колко е тотала?
Proud student of KVV and pitfx!

Потребителски аватар
shanata
Регистриран: 18 яну 2015, 01:35
1 получени

Мнение от shanata » 24 яну 2015, 12:08

Борето_С написа:Случайно я намерих тая тема и да попитам, колко процента профит сте правили за около месец, имам предвид най-добри постижения. Начална сума и за месец колко е тотала?
Аз съм направил макс за един месец 1000-1100% печалба на демо, дори в момента ми 114 000лв. :grin: .. ама файда на като на реална не мога да постигна такъв резултат :evil:
[b][i]Money never sleeps ..[/i][/b]

vgc
Регистриран: 10 дек 2009, 10:18
34 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 24 яну 2015, 12:34

vgc написа:Конкретно на въпроса "От колко време търгувате на демо сметка?" прекият ми отговор е от повече от десет години - просто аз лично не мога да свърша грам работа без да разполагам с набор от демо сметки :smile: Ако си спомням добре първата ми реална сметка май я спечелих като награда на 8-мия месец след като бях разбрал за форекс.
Иначе и до ден днешен не мога да си обясня две неща:
1. Защо повечето трейдъри държат при брокери сравнително сериозна за техният джоб сума - почти сигурно е че пазарът с помоща на посредниците ще му я вземат. Много по-добро решение е да събере приятелите си и да не изтрезняват докато не свършат левчетата. А супер най-лошото решение е да даде тази сума за управление където тя не само ще бъде ликвидирана, но даже човек няма и пряко да се е забавлявал.
2. Защо трейдъра се напъва веднага да хвърли на вятъра 3,4 или пет разрядна сума при положение че може да изчака някой и друг месец и да се сдобие абсолютно безплатно с нея покрай някоя рекламна кампания, а през това време може да тренира на спокойствие различни техники.
Сори че се самоцитирам, но последната седмица даде доста неопровержимо доказателство за тези мои думи, а и почти се бях навил да изръся някой и друг лев в повече към саксобанк, но и те се оказаха меко казано "наглеци". Както и да е има и други начини по които ще направя това дет съм си наумил.

След офтопика та на въпроса:
Борето_С написа:Случайно я намерих тая тема и да попитам, колко процента профит сте правили за около месец, имам предвид най-добри постижения. Начална сума и за месец колко е тотала?
Най-добрият ми "ръчен" резултат бе от 10К на 330К с които спечелих първата си награда навремето - това май са 3300%
Най-добрият резултат на мой "автоматичен" бот май че беше нещо около 160,000% за месец (не си спомням точно).

Най-доброто което съм показвал тук във форума в реално време е това: Сметка: 5505407 (USD, 1:200, BenchMark-Server, demo)
Показвах как се печели награда от състезание. След като не стана на ръка (след трикратно увеличение се сдобих със стоп-аут), то боцнах ЕА-та си от раздела за HFT-трейдинг и тя увеличи "публично" сметката от 4310 на 754287 или това са 17,500% за две седмици
Изображение

Успех.
Форексът е полезен като ХОБИ

vgc
34 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 24 яну 2015, 12:44

shanata написа: Аз съм направил макс за един месец 1000-1100% печалба на демо, дори в момента ми 114 000лв. :grin: .. ама файда на като на реална не мога да постигна такъв резултат :evil:
Имаш уменията за да взимаш спокойно наградите от тук :good:
http://www.bestforexbonus.com/demo-contest
Цяла камара са и има както трицифрени така и четирицифрени награди под различна форма. Ако бонуса нещат да го изплащат директно, а служи само за гаранция, то просто след като го вземеш в един единствен трейд играеш всичко или нищо и имаш точно 50% шанс да си получиш спечеленото :wink: Само че им давай телефонен номер който не използваш за други цели иначе доста ще ти досаждат с какви ли не "дивни" предложения.

Потребителски аватар
Борето_С

Мнение от Борето_С » 24 яну 2015, 12:53

Изображение

Изображение

Само на ръчка, аз съм просто момче и не ги разбирам експертите. Основно петрол, малко злато(яко ме лузи :grin: ), валутни мейджърки, това е.

vgc
34 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 24 яну 2015, 12:58

Борето_С написа:Само на ръчка, аз съм просто момче и не ги разбирам експертите. Основно петрол, малко злато(яко ме лузи :grin: ), валутни мейджърки, това е.
Евала :hi: - на "ръчна" никога не съм успявал да направя 5,000% като теб :drinks:

Потребителски аватар
Борето_С

Мнение от Борето_С » 24 яну 2015, 13:21

vgc написа:
Борето_С написа:Само на ръчка, аз съм просто момче и не ги разбирам експертите. Основно петрол, малко злато(яко ме лузи :grin: ), валутни мейджърки, това е.
Евала :hi: - на "ръчна" никога не съм успявал да направя 5,000% като теб :drinks:
Мерси, аз до сега докарвах 1500% 10 дена, писваше ми натоварвах каруцата с всичко налично, тя съответно се разпадаше и така.Тази я оставих с идеята да упражнявам ММ в тоя диапазон, то пък трейдъра освен всичко е ограничен от към обем за търговия. :crazy:

Дай ако ти се занимава(защото из буламача по форума не ми се търси) малко за експертите. Просто от обща култура да знам някакви базови неща, не че бих тръгнал да си правя, най-вече защото такава боза ще сътворя, че резултата ще е плачевен, по-добре да си хвърля парите през терасата пред блока. :grin: Но ако ти се занимава дай някакви основни неща.

vgc
34 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 24 яну 2015, 13:36

Ами като за програмиране най-доброто си е оригиналната книжка за езика: http://book.mql4.com/ има я на английски руски и китайски. В по-новата петица има и магьосник с помощта на който човек сам може да си сглоби ЕА без грам да разбира от програмиране, но малко познания по Невронни мрежи биха му били от полза: https://www.mql5.com/en/articles/275
Иначе най-лесния и мързелив начин за придобиване на основни познания в тази област е чрез филмчета https://www.youtube.com/results?search_ ... r+tutorial само трябват пуканки и комп за затвърдяване на наученото после :smile:

Потребителски аватар
shanata
1 получени

Мнение от shanata » 24 яну 2015, 14:00

vgc написа:
shanata написа: Аз съм направил макс за един месец 1000-1100% печалба на демо, дори в момента ми 114 000лв. :grin: .. ама файда на като на реална не мога да постигна такъв резултат :evil:
Имаш уменията за да взимаш спокойно наградите от тук :good:
http://www.bestforexbonus.com/demo-contest
Цяла камара са и има както трицифрени така и четирицифрени награди под различна форма. Ако бонуса нещат да го изплащат директно, а служи само за гаранция, то просто след като го вземеш в един единствен трейд играеш всичко или нищо и имаш точно 50% шанс да си получиш спечеленото :wink: Само че им давай телефонен номер който не използваш за други цели иначе доста ще ти досаждат с какви ли не "дивни" предложения.
Това е доста хубаво, само е нужно свободно време .. Имаш ли си на идея, кои брокери изплащат спечелените цифри от състезанието на 100%, без допълнителни условия ?

Все пак ти благодаря. Пожелавам ти успехи !!! :wink:

Потребителски аватар
shanata
1 получени

Мнение от shanata » 24 яну 2015, 14:05

Днес попаднах на състезание на BenchMark, което стартира в началото на февруари с награден фонд от 2000лв. Хубавото е, че има опция да ти изплатят наградата без излишни условия :smile:

:arrow: http://www.benchmark.bg/contest/fxslalo ... gn=contest

Потребителски аватар
Борето_С

Мнение от Борето_С » 24 яну 2015, 14:16

А каква е схемата на тия конкурси. От вас ли си търгуваш или отиваш някъде в някой лачена обстановка, където ти шумолят и оригват конкурентите на главата, :grin: (нещо като на трейдър.бг "обученията"), гледаш в някоя прегоряла 17-ка от ранните години на Майкрософт, на която цветовете са вече някакви странни нюанси и в тази обстановка се очаква да жънеш пазарите? :grin: Някой участвал няма да е лошо да разкаже за процеса.

Потребителски аватар
shanata
1 получени

Мнение от shanata » 24 яну 2015, 14:26

Борето_С написа:А каква е схемата на тия конкурси. От вас ли си търгуваш или отиваш някъде в някой лачена обстановка, където ти шумолят и оригват конкурентите на главата, :grin: (нещо като на трейдър.бг "обученията"), гледаш в някоя прегоряла 17-ка от ранните години на Майкрософт, на която цветовете са вече някакви странни нюанси и в тази обстановка се очаква да жънеш пазарите? :grin: Някой участвал няма да е лошо да разкаже за процеса.
Записваш се и стартирате с по 10 000лв капитал на демо сметка и се състезавате в определен период от време, да речем 1 месец и като настъпи финала се обявява класирането :wink:

vgc
34 получени
6 дадени

Мнение от vgc » 24 яну 2015, 14:29

Условията за ползване на наградата си ги пишат в горният сайт, а още по-добре да се прочетат на сайта на брокера организиращ конкурса. Родните брокита обикновенно си плащат безусловно наградата, но чат-пат се оказва че не били "компютри, а компоти" - например юнаците от делтите са оферирали тук: http://www.bestforexbonus.com/demo-contest/deltastock 500 евро безусловна награда, но всъщност се оказва че абсолютно нищичко не ти подаряват освен че за един месец лостовият ти ефект по сметката се вдига от 1:100 на 1:120 http://www.deltastock.com/bulgaria/plat ... g_demo.asp с две думи се пробват с "трици маймуни да хващат" - преди 2-3 години някъде си плащаха безусловно наградата, но сега явно ги е хванала кризата и тях.

Потребителски аватар
shanata
1 получени

Мнение от shanata » 24 яну 2015, 18:38

vgc написа:Условията за ползване на наградата си ги пишат в горният сайт, а още по-добре да се прочетат на сайта на брокера организиращ конкурса. Родните брокита обикновенно си плащат безусловно наградата, но чат-пат се оказва че не били "компютри, а компоти" - например юнаците от делтите са оферирали тук: http://www.bestforexbonus.com/demo-contest/deltastock 500 евро безусловна награда, но всъщност се оказва че абсолютно нищичко не ти подаряват освен че за един месец лостовият ти ефект по сметката се вдига от 1:100 на 1:120 http://www.deltastock.com/bulgaria/plat ... g_demo.asp с две думи се пробват с "трици маймуни да хващат" - преди 2-3 години някъде си плащаха безусловно наградата, но сега явно ги е хванала кризата и тях.
Именно, целта на почти всички брокери с тези спечелени награди да накарат хората да си откриват реални сметки, за да може да натрупат някакви кинти, да не фалират. :smile:

Ще ги тестваме тези, които уж имат обещание да ги превеждат безусловно, пък каквото е късмет.

bvg
Регистриран: 06 май 2014, 21:33
43 получени
9 дадени
Контакти:

Мнение от bvg » 26 яну 2015, 10:10

S.Zhelev написа:В друга тема dreamtheater е писал, че си е открил направо реална сметка без да се занимава с демота. На Компира му е трябвала седмица да си открие реален акаунт, а на мен - около месец.

От днешна перспектива този един месец на демо ми се вижда крайно недостатъчен за усвояване на нещо повече от платформата. В същото време вече знам, че 2/3 от всички клиенти на брокерите си откриват реална сметка през първия месец след като са си открили демото.

На вас колко време ви беше необходимо за да започнете да търгувате с истински пари? А ако още не сте вкарала истински пари, от колко време търгувате на демо?
Да се играе на демо е проява ан мързел и загуба на време, при условие че имам исторя за 10 години назад някой може ли да ми обясни какъв е смисъла да чакам 3 дни за да видя резултата от предположенията си. Много трейдъри губят години в безполезно взиране в графиките като искат да намерят сигнали които безотказно да работят и да не грешат никога. Такива сигнали няма. Радвайте се ако намерите такива които да дават съотношение 60:40 и печлба загуба 50:50. В крайна сметка ако не вземете един дебел тефтер и не записвате в една тавлица или един ексел всяка сделка за няколко години назад или поне на произволни интервали, но да са няколко стотин сделки - превръщате играта в хазарт. Като се уведите че сте близо до 50:50 задрасквате всичко и почвате отначало. Тук е времето да се замислите дали неможете да научите добре ексел или поне основните неща от програмирането. Дават огромно предимство.

Отговори

Върни се в “FOREX - ТЪРГОВИЯ С ВАЛУТА”